Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 maja 2018 r.
6:48

Nie chcieli sprzedać mu leków w aptece, bo... recepta była za wąska. O 3 milimetry

0 27 A A
Realizując receptę o wymiarach niezgodnych z rozporządzeniem ministra zdrowia, farmaceuta naraziłby się na straty
Realizując receptę o wymiarach niezgodnych z rozporządzeniem ministra zdrowia, farmaceuta naraziłby się na straty

Pacjentowi z gorączką odmówiono w aptece wydania refundowanych leków, bo recepta była za wąska o… 3 milimetry. – Farmaceuta nie miał wyjścia. Inaczej apteka naraziłaby się na straty finansowe – mówi prezes samorządu aptekarskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dostałem od lekarza receptę o 3 milimetry za wąską. W aptece nie chcieli mi jej zrealizować, tzn. chcieli, ale na 100 proc. Innymi słowy, realizację ubezpieczenia zapewnia tylko pasek papieru o sprecyzowanej przez Ministerstwo Zdrowia szerokości. Trzeba uważać – ostrzega Marcin Skrzypek, który z wysoką gorączką poszedł z receptą do jednej z lubelskich aptek. – Poprosiłem o oświadczenie o odmowie realizacji recepty, bo sądziłem, że to będzie potwierdzenie ważne dla lekarza. Farmaceutka odmówiła jednak wydania takiego dokumentu, tłumacząc, że nie ma takiego obowiązku.

Wtedy pan Marcin poprosił o rozmowę z kierownikiem apteki. – Skończyło się na tym, że farmaceutka skontaktowała się z lekarką, która wystawiła receptę. Wszystko zostało załatwione na linii apteka–lekarz, bo lekarka obiecała dostarczyć receptę o prawidłowym rozmiarze – opowiada. – W moim przypadku wszystko skończyło się dobrze, ale nie gwarantuje to pomyślnego zakończenia sprawy w innych aptekach.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia, które obowiązuje od 18 kwietnia, minimalne wymiary papierowej recepty na leki refundowane to 200 mm na 90 mm. – Farmaceuta ma obowiązek zrealizować receptę spełniającą wymogi rozporządzenia. Nie może tego zrobić, jeżeli jest węższa nawet o trzy milimetry – tłumaczy Tomasz Barszcz, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Lublinie. – Gdyby farmaceuta zrealizował receptę o mniejszych niż wymagane wymiarach, wówczas NFZ miałby podstawy do cofnięcia refundacji. To oznaczałoby stratę finansową dla apteki.

Jak to możliwe, że przychodnia wystawiła receptę na mniejszym blankiecie? – Przyczyn mogło być kilka. Lekarz mógł na przykład korzystać jeszcze z druków, które zostały wcześniej przygotowane, bo nowe rozporządzenie obowiązuje od niedawna – mówi prezes Barszcz i dodaje, że może także chodzić o jakiś błąd techniczny, który mogła popełnić drukarnia.

– Mam nadzieję, że niebawem pojawi się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia, w której zostanie wprowadzony zapis o możliwości realizacji recepty w aptece, gdy jej wymiary odbiegają od minimalnych określonych w rozporządzeniu – mówi Barszcz. – Moim zdaniem rozmiar recepty nie powinien mieć wpływu na możliwość realizacji recepty, a tym samym na uprawnienia pacjenta do otrzymania leku ze zniżką.

– Niestety nie możemy dyskutować z treścią rozporządzenia. W takich sytuacjach może się niestety zdarzyć, że pacjent będzie musiał wrócić do lekarza – mówi Teresa Dobrzańska-Pielichowska, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. – Lekarz może sam wydrukować receptę z systemu albo zamówić taki wydruk. Ja robię to sama, żeby mieć pewność, że wymiar jest prawidłowy.

