Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2018 r.
13:19

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

0 32 A A

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj do godz. 10 do dyrekcji SPSK 1 w Lublinie wpłynęło już ok. setki zwolnień lekarskich od pielęgniarek (w szpitalu pracuje ich ok. 600 – red.).

– Żądania pielęgniarek, a także wzmożona absencja są pokłosiem m.in. sporów zbiorowych z ubiegłego roku, a także efektu rozmów pielęgniarek z dyrekcją w szpitalu przy Kraśnickiej, gdzie naszym koleżankom udało się wywalczyć 1000 zł podwyżki „na rękę” – mówi nam jedna z pielęgniarek ze szpitala przy Staszica.

Pielęgniarki chcą likwidacji wielkich dysproporcji w wynagrodzeniach. – Zdarza się, że zasadnicza pensja pielęgniarki z wieloletnim stażem to 2250 zł brutto, a nowa, która zaczyna pracę i musi się dopiero wdrożyć, może dostawać nawet 2770–2800 zł brutto – zaznacza nasza rozmówczyni.

Pielęgniarki chcą także jednomiesięcznego okresu rozliczeniowego w miejsce trzymiesięcznego, który teraz obowiązuje. Nie byłoby wówczas możliwości manewrowania godzinami pracy, bo zdarzało się, że w jednym miesiącu pielęgniarka przepracowała mniej godzin, ale już w kolejnym dyżurowała ponad siły. Teraz średnia w miesiącu ma być na poziomie 168 godzin. Domagają się też, by umowy były zawierane na konkretną klinikę, a nie oddział, dzięki czemu pielęgniarka nie będzie mogła być „przerzucana” z miejsca na miejsce.

Co na to związkowcy? – Czekamy na rozmowę z dyrektorem. Do tego czasu wstrzymujemy się od komentarzy – mówi Anna Matysek z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SPSK 1.

Szpital wysłał wczoraj do mediów oświadczenie. – Potwierdzam, iż od poniedziałku wpłynęło od pielęgniarek i położnych więcej zwolnień lekarskich niż zwykle. Niewykluczone, iż zwiększająca się ich ilość w kolejnych dniach może spowodować konieczność ograniczenia przyjęć pacjentów planowych na niektóre oddziały – pisze Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK 1. – Pielęgniarki wysunęły nowe roszczenia finansowe, które przekraczają możliwości finansowe szpitala. Ich spełnienie oznaczałoby zgodę dyrekcji na radykalne obniżenie standardów leczenia.

Guzowska dodaje, że w czerwcu ubiegłego roku przedstawiciele związków zawodowych pielęgniarek i położnych podpisali z dyrekcją porozumienie kończące spór zbiorowy o podwyższenie wynagrodzeń i grupa ta otrzymała wynegocjowane podwyżki.

Większych zarobków chcą także pielęgniarki z SPSK 4 w Lublinie. Dzisiaj mają spotkać się z dyrektorem. – Postulaty pielęgniarek dotyczą tylko podwyżek. Na razie nie mówimy o konkretnych kwotach, rozmawiamy zarówno o wynagrodzeniach zasadniczych, jak i dodatkach – informuje Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK 4 w Lublinie.

W tym szpitalu nie ma razie problemu masowych zwolnień lekarskich.

