Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lutego 2011 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Lublin: Studniówka w dzień pogrzebu abp. Życińskiego

0 79 A A
Balu studniówkowego nie dało się przełożyć - tłumaczy rodzice i dyrekcja. (archiwum)
Balu studniówkowego nie dało się przełożyć - tłumaczy rodzice i dyrekcja. (archiwum)

Mimo uroczystości pogrzebowych abp. Józefa Życińskiego uczniowie lubelskiego Liceum Ogólnokształcącego nr XXIII będą się w sobotę wieczorem bawić na balu studniówkowym. – Imprezy nie dało się przełożyć – przekonują rodzice i dyrekcja szkoły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wyszło bardzo niefortunnie, ale niestety. Nie wszystko zależy od nas – mówi Alicja Fijałek, dyrektor liceum. – Gdy tylko dowiedzieliśmy się o śmierci księdza arcybiskupa i dacie pogrzebu, rodzice próbowali przełożyć bal. Starali się, ale okazało się, że w tak krótkim czasie to niemożliwe.

– Zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić – podkreśla Dariusz Świrgoń z rady rodziców. – Właściciele hali (uczniowie będą się bawić w hali Międzynarodowych Targów Lubelskich – red.) zaproponowali nam kilka rozwiązań, nawet z ostatecznym: żeby imprezę całkiem odwołać. Ale przełożenie na inny termin było niemożliwe.

Sprawa wywołała dyskusję między samymi rodzicami. – Były mieszane uczucia i różne zdania – podkreśla Świrgoń. – Problem w tym, że studniówka to duże przedsięwzięcie logistyczne, które jest zaplanowane dużo wcześniej. Wielu rzeczy nie dało się już odwołać.

– W piątek całą szkołą będziemy uczestniczyli w uroczystościach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w przemarszu do archikatedry i w samej świątyni – zapowiada Alicja Fijałek. – A bal studniówkowy na pewno rozpoczniemy minutą ciszy. Zresztą już na ostatniej próbie uczciliśmy śmierć arcybiskupa chwilą milczenia.

– Na pewno w sobotę wszystko odbędzie się z należnym szacunkiem – dodaje dyrektor. – Liczę, że młodzież swoim zachowaniem uszanuje księdza arcybiskupa.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 20 lutego 2011 o 07:13
0
Nie ma co znów przesadzać umarł człowiek ważniejsza jest pamięć o tym co nauczał i jak postępował a nie gesty.Maturzyści!!!życie toczy się dalej świat jest piękny a miejsce abp.zajmie inny już na pewno chętni zabiegają!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
oko / 18 lutego 2011 o 10:17
0
[quote name='martynka1979' timestamp='1297888182' post='438196']
Bylo zalobe narodowa oglosci. Nie rozumiem ???? Bez przesady!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

Byli tacy,co próbowali-ale dzieki Bogu nie wyszło im!
Avatar
Michał / 17 lutego 2011 o 20:33
0
Dajcie spokój śmierc to smierc gdyby umarł zwykły człowiek nikt nie myslał by o przekładaniu imprezy. Szkoda trudno się mówi nikt zył wiecznie nie bedzie. A wszytskim maturzystom życze wyśmienitej zabawy.
Avatar
ag / 17 lutego 2011 o 13:21
0
żałoba powinna być dobrowolna. kto nie chce, uważa, że zabawa w takim czasie jest nie na miejscu- nie idzie na studniówkę. Kto uważa inaczej-robi po swojemu. po co czepiać się tych, dla których takie wydarzenie nie jest niczym nadzwyczajnym? oczywiście, że żal mi Arcybiskupa Życińskiego, bez wątpienia to strata, ale był człowiekiem jak inni. powtarzam: żałoba powinna być DOBROWOLNA. kimkolwiek się stanę, nie chciałabym by po mojej śmierci ludzie odmawiali sobie przyjemności. ważne jest to, co człowiek ma w sercu, a nie to czy posłucha muzyki, potańczy, pobawi się. zostawcie dzieciaki w spokoju, póki nie robi się krzywdy innym, uważam, że każdy powinien żyć wedle własnych zasad
żałoba powinna być dobrowolna. kto nie chce, uważa, że zabawa w takim czasie jest nie na miejscu- nie idzie na studniówkę. Kto uważa inaczej-robi po swojemu. po co czepiać się tych, dla których takie wydarzenie nie jest niczym nadzwyczajnym? oczywiście, że żal mi Arcybiskupa Życińskiego, bez wątpienia to strata, ale był człowiekiem jak inni. powtarzam: żałoba powinna być DOBROWOLNA. kimkolwiek się stanę, nie chciałabym by po mojej śmierci ludzie odmawiali sobie przyjemności. ważne jest to, co człowiek ma w sercu, a nie to czy posłucha muzyki... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2011 o 12:11
0
[quote name='ja' timestamp='1297940290' post='438483']
Jeśli to prawda to Pani dyrektor powinna wylecieć ze stanowiska .
[/quote]