>>>

Zobacz także: Potrącenie w Tomaszowie Lubelskim nagrane przez kamerę monitoringu

Quiz: Co Ty wiesz o Lubelskiem? Quiz wiedzy ogólnej

Co Ty wiesz o Lubelskiem? Quiz wiedzy ogólnej
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
massagewarsaw / 19 grudnia 2018 r. o 15:53
+1
Metronidazol pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza 400mg. Data ważnosci 01.2020. Producent The Medicpharma, Bangkok. Liczę 1.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł. Każdy listek opisany nazwą, składem, numerem rejestracyjnym zezwolenia na produkcję, na folii wytłoczona data produkcji 25.01.2018, ważność i numer produkcji. Przy zakupie 100 tabletek cena 100zł, włącza koszt wysyłki. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com Dawkowanie leku zależy od rodzaju schorzenia: - bakteryjne zapalenie pochwy – zalecane 2 razy dziennie po 500 mg (rano i wieczorem), przez okres 7 dni; - rzęsistkowica układu moczowego – aby leczenie było skuteczne, przeprowadzane jest u obojga seksualnych partnerów. Osoby dorosłe powinny zażywać 2 razy dziennie po 250 mg leku (rano i wieczorem), przez okres 10 dni. Możliwa jest także dawka wynosząca 750 mg rano i 1250 mg w godzinach wieczornych; - zakażenie beztlenowymi bakteriami – dzieci po 12 r.ż. i osoby dorosłe powinny zażywać od 250-500 mg, 3 razy dziennie. W przypadku dzieci młodszych niż 12 lat, dawka wynosi 7,5 mg/kg masy dziecka, 3 razy dziennie; - pełzakowica – w przypadku dorosłych dawka wynosi 750 mg, 3 razy dziennie, przez okres 5-10 dni. Dzieci powinny przyjmować 35-50 mg/kg w trzech dawkach, przez ten sam okres czasu; eradykacja Helicobacter pylori – u osób dorosłych dawka wynosi 500 mg, 2-3 razy dziennie, przez okres 1-2 tygodni; gardiaza – u dzieci od 2-5 r.ż. zaleca się 125 mg leku, 2 razy dziennie. Dzieci od 6-10 r.ż. spożywają tę samą porcję, lecz 3 razy dziennie. Dzieci po ukończonym 10 roku życia powinny zażywać 250 mg, 2 razy dziennie. U osób dorosłych zalecana dawka to 250 mg, 3 razy dziennie. Leczenie trwa około 5-10 dni; ostre zapalenie dziąseł – osobom dorosłym zaleca się dawkę 250 mg, 2 razy dziennie, przez okres 3 dni. W przypadku dzieci dawka wynosi 35-50 mg na dobę, w trzech dawkach, przez okres 3 dni; zapobieganie zakażeniom spowodowanymi bakteriami beztlenowymi – dzieci po 12 r.ż. i dorośli powinni zażywać jednorazowo 1 g, a potem 250 mg, 3 razy dziennie, do momentu przedoperacyjnej głodówki. U dzieci w wieku 5-12 lat dawka wynosi 125 mg, co 8 godzin, przez okres 48 godzin. Dzieci do 5 r.ż. i niemowlęta powinny co 8 godzin zażywać 5 mg/kg masy ciała Metronidazolu, przez okres 48 godzin; - owrzodzenie dolnych kończyn i odleżyny – dawka dla dorosłych wynosi 500 mg, 2 razy dziennie, przez tydzień. Na grzybice mam inne leki: Itrakonazol 100mg 3.5zl tabletka, listki po 10 Gryzeofulwina 500mg 2zl tabletka Doksycyklina 100mg 2zl tabletka, listki po 10 Amfoterycyna B 10g, butelka 40ml 80zl Nystatyna 500 000 jednostek 2zl tabletka, listki po 8 tabletek Ketokonazol 200mg 2zl, listki po 10.
Metronidazol pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza 400mg. Data ważnosci 01.2020. Producent The Medicpharma, Bangkok. Liczę 1.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł. Każdy listek opisany nazwą, składem, numerem rejestracyjnym zezwolenia na produkcję, na folii wytłoczona data produkcji 25.01.2018, ważność i numer produkcji. Przy zakupie 100 tabletek cena 100zł, włącza koszt wysyłki. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com... rozwiń
Avatar
Anan / 18 maja 2018 r. o 12:21
+1
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po prostu wymysł jakiś gryzipiórków, którzy coś wymyślili, co jest z ustawą po prostu sprzeczne? Wtedy takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność, ale to państwowa instytucja   Nikt nie ponosi odpowiedzialności.
