Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 czerwca 2019 r.
15:49

Skandal u jubilera w Lublinie. Pracownica wymieniała brylanty w pierścionkach na cyrkonie

252 24 A A

Pracownica salonu jubilerskiego w Lublinie zamieniała drogie brylanty na niewiele warte cyrkonie. Wynosiła też ze sklepu cenną biżuterię i zegarki. Zarobiła na tym setki tysięcy złotych – dowodzi prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawą 42-letniej Joanny D. i jej 33-letniego partnera – Marcina F. zajmuje się teraz Sąd Okręgowy w Lublinie. Kobieta odpowiada za przywłaszczenie kosztowności należących do jej pracodawcy. Jej chłopak miał jej w tym pomagać.

Z akt sprawy wynika, że Joanna D. od 2003 r. pracowała w jednej ze znanych firm jubilerskich. Początkowo jako ekspedientka. Ostatnio kierowała firmowym salonem w centrum Lublina. Z pracą pożegnała się pod koniec 2017 r. Śledczy ustalili, że kobieta regularnie okradała swojego pracodawcę. Zabierała ze sklepu łańcuszki, bransoletki, kolczyki, pierścionki naszyjniki i zegarki. Towar następnie sprzedawała – z akt sprawy wynika, że ze sklepu zniknął towar o wartości ponad 330 tys. zł.

W miejsce zabranych kosztowności kobieta podkładała „zamienniki”, które przywoził jej partner – twierdzi prokuratura. Para nie ograniczała się jedynie do zabierania cennego towaru. Joanna D. i jej partner usuwali również brylanty z pierścionków i zastępowali je cyrkoniami – dowodzą śledczy. Marcin F. miał wozić pierścionki do rzemieślnika, który wymieniał kamienie. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna ten nie wiedział, iż pracuje na przywłaszczonej biżuterii.

>>> Uwaga na fałszywe strony szybkich płatności. Tak mogą wyglądać

Joanna D. wyjaśniła, że pierścionki z cyrkoniami nigdy nie trafiły do klientów. Podobnie jak inne zamienniki, miały być przechowywane w sklepie, w specjalnym magazynie. Joanna D. przekonywała, że wyciągała je tylko do inwentaryzacji. Prokuratorskie śledztwo nie wyjaśniło jednak wielu szczegółów sprawy. Nie ustalono, jak długo kobieta okradała firmę oraz komu sprzedawała biżuterię i zegarki. Prokuratura doliczyła się 9 pierścionków z cyrkoniami.

Joanna D. wpadła przez czujność swojej szefowej. W listopadzie 2017 r. do salonu zgłosił się klient, zainteresowany kupnem zegarka. Dostał propozycję atrakcyjnego rabatu. Szefowa firmy zorientowała się, że cena zegarka jest mocno zaniżona. Za tego rodzaju produkty odpowiadała w sklepie Joanna D. Tydzień później okazało się, że część produktów ma nieprawidłowe oznaczenia. Szefowa firmy zwróciła również uwagę na ich wygląd. Wskazywał on, iż biżuteria pochodzi z niewiadomego źródła. W sklepie zarządzono inwentaryzację.

Inwentaryzacja wykazała braki na ponad 330 tys. zł. Sprawą zajęła się policja i prokuratura. W domu Joanny D. odnaleziono część kosztowności wyniesionych z lubelskiego salonu. 42-latka przyznała się do winy. Podpisała również zobowiązanie, w którym uznała swój dług wobec pracodawcy. Jej partner nie przyznał się do zarzutów. Za przywłaszczenie grozi do 5 lat więzienia.