Pielęgniarki ze szpitala MSWiA też na L4

Napięta sytuacja jest także w szpitalu MSWiA przy ul. Grenadierów w Lublinie. Pracujące tam pielęgniarki również domagają się podwyżek. Jak się dowiedzieliśmy, coraz więcej z nich idzie na zwolnienie i jest już problem z obsadą dyżurów. Na pytania o sytuację szpitala, ewentualną konieczność zamykania oddziałów i stosunek dyrekcji do postulatów pielęgniarek, otrzymaliśmy tylko lakoniczny komentarz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Dyrekcja szpitala jest w kontakcie z przedstawicielami pielęgniarek. Planowane jest spotkanie dotyczące tej sprawy – pisze biuro prasowe resortu.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Procurator. mecenari@gmail.com / 17 lipca 2018 o 06:20
+1
Pielęgniarki mają rację i koniec! Praca na rynku jest towarem jak każdy inny a za towar należy się zapłata. Tym bardziej za prace ciężką, odpowiedzialną i nie do końca bezpieczną. Zapłata za ich pracę w wysokości 2000 zł netto miesięcznie (+ dodatki) to jakaś kpina. Komuś w Polsce zaś się wydaje że rzuci psie pieniądze niczym ochłap i ma prawo wymagać. Taki stosunek do sprawy ma też większość z was Szanowni Krzykacze, co w razie wypadku czy pobytu w szpitalu wymagacie najwyższej próby opieki pielęgniarskiej ale...najlepiej za darmochę. Zarabiają odpowiednio? Wyajmij jeden z drugim prywatną opiekę medyczną a zobaczysz ile to kosztuje. Przyjdą Ukrainki? A która ora za te Wasze 2000 przyjdzie Wamdupy wycierać i jeszcze się za to w PL utrzymać? Za kogo Wy sie macie uważając ze ludzie będą dla Was za darmo pracować? Szkoda komentować niektórych wpisów dlatego na tym poprzestanę bo już się zdenerwowałem... By była jasność - ja nie jestem pielęgniarką. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki :)
Pielęgniarki mają rację i koniec! Praca na rynku jest towarem jak każdy inny a za towar należy się zapłata. Tym bardziej za prace ciężką, odpowiedzialną i nie do końca bezpieczną. Zapłata za ich pracę w wysokości 2000 zł netto miesięcznie (+ dodatki) to jakaś kpina. Komuś w Polsce zaś się wydaje że rzuci psie pieniądze niczym ochłap i ma prawo wymagać. Taki stosunek do sprawy ma też większość z was Szanowni Krzykacze, co w razie wypadku czy pobytu w szpitalu wymagacie najwyższej próby opieki pielęgniarskiej ale...najlepiej za darmochę. Zarab... rozwiń
Avatar
ew / 26 czerwca 2018 o 08:53
+1
DRODZY PAŃSTWO !!!! tak właśnie będą wyglądały szpitale w najbliższej 10-latce ! ten jak to nazywacie, bunt", ,,protest", czy jak tam chcecie, naocznie chce to uświadomić, drodzy dyrektorzy !!! do tej pory, nosiłyśmy czarne koszulki, z których każdy się śmiał, jeździłyśmy do wawrszawy na protesty, zawieszałyśmy plakaty i nic, nikt , nie reagował!!! Pielęgniarki, które są na zwolnieniach, to przedział wiekowy 40-59 lat, i te Panie za 10 lat idą na emeryturę, a młodych pracowników nie ma w dostatecznej ilości, żeby zapełnić te etaty !!!! Spójrzcie na te puste korytarz, puste sale, puste łóżka i puste szpitale !!!! Szanujcie pracę pielęgniarek i pielęgniarzy !!!! święta i wakacje są w każdym roku i gdzie będziecie przywozić swoich najbliższych, kiedy wczasy są opłacone ??!!!!!
DRODZY PAŃSTWO !!!! tak właśnie będą wyglądały szpitale w najbliższej 10-latce ! ten jak to nazywacie, bunt", ,,protest", czy jak tam chcecie, naocznie chce to uświadomić, drodzy dyrektorzy !!! do tej pory, nosiłyśmy czarne koszulki, z których każdy się śmiał, jeździłyśmy do wawrszawy na protesty, zawieszałyśmy plakaty i nic, nikt , nie reagował!!! Pielęgniarki, które są na zwolnieniach, to przedział wiekowy 40-59 lat, i te Panie za 10 lat idą na emeryturę, a młodych pracowników nie ma w dostatecznej ilości, żeby zapełnić te etaty ... rozwiń