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po ... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 r. o 22:52
+1
undefined napisał:
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji  nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dziwić, że aptekarze odsyłają pacjenta z kwitkiem, a pretensje to proszę kierować do ministerstwa zdrowia - tam przepisy uchwalają!
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dz... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 r. o 22:45
+1
Pretensje kieruj do NFZ, takie są przepisy. Jak taki jesteś szczodry to załóż aptekę i wydawaj wszystkim leki za darmo.
Avatar
RM / 17 maja 2018 r. o 17:53
+1
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z drukami, to jak wygląda tam diagnostyka i leczenie? Od ratowników med. wymaga się wiedzy z zakresu medycyny, informatyki, techniki i motoryzacji. Wiedzy od farmakologii poprzez program SWD aż do rodzaju uszczelki w respiratorze. A lekarze zarabiając dziesięciokrotnie więcej, od tylu lat obrośli w piórka.
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z druka... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 r. o 13:46
+1
Debila, który to wymyślił, posadzić dożywotnio w celi o chlebie i wodzie.
Avatar
Mia / 17 maja 2018 r. o 12:51
+1
Takie mamy właśnie idiotyczne przepisy. Jest podany konkretny wymiar recepty z dokładnością co do milimetra i trzeba się go trzymać. Chore, ale prawdziwe. Widocznie lekarz w gabinecie nie miał linijki i ołówka i wyciął "na oko" z karki a4, bo może mu się skończyły pocięte profesjonalnie. Dzięki ustawodawcom, z takimi właśnie problemami muszą się w dzisiejszych czasach borykać pracownicy służby zdrowia zamiast skupić się na istocie swojej pracy.
Avatar
Donia8 / 17 maja 2018 r. o 11:54
+1
O mój Boże ,co za świat.
Avatar
pzpr / 17 maja 2018 r. o 11:00
+1
komuna i biurokracja!!!!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 r. o 09:35
+1
Wstyd za tą polskę! O trzy milimetry?
Avatar
massagewarsaw / 19 grudnia 2018 r. o 15:53
+1
Metronidazol pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza 400mg. Data ważnosci 01.2020. Producent The Medicpharma, Bangkok. Liczę 1.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł. Każdy listek opisany nazwą, składem, numerem rejestracyjnym zezwolenia na produkcję, na folii wytłoczona data produkcji 25.01.2018, ważność i numer produkcji. Przy zakupie 100 tabletek cena 100zł, włącza koszt wysyłki. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com Dawkowanie leku zależy od rodzaju schorzenia: - bakteryjne zapalenie pochwy – zalecane 2 razy dziennie po 500 mg (rano i wieczorem), przez okres 7 dni; - rzęsistkowica układu moczowego – aby leczenie było skuteczne, przeprowadzane jest u obojga seksualnych partnerów. Osoby dorosłe powinny zażywać 2 razy dziennie po 250 mg leku (rano i wieczorem), przez okres 10 dni. Możliwa jest także dawka wynosząca 750 mg rano i 1250 mg w godzinach wieczornych; - zakażenie beztlenowymi bakteriami – dzieci po 12 r.ż. i osoby dorosłe powinny zażywać od 250-500 mg, 3 razy dziennie. W przypadku dzieci młodszych niż 12 lat, dawka wynosi 7,5 mg/kg masy dziecka, 3 razy dziennie; - pełzakowica – w przypadku dorosłych dawka wynosi 750 mg, 3 razy dziennie, przez okres 5-10 dni. Dzieci powinny przyjmować 35-50 mg/kg w trzech dawkach, przez ten sam okres czasu; eradykacja Helicobacter pylori – u osób dorosłych dawka wynosi 500 mg, 2-3 razy dziennie, przez okres 1-2 tygodni; gardiaza – u dzieci od 2-5 r.ż. zaleca się 125 mg leku, 2 razy dziennie. Dzieci od 6-10 r.ż. spożywają tę samą porcję, lecz 3 razy dziennie. Dzieci po ukończonym 10 roku życia powinny zażywać 250 mg, 2 razy dziennie. U osób dorosłych zalecana dawka to 250 mg, 3 razy dziennie. Leczenie trwa około 5-10 dni; ostre zapalenie dziąseł – osobom dorosłym zaleca się dawkę 250 mg, 2 razy dziennie, przez okres 3 dni. W przypadku dzieci dawka wynosi 35-50 mg na dobę, w trzech dawkach, przez okres 3 dni; zapobieganie zakażeniom spowodowanymi bakteriami beztlenowymi – dzieci po 12 r.