Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2015 r.
21:41

„Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”. Skandal na meczu Polska – Ukraina na Arenie Lublin

0 62 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

„Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”. Baner o takiej treści zawisł na trybunach podczas meczu rugby Polska – Ukraina rozgrywanego w sobotę na Arenie Lublin. Mimo polecenia zastępcy prezydenta ochrona odmówiła jego zdjęcia. Zrobiło to dopiero pięć kobiet, które przyszły na mecz kibicować

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwie płachty z napisem w języku polskim i ukraińskim pojawiły się na trybunach już w pierwszej połowie meczu. – Po konsultacjach telefonicznych z prezydentem Krzysztofem Żukiem podjąłem decyzję o zdjęciu banerów ze skrajnie prawicowymi hasłami nawołującymi do nienawiści – relacjonuje Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina.

Okazało się jednak, że nie jest to takie proste. Pracownicy agencji ochraniającej mecz weszli do sektora, gdzie wisiały banery i usłyszeli od przebywających tam osób, że jeśli zostaną zdjęte, to ich autorzy będą się bić.

Zastępca prezydenta twierdzi, że za wszelką cenę chciał uniknąć rozwiązania siłowego. Jednak nadal domagał się od pracowników agencji usunięcia obraźliwych haseł. – Ale odmówili tłumacząc, że nie mają gazów łzawiących. Policja nie mogła zaś interweniować, ponieważ nie dostała pisemnego wniosku od firmy ochroniarskiej – mówi Krzysztof Komorski.

Wtedy inicjatywę przejęło pięć kobiet. To właśnie one zdjęły płachty. – Kibice wcale nie byli tak agresywni, jak można się było spodziewać – relacjonuje jedna z nich. – Oczywiście zwyzywali nas od ruskich k....w, ale do bójki się nie rwali – dodaje.

– Po meczu przeprosiliśmy naszych przyjaciół ukraińskich. Wręczyliśmy im prezent, którym było dwóch obejmujących się rugbistów z Polski i Ukrainy – mówi Robert Małolepszy, sekretarz Polskiego Związku Rugby.

Dlaczego dziewczyny zareagowały i wyręczyły ochroniarzy? – Stadion nie jest miejscem, by nawzajem się obrażać. Spodziewałabym się raczej solidarności z krajem, który właśnie stracił kawałek siebie – odpowiada jedna z nich. Dodaje, że cała sytuacja wyglądała jakby lubelskim stadionem rządziła grupa 20-30 osób. – I mogą obrażać, ustalać swoje zasady, a koledzy z firmy ochroniarskiej zdejmą plakietki i pójdą do domu. Trochę wstyd – dodaje.

Organizatorem sobotniego meczu był co prawda Polski Związek Rugby, ale to Arena Lublin wynajęła firmę ochroniarską Impel Security. Z przedstawicielami tej ostatniej nie udało nam się wczoraj skontaktować.

– Apeluję, aby kawałek ścierki z tym oczywiście bulwersującym hasłem, nie przysłonił prawdziwego obrazu tego święta sportu. Na stadionie było z 6-7 tys. osób wzorowo się zachowujących, klaszczących podczas hymnu ukraińskiego czy oklaskujących zawodników z Ukrainy po ich udanych akcjach – dodaje Robert Małolepszy z Polskiego Związku Rugby.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 r. o 00:45
Jakie kurwa skrajnie prawicowe?! to te bandersyny z "prawego sektora" są faszystami, którzy mordują teraz lud Donbasu i nas tez by znowu chcieli zabijać, a nie zapominajmy że ten pseudokraj jest dużo większy od Polski i ma większą armię. To oni jak juz są naszym wrogiem a nie Rosja
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 r. o 12:42
A jak banderowcy nam jechali po całemu to było dobrze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 r. o 08:17
To co robią władze jest zmachem na Polskę - BRAWO AGENCJA OCHRONY! Drodzy Państwo, wiecie jak będzie? Jesli kiedy kolwiek uda się chociaż część Kresów odebrac, to Ci co najgłosniej krzyczą i przeklinają, tych którzy mówią prawdę i powrotu ZIEM POLSKICH do macierzy, będą sobie wszystkie zasługi przypisywać. Obłuda k**rwa obłuda
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 r. o 08:56
Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy !
Avatar
Robi / 13 maja 2015 r. o 11:20

