Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2016 r.
8:13

Lubelskie wesprze "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Ze środków na promocję

Autor: Zdjęcie autora toma
0 11 A A
Wojciech Smarzowski na planie "Wołynia" (fot. Maciej Kaczanowski)
Wojciech Smarzowski na planie "Wołynia" (fot. Maciej Kaczanowski)

150 tys. zł przekaże producentom filmu „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego województwa lubelskiego. Pieniądze mają pochodzić ze środków przeznaczonych na promocję regionu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najnowsza produkcja autora m.in. „Róży”, „Domu Złego”, czy „Drogówki” opowiada o wschodnich kresach Rzeczpospolitej w okresie II Wojny Światowej. Szczególny nacisk jest położony na wydarzenia z lata 1943 roku, określanych mianem rzezi wołyńskiej.

Ok. 70 proc. zdjęć do filmu powstało na terenie naszego województwa, głównie w Muzeum Wsi Lubelskiej. O tym, że samorząd województwa wesprze produkcję, mówiło się od dłuższego czasu. W lutym reżyser „Wołynia” zaapelował o przekazywanie pieniędzy po tym, jak okazało się, że w budżecie brakuje 2,5 mln zł. – Spółki, firmy, banki, które zazwyczaj wspierają budżety polskich filmów, na hasło „ludobójstwo”, „rzeź”, „banderowcy”, „Ukraina” od razu się wycofują. Temat tego filmu parzy i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie – mówił na opublikowanym w Internecie nagraniu Smarzowski.

Zarząd województwa decyzję o przekazaniu 150 tys. zł na produkcję podjął wczoraj. – Naszym zdaniem będzie to jedna z najważniejszych premier filmowych w tym roku. Duża część zdjęć powstała w naszym regionie i odbiegając od wątku historycznego ma to dla nas dużą wartość promocyjną – mówi Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.

Województwo lubelskie ma być wymienione w napisach końcowych i promowane podczas zaplanowanej na 3 października premiery „Wołynia”. W Lublinie odbędzie się także jeden z pokazów przedpremierowych. Do kin produkcja Smarzowskiego ma wejść 7 października.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 r. o 07:20
150 tyś to nie jest za wiele, ale bardzo dobrze że wspiera.
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 r. o 20:40
Brawo! Zbyt mało mówi się o tym obrzydliwym ludobójstwie, a zginęło tam tak wielu Polaków. Nie pamiętam by u mnie w szkole tak wiele się o tym mówiło, film na pewno przybliży ludziom prawdę.
Avatar
ja / 11 lipca 2016 r. o 23:03
Dobrze, że wsparł. Zostali tam zamordowani moi dziadkowie - 1 listopada 1943 roku. Dziadkowie ic synowa i 3 małych dzieci. Jedno z nich miało 2,5 miesiaca.
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 12:35
Brawo! Należy wspierać produkcję tego filmu!Lobby probanderowskie w naszym kraju czyni wszystko aby film ten nieuujrzał światła dziennego!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 12:16
No patrzcie jak lokalne media nabrały wody w usta ! A na wp.pl jest artykuł. Był incydent na granicy ukraińskiej w którym ucierpieli lubelscy dziennikarze i wykładowcy z UMCS. Przekonali się na własnej skórze empirycznie jak to jest z tą przyjaźnią polsko-ukraińską. Niezłe się najedli strachu a szczególnie babki.
Avatar
tylko PiS / 7 lipca 2016 r. o 11:28
Hmm....A myslałem, że marszałek zza Buga...
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 09:28
Ale super, brawo lubelszczyzna!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 09:16
marszałek wsparl film dopiero po tym jak okazało się że chce zająć fotel prezydenta, wcześniej nie było jakoś chetnych
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 08:39
Prawidłowo, bardzo słuszna inicjatywa!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 08:27
Brawo jedyna słuszna decyzja, a nie jakieś tam sdm...
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 r. o 07:20
150 tyś to nie jest za wiele, ale bardzo dobrze że wspiera.
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 r. o 20:40
Brawo! Zbyt mało mówi się o tym obrzydliwym ludobójstwie, a zginęło tam tak wielu Polaków. Nie pamiętam by u mnie w szkole tak wiele się o tym mówiło, film na pewno przybliży ludziom prawdę.
Avatar
ja / 11 lipca 2016 r. o 23:03
Dobrze, że wsparł. Zostali tam zamordowani moi dziadkowie - 1 listopada 1943 roku. Dziadkowie ic synowa i 3 małych dzieci. Jedno z nich miało 2,5 miesiaca.
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 12:35
Brawo! Należy wspierać produkcję tego filmu!Lobby probanderowskie w naszym kraju czyni wszystko aby film ten nieuujrzał światła dziennego!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 12:16
No patrzcie jak lokalne media nabrały wody w usta ! A na wp.pl jest artykuł. Był incydent na granicy ukraińskiej w którym ucierpieli lubelscy dziennikarze i wykładowcy z UMCS. Przekonali się na własnej skórze empirycznie jak to jest z tą przyjaźnią polsko-ukraińską. Niezłe się najedli strachu a szczególnie babki.
Avatar
tylko PiS / 7 lipca 2016 r. o 11:28
Hmm....A myslałem, że marszałek zza Buga...
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 09:28
Ale super, brawo lubelszczyzna!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 09:16
marszałek wsparl film dopiero po tym jak okazało się że chce zająć fotel prezydenta, wcześniej nie było jakoś chetnych
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 08:39
Prawidłowo, bardzo słuszna inicjatywa!
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 r. o 08:27
Brawo jedyna słuszna decyzja, a nie jakieś tam sdm...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!