ż. i dorośli powinni zażywać jednorazowo 1 g, a potem 250 mg, 3 razy dziennie, do momentu przedoperacyjnej głodówki. U dzieci w wieku 5-12 lat dawka wynosi 125 mg, co 8 godzin, przez okres 48 godzin. Dzieci do 5 r.ż. i niemowlęta powinny co 8 godzin zażywać 5 mg/kg masy ciała Metronidazolu, przez okres 48 godzin; - owrzodzenie dolnych kończyn i odleżyny – dawka dla dorosłych wynosi 500 mg, 2 razy dziennie, przez tydzień. Na grzybice mam inne leki: Itrakonazol 100mg 3.5zl tabletka, listki po 10 Gryzeofulwina 500mg 2zl tabletka Doksycyklina 100mg 2zl tabletka, listki po 10 Amfoterycyna B 10g, butelka 40ml 80zl Nystatyna 500 000 jednostek 2zl tabletka, listki po 8 tabletek Ketokonazol 200mg 2zl, listki po 10.
Metronidazol pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza 400mg. Data ważnosci 01.2020. Producent The Medicpharma, Bangkok. Liczę 1.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł. Każdy listek opisany nazwą, składem, numerem rejestracyjnym zezwolenia na produkcję, na folii wytłoczona data produkcji 25.01.2018, ważność i numer produkcji. Przy zakupie 100 tabletek cena 100zł, włącza koszt wysyłki. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com... rozwiń
Avatar
Anan / 18 maja 2018 r. o 12:21
+1
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po prostu wymysł jakiś gryzipiórków, którzy coś wymyślili, co jest z ustawą po prostu sprzeczne? Wtedy takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność, ale to państwowa instytucja   Nikt nie ponosi odpowiedzialności.
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po ... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 r. o 22:52
+1
undefined napisał:
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji  nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dziwić, że aptekarze odsyłają pacjenta z kwitkiem, a pretensje to proszę kierować do ministerstwa zdrowia - tam przepisy uchwalają!
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dz... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 r. o 22:45
+1
Pretensje kieruj do NFZ, takie są przepisy. Jak taki jesteś szczodry to załóż aptekę i wydawaj wszystkim leki za darmo.
Avatar
RM / 17 maja 2018 r. o 17:53
+1
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z drukami, to jak wygląda tam diagnostyka i leczenie? Od ratowników med. wymaga się wiedzy z zakresu medycyny, informatyki, techniki i motoryzacji. Wiedzy od farmakologii poprzez program SWD aż do rodzaju uszczelki w respiratorze. A lekarze zarabiając dziesięciokrotnie więcej, od tylu lat obrośli w piórka.
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z druka... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 r. o 16:30
0
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 r. o 13:46
+1
Debila, który to wymyślił, posadzić dożywotnio w celi o chlebie i wodzie.
Avatar
Mia / 17 maja 2018 r. o 12:51
+1
Takie mamy właśnie idiotyczne przepisy. Jest podany konkretny wymiar recepty z dokładnością co do milimetra i trzeba się go trzymać. Chore, ale prawdziwe. Widocznie lekarz w gabinecie nie miał linijki i ołówka i wyciął "na oko" z karki a4, bo może mu się skończyły pocięte profesjonalnie. Dzięki ustawodawcom, z takimi właśnie problemami muszą się w dzisiejszych czasach borykać pracownicy służby zdrowia zamiast skupić się na istocie swojej pracy.
Avatar
Donia8 / 17 maja 2018 r. o 11:54
+1
O mój Boże ,co za świat.
Avatar
pzpr / 17 maja 2018 r. o 11:00
+1
komuna i biurokracja!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Szlaban dla radnych na pracę w miejskich spółkach? "To patologia"

