Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2016 r.
13:30

CBA chce wygaszenia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka. Wbrew zakazowi zasiadał w radzie nadzorczej?

157 368 A A

O stwierdzenie utraty stanowiska prezydenta Lublina przez Krzysztofa Żuka (PO) wystąpiło do radnych Centralne Biuro Antykorupcyjne. Twierdzi, że nie miał prawa zasiadać w radzie nadzorczej PZU Życie. – To polityczna walka – odpowiada Żuk i zapowiada obronę do końca 

Aktualizacja artykułu: 8 listopada 2016 r. 9:54
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczorajszy wniosek to efekt kontroli prowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. – Wykazała, że prezydent Lublina od 1 stycznia 2014 r. do 21 stycznia 2016 r. wbrew zakazowi zasiadał w radzie nadzorczej spółki PZU Życie SA – wyjaśnia Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. – Dodatkowo ustalono, że Krzysztof Żuk pobierał z tego tytułu wynagrodzenie. W sumie ponad 260 tys. zł – dodaje.

Ani fakt zasiadania w radzie nadzorczej, ani wynagrodzenie nie było tajemnicą, bo być nie mogło. Żuk co rok wpisywał to do oświadczenia majątkowego.

Jedna ustawa, dwa punkty widzenia

Zakaz, o którym wspomina CBA, zapisany jest w tzw. ustawie antykorupcyjnej. Mówi ona, że prezydent miasta nie może zasiadać w organach spółek prawa handlowego. Ta sama ustawa przewiduje też wyjątki, na które powołuje się Żuk. Zdaniem CBA, niesłusznie. 

Ustawa pozwala prezydentowi objąć stanowisko w spółce, jeśli zgłosił go tam Skarb Państwa. Żuk broni się, że tak właśnie było, że wskazał go ówczesny minister (chodzi o Włodzimierza Karpińskiego, jednego z liderów lubelskiej PO – dop. red.), tylko „ustawa nie wymaga żadnej szczególnej formy takiego zgłoszenia”.

Prezydent tłumaczy, że w imieniu Skarbu Państwa równie dobrze mógłby zgłosić go ktoś z ministerstwa, albo – jak w tym przypadku – odpowiednio umocowany pełnomocnik PZU na walnym zgromadzeniu PZU Życie. Prawo pozwala prezydentowi (to też wyjątek od zakazu) objąć w spółce stanowisko, na które wskazała go inna spółka, w której – tu cytat z ustawy – „udział Skarbu Państwa przekracza 50 proc. kapitału zakładowego lub 50 proc. liczby akcji”.

CBA twierdzi, że warunki te nie zostały spełnione. – Zgłoszenia Krzysztofa Żuka dokonał podmiot nieuprawniony, spółka PZU SA, w której udział Skarbu Państwa nie przekracza 50 proc. liczby akcji – tłumaczy Kaczorek. Według raportu rocznego spółki, w chwili powoływania Żuka do rady, Skarb Państwa był akcjonariuszem PZU w niespełna 35,2 proc.

– Udział Skarbu Państwa nie przekracza wprawdzie 50 proc. kapitału zakładowego, ale Skarb Państwa posiada na zgromadzeniu wspólników faktycznie ponad 50 proc. głosów – stwierdza Krzysztof Żuk. Podkreśla, że z tego powodu nie da się mówić o złamaniu zakazu. Powołuje się na opinie prawne prof. Andrzeja Kidyby i prof. Stanisława Sołtysińskiego, ale nie pokazuje tych opinii mediom. Twierdzi, że materiał dowodowy CBA jest niepełny, przez co ocena prawna jest wadliwa.

Krzysztof Żuk odmówił podpisania protokołu z kontroli, ale CBA zastrzega, że niczego to nie zmienia. – Naruszenie zakazów antykorupcyjnych przez prezydenta miasta powoduje wygaśnięcie jego mandatu – kwituje Kaczorek.

CBA: Żuk nie jest już prezydentem

Wczoraj CBA wystąpiła do Rady Miasta o stwierdzenie, że Krzysztof Żuk nie jest już prezydentem. Tak najprościej można przetłumaczyć z prawniczego języka wniosek o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu. Żuk nazywa to „polityczną odpowiedzią” na jego niedzielną konferencję prasową, na której sam poinformował o kontroli CBA.