Avatar
gość / 25 czerwca 2018 o 12:26
+1
tylko,że tych ,,chętnych,, brak.... słyszałam też wypowiedzi panów,,doktorów,,, że co te pielęgniarki chcą? Szybko postawiłbym je do pionu...szpital bez nich się nie zawali...a jednak wali się... za granicą dużo lepsze warunki pracy i coraz więcej pielęgniarek wyjeżdza. Nie ma znaczenia wiek, bo zapotrzebowanie jest ogromne, a polskie pielęgniarki cieszą się bardzo dobrą opinią. Bez mobbingu i zastraszania. Jak najbardziej jestem,,za,. Uczcie się języków i wyjeżdżajcie, bo tu nic się nie zmieni.
Avatar
Mgr i spec / 24 czerwca 2018 o 06:21
+1
Trzeba było się uczyć a nie 20 lat się obiboczyć
Avatar
terpmenPa / 22 czerwca 2018 o 00:00
+1
модный ты=))))) --- Я присоединяюсь ко всему выше сказанному. Давайте обсудим этот вопрос. Здесь или в PM. fifa 15 cracks 3dm скачать торрент, fifa 15 лицензия скачать торрент и fifa 15 cracks 3dm v5 скачать fifa 15 update crack
Avatar
Kiki / 21 czerwca 2018 o 18:44
+1
Jacy ludzie są żli.
Avatar
Joker / 21 czerwca 2018 o 14:32
+1
Wiecie co? Szkoda gadać..
Avatar
Położna / 21 czerwca 2018 o 11:06
+1
Jak to wszysycy nazywacie "sciagniecie" pielęgniarek z Ukrainy nie jest opcja, zeby wykonywać prace pielęgniarki w Polsce trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu, a polskie Izby Pielęgniarskie nikomu po studiach na Ukrainie takiego prawa nie dadzą, ponieważ jest tam inny system szkolnictwa wyższego, inny niz obowiązuje w Unii Europejskiej. A nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie staral za takie podłe pieniądze jakie oferuja szpitale w Lublinie i okolicach staral się o nostryfikacje dyplomu, te kobiety wyjadą za nasza zachodnia granice, a my zostaniemy z niczym. Bez pielegniarek oraz położnych nie beda funkcjonowaly żadne podmioty opieki zdrowotnej. Przypomnicie sobie o nas jak nie będzie miał kto odebrać porodu waszej żony, zająć się waszym dzieckiem, albo waszym rodzicem. Powolanie konczy się kiedy pracujesz za marne grodze, albo na kilku etatach, a wszyscy dookola twierdzą ze tylko pijesz kawę.
Jak to wszysycy nazywacie "sciagniecie" pielęgniarek z Ukrainy nie jest opcja, zeby wykonywać prace pielęgniarki w Polsce trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu, a polskie Izby Pielęgniarskie nikomu po studiach na Ukrainie takiego prawa nie dadzą, ponieważ jest tam inny system szkolnictwa wyższego, inny niz obowiązuje w Unii Europejskiej. A nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie staral za takie podłe pieniądze jakie oferuja szpitale w Lublinie i okolicach staral się o nostryfikacje dyplomu, te kobiety wyjadą za nasza zachodnia g... rozwiń
Avatar
Pielegniarka Dorota / 21 czerwca 2018 o 10:04
+1
Pielegniarki zza wschodniej granicy nie maja wyksztalcenia odpowiadajacego wymogom w Polsce takze nie mozna ich "sciagnac". A poza tym ja wiem, ze niestety rozne osoby pracuja na stanowisku pielegniarki, i bez znaczenia czy jest to osoba z 30 letnim starzem czy z 5 letnim, niestety wszystko zalezy od tego jakim sie jest czlowiekiem, ale niewatpliwie srednia pensja wynosi 2 500zl brutto to jest odpowiednia pensja za prace w nocy swieta i z czlowiekiem?, czy ktos pracowal kiedykolwiek z czlowiekiem badz z klientem? Czy wie jak wyczerpujaca jest taka praca? A dolaczcie do tego chorobe i rodzine i w sumie 40 takich osob na oddziale i kazdy jest wazny a pielegniarek tylko 2-3 na zmianie? Wiem, ze to jest wybor, ale cos co sie kocha przez takie warunki pracy i placy przestaje byc satysfakcjonujace, a calkowicie wyczerpujace, popatrzcie na to jak ludzie i nie wytykajcie palcem, zastanowcie sie ile zarabiacie wy ile sie uczyliscie i czy ratujecie zycie codziennie w pracy? Pozdrawiam serdecznie, i nie linczujcie tylko pomyslcie
