Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2020 r.
21:22

Te ulice w Lublinie miały być remontowane w tym roku. W planie się jednak nie znalazły

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 92 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Zapowiadany przez prezydenta remont ul. Zana nie został uwzględniony w tegorocznym planie zamówień Zarządu Dróg i Mostów. Nie ma tam również wzmianki o remoncie ul. Herberta, ani też o obiecanym poszerzeniu ul. Gęsiej i Jantarowej. Czy doczekamy się tego w bieżącym roku? Ratusz odpowiada wymijająco.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W zatwierdzonym przez radnych budżecie Lublina na rok 2020 zabezpieczona została specjalna rezerwa na „zadania drogowe w dzielnicach”. Wynosi ona 9,4 mln zł. Taka kwota miałaby wystarczyć – a Ratusz zapewniał, że wystarczy – na wszystkie ulice z listy pokazywanej w grudniu przez Ratusz.

Co deklarował prezydent

Lista ulic, które miałyby być opłacone ze wspomnianej rezerwy, była dość długa. Uwzględniała m.in. wyczekiwany przez wielu kierowców remont najbardziej wyboistego odcinka ul. Zana od Nadbystrzyckiej do Filaretów, w wykazie widniał też remont Nałęczowskiej od Zimnych Dołów do Gnieźnieńskiej i odnowienie ul. Herberta na całej długości. Zapowiadany był ponadto remont ul. Nałkowskich od Romera do Żeglarskiej, odnowienie Lotniczej, a także ul. Konstantynów i Młodej Polski. Zapowiedzi było znacznie więcej.

Tego się nie przepisuje

Wszystkie te ulice były wymienione w prezydenckiej poprawce do projektu budżetu, a konkretnie w jej uzasadnieniu. Budżet wraz z tą poprawką został zatwierdzony przez Radę Miasta 19 grudnia. Jednak w ogłoszonej, obowiązującej wersji uchwały budżetowej nie ma nawet wzmianki o tych ulicach, bo uzasadnienia nie przepisuje się do uchwały.

W posobny sposób „rozpłynął się” w zeszłym roku montaż stacji roweru miejskiego obok pętli trolejbusowej przy os. Poręba. Stacja była w uzasadnieniu, w budżecie się nie znalazła i ostatecznie nie powstała. Nie był to jedyny taki przypadek.

Ulic nie ma w planie

Ani remont ul. Zana, ani Herberta, czy Nałkowskich nie trafiły do planu tegorocznych przetargów Zarządu Dróg i Mostów. Zapowiada on zlecenia na remonty ul. Dziubińskiej, Wólczańskiej, Miętowej, Handlowej, Masarskiej, Dragonów i dwóch sięgaczy ul. Szmaragdowej. W planie są też przetargi na kilka budów: ul. Leszka, Ziemowita, Biskupińskiej, skweru przy Judyma, chodników na Szerokiem, ścieżki rowerowej przy Północnej, parkingów na Tatarach i parkingów przy Urbanowicza.

Plan przetargów uwzględnia ponadto przebudowę ul. Bocianiej, Szafirowej, Uśmiechu i Wiejskiej oraz budowę dwóch pętli komunikacji miejskiej (przy Osmolickiej oraz przy al. Kraśnickiej koło Wróblej) i rozbudowę pętli przy os. Poręba.

Większość z nich widnieje w budżecie jako samodzielne zadania z własną pulą pieniędzy, a nie korzystające z rezerwy na drogi w dzielnicach. W taki sposób do budżetu wpisana została też rozbudowa ul. Gęsiej i Jantarowej (wyjazdy z os. Węglinek) o dodatkowe pasy do skrętu w prawo w ul. Jana Pawła II, ale ta inwestycja nie pojawiła się w planie tegorocznych przetargów Zarządu Dróg i Mostów.

Nie doczekamy się?

– W planie zamówień znajdują się te zadania, które zostały wskazane jako najpilniejsze i będą realizowane w pierwszej kolejności – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu i zapewnia, że nie jest to jeszcze ostateczna wersja dokumentu.

– Plan jest w ciągu roku aktualizowany o te projekty, które są przygotowywane do rozpoczęcia. Dla przykładu w ubiegłym roku był zmieniany ponad dwudziestokrotnie.