– PiS używa instytucji państwa i wykorzystuje służby do walki politycznej ze mną – stwierdza Żuk w swym oświadczeniu. A wniosek CBA określa jako pozbawiony „wyraźnego umocowania prawnego”.
– Dopiero wezwanie wojewody uruchamia określoną procedurę prawną – podkreśla Żuk. Tymczasem wojewoda mówi co innego: – Piłka jest po stronie Rady Miasta – stwierdza Przemysław Czarnek (PiS).
Co na to przewodniczący Rady Miasta? Tego nie wiemy, bo Piotr Kowalczyk nie odbierał wczoraj od nas telefonu.

Proceduralnie wygląda to tak: wojewoda może wezwać radę do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu Żuka. Jeśli radni tego nie zrobią, może wydać zarządzenie zastępcze. Zarówno uchwałę, jak też zarządzenie, prezydent może zaskarżyć najpierw do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a potem do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

– Jeśli zajdzie taka konieczność, będę podejmował wszelkie kroki prawne – zapowiada prezydent Krzysztof Żuk.

Sonda: Czy Krzysztof Żuk powinien zostać odwołany ze stanowiska prezydenta Lublina?

Liczba głosów: 5105
72.65%
Nie
27.35%
Tak

Komentarze 368

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 09:58
+1
W ogóle nie interesuje mnie polityka, ale jeśli zniszczą Żuka, to obiecuję, że będę chodził na każde wybory jak przystało na idealnego obywatela i będę głosował przeciw PISowi!
Avatar
fix / 8 listopada 2016 o 09:52
+1
oszukańcy z PISu, mieli fabryki budować gdzie teraz są no GDZIE???? W warszawce sobie siedza wygodnie w Sejmie i  głosują jak maszynki dom głosowania
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 14:45
+1
Lublin pod rzadami Żuka rozkwitł. Dawno nie było tu tylu potrzebnych inwestycji, o drogach nie wspominając. I to się pisiorstwu nie podoba. Wara od Lublina pisiory, wy potraficie tylko psuć, niszczyć i dzielić!
Avatar
jj / 7 listopada 2016 o 13:48
+1
Atakować tak dobrego prezydenta tylko dlatego, że nie jest z PIS to chore, pracuje dla naszego miasta przecież czy radni z partii PIS tego nie rozumieją, że trzeba walczyć o nasze miasto nasz region to my tu mieszkamy, pracujemy, żyjemy codziennie, radni stańcie murem za naszym prezydentem
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 13:47
+1
Najlepszy prezydent jakiego miał Lublin. :(
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 13:46
+1
Pan Żuk to świetny manager, a takiego właśnie prezydenta potrzebujemy. Zostawcie w spokoju człowieka, który chce dobrze wykonywać swoją pracę!
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 13:46
+1
to się dopiero zaczyna. makiawelizm w czystej postaci, a stracą jak zwykle zwykli ludzie. nie jestem największym fanem Żuka, uważam, że za dużo pieniędzy poszło w beton, ale gość robi coś czego nie robił nikt przed nim - zmienia miasto. na lepsze. jeśli CBA ma zastrzeżenia co do zasiadania w radzie nadzorczej, niech zbada ten wątek, bo sprawowanie tej funkcji NIE MA ŻADNEGO REALNEGO WPŁYWU na wykonywanie mandatu prezydenta. jest to nie tylko podłe ale zwyczajnie obraźliwe dla inteligencji przeciętnego obywatela. i jeszcze jedno - na horyzoncie nie ma kandydata który mógłby przejąć schedę po Żuku. ani jednego. pozostaje mieć nadzieję, że podobnie jak Karnowski w Sopocie, jakimś cudem Żuk - mając za sobą mieszkańców - przetrzyma ten atak poniżej pasa. nie daję mu większych szans, bo ma przeciwko sobie najmojszą rację ludzi którzy nie cofną się przed niczym (nawet odkopywaniem zmarłych). obym się mylił...
to się dopiero zaczyna. makiawelizm w czystej postaci, a stracą jak zwykle zwykli ludzie. nie jestem największym fanem Żuka, uważam, że za dużo pieniędzy poszło w beton, ale gość robi coś czego nie robił nikt przed nim - zmienia miasto. na lepsze. jeśli CBA ma zastrzeżenia co do zasiadania w radzie nadzorczej, niech zbada ten wątek, bo sprawowanie tej funkcji NIE MA ŻADNEGO REALNEGO WPŁYWU na wykonywanie mandatu prezydenta. jest to nie tylko podłe ale zwyczajnie obraźliwe dla inteligencji przeciętnego obywatela. i jeszcze jedno - na horyzo... rozwiń
