Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2018 r.
13:19

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

0 32 A A

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj do godz. 10 do dyrekcji SPSK 1 w Lublinie wpłynęło już ok. setki zwolnień lekarskich od pielęgniarek (w szpitalu pracuje ich ok. 600 – red.).

– Żądania pielęgniarek, a także wzmożona absencja są pokłosiem m.in. sporów zbiorowych z ubiegłego roku, a także efektu rozmów pielęgniarek z dyrekcją w szpitalu przy Kraśnickiej, gdzie naszym koleżankom udało się wywalczyć 1000 zł podwyżki „na rękę” – mówi nam jedna z pielęgniarek ze szpitala przy Staszica.

Pielęgniarki chcą likwidacji wielkich dysproporcji w wynagrodzeniach. – Zdarza się, że zasadnicza pensja pielęgniarki z wieloletnim stażem to 2250 zł brutto, a nowa, która zaczyna pracę i musi się dopiero wdrożyć, może dostawać nawet 2770–2800 zł brutto – zaznacza nasza rozmówczyni.

Pielęgniarki chcą także jednomiesięcznego okresu rozliczeniowego w miejsce trzymiesięcznego, który teraz obowiązuje. Nie byłoby wówczas możliwości manewrowania godzinami pracy, bo zdarzało się, że w jednym miesiącu pielęgniarka przepracowała mniej godzin, ale już w kolejnym dyżurowała ponad siły. Teraz średnia w miesiącu ma być na poziomie 168 godzin. Domagają się też, by umowy były zawierane na konkretną klinikę, a nie oddział, dzięki czemu pielęgniarka nie będzie mogła być „przerzucana” z miejsca na miejsce.

Co na to związkowcy? – Czekamy na rozmowę z dyrektorem. Do tego czasu wstrzymujemy się od komentarzy – mówi Anna Matysek z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SPSK 1.

Szpital wysłał wczoraj do mediów oświadczenie. – Potwierdzam, iż od poniedziałku wpłynęło od pielęgniarek i położnych więcej zwolnień lekarskich niż zwykle. Niewykluczone, iż zwiększająca się ich ilość w kolejnych dniach może spowodować konieczność ograniczenia przyjęć pacjentów planowych na niektóre oddziały – pisze Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK 1. – Pielęgniarki wysunęły nowe roszczenia finansowe, które przekraczają możliwości finansowe szpitala. Ich spełnienie oznaczałoby zgodę dyrekcji na radykalne obniżenie standardów leczenia.

Guzowska dodaje, że w czerwcu ubiegłego roku przedstawiciele związków zawodowych pielęgniarek i położnych podpisali z dyrekcją porozumienie kończące spór zbiorowy o podwyższenie wynagrodzeń i grupa ta otrzymała wynegocjowane podwyżki.

Większych zarobków chcą także pielęgniarki z SPSK 4 w Lublinie. Dzisiaj mają spotkać się z dyrektorem. – Postulaty pielęgniarek dotyczą tylko podwyżek. Na razie nie mówimy o konkretnych kwotach, rozmawiamy zarówno o wynagrodzeniach zasadniczych, jak i dodatkach – informuje Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK 4 w Lublinie.

W tym szpitalu nie ma razie problemu masowych zwolnień lekarskich.