To oddajcie Ukrainie ziemie wschodnie, które niegdyś były częścią Rusi Kijowskiej, i na których przez wieki, aż do akcji Wisła mieszkali Ukraińcy. Teraz Ukraińcy mieszkają na ziemiach odzyskanych. Tak więc jesteście otoczeni. :) Szach mat, podziękujcie komunistom.

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 3... rozwiń

Avatar
Gość / 14 lutego 2016 r. o 20:42
Do czego doszło żeby ukraińskie bydło rozporządzało się na polskich obiektach?
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 r. o 23:25
Kill em all!!! Fucking ukrainian nazi
Avatar
Gość / 13 maja 2015 r. o 12:05

Gdzie tam ksenofobia?Baner dotyczy slugusow Hitlera i mordercow.a nie ukraincow jako calosci.Czytajac te komentarze to smiech bierze, jakie ziemie ukrainskie?Jacy ukraincy?przez jakie wieki?Nawet nazwa ukraina pochodzi z jezyka polskiego.Jaka by polityke nie prowadzil to i tak zawsze mordowaliscie gdyz macie we krwi wiecej krwi stepowych koczownikow niz europejskiej.Jestescie narodem kundli w sensie mieszancami a marzy wam sie czysta nacja.Smiech normalnie.Miedzy zalem a mordami ktore urzadzaliscie jest ogromna roznica.Jestescie podlym plemieniem ,stworzonym do sluzenia innym.To wlaziliscie w d*** niemca a pozniej ruskim.Niedlugo sie Putin z wami rozprai.Marza wam sie nasze ziemie a nawet"swoich " nie potraficie obronic vide Krym ktrory wasz nigdy nie byl.

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2015 r. o 18:43
буду чекати
Avatar
Robi / 13 maja 2015 r. o 11:18

WOŁYNIA NIE PAMIĘTAM!!!

Przypomnimy Ci!!!!!

Avatar
Gość / 27 lutego 2016 r. o 00:45
Jakie kurwa skrajnie prawicowe?! to te bandersyny z "prawego sektora" są faszystami, którzy mordują teraz lud Donbasu i nas tez by znowu chcieli zabijać, a nie zapominajmy że ten pseudokraj jest dużo większy od Polski i ma większą armię. To oni jak juz są naszym wrogiem a nie Rosja
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 r. o 12:42
A jak banderowcy nam jechali po całemu to było dobrze
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 r. o 20:42
Do czego doszło żeby ukraińskie bydło rozporządzało się na polskich obiektach?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 r. o 08:17
To co robią władze jest zmachem na Polskę - BRAWO AGENCJA OCHRONY! Drodzy Państwo, wiecie jak będzie? Jesli kiedy kolwiek uda się chociaż część Kresów odebrac, to Ci co najgłosniej krzyczą i przeklinają, tych którzy mówią prawdę i powrotu ZIEM POLSKICH do macierzy, będą sobie wszystkie zasługi przypisywać. Obłuda k**rwa obłuda
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 r. o 08:56
Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy !
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 r. o 23:25
Kill em all!!! Fucking ukrainian nazi
Avatar
Gość / 19 maja 2015 r. o 18:43
буду чекати
Avatar
Gość / 14 maja 2015 r. o 20:35