Avatar
Krzysztof / 7 listopada 2016 o 13:43
+1
Tutaj PiSiory wygrały wybory w Lublinie co My z tego mamy????? Niech rzucą kilka/ kilkadziesiąt milionów na LUBLIN, a nie tylko Rydzykowi sypią co chwila czytamy ile to kasy otrzymał Rydzyk na samo SPA aż  26 mln i kolejne miliardy idą na jego uczelnie, miliardy złotych, to skandal
Avatar
wstyd panowie z pisu / 7 listopada 2016 o 13:42
+1
To mamy koniec rozwoju Lublina, PISnawet nie ma człowieka, który mógłby zastąpić Żuka w swoich szeregach nie oszukujmy sie w Lublinie pis jest baaardzo słabiutki....czyżby znowu jakąś marionetkę wystawili ala Muszyński
Avatar
Helnna / 7 listopada 2016 o 13:41
+1
PIS jest żałosny....niby katolici a tak bluźnić przeciwko bliźniemu swemu,  Panie Prezydencie siły do walki życzę.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 15:21
0
HIT HIT HIT Pan Żuk cały UMCS do dyspozycji ,biedny, niezaradny nie miał czasu sprawdzić prawa.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 15:19
0
HIT HIT
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 10:11
0
Owszem wielu polityków na szczeblu centralnym ma wiele za skórą.= i to jest naganne.Ale jest w Polsce taka ordynacja wyborcza żeby zaistnieć trzeba startować z jakiejś listy partyjnej>tak jest też z Żukiem i innymi prezydentami miast.Zmienić ordynację wyborczą tak by żaden z kandydatów na wójta,burmistrza czy prezydenta nie startował z listy partyjnej a listy bezpartyjnej.Władza centralna nie lubi mądrych ludzi w terenie>myśli że ma wpływ na rządzenie miastami.Jeśli jakiś prezydent się postawi to szukają na niego haka.Dla mnie liczy się wartość człowieka.Pokażcie mi który z minionych prezydentów Lubina zrobił dla miasta więcej od Żuka>nie ma takiego.Przyjrzyjcie się ile dobrego jest zrobione w Lublinie i co nadal się robi.Tak więc CBA nie się zajmie pseudo biznesmenami którzy oszukują podatników każdego dnia.
Owszem wielu polityków na szczeblu centralnym ma wiele za skórą.= i to jest naganne.Ale jest w Polsce taka ordynacja wyborcza żeby zaistnieć trzeba startować z jakiejś listy partyjnej>tak jest też z Żukiem i innymi prezydentami miast.Zmienić ordynację wyborczą tak by żaden z kandydatów na wójta,burmistrza czy prezydenta nie startował z listy partyjnej a listy bezpartyjnej.Władza centralna nie lubi mądrych ludzi w terenie>myśli że ma wpływ na rządzenie miastami.Jeśli jakiś prezydent się postawi to szukają na niego haka.Dla mnie liczy si... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 09:59
0
CBA chce wygaszenia mandatu Żuka>ale zapomina że ja mam większe prawo niż CBA.Ja jestem wyborcą,głosowałem na Żuka i to ja i reszta elektoratu wyborczego decydujemy o tym.Panowie z CBA>za 3 lata Kaczyński,Ziobro i reszta tej hołoty przestanie rządzić,więc czy nie warto wstrzymać się od zarządzania przez nich.Warto być przyzwoitym.
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 20:52
0
Po-gonic PO prawie nas zniszczyli! precz!
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 19:46
0