Pielęgniarki ze szpitala MSWiA też na L4

Napięta sytuacja jest także w szpitalu MSWiA przy ul. Grenadierów w Lublinie. Pracujące tam pielęgniarki również domagają się podwyżek. Jak się dowiedzieliśmy, coraz więcej z nich idzie na zwolnienie i jest już problem z obsadą dyżurów. Na pytania o sytuację szpitala, ewentualną konieczność zamykania oddziałów i stosunek dyrekcji do postulatów pielęgniarek, otrzymaliśmy tylko lakoniczny komentarz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Dyrekcja szpitala jest w kontakcie z przedstawicielami pielęgniarek. Planowane jest spotkanie dotyczące tej sprawy – pisze biuro prasowe resortu.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Procurator. mecenari@gmail.com / 17 lipca 2018 o 06:20
+1
Pielęgniarki mają rację i koniec! Praca na rynku jest towarem jak każdy inny a za towar należy się zapłata. Tym bardziej za prace ciężką, odpowiedzialną i nie do końca bezpieczną. Zapłata za ich pracę w wysokości 2000 zł netto miesięcznie (+ dodatki) to jakaś kpina. Komuś w Polsce zaś się wydaje że rzuci psie pieniądze niczym ochłap i ma prawo wymagać. Taki stosunek do sprawy ma też większość z was Szanowni Krzykacze, co w razie wypadku czy pobytu w szpitalu wymagacie najwyższej próby opieki pielęgniarskiej ale...najlepiej za darmochę. Zarabiają odpowiednio? Wyajmij jeden z drugim prywatną opiekę medyczną a zobaczysz ile to kosztuje. Przyjdą Ukrainki? A która ora za te Wasze 2000 przyjdzie Wamdupy wycierać i jeszcze się za to w PL utrzymać? Za kogo Wy sie macie uważając ze ludzie będą dla Was za darmo pracować? Szkoda komentować niektórych wpisów dlatego na tym poprzestanę bo już się zdenerwowałem... By była jasność - ja nie jestem pielęgniarką. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki :)
Pielęgniarki mają rację i koniec! Praca na rynku jest towarem jak każdy inny a za towar należy się zapłata. Tym bardziej za prace ciężką, odpowiedzialną i nie do końca bezpieczną. Zapłata za ich pracę w wysokości 2000 zł netto miesięcznie (+ dodatki) to jakaś kpina. Komuś w Polsce zaś się wydaje że rzuci psie pieniądze niczym ochłap i ma prawo wymagać. Taki stosunek do sprawy ma też większość z was Szanowni Krzykacze, co w razie wypadku czy pobytu w szpitalu wymagacie najwyższej próby opieki pielęgniarskiej ale...najlepiej za darmochę. Zarab... rozwiń
Avatar
ew / 26 czerwca 2018 o 08:53
+1
DRODZY PAŃSTWO !!!! tak właśnie będą wyglądały szpitale w najbliższej 10-latce ! ten jak to nazywacie, bunt", ,,protest", czy jak tam chcecie, naocznie chce to uświadomić, drodzy dyrektorzy !!! do tej pory, nosiłyśmy czarne koszulki, z których każdy się śmiał, jeździłyśmy do wawrszawy na protesty, zawieszałyśmy plakaty i nic, nikt , nie reagował!!! Pielęgniarki, które są na zwolnieniach, to przedział wiekowy 40-59 lat, i te Panie za 10 lat idą na emeryturę, a młodych pracowników nie ma w dostatecznej ilości, żeby zapełnić te etaty !!!! Spójrzcie na te puste korytarz, puste sale, puste łóżka i puste szpitale !!!! Szanujcie pracę pielęgniarek i pielęgniarzy !!!! święta i wakacje są w każdym roku i gdzie będziecie przywozić swoich najbliższych, kiedy wczasy są opłacone ??!!!!!
DRODZY PAŃSTWO !!!! tak właśnie będą wyglądały szpitale w najbliższej 10-latce ! ten jak to nazywacie, bunt", ,,protest", czy jak tam chcecie, naocznie chce to uświadomić, drodzy dyrektorzy !!! do tej pory, nosiłyśmy czarne koszulki, z których każdy się śmiał, jeździłyśmy do wawrszawy na protesty, zawieszałyśmy plakaty i nic, nikt , nie reagował!!! Pielęgniarki, które są na zwolnieniach, to przedział wiekowy 40-59 lat, i te Panie za 10 lat idą na emeryturę, a młodych pracowników nie ma w dostatecznej ilości, żeby zapełnić te etaty ... rozwiń
