Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2015 r.
21:41

„Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”. Skandal na meczu Polska – Ukraina na Arenie Lublin

0 62 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

„Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”. Baner o takiej treści zawisł na trybunach podczas meczu rugby Polska – Ukraina rozgrywanego w sobotę na Arenie Lublin. Mimo polecenia zastępcy prezydenta ochrona odmówiła jego zdjęcia. Zrobiło to dopiero pięć kobiet, które przyszły na mecz kibicować

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwie płachty z napisem w języku polskim i ukraińskim pojawiły się na trybunach już w pierwszej połowie meczu. – Po konsultacjach telefonicznych z prezydentem Krzysztofem Żukiem podjąłem decyzję o zdjęciu banerów ze skrajnie prawicowymi hasłami nawołującymi do nienawiści – relacjonuje Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina.

Okazało się jednak, że nie jest to takie proste. Pracownicy agencji ochraniającej mecz weszli do sektora, gdzie wisiały banery i usłyszeli od przebywających tam osób, że jeśli zostaną zdjęte, to ich autorzy będą się bić.

Zastępca prezydenta twierdzi, że za wszelką cenę chciał uniknąć rozwiązania siłowego. Jednak nadal domagał się od pracowników agencji usunięcia obraźliwych haseł. – Ale odmówili tłumacząc, że nie mają gazów łzawiących. Policja nie mogła zaś interweniować, ponieważ nie dostała pisemnego wniosku od firmy ochroniarskiej – mówi Krzysztof Komorski.

Wtedy inicjatywę przejęło pięć kobiet. To właśnie one zdjęły płachty. – Kibice wcale nie byli tak agresywni, jak można się było spodziewać – relacjonuje jedna z nich. – Oczywiście zwyzywali nas od ruskich k....w, ale do bójki się nie rwali – dodaje.

– Po meczu przeprosiliśmy naszych przyjaciół ukraińskich. Wręczyliśmy im prezent, którym było dwóch obejmujących się rugbistów z Polski i Ukrainy – mówi Robert Małolepszy, sekretarz Polskiego Związku Rugby.

Dlaczego dziewczyny zareagowały i wyręczyły ochroniarzy? – Stadion nie jest miejscem, by nawzajem się obrażać. Spodziewałabym się raczej solidarności z krajem, który właśnie stracił kawałek siebie – odpowiada jedna z nich. Dodaje, że cała sytuacja wyglądała jakby lubelskim stadionem rządziła grupa 20-30 osób. – I mogą obrażać, ustalać swoje zasady, a koledzy z firmy ochroniarskiej zdejmą plakietki i pójdą do domu. Trochę wstyd – dodaje.

Organizatorem sobotniego meczu był co prawda Polski Związek Rugby, ale to Arena Lublin wynajęła firmę ochroniarską Impel Security. Z przedstawicielami tej ostatniej nie udało nam się wczoraj skontaktować.

– Apeluję, aby kawałek ścierki z tym oczywiście bulwersującym hasłem, nie przysłonił prawdziwego obrazu tego święta sportu. Na stadionie było z 6-7 tys. osób wzorowo się zachowujących, klaszczących podczas hymnu ukraińskiego czy oklaskujących zawodników z Ukrainy po ich udanych akcjach – dodaje Robert Małolepszy z Polskiego Związku Rugby.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 00:45
+1
Jakie kurwa skrajnie prawicowe?! to te bandersyny z "prawego sektora" są faszystami, którzy mordują teraz lud Donbasu i nas tez by znowu chcieli zabijać, a nie zapominajmy że ten pseudokraj jest dużo większy od Polski i ma większą armię. To oni jak juz są naszym wrogiem a nie Rosja
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 12:42
+1
A jak banderowcy nam jechali po całemu to było dobrze
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 20:42
+1
Do czego doszło żeby ukraińskie bydło rozporządzało się na polskich obiektach?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 08:17
+1
To co robią władze jest zmachem na Polskę - BRAWO AGENCJA OCHRONY! Drodzy Państwo, wiecie jak będzie? Jesli kiedy kolwiek uda się chociaż część Kresów odebrac, to Ci co najgłosniej krzyczą i przeklinają, tych którzy mówią prawdę i powrotu ZIEM POLSKICH do macierzy, będą sobie wszystkie zasługi przypisywać. Obłuda k**rwa obłuda
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 08:56
+1
Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy !
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 23:25
+1
Kill em all!!! Fucking ukrainian nazi
Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 18:43
0
буду чекати
Avatar
Gość / 14 maja 2015 o 20:35
0

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 12:05
0

Gdzie tam ksenofobia?Baner dotyczy slugusow Hitlera i mordercow.a nie ukraincow jako calosci.Czytajac te komentarze to smiech bierze, jakie ziemie ukrainskie?Jacy ukraincy?przez jakie wieki?Nawet nazwa ukraina pochodzi z jezyka polskiego.Jaka by polityke nie prowadzil to i tak zawsze mordowaliscie gdyz macie we krwi wiecej krwi stepowych koczownikow niz europejskiej.Jestescie narodem kundli w sensie mieszancami a marzy wam sie czysta nacja.Smiech normalnie.Miedzy zalem a mordami ktore urzadzaliscie jest ogromna roznica.Jestescie podlym plemieniem ,stworzonym do sluzenia innym.To wlaziliscie w d*** niemca a pozniej ruskim.Niedlugo sie Putin z wami rozprai.Marza wam sie nasze ziemie a nawet"swoich " nie potraficie obronic vide Krym ktrory wasz nigdy nie byl.

