Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 maja 2018 r.
6:48

Nie chcieli sprzedać mu leków w aptece, bo... recepta była za wąska. O 3 milimetry

0 26 A A
Realizując receptę o wymiarach niezgodnych z rozporządzeniem ministra zdrowia, farmaceuta naraziłby się na straty
Realizując receptę o wymiarach niezgodnych z rozporządzeniem ministra zdrowia, farmaceuta naraziłby się na straty

Pacjentowi z gorączką odmówiono w aptece wydania refundowanych leków, bo recepta była za wąska o… 3 milimetry. – Farmaceuta nie miał wyjścia. Inaczej apteka naraziłaby się na straty finansowe – mówi prezes samorządu aptekarskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dostałem od lekarza receptę o 3 milimetry za wąską. W aptece nie chcieli mi jej zrealizować, tzn. chcieli, ale na 100 proc. Innymi słowy, realizację ubezpieczenia zapewnia tylko pasek papieru o sprecyzowanej przez Ministerstwo Zdrowia szerokości. Trzeba uważać – ostrzega Marcin Skrzypek, który z wysoką gorączką poszedł z receptą do jednej z lubelskich aptek. – Poprosiłem o oświadczenie o odmowie realizacji recepty, bo sądziłem, że to będzie potwierdzenie ważne dla lekarza. Farmaceutka odmówiła jednak wydania takiego dokumentu, tłumacząc, że nie ma takiego obowiązku.

Wtedy pan Marcin poprosił o rozmowę z kierownikiem apteki. – Skończyło się na tym, że farmaceutka skontaktowała się z lekarką, która wystawiła receptę. Wszystko zostało załatwione na linii apteka–lekarz, bo lekarka obiecała dostarczyć receptę o prawidłowym rozmiarze – opowiada. – W moim przypadku wszystko skończyło się dobrze, ale nie gwarantuje to pomyślnego zakończenia sprawy w innych aptekach.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia, które obowiązuje od 18 kwietnia, minimalne wymiary papierowej recepty na leki refundowane to 200 mm na 90 mm. – Farmaceuta ma obowiązek zrealizować receptę spełniającą wymogi rozporządzenia. Nie może tego zrobić, jeżeli jest węższa nawet o trzy milimetry – tłumaczy Tomasz Barszcz, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Lublinie. – Gdyby farmaceuta zrealizował receptę o mniejszych niż wymagane wymiarach, wówczas NFZ miałby podstawy do cofnięcia refundacji. To oznaczałoby stratę finansową dla apteki.

Jak to możliwe, że przychodnia wystawiła receptę na mniejszym blankiecie? – Przyczyn mogło być kilka. Lekarz mógł na przykład korzystać jeszcze z druków, które zostały wcześniej przygotowane, bo nowe rozporządzenie obowiązuje od niedawna – mówi prezes Barszcz i dodaje, że może także chodzić o jakiś błąd techniczny, który mogła popełnić drukarnia.

– Mam nadzieję, że niebawem pojawi się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia, w której zostanie wprowadzony zapis o możliwości realizacji recepty w aptece, gdy jej wymiary odbiegają od minimalnych określonych w rozporządzeniu – mówi Barszcz. – Moim zdaniem rozmiar recepty nie powinien mieć wpływu na możliwość realizacji recepty, a tym samym na uprawnienia pacjenta do otrzymania leku ze zniżką.

– Niestety nie możemy dyskutować z treścią rozporządzenia. W takich sytuacjach może się niestety zdarzyć, że pacjent będzie musiał wrócić do lekarza – mówi Teresa Dobrzańska-Pielichowska, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. – Lekarz może sam wydrukować receptę z systemu albo zamówić taki wydruk. Ja robię to sama, żeby mieć pewność, że wymiar jest prawidłowy.