Avatar
gość / 25 czerwca 2018 o 12:26
+1
tylko,że tych ,,chętnych,, brak.... słyszałam też wypowiedzi panów,,doktorów,,, że co te pielęgniarki chcą? Szybko postawiłbym je do pionu...szpital bez nich się nie zawali...a jednak wali się... za granicą dużo lepsze warunki pracy i coraz więcej pielęgniarek wyjeżdza. Nie ma znaczenia wiek, bo zapotrzebowanie jest ogromne, a polskie pielęgniarki cieszą się bardzo dobrą opinią. Bez mobbingu i zastraszania. Jak najbardziej jestem,,za,. Uczcie się języków i wyjeżdżajcie, bo tu nic się nie zmieni.
Avatar
Mgr i spec / 24 czerwca 2018 o 06:21
+1
Trzeba było się uczyć a nie 20 lat się obiboczyć
Avatar
terpmenPa / 22 czerwca 2018 o 00:00
+1
модный ты=))))) --- Я присоединяюсь ко всему выше сказанному. Давайте обсудим этот вопрос. Здесь или в PM. fifa 15 cracks 3dm скачать торрент, fifa 15 лицензия скачать торрент и fifa 15 cracks 3dm v5 скачать fifa 15 update crack
Avatar
Kiki / 21 czerwca 2018 o 18:44
+1
Jacy ludzie są żli.
Avatar
Joker / 21 czerwca 2018 o 14:32
+1
Wiecie co? Szkoda gadać..
Avatar
Położna / 21 czerwca 2018 o 11:06
+1
Jak to wszysycy nazywacie "sciagniecie" pielęgniarek z Ukrainy nie jest opcja, zeby wykonywać prace pielęgniarki w Polsce trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu, a polskie Izby Pielęgniarskie nikomu po studiach na Ukrainie takiego prawa nie dadzą, ponieważ jest tam inny system szkolnictwa wyższego, inny niz obowiązuje w Unii Europejskiej. A nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie staral za takie podłe pieniądze jakie oferuja szpitale w Lublinie i okolicach staral się o nostryfikacje dyplomu, te kobiety wyjadą za nasza zachodnia granice, a my zostaniemy z niczym. Bez pielegniarek oraz położnych nie beda funkcjonowaly żadne podmioty opieki zdrowotnej. Przypomnicie sobie o nas jak nie będzie miał kto odebrać porodu waszej żony, zająć się waszym dzieckiem, albo waszym rodzicem. Powolanie konczy się kiedy pracujesz za marne grodze, albo na kilku etatach, a wszyscy dookola twierdzą ze tylko pijesz kawę.
Jak to wszysycy nazywacie "sciagniecie" pielęgniarek z Ukrainy nie jest opcja, zeby wykonywać prace pielęgniarki w Polsce trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu, a polskie Izby Pielęgniarskie nikomu po studiach na Ukrainie takiego prawa nie dadzą, ponieważ jest tam inny system szkolnictwa wyższego, inny niz obowiązuje w Unii Europejskiej. A nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie staral za takie podłe pieniądze jakie oferuja szpitale w Lublinie i okolicach staral się o nostryfikacje dyplomu, te kobiety wyjadą za nasza zachodnia g... rozwiń
Avatar
Pielegniarka Dorota / 21 czerwca 2018 o 10:04
+1
Pielegniarki zza wschodniej granicy nie maja wyksztalcenia odpowiadajacego wymogom w Polsce takze nie mozna ich "sciagnac". A poza tym ja wiem, ze niestety rozne osoby pracuja na stanowisku pielegniarki, i bez znaczenia czy jest to osoba z 30 letnim starzem czy z 5 letnim, niestety wszystko zalezy od tego jakim sie jest czlowiekiem, ale niewatpliwie srednia pensja wynosi 2 500zl brutto to jest odpowiednia pensja za prace w nocy swieta i z czlowiekiem?, czy ktos pracowal kiedykolwiek z czlowiekiem badz z klientem? Czy wie jak wyczerpujaca jest taka praca? A dolaczcie do tego chorobe i rodzine i w sumie 40 takich osob na oddziale i kazdy jest wazny a pielegniarek tylko 2-3 na zmianie? Wiem, ze to jest wybor, ale cos co sie kocha przez takie warunki pracy i placy przestaje byc satysfakcjonujace, a calkowicie wyczerpujace, popatrzcie na to jak ludzie i nie wytykajcie palcem, zastanowcie sie ile zarabiacie wy ile sie uczyliscie i czy ratujecie zycie codziennie w pracy? Pozdrawiam serdecznie, i nie linczujcie tylko pomyslcie