Pielegniarki zza wschodniej granicy nie maja wyksztalcenia odpowiadajacego wymogom w Polsce takze nie mozna ich "sciagnac". A poza tym ja wiem, ze niestety rozne osoby pracuja na stanowisku pielegniarki, i bez znaczenia czy jest to osoba z 30 letnim starzem czy z 5 letnim, niestety wszystko zalezy od tego jakim sie jest czlowiekiem, ale niewatpliwie srednia pensja wynosi 2 500zl brutto to jest odpowiednia pensja za prace w nocy swieta i z czlowiekiem?, czy ktos pracowal kiedykolwiek z czlowiekiem badz z klientem? Czy wie jak wyczer... rozwiń
Avatar
Ewa T / 21 czerwca 2018 o 07:58
+1
Wszyscy którzy piszą o tym że pielęgniarki mają pozwalniac jak im nie pasuje, albo że ciągle im mało- zastanówcie się. Zastanówcie się kto się wami będzie opiekował w szpitalu na starość jak rodzina nie będzie chciała was odwiedzać i pielęgnować bo się "brzydzą" (niestety tak to wygląda). Pielęgniarka ma duża odpowiedzialność za ludzkie życie i kształciła się wiele lat. Więc nie obrażając pań na kasie (którym też godziwa wypłata się należy), ale pielęgniarce powinno dawac się znacznie więcej. Każdy ma swoje zdanie oczywiście. Ale warto pomyśleć kto się nami będzie zajmował na starość !
Wszyscy którzy piszą o tym że pielęgniarki mają pozwalniac jak im nie pasuje, albo że ciągle im mało- zastanówcie się. Zastanówcie się kto się wami będzie opiekował w szpitalu na starość jak rodzina nie będzie chciała was odwiedzać i pielęgnować bo się "brzydzą" (niestety tak to wygląda). Pielęgniarka ma duża odpowiedzialność za ludzkie życie i kształciła się wiele lat. Więc nie obrażając pań na kasie (którym też godziwa wypłata się należy), ale pielęgniarce powinno dawac się znacznie więcej. Każdy ma swoje zdanie oczywiście. Ale w... rozwiń
Avatar
Procurator. mecenari@gmail.com / 17 lipca 2018 o 06:20
+1
Pielęgniarki mają rację i koniec! Praca na rynku jest towarem jak każdy inny a za towar należy się zapłata. Tym bardziej za prace ciężką, odpowiedzialną i nie do końca bezpieczną. Zapłata za ich pracę w wysokości 2000 zł netto miesięcznie (+ dodatki) to jakaś kpina. Komuś w Polsce zaś się wydaje że rzuci psie pieniądze niczym ochłap i ma prawo wymagać. Taki stosunek do sprawy ma też większość z was Szanowni Krzykacze, co w razie wypadku czy pobytu w szpitalu wymagacie najwyższej próby opieki pielęgniarskiej ale...najlepiej za darmochę. Zarabiają odpowiednio? Wyajmij jeden z drugim prywatną opiekę medyczną a zobaczysz ile to kosztuje. Przyjdą Ukrainki? A która ora za te Wasze 2000 przyjdzie Wamdupy wycierać i jeszcze się za to w PL utrzymać? Za kogo Wy sie macie uważając ze ludzie będą dla Was za darmo pracować? Szkoda komentować niektórych wpisów dlatego na tym poprzestanę bo już się zdenerwowałem... By była jasność - ja nie jestem pielęgniarką. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki :)
Pielęgniarki mają rację i koniec! Praca na rynku jest towarem jak każdy inny a za towar należy się zapłata. Tym bardziej za prace ciężką, odpowiedzialną i nie do końca bezpieczną. Zapłata za ich pracę w wysokości 2000 zł netto miesięcznie (+ dodatki) to jakaś kpina. Komuś w Polsce zaś się wydaje że rzuci psie pieniądze niczym ochłap i ma prawo wymagać. Taki stosunek do sprawy ma też większość z was Szanowni Krzykacze, co w razie wypadku czy pobytu w szpitalu wymagacie najwyższej próby opieki pielęgniarskiej ale...najlepiej za darmochę. Zarab... rozwiń