>>>

Zobacz także: Potrącenie w Tomaszowie Lubelskim nagrane przez kamerę monitoringu

Quiz: Co Ty wiesz o Lubelskiem? Quiz wiedzy ogólnej

Co Ty wiesz o Lubelskiem? Quiz wiedzy ogólnej

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anan / 18 maja 2018 o 12:21
0
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po prostu wymysł jakiś gryzipiórków, którzy coś wymyślili, co jest z ustawą po prostu sprzeczne? Wtedy takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność, ale to państwowa instytucja   Nikt nie ponosi odpowiedzialności.
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po ... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 o 22:52
0
undefined napisał:
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji  nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dziwić, że aptekarze odsyłają pacjenta z kwitkiem, a pretensje to proszę kierować do ministerstwa zdrowia - tam przepisy uchwalają!
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dz... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 o 22:45
0
Pretensje kieruj do NFZ, takie są przepisy. Jak taki jesteś szczodry to załóż aptekę i wydawaj wszystkim leki za darmo.
Avatar
RM / 17 maja 2018 o 17:53
0
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z drukami, to jak wygląda tam diagnostyka i leczenie? Od ratowników med. wymaga się wiedzy z zakresu medycyny, informatyki, techniki i motoryzacji. Wiedzy od farmakologii poprzez program SWD aż do rodzaju uszczelki w respiratorze. A lekarze zarabiając dziesięciokrotnie więcej, od tylu lat obrośli w piórka.
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z druka... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 16:30
0
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 13:46
0
Debila, który to wymyślił, posadzić dożywotnio w celi o chlebie i wodzie.
Avatar
Mia / 17 maja 2018 o 12:51
0
Takie mamy właśnie idiotyczne przepisy. Jest podany konkretny wymiar recepty z dokładnością co do milimetra i trzeba się go trzymać. Chore, ale prawdziwe. Widocznie lekarz w gabinecie nie miał linijki i ołówka i wyciął "na oko" z karki a4, bo może mu się skończyły pocięte profesjonalnie. Dzięki ustawodawcom, z takimi właśnie problemami muszą się w dzisiejszych czasach borykać pracownicy służby zdrowia zamiast skupić się na istocie swojej pracy.
Avatar
Donia8 / 17 maja 2018 o 11:54
0
O mój Boże ,co za świat.
Avatar
pzpr / 17 maja 2018 o 11:00
0
komuna i biurokracja!!!!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 09:35
0
Wstyd za tą polskę! O trzy milimetry?
Avatar
Anan / 18 maja 2018 o 12:21
0
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po prostu wymysł jakiś gryzipiórków, którzy coś wymyślili, co jest z ustawą po prostu sprzeczne? Wtedy takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność, ale to państwowa instytucja   Nikt nie ponosi odpowiedzialności.
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po ... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 o 22:52
0
undefined napisał:
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji  nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dziwić, że aptekarze odsyłają pacjenta z kwitkiem, a pretensje to proszę kierować do ministerstwa zdrowia - tam przepisy uchwalają!
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dz... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 o 22:45
0
Pretensje kieruj do NFZ, takie są przepisy. Jak taki jesteś szczodry to załóż aptekę i wydawaj wszystkim leki za darmo.
Avatar
RM / 17 maja 2018 o 17:53
0
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z drukami, to jak wygląda tam diagnostyka i leczenie? Od ratowników med. wymaga się wiedzy z zakresu medycyny, informatyki, techniki i motoryzacji. Wiedzy od farmakologii poprzez program SWD aż do rodzaju uszczelki w respiratorze. A lekarze zarabiając dziesięciokrotnie więcej, od tylu lat obrośli w piórka.
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z druka... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 16:30
0
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 13:46
0
Debila, który to wymyślił, posadzić dożywotnio w celi o chlebie i wodzie.
Avatar
Mia / 17 maja 2018 o 12:51
0
Takie mamy właśnie idiotyczne przepisy. Jest podany konkretny wymiar recepty z dokładnością co do milimetra i trzeba się go trzymać. Chore, ale prawdziwe. Widocznie lekarz w gabinecie nie miał linijki i ołówka i wyciął "na oko" z karki a4, bo może mu się skończyły pocięte profesjonalnie. Dzięki ustawodawcom, z takimi właśnie problemami muszą się w dzisiejszych czasach borykać pracownicy służby zdrowia zamiast skupić się na istocie swojej pracy.
Avatar
Donia8 / 17 maja 2018 o 11:54
0
O mój Boże ,co za świat.
Avatar
pzpr / 17 maja 2018 o 11:00
0
komuna i biurokracja!!!!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 09:35
0
Wstyd za tą polskę! O trzy milimetry?
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 13

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 18 5

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 3 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 3

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 0 8

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony 1 2

Przeniesiony został ważny, śródmiejski przystanek na ul. 3 Maja po stronie pl. Litewskiego

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19 24 9

W Strzeszkowicach Dużych na krajowej "19" kierowca samochodu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Zapomniał, że w aucie zostawił dzieci.

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy 0 0

Oba zakrzywione, oba o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Ale jeden ma matrycę VA i technologię AMD FreeSync 2, a drugi matrycę TN i Nvidia G-SYNC.

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu 7 54

Cztery filary swego programu przedstawił w poniedziałek Krzysztof Żuk, który o kolejną kadencję prezydenta Lublina będzie walczyć pod szyldem własnego komitetu. Szczegółowe pomysły dopiero ma ogłosić. Poczekać trzeba również na ostateczne listy jego kandydatów startujących do Rady Miasta

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni?

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni? 5 3

Gmina rozpoczyna poważne zmiany na rynku. Ruszył już remont starego ratusza, wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na prace na otaczających go ulicach. Powstaną m.in. nowe chodniki i parkingi. W planach jest także nowa fontanna i plac zabaw

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie 1 0

W zabytkowej cerkwi p.w. św. Jana Teologa w Chełmie prace przy konserwacji polichromii i malowaniu wnętrza dobiegają końca. Dłużej potrwa remont prawosławnej świątyni w Dubience, która przez lata popadała w ruinę

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie 6 13

– Pani Agato, proszę nie kłamać – apelowali do prezydent miasta politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zwołanej na schodach chełmskiego magistratu. Ich zdaniem Agata Fisz miała kłamała podczas niedawnej inauguracji swojej kampanii wyborczej.