>>> Lublin: Uważaj od kogo bierzesz pożyczkę. Oni wprowadzili w błąd 30 osób

e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Devil / 2 czerwca 2019 o 16:31
+27
Hehehe od 2003 do 2017 robiła salon w wała ale to przełożona wykazała się czujnością hihihi. Zwyczajnie wpadła bo przesadziła z podróbami na salonie.
Avatar
? / 3 czerwca 2019 o 07:39
+15
No dobra, ale co z klientami którzy w okresie czasu gdy działała ta oszustka dokonali zakupów w tym sklepie, a nie mają pewności czy towar jest pełnowartościowy, co mają zrobić?
Avatar
Małolat / 2 czerwca 2019 o 18:29
+14
Widać lubiła młodszych...
Avatar
ciekawy / 2 czerwca 2019 o 16:59
+12
Czy to chodzi o salon obok hotelu?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2019 o 18:16
+11
Czy to ten jubiler co robił przekręty na fakturach i wyłudzał VAT?? Kali ukraść krowa to dobrze ale Kalemu ukraść krowa bardzo żłe.
Avatar
Gość / 2 czerwca 2019 o 18:14
+10
Coś mi się zdaje że to jakaś ściema związana z kontrolą urzędu skarbowego w w tym salonie i wykryciu karuzel finansowych. Zaraz się okaże ze ten jubiler to ofiara a nie przestępca .
Avatar
Gość / 2 czerwca 2019 o 16:25
+10
Kraść to tyż trza umić
Avatar
Lublinianka / 3 czerwca 2019 o 10:13
+8
Nie pochwalam, ponieważ kradzież jest grzechem i każdy prawdziwy Polak powinien się z tego wstydzić. Nie mniej należy zauwazyc, że po 8 latach nierzadow Tuska i ferajny ludzie popadli w  biede i ubóstwo a nie majac na zycie dochodzi do zlej woli i wstydliwych zachowan. Jakby zarabiala tyle co to by nakarmić rodzine i cos jeszcze wzyciu zobaczyć to by nie potrzebowala uciekać się do takich rzeczy. Jak się nie biedziemy pilnować i pozwolimy PO wrocic do władzy to znow się zacznie za nasze zarcie ośmiorniczek i innych...a ten jubiler to ma na tyle żeby nie narzekać
Mnie też brakuje. Z głodu nie przymieram, ale rówież chciałabym "coś jeszcze w życiu zobaczyć". I jakoś nie kradnę. Nawiasem mówiąc nie wierzę, że ona kradła bo nie miała co do garnka włożyć. Ale widać niektórym pasuje taka prosta wizja świata, co by się nie działo to od razu "wina Tuska". I w dodatku ten komentarz, że "ten jubiler to ma tyle żeby nie narzekać"? A kto Ci człowieku dał prawo do oceniania kto ile ma i czy to już dość? A ośmiorniczki to za grosze w Lidlu można kupić....
Mnie też brakuje. Z głodu nie przymieram, ale rówież chciałabym "coś jeszcze w życiu zobaczyć". I jakoś nie kradnę. Nawiasem mówiąc nie wierzę, że ona kradła bo nie miała co do garnka włożyć. Ale widać niektórym pasuje taka prosta wizja świata, co by się nie działo to od razu "wina Tuska". I w dodatku ten komentarz, że "ten jubiler to ma tyle żeby nie narzekać"? A kto Ci człowieku dał prawo do oceniania kto ile ma i czy to już dość? A ośmiorniczki to za grosze w Lidlu można kupić.... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2019 o 16:55
+7
Gratulacje bystrzaka
Avatar
klawisze już czekają! / 2 czerwca 2019 o 21:11
+6
kilkuletnia odsiadka dobrze jej zrobi.Klawisze już działają .Jak widać baby są szczególnie pazerne na lewą forsę. Co chwila słychać, że jakaś księgowa lub pracownica banku połaszczyła się na cudzą kasę.
Avatar
pacificfinancialloanfirm@gmail.com / 3 dni temu o 14:29
0
Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na pożyczki biznesowe lub korporacyjne, pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczki zdrowotne itp. )) A może odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu? Złóż wniosek i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni. PACIFIC FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy pożyczkodawcą na poziomie międzynarodowym, który zapewnia PRAWDZIWE POŻYCZKI FINANSOWE osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym dokumentem tożsamości lub paszportem międzynarodowym do weryfikacji. Spłata pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat. O NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ I PRZETWARZANIE WNIOSKU O GRANICĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH, Skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez ten list: pacificfinancialloanfirm@gmail.com Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje: Pełna nazwa: ____________________________ Wymagana kwota pożyczki: ________________ czas trwania pożyczki: _________________________ Cel pożyczki: ______________________ Data urodzenia: ___________________________ Płeć: _______________________________ Stan cywilny: __________________________ Adres kontaktowy: _______________________ Miasto / kod pocztowy: __________________________ Kraj: _______________________________ Zajęcie: ____________________________ Telefon komórkowy: __________________________ Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancialloanfirm@gmail.com podziękować CEO.Mrs VICTORIA JOHNSON FIRMA PACIFIC FINANCIAL LOAN E-mail: pacificfinancialloanfirm@gmail.com
Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na pożyczki biznesowe lub korporacyjne, pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczki zdrowotne itp. )) A może odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu? Złóż wniosek i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni. PACIFIC FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy pożyczkodawcą na pozio... rozwiń
Avatar
gość / 5 dni temu o 17:47
0
nawet nie żartuj, nie wiesz? serio?