Avatar
ew / 26 czerwca 2018 o 08:53
+1
DRODZY PAŃSTWO !!!! tak właśnie będą wyglądały szpitale w najbliższej 10-latce ! ten jak to nazywacie, bunt", ,,protest", czy jak tam chcecie, naocznie chce to uświadomić, drodzy dyrektorzy !!! do tej pory, nosiłyśmy czarne koszulki, z których każdy się śmiał, jeździłyśmy do wawrszawy na protesty, zawieszałyśmy plakaty i nic, nikt , nie reagował!!! Pielęgniarki, które są na zwolnieniach, to przedział wiekowy 40-59 lat, i te Panie za 10 lat idą na emeryturę, a młodych pracowników nie ma w dostatecznej ilości, żeby zapełnić te etaty !!!! Spójrzcie na te puste korytarz, puste sale, puste łóżka i puste szpitale !!!! Szanujcie pracę pielęgniarek i pielęgniarzy !!!! święta i wakacje są w każdym roku i gdzie będziecie przywozić swoich najbliższych, kiedy wczasy są opłacone ??!!!!!
DRODZY PAŃSTWO !!!! tak właśnie będą wyglądały szpitale w najbliższej 10-latce ! ten jak to nazywacie, bunt", ,,protest", czy jak tam chcecie, naocznie chce to uświadomić, drodzy dyrektorzy !!! do tej pory, nosiłyśmy czarne koszulki, z których każdy się śmiał, jeździłyśmy do wawrszawy na protesty, zawieszałyśmy plakaty i nic, nikt , nie reagował!!! Pielęgniarki, które są na zwolnieniach, to przedział wiekowy 40-59 lat, i te Panie za 10 lat idą na emeryturę, a młodych pracowników nie ma w dostatecznej ilości, żeby zapełnić te etaty ... rozwiń
Avatar
gość / 25 czerwca 2018 o 12:26
+1
tylko,że tych ,,chętnych,, brak.... słyszałam też wypowiedzi panów,,doktorów,,, że co te pielęgniarki chcą? Szybko postawiłbym je do pionu...szpital bez nich się nie zawali...a jednak wali się... za granicą dużo lepsze warunki pracy i coraz więcej pielęgniarek wyjeżdza. Nie ma znaczenia wiek, bo zapotrzebowanie jest ogromne, a polskie pielęgniarki cieszą się bardzo dobrą opinią. Bez mobbingu i zastraszania. Jak najbardziej jestem,,za,. Uczcie się języków i wyjeżdżajcie, bo tu nic się nie zmieni.
Avatar
Mgr i spec / 24 czerwca 2018 o 06:21
+1
Trzeba było się uczyć a nie 20 lat się obiboczyć
Avatar
terpmenPa / 22 czerwca 2018 o 00:00
+1
модный ты=))))) --- Я присоединяюсь ко всему выше сказанному. Давайте обсудим этот вопрос. Здесь или в PM. fifa 15 cracks 3dm скачать торрент, fifa 15 лицензия скачать торрент и fifa 15 cracks 3dm v5 скачать fifa 15 update crack
Avatar
Kiki / 21 czerwca 2018 o 18:44
+1
Jacy ludzie są żli.
Avatar
Joker / 21 czerwca 2018 o 14:32
+1
Wiecie co? Szkoda gadać..
Avatar
Położna / 21 czerwca 2018 o 11:06
+1
Jak to wszysycy nazywacie "sciagniecie" pielęgniarek z Ukrainy nie jest opcja, zeby wykonywać prace pielęgniarki w Polsce trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu, a polskie Izby Pielęgniarskie nikomu po studiach na Ukrainie takiego prawa nie dadzą, ponieważ jest tam inny system szkolnictwa wyższego, inny niz obowiązuje w Unii Europejskiej. A nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie staral za takie podłe pieniądze jakie oferuja szpitale w Lublinie i okolicach staral się o nostryfikacje dyplomu, te kobiety wyjadą za nasza zachodnia granice, a my zostaniemy z niczym. Bez pielegniarek oraz położnych nie beda funkcjonowaly żadne podmioty opieki zdrowotnej. Przypomnicie sobie o nas jak nie będzie miał kto odebrać porodu waszej żony, zająć się waszym dzieckiem, albo waszym rodzicem. Powolanie konczy się kiedy pracujesz za marne grodze, albo na kilku etatach, a wszyscy dookola twierdzą ze tylko pijesz kawę.