Popieram. Współpracownikom i młodzieży tylko współczuć.
Avatar
ja / 17 lutego 2011 o 11:58
0
[quote name='Barbara' timestamp='1297883835' post='438145']
Ten artykuł to jakaś wielka kpina!!!!!!!!!!! Proszę dowiedzieć się wszystkich informacji a nie rzucać słowa na wiatr! Była delegacja ze szkoły numer XXIII do Kurii w celu zdobycia zgody na tą studniówkę! I Kuria się zgodziła!!!!
[/quote]
Jeśli to prawda to Pani dyrektor powinna wylecieć ze stanowiska .
Avatar
ktosik / 17 lutego 2011 o 11:55
0
Komentarz do artykułu w gazecie wyborczej:




"Arcybiskup Józef Życiński zostawił nam dziedzi...
Autor: 2krystian88 16.02.11, 21:32 Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz Ale miał szczęście - umrzeć w Rzymie to wielkie szczęście i to chyba jego jedyna nagroda po śmierci. Moi przyjaciele na tę wieść powiedzieli - wojował z Jezusem i nie chciał uznać go jako Króla; ciekawi jesteśmy jak zachowywał się przed Jego Majestatem?. Pozostało jeszcze dwóch arcybiskupów , którzy oficjalnie walczą z Kościołem Jezusowym ale miejmy nadzieją że wyciągną naukę ze sprawiedliwości Bożej i rychło się nawrócą. A ilu jest nieoficjalnych wrogów?
Popatrzcie- Bóg nie pozwoli sobie urągać i poniewierać. Metropolita oficjalnie mówił, że jest żydem. A tyle miał zajęć, tylko nie miał czasu dla Boga.
No i cóż tego? No i umarł - jak każdy. W życiu zachowywał się jak ewangeliczni głupcy. Jak każdy wreszcie stanął przed KRÓLEM, którego nie chciał znać.
Ciekawa jestem, jak mówił do KRÓLA JEZUSA CHRYSTUSA - KRÓLA POLSKI I WSZECHŚWIATA
- Sługo czy Królu na przywitanie? Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Przed rozpoczęciem odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział:
Pan Jezus:
"NAJPIERW ODMÓW WIECZNY ODPOCZYNEK"

- odmówiłam trzy razy, ponieważ za zmarłego trzeba się modlić a także dlatego, że w każdej sekundzie ktoś umiera.
Podczas odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego - zobaczyłam oczami duszy po mojej prawej stronie Pana Jezusa - stojącego, majestatycznego, poważnego i smutnego. Po mojej lewej stronie w odpowiedniej odległości od Pana Jezusa zobaczyłam cień wijącego się człowieka jakby wściekłego, piszczącego i tarzającego się po ziemi - karła.
Pan Jezus powiedział:
"BARDZO PISZCZAŁ, PŁAKAŁ I WIŁ SIĘ. STANĄŁ PRZEDE MNĄ NAGO
A JA POWIEDZIAŁEM: -NIE ZNAM CIĘ-"
Komentarz do artykułu w gazecie wyborczej:




"Arcybiskup Józef Życiński zostawił nam dziedzi...
Autor: 2krystian88 16.02.11, 21:32 Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz Ale miał szczęście - umrzeć w Rzymie to wielkie szczęście i to chyba jego jedyna nagroda po śmierci. Moi przyjaciele na tę wieść powiedzieli - wojował z Jezusem i nie chciał uznać go jako Króla; ciekawi jesteśmy jak zachowywał się przed Jego Majestatem?. Pozostało jeszcze dwóch arcybiskupów , którzy oficjalnie walczą z Kości... rozwiń
Avatar
misia / 17 lutego 2011 o 11:45
0
[quote name='Barbara' timestamp='1297883835' post='438145']
Ten artykuł to jakaś wielka kpina!!!!!!!!!!! Proszę dowiedzieć się wszystkich informacji a nie rzucać słowa na wiatr! Była delegacja ze szkoły numer XXIII do Kurii w celu zdobycia zgody na tą studniówkę! I Kuria się zgodziła!!!!
[/quote]
To teraz na studniówkę trzeba mieć pozwolenie Kurii ? Ja miałam studniówkę w 87 i nikt w tych "jakże ciężkich czasach komunizmu nie wydawał zgody na bal ".
Avatar
wikary / 17 lutego 2011 o 11:16
0
[quote name='proboszcz' timestamp='1297936812' post='438432']
Chciałbym zapytać dziennikarzy DW czy w dniu pogrzebu abepe mogę uprawiać seks z moją gosposią czy też będzie to grzech śmiertelny?
[/quote]