Avatar
Gość / 8 czerwca 2019 o 15:27
+2
Trzeba uważać. Kupowałem, a raczej chciałem kupić u nich pierścionek. Bardzo ładny, spory diament. Zrezygnowałem jednak gdy miła pani w sklepie wyciągnęła certyfikat i zaczęła wypełniać go ręcznie z danymi z metki. Na pytanie czy jest uprawniona odpowiedziała, że nie, ale jej szef jest. Poprosiłem więc, by to on uzupełnił certyfikat, podpisał się pod nim, niestety nie był dostępny. Dopiero potem przeczytałem, że został zamknięty. Pierścionek kupiłem w innym miejscu z gotowym certyfikatem potwierdzonym nie tylko przez jubilera, ale również GIA, o czym w sklepie pana W można tylko pomarzyć.
Trzeba uważać. Kupowałem, a raczej chciałem kupić u nich pierścionek. Bardzo ładny, spory diament. Zrezygnowałem jednak gdy miła pani w sklepie wyciągnęła certyfikat i zaczęła wypełniać go ręcznie z danymi z metki. Na pytanie czy jest uprawniona odpowiedziała, że nie, ale jej szef jest. Poprosiłem więc, by to on uzupełnił certyfikat, podpisał się pod nim, niestety nie był dostępny. Dopiero potem przeczytałem, że został zamknięty. Pierścionek kupiłem w innym miejscu z gotowym certyfikatem potwierdzonym nie tylko przez jubilera, ale również GI... rozwiń
Avatar
Brejdak dobra rada / 7 czerwca 2019 o 11:54
+4
czyżby znowu salon panaW. który siedzi w areszcie za fakturki...:)
 Tak, choć o sprawie każdy z branży w Lublinie słyszał już jakiś czas temu i nią straszy się nowych pracowników, że wszelkie przekręty zawsze wyjdą. Pewnie podczas szukania kolejnych sensacji w związku z działanością firmy będą wypływać takie rzeczy.
Avatar
lbn / 4 czerwca 2019 o 11:18
+2
Mężczyzna miał wozić pierścionki z brylantami do rzemieślnika...daleko wiec nie miał , jest można powiedzieć tylko ,,paru,, w tym mieście i biznesie co wiąże się z tym iż doskonale wiedzieli do kogo należy towar .  Z drugiej zaś strony dobrze by było znalezć paragony z ,,europejskich,, zakupów zamienić brylant na cyrkonie i złożyc reklamacje...) Sprawdzic także wagi , długości łańcuszków oraz próby metali gdyz jak się orientuje salony tej firmy miały już z tym problem w innych miastach polski.
Avatar
maniek / 4 czerwca 2019 o 07:43
+2
czyżby znowu salon panaW. który siedzi w areszcie za fakturki...:)  
Avatar
Karol / 3 czerwca 2019 o 14:34
-6
Nie pochwalam, ponieważ kradzież jest grzechem i każdy prawdziwy Polak powinien się z tego wstydzić. Nie mniej należy zauwazyc, że po 8 latach nierzadow Tuska i ferajny ludzie popadli w  biede i ubóstwo a nie majac na zycie dochodzi do zlej woli i wstydliwych zachowan. Jakby zarabiala tyle co to by nakarmić rodzine i cos jeszcze wzyciu zobaczyć to by nie potrzebowala uciekać się do takich rzeczy. Jak się nie biedziemy pilnować i pozwolimy PO wrocic do władzy to znow się zacznie za nasze zarcie ośmiorniczek i innych...a ten jubiler to ma na tyle żeby nie narzekać
 i katolik ...
 i katolik ... rozwiń
Avatar
Lublinianka / 3 czerwca 2019 o 10:13
+8
Nie pochwalam, ponieważ kradzież jest grzechem i każdy prawdziwy Polak powinien się z tego wstydzić. Nie mniej należy zauwazyc, że po 8 latach nierzadow Tuska i ferajny ludzie popadli w  biede i ubóstwo a nie majac na zycie dochodzi do zlej woli i wstydliwych zachowan. Jakby zarabiala tyle co to by nakarmić rodzine i cos jeszcze wzyciu zobaczyć to by nie potrzebowala uciekać się do takich rzeczy. Jak się nie biedziemy pilnować i pozwolimy PO wrocic do władzy to znow się zacznie za nasze zarcie ośmiorniczek i innych...a ten jubiler to ma na tyle żeby nie narzekać
Mnie też brakuje. Z głodu nie przymieram, ale rówież chciałabym "coś jeszcze w życiu zobaczyć". I jakoś nie kradnę. Nawiasem mówiąc nie wierzę, że ona kradła bo nie miała co do garnka włożyć. Ale widać niektórym pasuje taka prosta wizja świata, co by się nie działo to od razu "wina Tuska". I w dodatku ten komentarz, że "ten jubiler to ma tyle żeby nie narzekać"? A kto Ci człowieku dał prawo do oceniania kto ile ma i czy to już dość? A ośmiorniczki to za grosze w Lidlu można kupić....
Mnie też brakuje. Z głodu nie przymieram, ale rówież chciałabym "coś jeszcze w życiu zobaczyć". I jakoś nie kradnę. Nawiasem mówiąc nie wierzę, że ona kradła bo nie miała co do garnka włożyć. Ale widać niektórym pasuje taka prosta wizja świata, co by się nie działo to od razu "wina Tuska". I w dodatku ten komentarz, że "ten jubiler to ma tyle żeby nie narzekać"? A kto Ci człowieku dał prawo do oceniania kto ile ma i czy to już dość? A ośmiorniczki to za grosze w Lidlu można kupić.... rozwiń
Avatar
Henio / 3 czerwca 2019 o 09:52
-8
Teraz to raczej trzeba się pilnować, żeby Pisiewicze nie rozdrapali tego, co jeszcze zostało.
Avatar
polak i Patriota... / 3 czerwca 2019 o 09:21
-21
Nie pochwalam, ponieważ kradzież jest grzechem i każdy prawdziwy Polak powinien się z tego wstydzić. Nie mniej należy zauwazyc, że po 8 latach nierzadow Tuska i ferajny ludzie popadli w biede i ubóstwo a nie majac na zycie dochodzi do zlej woli i wstydliwych zachowan. Jakby zarabiala tyle co to by nakarmić rodzine i cos jeszcze wzyciu zobaczyć to by nie potrzebowala uciekać się do takich rzeczy. Jak się nie biedziemy pilnować i pozwolimy PO wrocic do władzy to znow się zacznie za nasze zarcie ośmiorniczek i innych...a ten jubiler to ma na tyle żeby nie narzekać
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie 0 0

