Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2019 r.
18:08

Cudowne dziecko z Lublina. Uczeń i student

546 25 A A
KAMIL WROŃSKI Najbardziej lubię chemię, fizykę, wychowanie fizyczne. Lubię grać w siatkówkę. Lubię też język polski, bo jest bardzo fajna nauczycielka a także język angielski<br />
<br />
KAMIL WROŃSKI Najbardziej lubię chemię, fizykę, wychowanie fizyczne. Lubię grać w siatkówkę. Lubię też język polski, bo jest bardzo fajna nauczycielka a także język angielski

(fot. Maciej Kaczanowski)

„Idę się zastrzelić, 11-latek uczy mnie na kolokwium, no nic, czekam na wykłady z całek” - to jeden z ponad 50 komentarzy zamieszczonych pod jednym z „wykładów” Kamila Wrońskiego na YouTube - o metodzie potencjałów węzłowych. Wybitnie uzdolniony uczeń z Lublina studiuje też na Politechnice Lubelskiej. Już po raz trzeci otrzymał stypendium Minister Edukacji Narodowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Kamil jest pod tym względem wyjątkowy, ponieważ stypendium Ministra Edukacji Narodowej czy też stypendium Prezesa Rady Ministrów na poziomie szkoły podstawowej jest raczej niespotykane - mówi Jerzy Piskor, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie, w której uczy się Kamil Wroński. - Takie stypendium ma szansę otrzymać uczeń, który naprawdę się wyróżnia.

Zazwyczaj są to dzieci starsze, dawni gimnazjaliści, czyli uczniowie szkół ponadpodstawowych, szkół zawodowych czy techników. W szkole podstawowej dziecko jest dopiero na pierwszym etapie rozwoju, nie tylko edukacyjnego jak też życiowego. Szkoła poza rozwijaniem w dziecku umiejętności uczenia się kształtuje też jego umiejętności kontaktowania się ze światem. W przypadku dzieci uzdolnionych największym problemem jest to, aby nie straciły nic na relacjach społecznych.

Kamil uczeń

Kamil Wroński obecnie jest uczniem klasy VI.

- Jednocześnie realizuje indywidualny tok nauczania z klasy VII. Tym sposobem w pierwszym semestrze miał dodatkowe przedmioty z klasy VII: matematykę i chemię, której uczył się od września ubiegłego roku. Zdał na szóstkę - mówi pani Joanna, mama chłopca. - W tym semestrze nasz syn będzie dodatkowo uczyć się fizyki i informatyki na poziomie klasy VII.

Natomiast plan na przyszłe lata jest taki, że za rok, kiedy będzie uczniem VII klasy, będzie miał dodatkowe przedmioty z klasy VIII, a będąc w klasie VIII, zacznie się uczyć w liceum.

- Najbardziej lubię chemię, fizykę, wychowanie fizyczne. Lubię grać w siatkówkę. Lubię też język polski, bo jest bardzo fajna nauczycielka a także język angielski - wylicza 11-latek

- Kamil kompletuje własne laboratorium chemiczne, które chce mieć w domu - przyznaje mama Kamila.

- I na to teraz zbiera pieniądze - dodaje pan Patryk, tata Kamila.

Kamil student

11-latek od trzech lat jest studentem Politechniki Lubelskiej.

- W tym roku Kamil chodzi na zajęcia z matematyki i funkcji elementarnych - mówi mama chłopca. - Przez pierwszy semestr uczył się razem ze studentami. Po feriach będzie ćwiczył już indywidualnie z wykładowcą. Chce ten materiał powtórzyć, aby go dobrze opanować.

- Kamil jeździ na Politechnikę raz w tygodniu, w piątki. Sam dojeżdża i sam radzi sobie na uczelni. Żadne z nas mu w tym nie pomaga - mówi tata chłopca.

11-latek jest jednym z najmłodszych stypendystów Ministra Edukacji Narodowej. Stypendium otrzymał już po raz trzeci. We wtorek w Kuratorium Oświaty w Lublinie, kurator Teresa Misiuk wręczała wyróżnionym uczniom z województwa lubelskiego dyplomy. W grupie 26 stypendystów był Kamil Wroński.

- To jest ta chwila, która nas najbardziej cieszy, kiedy możemy przekazać wam słowa uznania, gratulacji i szacunku - mówiła do stypendystów lubelska kurator oświaty.

Laboratorium domowe

Pokój Kamila nie przypomina pokoju przeciętnego 11-latka. Bardziej wygląda jak specjalistyczne laboratorium elektroniczne. Kamil ma m.in. różne rodzaje zasilaczy, w tym laboratoryjne, generator arbitalny, oscyloskop i drukarkę 3D.

- Dzięki tym wszystkim urządzeniom Kamil jest w stanie to wszystko co sobie wymyśli, wyprodukować: od elektroniki do mechaniki - mówi pan Patryk. - Sam wszystko wymyśla i projektuje. Zaczyna od rysunku technicznego, później wykonuje to w programie komputerowym. Kiedy wszystko ma już gotowe, drukuje poszczególne elementy na drukarce 3D.