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 r. o 12:05

Gdzie tam ksenofobia?Baner dotyczy slugusow Hitlera i mordercow.a nie ukraincow jako calosci.Czytajac te komentarze to smiech bierze, jakie ziemie ukrainskie?Jacy ukraincy?przez jakie wieki?Nawet nazwa ukraina pochodzi z jezyka polskiego.Jaka by polityke nie prowadzil to i tak zawsze mordowaliscie gdyz macie we krwi wiecej krwi stepowych koczownikow niz europejskiej.Jestescie narodem kundli w sensie mieszancami a marzy wam sie czysta nacja.Smiech normalnie.Miedzy zalem a mordami ktore urzadzaliscie jest ogromna roznica.Jestescie podlym plemieniem ,stworzonym do sluzenia innym.To wlaziliscie w d*** niemca a pozniej ruskim.Niedlugo sie Putin z wami rozprai.Marza wam sie nasze ziemie a nawet"swoich " nie potraficie obronic vide Krym ktrory wasz nigdy nie byl.

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

rozwiń
Avatar
Robi / 13 maja 2015 r. o 11:20

To oddajcie Ukrainie ziemie wschodnie, które niegdyś były częścią Rusi Kijowskiej, i na których przez wieki, aż do akcji Wisła mieszkali Ukraińcy. Teraz Ukraińcy mieszkają na ziemiach odzyskanych. Tak więc jesteście otoczeni. :) Szach mat, podziękujcie komunistom.

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 3... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marek Suski - radomski car PiS pilnuje nowej układanki w lubelskim PiS
Magazyn

Marek Suski - radomski car PiS pilnuje nowej układanki w lubelskim PiS

Prawo i Sprawiedliwość zakończyło reformę lokalnych struktur. Partyjna centrala powołała nowych pełnomocników okręgowych. W naszym regionie do tej pory było ich dwóch. Teraz jest sześciu, a ich pracę ma nadzorować „opiekun województwa”. Został nim poseł z Radomia Marek Suski.

Łęczna. Nieznajoma zapukała do drzwi staruszki i skończyło się to fatalnie

Łęczna. Nieznajoma zapukała do drzwi staruszki i skończyło się to fatalnie

Kobieta miała rozłożoną chustę, która zasłaniała wnętrze mieszkania. Miało to konkretny cel.

Pierwszy z wakacyjnych koncertów. Tak będzie co piątek
Zdjęcia
galeria

Pierwszy z wakacyjnych koncertów. Tak będzie co piątek

Wakacyjne koncerty na placu Wolności wróciły. W piątek wystąpił miejscowy zespół Gutter Sirens.

Lubelskie. Aż 9 pikiet w dwa dni. To będzie ostra walka o podwyżki

Lubelskie. Aż 9 pikiet w dwa dni. To będzie ostra walka o podwyżki

W ciągu dwóch dni związkowcy zorganizują dziewięć pikiet na terenie województwa lubelskiego. Pracownicy domagają się podwyżek.

Bułgar z osiedla Nałkowskich. Atanas Valkov dziś da koncert w Lublinie
Magazyn

Bułgar z osiedla Nałkowskich. Atanas Valkov dziś da koncert w Lublinie

Rozmowa z Atanasem Valkovem, kompozytorem, pianistą, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym z Lublina, który w sobotę 2 lipca 2022 o 20.30 wystąpi w Wirydarzu CK

Wernisaż w nowym muzeum w Lublinie. O dawnych uzdrowiskach
zdjęcia
galeria

Wernisaż w nowym muzeum w Lublinie. O dawnych uzdrowiskach

Wystawa poświęcona jest sześciu uzdrowiskom ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej.

Lista nowych doktorów na UMCS. Uroczysta promocja
zdjęcia
galeria

Lista nowych doktorów na UMCS. Uroczysta promocja

22 osoby uzyskały tytuł doktora habilitowanego obroniony na UMCS. To oznacza, że uczelnia może się pochwalić już 1327 promocjami w swojej historii.

Przy granicy zakazów już nie ma, ale o turystów trudno. Strefa została "obrzydzona"

Przy granicy zakazów już nie ma, ale o turystów trudno. Strefa została "obrzydzona"

10 miesięcy ograniczeń. Przestał obowiązywać zakaz przebywania w 183 przygranicznych miejscowościach Lubelszczyzny i Podlasia. Ale nastroje w branży turystycznej i tak nie są optymistyczne.