Lublin: Szlaban dla radnych na pracę w miejskich spółkach? "To patologia"

Czy miejscy radni powinni zrezygnować z pracy w miejskich spółkach? Do tego namawia ich senator Jacek Bury. – To patologia – ocenia senator, którego zdaniem nie można kontrolować spółki i być jej pracownikiem. Jednak na zmiany raczej się nie zanosi

W czwartek spisz się w Łęcznej przy fontannie

W czwartek spisz się w Łęcznej przy fontannie

Już w czwartek rachmistrzowie zawitają w Łęcznej. Będą czekać na mieszkańców od 12 do 18 na rynku z fontannami.

Ciepło, cieplej, gorąco. W lipcu najcieplej było we Włodawie

Ciepło, cieplej, gorąco. W lipcu najcieplej było we Włodawie

Tegoroczny lipiec był jednym z cieplejszych w minionych latach. Pod względem opadów sytuacja była zróżnicowana. W niektórych rejonach deszcze przekroczyły wielokrotnie średnie opady, w innych doskwierała susza – wynika ze wstępnego podsumowania sytuacji pogodowej przygotowanego przez IMGW.

Były poseł PiS skazany za kupno prawa jazdy. Za to skorumpowany urzędnik usłyszał kilkaset zarzutów

Były poseł PiS skazany za kupno prawa jazdy. Za to skorumpowany urzędnik usłyszał kilkaset zarzutów

Piotr O. - były poseł związany z Prawem i Sprawiedliwością - został skazany za kupno prawa jazdy. Wyrok usłyszał również były urzędnik, który organizował nielegalny proceder.

Kolejna Nordikiada w Nałęczowie
8 sierpnia 2021, 10:00

Kolejna Nordikiada w Nałęczowie

Trwa cykl rajdów Nordic Walking w różnych miejscowościach województwa lubelskiego organizowanych przez Fundację BezMiar. Najbliższe wydarzenie zaplanowane na 8 sierpnia odbędzie się w Nałęczowie.

Minister kultury: Musimy przekonywać do szczepień nieprzekonanych, czwarta fala jest nieuchronna

Minister kultury: Musimy przekonywać do szczepień nieprzekonanych, czwarta fala jest nieuchronna

Musimy przekonywać do szczepień przeciw COVID-19 nieprzekonanych, czwarta fala jest nieuchronna – mówił we wtorek w Międzyrzeczu (lubuskie) wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Nadal szukają podpalacza z Zamościa. Policja otrzymuje kolejne sygnały od mieszkańców
galeria

Nadal szukają podpalacza z Zamościa. Policja otrzymuje kolejne sygnały od mieszkańców

Kilkanaście osób skontaktowało się już z policją w sprawie podpalenia mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID-19 oraz budynku sanepidu w Zamościu. Twierdzą, że rozpoznają mężczyznę z nagrania monitoringu. Sprawcy nadal jednak nie zatrzymano.