W pokoju Kamila jest też duża tablica magnetyczna, która służy 11-latkowi między innymi do zapisywania równań i wzorów. Nagrywa też filmy, które pomagają mu przygotowywać rodzice. Materiały chłopca można znaleźć w internecie.

- Kamil prowadzi wykłady z elektrotechniki i matematyki - opowiada tata chłopca.

- Mówię z głowy, nie przygotowuję wcześniej tego o czym będą opowiadać - dodaje Kamil.

- Przy tablicy z flamastrem Kamil czuje się jak ryba w wodzie. Sprawia mu to radość - podkreśla mama 11-latka.

Kamil youtuber

„Cześć, to ja Kamil Wroński. Witam na moim kanale. Dzisiaj, tak jak mówiłem w poprzednim odcinku chciałbym zaprezentować państwu jak obliczać prądy za pomocą metody węzłowej” - mówi na wstępie „wykładu nr 2” młody naukowiec. I zaczyna tłumaczyć. Objaśnia pisząc na tablicy, pokazuje gdzie są węzły, a gdzie gałęzie. I zaznacza, co trzeba zapamiętać.

- Polecam zapamiętać to, co mówiłem o węzłach, bo na wykładach np. z elektrotechniki na politechnikach, może być takie pytanie - radzi swoim słuchaczom Kamil i tłumaczy dalej.

Wideo z końca czerwca minionego roku ma ponad 5 tysięcy wyświetleń. Pod filmem jest też sporo komentarzy, większość pozytywnych.

- Politechnika śląska pozdrawia :D Ratujesz sesje - pisze „Ayris”.

- Idę się zastrzelić, 11-latek uczy mnie na kolokwium, no nic, czekam na wykłady z całek - komentuje kolejna z osób.

- Chcemy więcej takich materiałów - zachęca „Czakinator”.

- Dobry film młody, łapka w górę ;) - dodaje „H4wk”.

Jest dobrze

Poza nauką w szkole i na uczelni Kamil lubi spotykać się z rówieśnikami. - Dorasta. Bardzo ceni sobie kontakty z dziećmi w jego wieku. Spotyka się z nimi nie tylko w szkole, ale też po szkole i w weekendy - opowiada mama chłopca.

- Niedawno byliśmy na meczu koszykówki. Sportowe emocje wszystkim nam się udzieliły - śmieje się tata 11-latka. - Wcześniej Kamila takie rozgrywki nie za bardzo interesowały.

- Wymyślił też sobie, ze będzie grać na pianinie, bo jeszcze tego nie próbował - mówi mama Kamila.

- Wszystko idzie swoim tempem. Naturalnie i spokojnie, w szkole, w domu i na uczelni. Jak Kamil ma jakiś pomysł siada i się tym zajmuje - opisuje tata chłopca.

- Kamil jest pogodnym chłopcem. Robi to co lubi, ma czas na przyjemności i spotkania z rówieśnikami - dodaje pani Joanna.

