Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2015 r.
21:41

„Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”. Skandal na meczu Polska – Ukraina na Arenie Lublin

0 62 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

„Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”. Baner o takiej treści zawisł na trybunach podczas meczu rugby Polska – Ukraina rozgrywanego w sobotę na Arenie Lublin. Mimo polecenia zastępcy prezydenta ochrona odmówiła jego zdjęcia. Zrobiło to dopiero pięć kobiet, które przyszły na mecz kibicować

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwie płachty z napisem w języku polskim i ukraińskim pojawiły się na trybunach już w pierwszej połowie meczu. – Po konsultacjach telefonicznych z prezydentem Krzysztofem Żukiem podjąłem decyzję o zdjęciu banerów ze skrajnie prawicowymi hasłami nawołującymi do nienawiści – relacjonuje Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina.

Okazało się jednak, że nie jest to takie proste. Pracownicy agencji ochraniającej mecz weszli do sektora, gdzie wisiały banery i usłyszeli od przebywających tam osób, że jeśli zostaną zdjęte, to ich autorzy będą się bić.

Zastępca prezydenta twierdzi, że za wszelką cenę chciał uniknąć rozwiązania siłowego. Jednak nadal domagał się od pracowników agencji usunięcia obraźliwych haseł. – Ale odmówili tłumacząc, że nie mają gazów łzawiących. Policja nie mogła zaś interweniować, ponieważ nie dostała pisemnego wniosku od firmy ochroniarskiej – mówi Krzysztof Komorski.

Wtedy inicjatywę przejęło pięć kobiet. To właśnie one zdjęły płachty. – Kibice wcale nie byli tak agresywni, jak można się było spodziewać – relacjonuje jedna z nich. – Oczywiście zwyzywali nas od ruskich k....w, ale do bójki się nie rwali – dodaje.

– Po meczu przeprosiliśmy naszych przyjaciół ukraińskich. Wręczyliśmy im prezent, którym było dwóch obejmujących się rugbistów z Polski i Ukrainy – mówi Robert Małolepszy, sekretarz Polskiego Związku Rugby.

Dlaczego dziewczyny zareagowały i wyręczyły ochroniarzy? – Stadion nie jest miejscem, by nawzajem się obrażać. Spodziewałabym się raczej solidarności z krajem, który właśnie stracił kawałek siebie – odpowiada jedna z nich. Dodaje, że cała sytuacja wyglądała jakby lubelskim stadionem rządziła grupa 20-30 osób. – I mogą obrażać, ustalać swoje zasady, a koledzy z firmy ochroniarskiej zdejmą plakietki i pójdą do domu. Trochę wstyd – dodaje.

Organizatorem sobotniego meczu był co prawda Polski Związek Rugby, ale to Arena Lublin wynajęła firmę ochroniarską Impel Security. Z przedstawicielami tej ostatniej nie udało nam się wczoraj skontaktować.

– Apeluję, aby kawałek ścierki z tym oczywiście bulwersującym hasłem, nie przysłonił prawdziwego obrazu tego święta sportu. Na stadionie było z 6-7 tys. osób wzorowo się zachowujących, klaszczących podczas hymnu ukraińskiego czy oklaskujących zawodników z Ukrainy po ich udanych akcjach – dodaje Robert Małolepszy z Polskiego Związku Rugby.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 00:45
0
Jakie kurwa skrajnie prawicowe?! to te bandersyny z "prawego sektora" są faszystami, którzy mordują teraz lud Donbasu i nas tez by znowu chcieli zabijać, a nie zapominajmy że ten pseudokraj jest dużo większy od Polski i ma większą armię. To oni jak juz są naszym wrogiem a nie Rosja
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 12:42
0
A jak banderowcy nam jechali po całemu to było dobrze
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 20:42
0
Do czego doszło żeby ukraińskie bydło rozporządzało się na polskich obiektach?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 08:17
0
To co robią władze jest zmachem na Polskę - BRAWO AGENCJA OCHRONY! Drodzy Państwo, wiecie jak będzie? Jesli kiedy kolwiek uda się chociaż część Kresów odebrac, to Ci co najgłosniej krzyczą i przeklinają, tych którzy mówią prawdę i powrotu ZIEM POLSKICH do macierzy, będą sobie wszystkie zasługi przypisywać. Obłuda k**rwa obłuda
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 08:56
0
Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy !
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 23:25
0
Kill em all!!! Fucking ukrainian nazi
Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 18:43
0
буду чекати
Avatar
Gość / 14 maja 2015 o 20:35
0

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 12:05
0

Gdzie tam ksenofobia?Baner dotyczy slugusow Hitlera i mordercow.a nie ukraincow jako calosci.Czytajac te komentarze to smiech bierze, jakie ziemie ukrainskie?Jacy ukraincy?przez jakie wieki?Nawet nazwa ukraina pochodzi z jezyka polskiego.Jaka by polityke nie prowadzil to i tak zawsze mordowaliscie gdyz macie we krwi wiecej krwi stepowych koczownikow niz europejskiej.Jestescie narodem kundli w sensie mieszancami a marzy wam sie czysta nacja.Smiech normalnie.Miedzy zalem a mordami ktore urzadzaliscie jest ogromna roznica.Jestescie podlym plemieniem ,stworzonym do sluzenia innym.To wlaziliscie w d*** niemca a pozniej ruskim.Niedlugo sie Putin z wami rozprai.Marza wam sie nasze ziemie a nawet"swoich " nie potraficie obronic vide Krym ktrory wasz nigdy nie byl.