Motor wygrał sparing z Legią Warszawa!

Motor wygrał sparing z Legią Warszawa!

To tylko mecz kontrolny, ale na pewno są powody do radości. Drugoligowy Motor Lublin pokonał w piątek Legię Warszawa 3:2. To zresztą pierwsza, sparingowa wygrana drużyny Stanisława Szpyrki w letnim okresie przygotowawczym.

Królowa zaniemogła w lubelskim skansenie. Na planie filmowym serialu TVP [zdjęcia]
galeria

Królowa zaniemogła w lubelskim skansenie. Na planie filmowym serialu TVP [zdjęcia]

Można było uznać, że to wszystko przez upał. W Muzeum Wsi Lubelskiej, w tumanach kurzu widać było uzbrojonych konnych w kolczugach. A gdyby tego było mało, zaskoczonych turystów obrzucał królewskim spojrzeniem Władysław Jagiełło, który szedł między chatami. W piątek byliśmy na planie „Korony królów. Jagiellonowie”.

Nauczyciele mają dość, chcą podwyżek i sprzeciwiają się zmianom. "Wyszliśmy na wałkoni"

Nauczyciele mają dość, chcą podwyżek i sprzeciwiają się zmianom. "Wyszliśmy na wałkoni"

Żądają podwyżek i sprzeciwiają się proponowanym zmianom – związkowcy chcą walczyć o lepsze warunki pracy nauczycieli. Sami pedagodzy dają im zielone światło, ale w pozytywny efekt już nie wierzą.

"Won stąd CPK", "Horała zrobi wała", "Stop wywłaszczeniom". Wyszli na ulice przeciw rządowej inwestycji [zdjęcia]
galeria

"Won stąd CPK", "Horała zrobi wała", "Stop wywłaszczeniom". Wyszli na ulice przeciw rządowej inwestycji [zdjęcia]

Zbierali petycje, krzyczeli przez megafony, ale przede wszystkim blokowali krajową drogę nr 17, chodząc po przejściu dla pieszych. W piątek w Wólce Orłowskiej pod Izbicą odbył się kolejny protest przeciwko budowie połączeń kolejowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego, który chce zbudować rząd.

Centrum studiów technicznych w dawnej piekarni. Milionowa inwestycja Akademii Zamojskiej

Centrum studiów technicznych w dawnej piekarni. Milionowa inwestycja Akademii Zamojskiej

Za nieruchomość zapłacono 700 tys. zł. Teraz Akademia Zamojska wyda ok. 8,5 mln, aby dostosować ją do swoich potrzeb i na bazie dawnej piekarni Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” stworzyć centrum studiów inżynierskich i salę sportową dla studentów.

W Lublinie chwalili polski węgiel i narzekali na Europę. "Takiej pozycji jak Polska, nie ma żaden kraj"

W Lublinie chwalili polski węgiel i narzekali na Europę. "Takiej pozycji jak Polska, nie ma żaden kraj"

Było o „absurdzie” unijnej transformacji energetycznej, o tym że „wojna zmieniła wszystko” i o nowych odwiertach kopalni Bogdanka. A europoseł Grzegorz Tobiszowski, główny prelegent na konferencji „Lubelskie zagłębiem energetycznym Polski?”, radził: – Ministrowie muszą w Brukseli bardziej tańczyć, ale jakbyście sobie cyknęli jakąś kopalenkę, to byłoby to piękne.

Rodzinne atrakcje na Kalinowszczyźnie i LSM
2 lipca 2022, 13:00

Rodzinne atrakcje na Kalinowszczyźnie i LSM

W najbliższy weekend, 2 i 3 lipca, odbędą się dwa pikniki rodzinne "Integracje". W sobotę organizatorzy zaproszą do wąwozu między ul. Kleeberga a Okrzei na Kalinowszczyźnie, z kolei w niedzielę piknik odbędzie się w wąwozie Szkole Podstawowej nr 22 (LSM).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!