Pielegniarki zza wschodniej granicy nie maja wyksztalcenia odpowiadajacego wymogom w Polsce takze nie mozna ich "sciagnac". A poza tym ja wiem, ze niestety rozne osoby pracuja na stanowisku pielegniarki, i bez znaczenia czy jest to osoba z 30 letnim starzem czy z 5 letnim, niestety wszystko zalezy od tego jakim sie jest czlowiekiem, ale niewatpliwie srednia pensja wynosi 2 500zl brutto to jest odpowiednia pensja za prace w nocy swieta i z czlowiekiem?, czy ktos pracowal kiedykolwiek z czlowiekiem badz z klientem? Czy wie jak wyczer... rozwiń
Avatar
Ewa T / 21 czerwca 2018 o 07:58
+1
Wszyscy którzy piszą o tym że pielęgniarki mają pozwalniac jak im nie pasuje, albo że ciągle im mało- zastanówcie się. Zastanówcie się kto się wami będzie opiekował w szpitalu na starość jak rodzina nie będzie chciała was odwiedzać i pielęgnować bo się "brzydzą" (niestety tak to wygląda). Pielęgniarka ma duża odpowiedzialność za ludzkie życie i kształciła się wiele lat. Więc nie obrażając pań na kasie (którym też godziwa wypłata się należy), ale pielęgniarce powinno dawac się znacznie więcej. Każdy ma swoje zdanie oczywiście. Ale warto pomyśleć kto się nami będzie zajmował na starość !
Wszyscy którzy piszą o tym że pielęgniarki mają pozwalniac jak im nie pasuje, albo że ciągle im mało- zastanówcie się. Zastanówcie się kto się wami będzie opiekował w szpitalu na starość jak rodzina nie będzie chciała was odwiedzać i pielęgnować bo się "brzydzą" (niestety tak to wygląda). Pielęgniarka ma duża odpowiedzialność za ludzkie życie i kształciła się wiele lat. Więc nie obrażając pań na kasie (którym też godziwa wypłata się należy), ale pielęgniarce powinno dawac się znacznie więcej. Każdy ma swoje zdanie oczywiście. Ale w... rozwiń
Avatar
Procurator. mecenari@gmail.com / 17 lipca 2018 o 06:20
+1
Pielęgniarki mają rację i koniec! Praca na rynku jest towarem jak każdy inny a za towar należy się zapłata. Tym bardziej za prace ciężką, odpowiedzialną i nie do końca bezpieczną. Zapłata za ich pracę w wysokości 2000 zł netto miesięcznie (+ dodatki) to jakaś kpina. Komuś w Polsce zaś się wydaje że rzuci psie pieniądze niczym ochłap i ma prawo wymagać. Taki stosunek do sprawy ma też większość z was Szanowni Krzykacze, co w razie wypadku czy pobytu w szpitalu wymagacie najwyższej próby opieki pielęgniarskiej ale...najlepiej za darmochę. Zarabiają odpowiednio? Wyajmij jeden z drugim prywatną opiekę medyczną a zobaczysz ile to kosztuje. Przyjdą Ukrainki? A która ora za te Wasze 2000 przyjdzie Wamdupy wycierać i jeszcze się za to w PL utrzymać? Za kogo Wy sie macie uważając ze ludzie będą dla Was za darmo pracować? Szkoda komentować niektórych wpisów dlatego na tym poprzestanę bo już się zdenerwowałem... By była jasność - ja nie jestem pielęgniarką. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki :)
Pielęgniarki mają rację i koniec! Praca na rynku jest towarem jak każdy inny a za towar należy się zapłata. Tym bardziej za prace ciężką, odpowiedzialną i nie do końca bezpieczną. Zapłata za ich pracę w wysokości 2000 zł netto miesięcznie (+ dodatki) to jakaś kpina. Komuś w Polsce zaś się wydaje że rzuci psie pieniądze niczym ochłap i ma prawo wymagać. Taki stosunek do sprawy ma też większość z was Szanowni Krzykacze, co w razie wypadku czy pobytu w szpitalu wymagacie najwyższej próby opieki pielęgniarskiej ale...najlepiej za darmochę. Zarab... rozwiń