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

rozwiń
Avatar
Robi / 13 maja 2015 o 11:20
0

To oddajcie Ukrainie ziemie wschodnie, które niegdyś były częścią Rusi Kijowskiej, i na których przez wieki, aż do akcji Wisła mieszkali Ukraińcy. Teraz Ukraińcy mieszkają na ziemiach odzyskanych. Tak więc jesteście otoczeni. :) Szach mat, podziękujcie komunistom.

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 3... rozwiń

Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 00:45
0
Jakie kurwa skrajnie prawicowe?! to te bandersyny z "prawego sektora" są faszystami, którzy mordują teraz lud Donbasu i nas tez by znowu chcieli zabijać, a nie zapominajmy że ten pseudokraj jest dużo większy od Polski i ma większą armię. To oni jak juz są naszym wrogiem a nie Rosja
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 12:42
0
A jak banderowcy nam jechali po całemu to było dobrze
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 20:42
0
Do czego doszło żeby ukraińskie bydło rozporządzało się na polskich obiektach?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 08:17
0
To co robią władze jest zmachem na Polskę - BRAWO AGENCJA OCHRONY! Drodzy Państwo, wiecie jak będzie? Jesli kiedy kolwiek uda się chociaż część Kresów odebrac, to Ci co najgłosniej krzyczą i przeklinają, tych którzy mówią prawdę i powrotu ZIEM POLSKICH do macierzy, będą sobie wszystkie zasługi przypisywać. Obłuda k**rwa obłuda
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 08:56
0
Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy !
Avatar
Gość / 13 czerwca 2015 o 23:25
0
Kill em all!!! Fucking ukrainian nazi
Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 18:43
0
буду чекати
Avatar
Gość / 14 maja 2015 o 20:35
0

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

Ktoś kto był O WIELE LEPIEJ WYKSZTAŁCONY niż ty kiedykolwiek będziesz, że bredzisz o Lędzianach pod Lwowem, który znajdował się głęboko w za granicą Rusi z plemionami zachodniosłowiańskimi. Nawet w polskich podręcznikach do historii widać to na mapach. Co za umysł niedorozwinięty mół wyprodukować brednie o Lędzianach w okolicach Lwowa.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 12:05
0

Gdzie tam ksenofobia?Baner dotyczy slugusow Hitlera i mordercow.a nie ukraincow jako calosci.Czytajac te komentarze to smiech bierze, jakie ziemie ukrainskie?Jacy ukraincy?przez jakie wieki?Nawet nazwa ukraina pochodzi z jezyka polskiego.Jaka by polityke nie prowadzil to i tak zawsze mordowaliscie gdyz macie we krwi wiecej krwi stepowych koczownikow niz europejskiej.Jestescie narodem kundli w sensie mieszancami a marzy wam sie czysta nacja.Smiech normalnie.Miedzy zalem a mordami ktore urzadzaliscie jest ogromna roznica.Jestescie podlym plemieniem ,stworzonym do sluzenia innym.To wlaziliscie w d*** niemca a pozniej ruskim.Niedlugo sie Putin z wami rozprai.Marza wam sie nasze ziemie a nawet"swoich " nie potraficie obronic vide Krym ktrory wasz nigdy nie byl.

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

A sikorka-bandyta  z tym swoim " DOŻYNANIEM WATAH" to POwinien siedzieć czy wisieć ??????

rozwiń
Avatar
Robi / 13 maja 2015 o 11:20
0

To oddajcie Ukrainie ziemie wschodnie, które niegdyś były częścią Rusi Kijowskiej, i na których przez wieki, aż do akcji Wisła mieszkali Ukraińcy. Teraz Ukraińcy mieszkają na ziemiach odzyskanych. Tak więc jesteście otoczeni. :) Szach mat, podziękujcie komunistom.

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 362 sposoby i to jest tylko kwestia czasu.
 

Kto Ciebie historii uczył !?   Lwów i okolice to nie są ziemie żadnej RUSI!!!!. Są to rdzennie Polskie ziemie zamieszkiwane przez Lechickich Lędzian, które Ruś próbowała nam kilkukrotnie odebrać, stąd tyle tam było ukraińskich popaprańców którym w głupich łbach się poprzewracało , jakiś idiota im wmówił ,że to ich tereny aż po San i mordowali Polaków na ich własnym terenie i stąd akcja Wisła , której zadaniem było wypędzenie morderców. Niestety wbijcie sobie do głów kiedyś je odzyskamy i za Wołyń podziękujemy na 3... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 94 23

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!