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

rozwiń
Avatar
Robi / 13 maja 2015 o 11:20
0

To oddajcie Ukrainie ziemie wschodnie, które niegdyś były częścią Rusi Kijowskiej, i na których przez wieki, aż do akcji Wisła mieszkali Ukraińcy. Teraz Ukraińcy mieszkają na ziemiach odzyskanych. Tak więc jesteście otoczeni. :) Szach mat, podziękujcie komunistom.

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 3... rozwiń

Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 00:45
+1
Jakie kurwa skrajnie prawicowe?! to te bandersyny z "prawego sektora" są faszystami, którzy mordują teraz lud Donbasu i nas tez by znowu chcieli zabijać, a nie zapominajmy że ten pseudokraj jest dużo większy od Polski i ma większą armię. To oni jak juz są naszym wrogiem a nie Rosja
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 12:42
+1
A jak banderowcy nam jechali po całemu to było dobrze
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 20:42
+1
Do czego doszło żeby ukraińskie bydło rozporządzało się na polskich obiektach?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 08:17
+1
To co robią władze jest zmachem na Polskę - BRAWO AGENCJA OCHRONY! Drodzy Państwo, wiecie jak będzie? Jesli kiedy kolwiek uda się chociaż część Kresów odebrac, to Ci co najgłosniej krzyczą i przeklinają, tych którzy mówią prawdę i powrotu ZIEM POLSKICH do macierzy, będą sobie wszystkie zasługi przypisywać. Obłuda k**rwa obłuda
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 08:56
+1
Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy !
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 23:25
+1
Kill em all!!! Fucking ukrainian nazi
Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 18:43
0
буду чекати
Avatar
Gość / 14 maja 2015 o 20:35
0

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 12:05
0

Gdzie tam ksenofobia?Baner dotyczy slugusow Hitlera i mordercow.a nie ukraincow jako calosci.Czytajac te komentarze to smiech bierze, jakie ziemie ukrainskie?Jacy ukraincy?przez jakie wieki?Nawet nazwa ukraina pochodzi z jezyka polskiego.Jaka by polityke nie prowadzil to i tak zawsze mordowaliscie gdyz macie we krwi wiecej krwi stepowych koczownikow niz europejskiej.Jestescie narodem kundli w sensie mieszancami a marzy wam sie czysta nacja.Smiech normalnie.Miedzy zalem a mordami ktore urzadzaliscie jest ogromna roznica.Jestescie podlym plemieniem ,stworzonym do sluzenia innym.To wlaziliscie w d*** niemca a pozniej ruskim.Niedlugo sie Putin z wami rozprai.Marza wam sie nasze ziemie a nawet"swoich " nie potraficie obronic vide Krym ktrory wasz nigdy nie byl.

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

rozwiń
Avatar
Robi / 13 maja 2015 o 11:20
0

To oddajcie Ukrainie ziemie wschodnie, które niegdyś były częścią Rusi Kijowskiej, i na których przez wieki, aż do akcji Wisła mieszkali Ukraińcy. Teraz Ukraińcy mieszkają na ziemiach odzyskanych. Tak więc jesteście otoczeni. :) Szach mat, podziękujcie komunistom.

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 3... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W niedzielę zbiórka krwi na tamie Zalewu Zemborzyckiego

W niedzielę zbiórka krwi na tamie Zalewu Zemborzyckiego 0 0

„Lodowata krew z gorących serc” – tak zatytułowana jest najnowsza akcja Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Co najmniej dziewięć osób zginęło po przejściu sztormu Gloria w Hiszpanii. Fale wyrzuciły łodzie na brzeg
film

Co najmniej dziewięć osób zginęło po przejściu sztormu Gloria w Hiszpanii. Fale wyrzuciły łodzie na brzeg 0 0

Majorka, Hiszpania. Co najmniej dziewięć osób zginęło, a cztery kolejne uznaje się zaginione po przejściu sztormu Gloria w Hiszpanii. W miejscowości Port de Pollenca na północy Majorki fale dokonały pokaźnych zniszczeń, przewracając statki i wyrzucając je na brzeg.