Kolejny etap wprowadzania systemu totalnego w Polsce. Używanie struktur państwowych do walki politycznej. Opcje są dwie, albo będziemy akceptować brutalną politykę PiSu, aż stworzą nam PRL II, albo wkrótce zaczniemy się jednoczyć i na taczkach ich wywieziemy z parlamentu i wszystkich innych instytucji państwowych!!! Precz z komuną, precz z ubeckimi metodami walki politycznej, precz z idiotycznymi ustawami. CBA niech się lepiej zajmie wielce prawdopodobną korupcją przy zakupie Black Hawków z wolnej ręki przez Macierewicza. Ogólnie Żuk też idiota, zbyt zachłanna bestia, nie dość, że zarabia kupę kasy jako prezydent, to jeszcze mu mało i w radzie nadzorczej siedział. Ale to nie jest sposób na rozwiązywanie problemów. CBA właśnie obwieściło, że Żuk nie jest już prezydentem Lublina. To ja osobiście pójdę bronić człowieka, może nawet z jakimś kijem do samoobrony, za którym nie przepadam, ale jeszcze bardziej nie chcę takiej władzy i jej instrumentów, która bez poszanowania prawa i dobrych obyczajów robi zamach na instytucję samorządu terytorialnego!!!
Kolejny etap wprowadzania systemu totalnego w Polsce. Używanie struktur państwowych do walki politycznej. Opcje są dwie, albo będziemy akceptować brutalną politykę PiSu, aż stworzą nam PRL II, albo wkrótce zaczniemy się jednoczyć i na taczkach ich wywieziemy z parlamentu i wszystkich innych instytucji państwowych!!! Precz z komuną, precz z ubeckimi metodami walki politycznej, precz z idiotycznymi ustawami. CBA niech się lepiej zajmie wielce prawdopodobną korupcją przy zakupie Black Hawków z wolnej ręki przez Macierewicza. Ogólnie Żuk też idi... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 13:58
0
fakt lublin jest zadłużony. ale które miasto nie jest. natomiast mnie chodzi o to, że do tej pory żaden prezydent, a było ich kilku. czy to z po czy to z pisu czy to z innych partii nie pokusił się o żadne inwestycje. można powiedzieć, że nic na kredyt. ale takie mamy czasy. dokładnie taka sama jest polityka obecnego rządu centralnego. jeszcze kilka lat temu lublin był miastem po którym nie dało się jeździć. była dziura na dziurze. w ciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie się to poprawiło, bo wykonanych zostało wiele remontów dróg. nie wszystkie są trafione, ale ten się nie myli, co nic nie robi. można powiedzieć, żeby nie brać kredytów i nic nie robić tylko w ten sposób lublin finalnie opustoszeje. mnie nie chodzi o samą obronę po, bo było od nich kilku prezydentów i byli do bani. tacy sami byli z pisu. nie robili nic tylko załatwiali swoje partyjne interesy. co do zasiadania w samych spółkach była bardzo podobna sytuacja, która tyczyła się dwóch lubelskich radnych. poniżej wkleję link do artykułu z dziennika wschodniego. w tej sytuacji pospieszył z pomocą i zamiótł sprawę szybko pod dywan poseł tułajew. jakoś nikt nie rozdzierał szat i nie krzyczał, że tak nie można. ***w********************** z 25 listopada 2015 tytuŁ:miejscy radni pis złamali prawo antykorupcyjne? wspólnota chce wygaszenia mandatów. sprawa dotyczy: tomasza pituchy z pis który zasiada w radzie miasta i piotra popiela z pis ich prawo antykorupcyjne nie dotyczy bo sa z pisu? wywalic ich na zbity pysk
fakt lublin jest zadłużony. ale które miasto nie jest. natomiast mnie chodzi o to, że do tej pory żaden prezydent, a było ich kilku. czy to z po czy to z pisu czy to z innych partii nie pokusił się o żadne inwestycje. można powiedzieć, że nic na kredyt. ale takie mamy czasy. dokładnie taka sama jest polityka obecnego rządu centralnego. jeszcze kilka lat temu lublin był miastem po którym nie dało się jeździć. była dziura na dziurze. w ciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie się to poprawiło, bo wykonanych zostało wiele remontów dróg. nie wszys... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 13:27
0
Gonić ze stanowisk PO-spolitych oszustów i złodziei
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 13:26
0
trzymaj się Żuku, mieszkańcy Lublina są z tobą
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 13:25
0
Żuk musi zostać !!! Odwołać go powinni mieszkańcy jak stwierdzą, że jest ktoś lepszy !!! A nie służby które działają na polityczne zlecenie !!!
Zobacz wszystkie komentarze 368

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!