Jak to wszysycy nazywacie "sciagniecie" pielęgniarek z Ukrainy nie jest opcja, zeby wykonywać prace pielęgniarki w Polsce trzeba posiadać prawo wykonywania zawodu, a polskie Izby Pielęgniarskie nikomu po studiach na Ukrainie takiego prawa nie dadzą, ponieważ jest tam inny system szkolnictwa wyższego, inny niz obowiązuje w Unii Europejskiej. A nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie staral za takie podłe pieniądze jakie oferuja szpitale w Lublinie i okolicach staral się o nostryfikacje dyplomu, te kobiety wyjadą za nasza zachodnia g... rozwiń
Avatar
Pielegniarka Dorota / 21 czerwca 2018 o 10:04
+1
Pielegniarki zza wschodniej granicy nie maja wyksztalcenia odpowiadajacego wymogom w Polsce takze nie mozna ich "sciagnac". A poza tym ja wiem, ze niestety rozne osoby pracuja na stanowisku pielegniarki, i bez znaczenia czy jest to osoba z 30 letnim starzem czy z 5 letnim, niestety wszystko zalezy od tego jakim sie jest czlowiekiem, ale niewatpliwie srednia pensja wynosi 2 500zl brutto to jest odpowiednia pensja za prace w nocy swieta i z czlowiekiem?, czy ktos pracowal kiedykolwiek z czlowiekiem badz z klientem? Czy wie jak wyczerpujaca jest taka praca? A dolaczcie do tego chorobe i rodzine i w sumie 40 takich osob na oddziale i kazdy jest wazny a pielegniarek tylko 2-3 na zmianie? Wiem, ze to jest wybor, ale cos co sie kocha przez takie warunki pracy i placy przestaje byc satysfakcjonujace, a calkowicie wyczerpujace, popatrzcie na to jak ludzie i nie wytykajcie palcem, zastanowcie sie ile zarabiacie wy ile sie uczyliscie i czy ratujecie zycie codziennie w pracy? Pozdrawiam serdecznie, i nie linczujcie tylko pomyslcie
Pielegniarki zza wschodniej granicy nie maja wyksztalcenia odpowiadajacego wymogom w Polsce takze nie mozna ich "sciagnac". A poza tym ja wiem, ze niestety rozne osoby pracuja na stanowisku pielegniarki, i bez znaczenia czy jest to osoba z 30 letnim starzem czy z 5 letnim, niestety wszystko zalezy od tego jakim sie jest czlowiekiem, ale niewatpliwie srednia pensja wynosi 2 500zl brutto to jest odpowiednia pensja za prace w nocy swieta i z czlowiekiem?, czy ktos pracowal kiedykolwiek z czlowiekiem badz z klientem? Czy wie jak wyczer... rozwiń
Avatar
Ewa T / 21 czerwca 2018 o 07:58
+1
Wszyscy którzy piszą o tym że pielęgniarki mają pozwalniac jak im nie pasuje, albo że ciągle im mało- zastanówcie się. Zastanówcie się kto się wami będzie opiekował w szpitalu na starość jak rodzina nie będzie chciała was odwiedzać i pielęgnować bo się "brzydzą" (niestety tak to wygląda). Pielęgniarka ma duża odpowiedzialność za ludzkie życie i kształciła się wiele lat. Więc nie obrażając pań na kasie (którym też godziwa wypłata się należy), ale pielęgniarce powinno dawac się znacznie więcej. Każdy ma swoje zdanie oczywiście. Ale warto pomyśleć kto się nami będzie zajmował na starość !
Wszyscy którzy piszą o tym że pielęgniarki mają pozwalniac jak im nie pasuje, albo że ciągle im mało- zastanówcie się. Zastanówcie się kto się wami będzie opiekował w szpitalu na starość jak rodzina nie będzie chciała was odwiedzać i pielęgnować bo się "brzydzą" (niestety tak to wygląda). Pielęgniarka ma duża odpowiedzialność za ludzkie życie i kształciła się wiele lat. Więc nie obrażając pań na kasie (którym też godziwa wypłata się należy), ale pielęgniarce powinno dawac się znacznie więcej. Każdy ma swoje zdanie oczywiście. Ale w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Jak głosowali działacze z województwa lubelskiego?
ZDJĘCIA
galeria

Wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Jak głosowali działacze z województwa lubelskiego? 6 16

Wiele wskazuje na to, że w pierwszej turze mogą rozstrzygnąć się wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Na oficjalne wyniki krajowe trzeba jeszcze poczekać, ale tylko w województwie lubelskim z blisko 80 proc. głosów wygrał obecny wiceprzewodniczący partii Borys Budka.

Skoki Narciarskie. Niemcy najlepszą drużyną w Zakopanem
film

Skoki Narciarskie. Niemcy najlepszą drużyną w Zakopanem 0 2

Nasi zachodni sąsiedzi w składzie: Constantin Schmid, Marcus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Karl Geiger wygrali konkurs drużynowy w Zakopanem

"Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów". Puławski PPNT z nowymi planami
ROZMOWA

"Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów". Puławski PPNT z nowymi planami 2 5

Rozmowa z Tomaszem Szymajdą, prezesem Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Sparingowy dwumecz Górnika bez wygranej

Sparingowy dwumecz Górnika bez wygranej 0 0

W sobotę piłkarze Górnika Łęczna rozegrali kolejne sparingowe 90 minut. Jednak tym razem podopieczni trenera Kamila zmierzyli się nie z jednym, a dwoma rywalami

Chełmianka – Sygnał Lublin 1:3. Pierwsze koty za płoty

Chełmianka – Sygnał Lublin 1:3. Pierwsze koty za płoty 0 7

Odmłodzona Chełmianka przegrała pierwszy mecz kontrolny. Podopieczni Jana Konojackiego ulegli Sygnałowi Lublin.

Sparingowe remisy Hetmana i Stali Kraśnik. Michał Efir w Zamościu?