Avatar
ew / 26 czerwca 2018 o 08:53
+1
DRODZY PAŃSTWO !!!! tak właśnie będą wyglądały szpitale w najbliższej 10-latce ! ten jak to nazywacie, bunt", ,,protest", czy jak tam chcecie, naocznie chce to uświadomić, drodzy dyrektorzy !!! do tej pory, nosiłyśmy czarne koszulki, z których każdy się śmiał, jeździłyśmy do wawrszawy na protesty, zawieszałyśmy plakaty i nic, nikt , nie reagował!!! Pielęgniarki, które są na zwolnieniach, to przedział wiekowy 40-59 lat, i te Panie za 10 lat idą na emeryturę, a młodych pracowników nie ma w dostatecznej ilości, żeby zapełnić te etaty !!!! Spójrzcie na te puste korytarz, puste sale, puste łóżka i puste szpitale !!!! Szanujcie pracę pielęgniarek i pielęgniarzy !!!! święta i wakacje są w każdym roku i gdzie będziecie przywozić swoich najbliższych, kiedy wczasy są opłacone ??!!!!!
DRODZY PAŃSTWO !!!! tak właśnie będą wyglądały szpitale w najbliższej 10-latce ! ten jak to nazywacie, bunt", ,,protest", czy jak tam chcecie, naocznie chce to uświadomić, drodzy dyrektorzy !!! do tej pory, nosiłyśmy czarne koszulki, z których każdy się śmiał, jeździłyśmy do wawrszawy na protesty, zawieszałyśmy plakaty i nic, nikt , nie reagował!!! Pielęgniarki, które są na zwolnieniach, to przedział wiekowy 40-59 lat, i te Panie za 10 lat idą na emeryturę, a młodych pracowników nie ma w dostatecznej ilości, żeby zapełnić te etaty ... rozwiń
Avatar
gość / 25 czerwca 2018 o 12:26
+1
tylko,że tych ,,chętnych,, brak.... słyszałam też wypowiedzi panów,,doktorów,,, że co te pielęgniarki chcą? Szybko postawiłbym je do pionu...szpital bez nich się nie zawali...a jednak wali się... za granicą dużo lepsze warunki pracy i coraz więcej pielęgniarek wyjeżdza. Nie ma znaczenia wiek, bo zapotrzebowanie jest ogromne, a polskie pielęgniarki cieszą się bardzo dobrą opinią. Bez mobbingu i zastraszania. Jak najbardziej jestem,,za,. Uczcie się języków i wyjeżdżajcie, bo tu nic się nie zmieni.
Avatar
Mgr i spec / 24 czerwca 2018 o 06:21
+1
Trzeba było się uczyć a nie 20 lat się obiboczyć
Avatar
terpmenPa / 22 czerwca 2018 o 00:00
+1
модный ты=))))) --- Я присоединяюсь ко всему выше сказанному. Давайте обсудим этот вопрос. Здесь или в PM. fifa 15 cracks 3dm скачать торрент, fifa 15 лицензия скачать торрент и fifa 15 cracks 3dm v5 скачать fifa 15 update crack
Avatar
Kiki / 21 czerwca 2018 o 18:44
+1
Jacy ludzie są żli.
Avatar
Joker / 21 czerwca 2018 o 14:32
+1
Wiecie co? Szkoda gadać..
Avatar
Położna / 21 czerwca 2018 o 11:06
+1
Jak to wszysycy nazywacie "sciagniecie" pielęgniarek z Ukrainy nie jest opcja, zeby wykonywać prace pielęgniarki w Polsce trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu, a polskie Izby Pielęgniarskie nikomu po studiach na Ukrainie takiego prawa nie dadzą, ponieważ jest tam inny system szkolnictwa wyższego, inny niz obowiązuje w Unii Europejskiej. A nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie staral za takie podłe pieniądze jakie oferuja szpitale w Lublinie i okolicach staral się o nostryfikacje dyplomu, te kobiety wyjadą za nasza zachodnia granice, a my zostaniemy z niczym. Bez pielegniarek oraz położnych nie beda funkcjonowaly żadne podmioty opieki zdrowotnej. Przypomnicie sobie o nas jak nie będzie miał kto odebrać porodu waszej żony, zająć się waszym dzieckiem, albo waszym rodzicem. Powolanie konczy się kiedy pracujesz za marne grodze, albo na kilku etatach, a wszyscy dookola twierdzą ze tylko pijesz kawę.