W Lublinie powstanie przetwórnia drobiu. Inwestor zapewnia, że nie będzie to ubojnia

W Lublinie powstanie przetwórnia drobiu. Inwestor zapewnia, że nie będzie to ubojnia 2 12

Urząd Miasta zgodził się na uruchomienie przetwórni drobiu na Felinie. Budowę zakładu przy ul. Dobrzańskiego planuje spółka ze Świdnika. Nie zamierza uruchamiać tu ubojni, do zakładu mają trafiać już gotowe tusze, które następnie będą rozbierane na elementy.

Premier wprowadził pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie całej Polski

Premier wprowadził pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie całej Polski 7 2

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju.

Wstrząsająca "Scena zbrodni" w PsychoKinie
28 stycznia 2020, 16:30

Wstrząsająca "Scena zbrodni" w PsychoKinie 0 0

We wtorek, 28 stycznia o godz. 16.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się pokaz filmu "Scena zbrodni" w ramach projektów PsychoKino i KinoZofia.

Na zdjęciu: psycholożka, naukowczyni i reżyserka. Feminatywy w języku polskim

Na zdjęciu: psycholożka, naukowczyni i reżyserka. Feminatywy w języku polskim 0 1

Nie bójmy się używać nazw „psycholożka” czy „naukowczyni”. Jednak słowa „profesorka” używajmy tylko wobec kobiet z tytułem profesor, które sobie tego życzą. Zespół językoznawców przygotował rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego.

Szarpał i bił swoją żonę. Furiat z Kodnia strzelał też z broni gazowej

Szarpał i bił swoją żonę. Furiat z Kodnia strzelał też z broni gazowej 0 1

Szarpał i bił swoją żonę, a także groził, że ją zabije. W domu trzymał broń gazową bez zezwolenia i będąc pod wpływem alkoholu, oddał z niej strzały. 45-latkowi z miejscowości Kodeń grozi do 8 lat więzienia.

Lublin: Metamfetamina zamiast dezodorantu

Lublin: Metamfetamina zamiast dezodorantu 0 0

Narkotyk na brzydki zapach? – zastanawiają się funkcjonariusze lubelskiego Aresztu Śledczego, którzy kontrolowali paczkę do jednego z osadzonych.

Koncert Nine Berries w Kazimierzu Dolnym
25 stycznia 2020, 20:00

Koncert Nine Berries w Kazimierzu Dolnym 0 0

25 stycznia o godz. 20 w bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) wystąpi duet Nine Berries.

MKS Perła Lublin zmierzy się dziś z Zagłębiem Lubin

MKS Perła Lublin zmierzy się dziś z Zagłębiem Lubin 0 0

Prowadząca w tabeli MKS Perła Lublin w czwartek meczu określanym mianem „Świętej Wojny” zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin

Betonoza w centrach miast i miasteczek. "Przykłady z województwa lubelskiego są spektakularne"
galeria

Betonoza w centrach miast i miasteczek. "Przykłady z województwa lubelskiego są spektakularne" 37 18

– To szaleństwo trzeba jakoś zatrzymać – tak o postępującej „betonozie” w centrach mniejszych i większych miast mówi Jan Mencwel, znany działacz społeczny i prezes warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, który przyjechał zobaczyć efekty rewitalizacji parku w Janowie Podlaskim.

W Hucie Pokój powstaje metalowa konstrukcja kładki, która stanie nad Bystrzycą

W Hucie Pokój powstaje metalowa konstrukcja kładki, która stanie nad Bystrzycą 1 1

Ponad 300 km od Lublina powstaje metalowa konstrukcja kładki, która ma połączyć park Ludowy z bulwarem ciągnącym się wzdłuż Bystrzycy. Jej produkcją zajmuje się Huta Pokój w Rudzie Śląskiej. Posadowione nad rzeką fundamenty i przyczółki są już gotowe. Co jeszcze dzieje się w odnawianym parku?

Brakuje mieszkań z wielkiej płyty. Sprzedają się jak ciepłe bułeczki

Brakuje mieszkań z wielkiej płyty. Sprzedają się jak ciepłe bułeczki 0 7

Mieszkania w starych betonowych blokach sprzedają się jak ciepłe bułeczki – oceniają pośrednicy. W największych miastach takich ofert jednak brakuje. Wszystko przez przystępną cenę, dobrą lokalizację i rozwiniętą infrastrukturę.

Straż Miejska w Lublinie zacznie latać. Mają nową broń

Straż Miejska w Lublinie zacznie latać. Mają nową broń 8 13

Nową bronią strażników miejskich będzie dron, który ma być używany do prowadzenia kontroli z powietrza. Ratusz zapowiada wyposażenie go w czujniki pozwalające namierzyć osoby, które spalają w piecu śmieci. Urząd Miasta zapowiada też uruchomienie własnej stacji pomiarowej.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 stycznia 2020 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!