Ratusz nie odpowiada za pierwszym razem na postawione wprost pytanie o to, czy wspomniane prace, nieuwzględnione dotąd w planie przetargów, będą wykonane w tym roku. Pytamy o to ponownie. Odpowiedź jest wymijająca: – Obecnie przygotowujemy listę zadań, które zostaną zrealizowane w pierwszej kolejności w tym roku.

e-Wydanie

Komentarze 92

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
urzędnik / 19 stycznia 2020 o 22:00
+27
w tym roku zrealizowane będą tylko dojazdy do uprzywilejowaych lokalizacji nowych budynków deweloperskich tj. Al. Racławickie
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 o 23:38
+22
No szkoda z tą ul. Zana naprawdę, przecież to wygląda jak na jakiejś Rosji albo Ukrainie, droga wyboista, połatana, ścieżek rowerowych nawet nie ma. Powiem tak - jeżeli w przyszłości robić ul. Zana to po pierwsze bez buspasów - są tutaj absolutnie niepotrzebne na tym odcinku - czyli wymienić samą nawierzchnię asfaltową, po drugie ścieżki pieszo-rowerowe nowiutkie zrobić ale w taki sposób aby nie ucierpiały przez to żadne drzewa, nie kosztem drzew. I w sumie to wszystko. Szczerze powiedziawszy gdyby na tejże ulicy zrobić okrojony zakres robót drogowych to dałoby radę tą ulicę w 2020 roku zrobić - ale zasada prosta - bez jakiś cudactw i udziwnień - tylko wylanie nowego asfaltu i odnowienie chodników by stały się traktami pieszo-rowerowymi, jednakże bez wycinki drzew. Przebudowa tej ulicy w tzw. wersji ''light'' sądzę, że byłaby do zrobienia.
No szkoda z tą ul. Zana naprawdę, przecież to wygląda jak na jakiejś Rosji albo Ukrainie, droga wyboista, połatana, ścieżek rowerowych nawet nie ma. Powiem tak - jeżeli w przyszłości robić ul. Zana to po pierwsze bez buspasów - są tutaj absolutnie niepotrzebne na tym odcinku - czyli wymienić samą nawierzchnię asfaltową, po drugie ścieżki pieszo-rowerowe nowiutkie zrobić ale w taki sposób aby nie ucierpiały przez to żadne drzewa, nie kosztem drzew. I w sumie to wszystko. Szczerze powiedziawszy gdyby na tejże ulicy zrobić okrojony zakres robót... rozwiń
Avatar
ale o co chodzi? / 20 stycznia 2020 o 06:50
+20
No szkoda z tą ul. Zana naprawdę, przecież to wygląda jak na jakiejś Rosji albo Ukrainie, droga wyboista, połatana, ścieżek rowerowych nawet nie ma. Powiem tak - jeżeli w przyszłości robić ul. Zana to po pierwsze bez buspasów - są tutaj absolutnie niepotrzebne na tym odcinku - czyli wymienić samą nawierzchnię asfaltową, po drugie ścieżki pieszo-rowerowe nowiutkie zrobić ale w taki sposób aby nie ucierpiały przez to żadne drzewa, nie kosztem drzew. I w sumie to wszystko. Szczerze powiedziawszy gdyby na tejże ulicy zrobić okrojony zakres robót drogowych to dałoby radę tą ulicę w 2020 roku zrobić - ale zasada prosta - bez jakiś cudactw i udziwnień - tylko wylanie nowego asfaltu i odnowienie chodników by stały się traktami pieszo-rowerowymi, jednakże bez wycinki drzew. Przebudowa tej ulicy w tzw. wersji ''light'' sądzę, że byłaby do zrobienia.
Remont ul. Zana powinien być przeprowadzony już minimum 5 lat temu na koszt inwestorów inwestycji niedrogowych, którzy z mocy ustawy o drogach publicznych mają obowiązek partycypacji lub pełnego pokrycia takich kosztów. Nawet temu nowemu, co mu w uzyskaniu pozwolenia na budowę pomagał były przewodniczący rady miasta nie przypisali partycypacji w remoncie, bo inaczej problemów ze sfinansowanie być by nie mogło.
Remont ul. Zana powinien być przeprowadzony już minimum 5 lat temu na koszt inwestorów inwestycji niedrogowych, którzy z mocy ustawy o drogach publicznych mają obowiązek partycypacji lub pełnego pokrycia takich kosztów. Nawet temu nowemu, co mu w uzyskaniu pozwolenia na budowę pomagał były przewodniczący rady miasta nie przypisali partycypacji w remoncie, bo inaczej problemów ze sfinansowanie być by nie mogło. rozwiń
Avatar
Marysia / 19 stycznia 2020 o 21:42
+20
Po co pokazujecie drzewa na Zana? Zaraz jakiś mądry z Ratusza wpadnie na pomysł, żeby je wyciąć. W tym mieście co zielone idzie pod topór.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 07:58
+19
To co było obiecane developerom zostało już zrealizowane , a dla zwykłych mieszkańców zabrakło kasy. Tak działała PO przez 8 lat i tak dziś działa w Lublinie. Nic się nie zmieniło. Kasa dla swoich a reszta to plebs
Avatar
Lublin first Panie Żuk. Nie TeBeWał!!! / 19 stycznia 2020 o 23:45