Jak to wszysycy nazywacie "sciagniecie" pielęgniarek z Ukrainy nie jest opcja, zeby wykonywać prace pielęgniarki w Polsce trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu, a polskie Izby Pielęgniarskie nikomu po studiach na Ukrainie takiego prawa nie dadzą, ponieważ jest tam inny system szkolnictwa wyższego, inny niz obowiązuje w Unii Europejskiej. A nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie staral za takie podłe pieniądze jakie oferuja szpitale w Lublinie i okolicach staral się o nostryfikacje dyplomu, te kobiety wyjadą za nasza zachodnia g... rozwiń
Avatar
Pielegniarka Dorota / 21 czerwca 2018 o 10:04
+1
Pielegniarki zza wschodniej granicy nie maja wyksztalcenia odpowiadajacego wymogom w Polsce takze nie mozna ich "sciagnac". A poza tym ja wiem, ze niestety rozne osoby pracuja na stanowisku pielegniarki, i bez znaczenia czy jest to osoba z 30 letnim starzem czy z 5 letnim, niestety wszystko zalezy od tego jakim sie jest czlowiekiem, ale niewatpliwie srednia pensja wynosi 2 500zl brutto to jest odpowiednia pensja za prace w nocy swieta i z czlowiekiem?, czy ktos pracowal kiedykolwiek z czlowiekiem badz z klientem? Czy wie jak wyczerpujaca jest taka praca? A dolaczcie do tego chorobe i rodzine i w sumie 40 takich osob na oddziale i kazdy jest wazny a pielegniarek tylko 2-3 na zmianie? Wiem, ze to jest wybor, ale cos co sie kocha przez takie warunki pracy i placy przestaje byc satysfakcjonujace, a calkowicie wyczerpujace, popatrzcie na to jak ludzie i nie wytykajcie palcem, zastanowcie sie ile zarabiacie wy ile sie uczyliscie i czy ratujecie zycie codziennie w pracy? Pozdrawiam serdecznie, i nie linczujcie tylko pomyslcie
Pielegniarki zza wschodniej granicy nie maja wyksztalcenia odpowiadajacego wymogom w Polsce takze nie mozna ich "sciagnac". A poza tym ja wiem, ze niestety rozne osoby pracuja na stanowisku pielegniarki, i bez znaczenia czy jest to osoba z 30 letnim starzem czy z 5 letnim, niestety wszystko zalezy od tego jakim sie jest czlowiekiem, ale niewatpliwie srednia pensja wynosi 2 500zl brutto to jest odpowiednia pensja za prace w nocy swieta i z czlowiekiem?, czy ktos pracowal kiedykolwiek z czlowiekiem badz z klientem? Czy wie jak wyczer... rozwiń
Avatar
Ewa T / 21 czerwca 2018 o 07:58
+1
Wszyscy którzy piszą o tym że pielęgniarki mają pozwalniac jak im nie pasuje, albo że ciągle im mało- zastanówcie się. Zastanówcie się kto się wami będzie opiekował w szpitalu na starość jak rodzina nie będzie chciała was odwiedzać i pielęgnować bo się "brzydzą" (niestety tak to wygląda). Pielęgniarka ma duża odpowiedzialność za ludzkie życie i kształciła się wiele lat. Więc nie obrażając pań na kasie (którym też godziwa wypłata się należy), ale pielęgniarce powinno dawac się znacznie więcej. Każdy ma swoje zdanie oczywiście. Ale warto pomyśleć kto się nami będzie zajmował na starość !
Wszyscy którzy piszą o tym że pielęgniarki mają pozwalniac jak im nie pasuje, albo że ciągle im mało- zastanówcie się. Zastanówcie się kto się wami będzie opiekował w szpitalu na starość jak rodzina nie będzie chciała was odwiedzać i pielęgnować bo się "brzydzą" (niestety tak to wygląda). Pielęgniarka ma duża odpowiedzialność za ludzkie życie i kształciła się wiele lat. Więc nie obrażając pań na kasie (którym też godziwa wypłata się należy), ale pielęgniarce powinno dawac się znacznie więcej. Każdy ma swoje zdanie oczywiście. Ale w... rozwiń