Rozmowa z Mateuszem Kompanickim, zawodnikiem Chełmianki

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem 0 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałem, a także burzami z gradem w woj. lubelskim

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem 7 2

Prawdziwie letnia pogoda może się skończyć burzami z gradem - ostrzega IMGW.

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości!

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości! 0 0

Orlęta Łuków, aby mieć pewne utrzymanie musiały wygrać w sobotę w Krasnymstawie. I drużyna Roberta Różańskiego swój cel zrealizowała. Pokonała Start 4:1

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie
galeria

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie 20 113

Przed możliwym wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych ostrzega autorka listu otwartego dotyczącego górek. List jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania w sprawie przeznaczenia części górek czechowskich pod blokowiska

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce 0 0

Ciekawy mecz w Tomaszowie Lubelskim na zakończenie sezonu. Do przerwy Łada prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie niebiesko-biali wyrównali. A mogli nawet wygrać

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii 0 0

W Werbkowicach mają powody do radości. Po wygranej w ostatniej kolejce z Polesiem Kock 3:0 drużyna Piotra Welcza zakończyła sezon na czwartym miejscu. Kryształ nigdy nie był jeszcze tak wysoko

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia]
galeria

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia] 0 1

W piątek na Moście Kultury była okazja żeby potańczyć. Wystąpił znany i lubiany zespół - Czarne Lwy z Przedmieścia.

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać 0 0

Drugi mecz z rzędu Kłos Chełm zagrał bez nominalnego bramkarza. Mimo to wygrał z Górnikiem II Łęczna aż 4:0. Przy okazji obie drużyny zrobiły przegląd kadr, zwłaszcza pod kątem młodzieży

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt 1 18

Puławscy radni złożyli oświadczenia majątkowe za 2018 rok. Średnio co drugi samorządowiec spłaca kredyt.

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób
film

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób 26 4

Nowa Wieś Kącka (woj. dolnośląskie). Pięciu pasażerów samochodu osobowego zginęło w zderzeniu z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka na Dolnym Śląsku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto 1 8

Kobieta kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Oboje trafili do szpitala.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019
19 czerwca 2019, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019 0 0

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Czubów Południowych na wspólne, radosne świętowanie. Organizatorzy zapraszają w środę, 19 czerwca od godz. 16 na tereny zielone Parku Jana Pawła II. Będzie się działo!

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek 38 20

W sobotę na terenie woj. lubelskiego utonęły dwie osoby.

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie
zdjęcia
galeria

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie 1 3

W piątek ósmoklasiści z Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie bawili się na balu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!