Nie. Grzech śmiertelny będzie kiedy użyjecie prezerwatywy.
Avatar
Edyta / 17 lutego 2011 o 11:15
0
Popieram uczniów! A cóż to za nagonka na imprezy? Żałoba nie została ogłoszona, a przecież uczniowie będą uczestniczyć w pogrzebie - szacunek dla zmarłego jak najbardziej będzie oddany. I sam Śp Abp Życiński nie miałby najmniejszej wątpliwości co do nie odwoływania studniówki - znałam tego człowieka, był tak ciepły i zyczliwy zwłaszcza w stosunku dla młodzieży, na pewno nie miałby nic przeciwko.
Oczywiście znajdzie się banda moherów dla których pozory i żałoba na pokaz to sens życia...
Avatar
Marek / 20 lutego 2011 o 07:13
0
Nie ma co znów przesadzać umarł człowiek ważniejsza jest pamięć o tym co nauczał i jak postępował a nie gesty.Maturzyści!!!życie toczy się dalej świat jest piękny a miejsce abp.zajmie inny już na pewno chętni zabiegają!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
oko / 18 lutego 2011 o 10:17
0
[quote name='martynka1979' timestamp='1297888182' post='438196']
Bylo zalobe narodowa oglosci. Nie rozumiem ???? Bez przesady!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

Byli tacy,co próbowali-ale dzieki Bogu nie wyszło im!
Avatar
Michał / 17 lutego 2011 o 20:33
0
Dajcie spokój śmierc to smierc gdyby umarł zwykły człowiek nikt nie myslał by o przekładaniu imprezy. Szkoda trudno się mówi nikt zył wiecznie nie bedzie. A wszytskim maturzystom życze wyśmienitej zabawy.
Avatar
ag / 17 lutego 2011 o 13:21
0
żałoba powinna być dobrowolna. kto nie chce, uważa, że zabawa w takim czasie jest nie na miejscu- nie idzie na studniówkę. Kto uważa inaczej-robi po swojemu. po co czepiać się tych, dla których takie wydarzenie nie jest niczym nadzwyczajnym? oczywiście, że żal mi Arcybiskupa Życińskiego, bez wątpienia to strata, ale był człowiekiem jak inni. powtarzam: żałoba powinna być DOBROWOLNA. kimkolwiek się stanę, nie chciałabym by po mojej śmierci ludzie odmawiali sobie przyjemności. ważne jest to, co człowiek ma w sercu, a nie to czy posłucha muzyki, potańczy, pobawi się. zostawcie dzieciaki w spokoju, póki nie robi się krzywdy innym, uważam, że każdy powinien żyć wedle własnych zasad
żałoba powinna być dobrowolna. kto nie chce, uważa, że zabawa w takim czasie jest nie na miejscu- nie idzie na studniówkę. Kto uważa inaczej-robi po swojemu. po co czepiać się tych, dla których takie wydarzenie nie jest niczym nadzwyczajnym? oczywiście, że żal mi Arcybiskupa Życińskiego, bez wątpienia to strata, ale był człowiekiem jak inni. powtarzam: żałoba powinna być DOBROWOLNA. kimkolwiek się stanę, nie chciałabym by po mojej śmierci ludzie odmawiali sobie przyjemności. ważne jest to, co człowiek ma w sercu, a nie to czy posłucha muzyki... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2011 o 12:11
0
[quote name='ja' timestamp='1297940290' post='438483']
Jeśli to prawda to Pani dyrektor powinna wylecieć ze stanowiska .
[/quote]

Popieram. Współpracownikom i młodzieży tylko współczuć.
Avatar
ja / 17 lutego 2011 o 11:58
0
[quote name='Barbara' timestamp='1297883835' post='438145']
Ten artykuł to jakaś wielka kpina!!!!!!!!!!! Proszę dowiedzieć się wszystkich informacji a nie rzucać słowa na wiatr! Była delegacja ze szkoły numer XXIII do Kurii w celu zdobycia zgody na tą studniówkę! I Kuria się zgodziła!!!!
[/quote]
Jeśli to prawda to Pani dyrektor powinna wylecieć ze stanowiska .
Avatar
ktosik / 17 lutego 2011 o 11:55
0
Komentarz do artykułu w gazecie wyborczej:




"Arcybiskup Józef Życiński zostawił nam dziedzi...
Autor: 2krystian88 16.02.11, 21:32 Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz Ale miał szczęście - umrzeć w Rzymie to wielkie szczęście i to chyba jego jedyna nagroda po śmierci. Moi przyjaciele na tę wieść powiedzieli - wojował z Jezusem i nie chciał uznać go jako Króla; ciekawi jesteśmy jak zachowywał się przed Jego Majestatem?. Pozostało jeszcze dwóch arcybiskupów , którzy oficjalnie walczą z Kościołem Jezusowym ale miejmy nadzieją że wyciągną naukę ze sprawiedliwości Bożej i rychło się nawrócą. A ilu jest nieoficjalnych wrogów?
Popatrzcie- Bóg nie pozwoli sobie urągać i poniewierać. Metropolita oficjalnie mówił, że jest żydem. A tyle miał zajęć, tylko nie miał czasu dla Boga.
No i cóż tego? No i umarł - jak każdy. W życiu zachowywał się jak ewangeliczni głupcy. Jak każdy wreszcie stanął przed KRÓLEM, którego nie chciał znać.
Ciekawa jestem, jak mówił do KRÓLA JEZUSA CHRYSTUSA - KRÓLA POLSKI I WSZECHŚWIATA
- Sługo czy Królu na przywitanie? Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Przed rozpoczęciem odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział:
Pan Jezus:
"NAJPIERW ODMÓW WIECZNY ODPOCZYNEK"

- odmówiłam trzy razy, ponieważ za zmarłego trzeba się modlić a także dlatego, że w każdej sekundzie ktoś umiera.
Podczas odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego - zobaczyłam oczami duszy po mojej prawej stronie Pana Jezusa - stojącego, majestatycznego, poważnego i smutnego. Po mojej lewej stronie w odpowiedniej odległości od Pana Jezusa zobaczyłam cień wijącego się człowieka jakby wściekłego, piszczącego i tarzającego się po ziemi - karła.
Pan Jezus powiedział:
"BARDZO PISZCZAŁ, PŁAKAŁ I WIŁ SIĘ. STANĄŁ PRZEDE MNĄ NAGO
A JA POWIEDZIAŁEM: -NIE ZNAM CIĘ-"
Komentarz do artykułu w gazecie wyborczej:




"Arcybiskup Józef Życiński zostawił nam dziedzi...
Autor: 2krystian88 16.02.11, 21:32 Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz Ale miał szczęście - umrzeć w Rzymie to wielkie szczęście i to chyba jego jedyna nagroda po śmierci. Moi przyjaciele na tę wieść powiedzieli - wojował z Jezusem i nie chciał uznać go jako Króla; ciekawi jesteśmy jak zachowywał się przed Jego Majestatem?. Pozostało jeszcze dwóch arcybiskupów , którzy oficjalnie walczą z Kości... rozwiń
Avatar
misia / 17 lutego 2011 o 11:45
0
[quote name='Barbara' timestamp='1297883835' post='438145']
Ten artykuł to jakaś wielka kpina!!!!!!!!!!! Proszę dowiedzieć się wszystkich informacji a nie rzucać słowa na wiatr! Była delegacja ze szkoły numer XXIII do Kurii w celu zdobycia zgody na tą studniówkę! I Kuria się zgodziła!!!!
[/quote]
To teraz na studniówkę trzeba mieć pozwolenie Kurii ? Ja miałam studniówkę w 87 i nikt w tych "jakże ciężkich czasach komunizmu nie wydawał zgody na bal ".
Avatar
wikary / 17 lutego 2011 o 11:16
0
[quote name='proboszcz' timestamp='1297936812' post='438432']
Chciałbym zapytać dziennikarzy DW czy w dniu pogrzebu abepe mogę uprawiać seks z moją gosposią czy też będzie to grzech śmiertelny?
[/quote]

Nie. Grzech śmiertelny będzie kiedy użyjecie prezerwatywy.
Avatar
Edyta / 17 lutego 2011 o 11:15
0
Popieram uczniów! A cóż to za nagonka na imprezy? Żałoba nie została ogłoszona, a przecież uczniowie będą uczestniczyć w pogrzebie - szacunek dla zmarłego jak najbardziej będzie oddany. I sam Śp Abp Życiński nie miałby najmniejszej wątpliwości co do nie odwoływania studniówki - znałam tego człowieka, był tak ciepły i zyczliwy zwłaszcza w stosunku dla młodzieży, na pewno nie miałby nic przeciwko.
Oczywiście znajdzie się banda moherów dla których pozory i żałoba na pokaz to sens życia...
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 0 1

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 2

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 10 5

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 2 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 55 12

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 17 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 6

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2