Warsztaty instrumentalne z Kapelą Wojciechowską
7 sierpnia 2021, 15:00

Warsztaty instrumentalne z Kapelą Wojciechowską

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na dwudniowe zajęcia muzyczne pod okiem artystów z Kapeli Wojciechowskiej. Warsztaty odbędą się 7 sierpnia w godz. 15-20 oraz 8 sierpnia w godz. 11-15. Można już się zapisywać.

Eksponaty nie ucierpiały, ale Dom Gotycki w Puławach wymaga naprawy

Eksponaty nie ucierpiały, ale Dom Gotycki w Puławach wymaga naprawy

Uszkodzony w trakcie burzy Dom Gotycki, jeden z zabytków puławskiej osady pałacowo-parkowej, pozostaje zamknięty do odwołania. Trwa opracowywanie programu naprawczego, który zostanie przedłożony konserwatorowi zabytków.

Plakat "Czarnek Out" zawisł przy KUL-u. "To osoba, która przynosi wstyd i nie reprezentuje obywateli Lubelszczyzny"
galeria

Plakat "Czarnek Out" zawisł przy KUL-u. "To osoba, która przynosi wstyd i nie reprezentuje obywateli Lubelszczyzny"

Pierwszy w Lublinie plakat „Czarnek Out” powieszono przy Al. Racławickich 15. Adres jest nieprzypadkowy, bo to bilbord znajdujący się najbliżej macierzystej uczelni ministra.

Zmiana systemu opłat drogowych. Jakie są kary przewidywane w systemie e-TOLL?

Zmiana systemu opłat drogowych. Jakie są kary przewidywane w systemie e-TOLL?

W czerwcu br. nastąpiła zmiana systemu opłat drogowych – system e-TOLL zastąpił viaTOLL. Ustawodawca przewidział jednak okres przejściowy, w którym e-TOLL i viaTOLL działają równolegle. Zakończenie systemu viaTOLL jest przewidziane na 30 września 2021 roku. Co warto wiedzieć o nowym systemie, kogo obowiązuje, jak działa oraz jakie kary przewiduje?

Senat chce przygotować "prawdziwą reformę wynagrodzeń". "Trzeba zacząć od obywateli"
film

Senat chce przygotować "prawdziwą reformę wynagrodzeń". "Trzeba zacząć od obywateli"

Warszawa. Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że w Senacie powstaje "prawdziwa reforma wynagrodzeń", która ma być wzorowana na rozwiązaniach z II Rzeczpospolitej. - Polska powinna być krajem średnich, a nie niskich płac, ale trzeba zacząć od obywateli - mówił, odnosząc się do podwyżek dla polityków, które zostały wprowadzone prezydenckim rozporządzeniem.

Oratorium - koncert organowy na Czubach
11 sierpnia 2021, 19:00

Oratorium - koncert organowy na Czubach

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2021 parafia pw. Świętej Rodziny zaprosi w środę, 11 sierpnia o godz. 19, na koncert pt. "Oratorium".

Jakub Szuta podpisał kontrakt z Motorem Lublin, ale wraca do Tomasovii

Jakub Szuta podpisał kontrakt z Motorem Lublin, ale wraca do Tomasovii

Długie rozmowy we wtorek zakończyły się sukcesem. Motor Lublin poinformował o transferze Jakuba Szuty z Tomasovii. Nastolatek na razie zostanie jednak w Tomaszowie Lubelskim, gdzie będzie miał okazję do regularnych występów na poziomie III ligi.

Wandale nad kraśnickim zalewem. Uszkodzili łódź, przenośne toalety i miejski szalet, wybili szybę

Wandale nad kraśnickim zalewem. Uszkodzili łódź, przenośne toalety i miejski szalet, wybili szybę

Najpierw pijani mężczyźni uszkodzili łódź, potem skopali przenośne toalety i miejski szalet, a na końcu wybili szybę w drzwiach tarasowych. Dzięki zgłoszeniu naocznego świadka policjanci zatrzymali "miłośników procentów i demolki", którzy spowodowali straty na ponad 20 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!