+18
Dla tego Panie Prezydencie Żuk za przywilej budowania na Górkach Czechowskich (skoro taki musiał być wydany) należało od developera TeBeWał czy jakiego kolwiek innego zedrzeć kasę dla miasta jak.... cokolwiek z burej suki, a nie mamić ludzi wielkim, parkowym dilem. Na tym dilu tylko TeBeWał zarobi krocie. Miasto Lublin?? Wygląda na to, że Ci co ten biznesik uzgodnili, mają w d-e.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 08:06
+17
Jak bez pokrycia ? Obiecane TBV górki zostały zrealizowane, Obiecany koledze wynajem biurowca Oriona zlecony, Obiecany wynajem biurowca od drugiego kolegi zrealizowany, Obiecana pomoc Kowalczykowi prawie zrealizowana ( przerwane okolicznościami niezależne od obietnic) . Obiecana przebudowa instalacji pod aparamenty na Racławickich w realizacji. Jak bez pokrycia?
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 o 22:57
+17
Dobrze. Remont Lipowej przewiduje wycięcie prawie wszystkich drzew. Lipowa bez lip. Takie remonty można robić mądrzej, ale nie za tych rządów. Lepiej poczekać.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 o 21:35
+17
bezwzględny WYROK NSA - kiedy honorowa dymisja tego urzędnika ?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 07:38
+15
W tym wszystkim dziwne jest to parcie na przebudowę Racławickich, komu na tym tak bardzo zależy?
Avatar
Ja JUS / 31 stycznia 2020 o 23:12
+1
Najlepszy obraz skuteczności Żuka znajduje się na wielkiej sztaludze pomiędzy ul. Lubartowską a Świętoduską ..... za takim metalowym płotem. No i Starówka gdzie wszystkie filmy z okresu okupacji szukają tam klimatu do scenografii.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 09:02
0
Wyborcy Żuka to osoby o szczególnym stanie umysłu. POwinni pamiętać o sztandarowym haśle PO - nikt Ci nie może tyle dać ile JA w tym przypadku Pan ŻUK mogę ci obiecać !!!!!!!
Avatar
xxx_l / 25 stycznia 2020 o 13:32
+1
Jak nie widzi potrzeby remontu Romera i Nałkowskich to przewieź go z maks. dozwoloną prędkością (50km/h) w jedną i drugą stronę to poczuje potrzebę.  A co z dokończeniem Wapowskiego, w szczycie jest tu duży ruch, parę lat miasto organizuje przetargi i dalej nic.
Avatar
xxx_l / 25 stycznia 2020 o 13:27
+1
Było referendum, jest demokracja wg. PO, ludzie się wypowiedzieli i starczy. Osiedle ma być bo TBV nie za darmo pcha pieniądze w miasto.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 10:32
+3
PO=obietnice bez POkrycia. Przecież to norma!
Avatar
kazik / 21 stycznia 2020 o 20:32
0
Są nowe czasy i wyzwania . Potrzebna obwodnica południowa ,remonty i przebudowy. Prezydent żuk skonfliktowany z władzami państwa i obciążony układami. Jest balastem a nie motorem zmian.
Avatar
do / 21 stycznia 2020 o 17:15
+4
Ja bym postulował remont skrzyżowania Głęboka - Sowińskiego i zdecydowanie remont i to pilny skrętu przy bierdonce z Zamojskiej w Unii Lubelskiej.  Na Głębokiej można jadąc samochodem po skrzyżowaniu zęby wybić bo taka powstała "tara" a na Zamojskiej jeszcze trochę a w koleinach samochody pogubią zderzaki i miski olejowe.
 O to, to. I w pakiecie z remontem zamojskiej od razu wyburzenia tego obleśnego prlowskiego pawilonu na zakręcie 
Avatar
69 / 21 stycznia 2020 o 15:33
+1
Ja bym postulował remont skrzyżowania Głęboka - Sowińskiego i zdecydowanie remont i to pilny skrętu przy bierdonce z Zamojskiej w Unii Lubelskiej. Na Głębokiej można jadąc samochodem po skrzyżowaniu zęby wybić bo taka powstała "tara" a na Zamojskiej jeszcze trochę a w koleinach samochody pogubią zderzaki i miski olejowe.
Avatar
Japolan / 21 stycznia 2020 o 09:14
+2
gdyby rzekomo Żuk tak źl e rzadził i obiecywał przysłowiowe gruski na wierzbie to nie miałby w każdych wyborach oparcia ponad 705 mieszkańców, widać ,ze porzadnie pracuje na rzecz całego miasta
Nie wiem, co ćpacie, ale przestańcie, zanim to świństwo "wypali" wasze mózgi do końca!
Avatar
nn / 21 stycznia 2020 o 09:11
-4
Jak myślicie skad ta ciągła nagonka na prezydenta Żuka, na którego głosują mieszkańcy bo widzą i czuja zmiany w mieście że ktoś ciężko pracuje na rozwój naszego miasta, pis tylko kłody pod nogi rzuca i szkaluje,aby umniejszyć dokonaniom naszego prezydenta, teraz dołączyła jeszcze gazeta Nie pozwólmy PISOwi zniszczyć Luublina!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 92

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.