Sparingowe remisy Hetmana i Stali Kraśnik. Michał Efir w Zamościu? 0 0

Nasi trzecioligowcy mają za sobą kolejne mecze sparingowe. Hetman Zamość zremisował z drugoligową Pogonią Siedlce 0:0. Z kolei w starcie Stali Kraśnik ze Starem Starachowice zakończyło się remisem 1:1.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko na drogach
film

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko na drogach 10 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przez marznącymi opadami w Lubelskiem.

Nissan wraca do Lublina. Dealer zacznie działać już w lutym

Nissan wraca do Lublina. Dealer zacznie działać już w lutym 0 8

Warszawska firma Odyssey uruchomi w Lublinie salon i serwis Nissana. Dealer zacznie działać już w lutym, w dobrze znanej lokalizacji przy Drodze Męczenników Majdanka.

Mieszkańcy Krzyszkowic zablokowali Zakopiankę. Domagają się bezpiecznego przejścia dla pieszych
film

Mieszkańcy Krzyszkowic zablokowali Zakopiankę. Domagają się bezpiecznego przejścia dla pieszych 0 2

Krzyszkowice, województwo małopolskie. Mieszkańcy Krzyszkowic domagają się, by na przebiegającym przez ich miejscowość odcinku zakopianki zbudowano kładkę lub zainstalowano sygnalizację świetlną.

W Lublinie działa Muzeum Solidarności. "Większość zbiorów pochodzi z kolekcji prywatnych"

W Lublinie działa Muzeum Solidarności. "Większość zbiorów pochodzi z kolekcji prywatnych" 0 7

Fotografie z mszy św. za Ojczyznę, które były i dalej są odprawiane w kościele św. Piotra Apostoła, znaczki i pocztówki, a także sztandary nieistniejących już zakładów pracy. Te między innymi eksponaty można oglądać w Muzeum Solidarności zlokalizowanym w obrębie dawnego klasztoru przy ul. Królewskiej.

Turbina dawała prąd, ale była za głośna. Mieszkańcy narzekali na szum

Turbina dawała prąd, ale była za głośna. Mieszkańcy narzekali na szum 8 8

Mija rok, od kiedy na jednym z wieżowców przy ul. Kołłątaja w Puławach zamontowano nowatorskie urządzenie, rodzaj turbiny prądotwórczej. Eksperyment się udał, ale samo urządzenie nie zostanie wykorzystane przez spółdzielnię. Wkrótce zniknie z dachu.

Broń Radom - Wisła Puławy 3:2. Wynik nie jest najważniejszy

Broń Radom - Wisła Puławy 3:2. Wynik nie jest najważniejszy 0 0

Drugi mecz kontrolny Wisły Puławy i pierwsza porażka. Drużyna trenera Mariusza Pawlaka przegrała w sobotę w Radomiu z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią 2:3.

Bezbramkowy remis Motoru w sparingu z Resovią

Bezbramkowy remis Motoru w sparingu z Resovią 0 0

Drugi sparing mają za sobą piłkarze Motoru. Żółto-biało-niebiescy znowu zremisowali z wyżej notowanym rywalem. Tym razem 0:0 z Resovią

Gmina Markuszów. Radni kontra wójt. Ostatnia szansa na budżet

Gmina Markuszów. Radni kontra wójt. Ostatnia szansa na budżet 0 1

Jeśli podczas najbliższej sesji zaplanowanej na 31 stycznia, radni nie uchwalą budżetu gminy, zajmie się tym Regionalna Izba Obrachunkowa. Samorządowcy odrzucili poprzednią uchwałę z powodu braku istotnych z ich punktu widzenia inwestycji oraz "słabej" współpracy z wójtem

Lublinianka – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0. Występy Brzyskiego i Bonina [zdjęcia]
galeria

Lublinianka – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0. Występy Brzyskiego i Bonina [zdjęcia] 0 8

Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin zagrali w koszulce Lublinianki przy okazji sparingu ze Spartą Rejowiec Fabryczny. Drużyna Dariusza Bodaka pokonała ligowych rywali 2:0.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.