- Świetnie zajmuje się też swoim młodszym bratem i ukochanymi kotami - dorzuca tata chłopca.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ekonomista / 9 lutego 2019 o 22:00
+11
Kamil powodzenia miato powinno być dumne z takiego ucznia -studenta może kiedyć będzie slawny nie tylko dla siebie ale i dla miasta regionu?
Avatar
! / 10 lutego 2019 o 00:43
+8
Kamil kończ studia i jedź do USA. Tutaj nic nie osiągniesz. Wykończy cię ZUS i US.
Avatar
Gość / 10 lutego 2019 o 06:28
+6
Zobaczymy za 20-30 lat...
Avatar
Megi / 10 lutego 2019 o 00:19
+6
W 6 klasie dziecko ma 13 a nie 11 lat... Chyba, że w wieku 11 lat chodzi JUŻ do 6 klasy
 Jeśli urodził się pod koniec roku i poszedł zgodnie z reformą rok wcześniej to ma 11 lat skończone i wszystko się zgadza.
Avatar
Gość / 9 lutego 2019 o 23:10
+6
Dobrze popytać o cudownosci chłopca u źródła: studentów i wykładowców z PL. Chory ojciec bez wykształcenia realizuje chore ambicje zwykłym dzieckiem. Przepraszam, medialnie opakowanym.
Avatar
Henio z Ustrzeszy / 10 lutego 2019 o 07:48
+4
Co to za życie, pewnie nawet nie ma kolegów ani koleżanek a jeśli ma to takie na siłę. Zero młodości ...
Avatar
HI / 9 lutego 2019 o 22:36
+4
Redakcja powtarza temat sprzed zaledwie trzech dni (6 lutego: „Rozmowa z 11-letnim studentem Politechniki Lubelskiej. Marzenie wciąż to samo: stworzyć teleport”). Pozwolę sobie zatem powtórzyć mój komentarz do tamtej informacji: „Uczelnie powinny - moim zdaniem - szerzej otworzyć się na możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach, uczniów szkół średnich a nawet podstawowych. Byłaby to - na przykład - swoista forma zajęć pozalekcyjnych. W porozumieniu ze szkołami i za aprobatą właściwych kuratoriów i ministerstw. Jest bowiem dużo uczniów, którzy ze szczególną łatwością przyswajają wiedzę i zdobywają umiejętności w wybranych, wąskich czasem specjalnościach, znacznie wykraczając poza poziom szkolny. Nie zawsze jednak mają wokół siebie "wspierającą siłę przebicia". Trzeba dać im szanse.
Redakcja powtarza temat sprzed zaledwie trzech dni (6 lutego: „Rozmowa z 11-letnim studentem Politechniki Lubelskiej. Marzenie wciąż to samo: stworzyć teleport”). Pozwolę sobie zatem powtórzyć mój komentarz do tamtej informacji: „Uczelnie powinny - moim zdaniem - szerzej otworzyć się na możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach, uczniów szkół średnich a nawet podstawowych. Byłaby to - na przykład - swoista forma zajęć pozalekcyjnych. W porozumieniu ze szkołami i za aprobatą właściwych kuratoriów i ministerstw. Jest bowiem dużo uczniów, ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2019 o 09:19
+3
W takim tempie to pewnie niedługo pójdzie do pracy, a co z dziewczynami?
Avatar
monika / 9 lutego 2019 o 23:27
+3
To wspaniale mieć takie zdolne dziecko, ale jednocześnie trzeba mieć świadomość jak trudno będzie takiemu dziecku. Jest ono chce, czy nie, inteligentniejsze, ma znacznie większy zasób wiedzy nie tylko w porównaniu z rówieśnikami. Będzie to budzić zazdrość przeróżnie się objawiającą. Może też nadejść taki moment "zatrzymania geniuszu", czyli dziecko (młody mężczyzna) przestanie się różnić od innych w swoim wieku o dużym zasobie wiedzy. Najważniejsze, aby uczył się bo lubi.
Avatar
Gość / 9 lutego 2019 o 18:51
+3
Geniusze mają to do siebie że często muszą przytępiać swój umysł aby móc normalnie dogadać się z mniej inteligentnymi. A czym przytępiają to już inna sprawa.
Avatar
emeryt / 7 marca 2019 o 15:03
0
Szurkowski powiedział kiedyś o jakimś kolażu Cudowne dziecko dwóch pedałów.
Avatar
HI / 7 marca 2019 o 10:30
+1
Niepotrzebnie liczył deltę dla takich liczb. Mógł wyłączyć 4 przed nawias i liczyć deltę dla sporo mniejszych liczb. To po pierwsze. Po drugie, taki student a wzorów Viete'a nie zna? :)
 "Mógł wyłączyć 4 przed nawias i liczyć deltę dla sporo mniejszych liczb."+++ No, tak zrobiłby uczeń. Studentowi nie wypada. Student, nawet jak liczy barany przed zaśnięciem, to liczy nogi, rogi i dzieli przez 6. :)
Avatar
franzliszt / 3 marca 2019 o 22:17
0
wzajemnie ;) 
Avatar
Gość / 10 lutego 2019 o 18:35
0
Niepotrzebnie liczył deltę dla takich liczb. Mógł wyłączyć 4 przed nawias i liczyć deltę dla sporo mniejszych liczb. To po pierwsze. Po drugie, taki student a wzorów Viete'a nie zna? :)
Avatar
Leon z / 10 lutego 2019 o 17:10
0
To wspaniale mieć takie zdolne dziecko, ale jednocześnie trzeba mieć świadomość jak trudno będzie takiemu dziecku. Jest ono chce, czy nie, inteligentniejsze, ma znacznie większy zasób wiedzy nie tylko w porównaniu z rówieśnikami. Będzie to budzić zazdrość przeróżnie się objawiającą. Może też nadejść taki moment "zatrzymania geniuszu", czyli dziecko (młody mężczyzna) przestanie się różnić od innych w swoim wieku o dużym zasobie wiedzy. Najważniejsze, aby uczył się bo lubi.
 na pewno wspaniale ? ważne żeby dziecko/czowiek było w życiu szęśliwe we wszystkich aspektach.   a  u geniuszy to nie bardzo idzie w parze
 na pewno wspaniale ? ważne żeby dziecko/czowiek było w życiu szęśliwe we wszystkich aspektach.   a  u geniuszy to nie bardzo idzie w parze rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2019 o 14:32
-2
dzień dobry heiterzy, miłego dnia wam życzę!
Avatar
Karol / 10 lutego 2019 o 10:54
0
To wspaniale mieć takie zdolne dziecko, ale jednocześnie trzeba mieć świadomość jak trudno będzie takiemu dziecku. Jest ono chce, czy nie, inteligentniejsze, ma znacznie większy zasób wiedzy nie tylko w porównaniu z rówieśnikami. Będzie to budzić zazdrość przeróżnie się objawiającą. Może też nadejść taki moment "zatrzymania geniuszu", czyli dziecko (młody mężczyzna) przestanie się różnić od innych w swoim wieku o dużym zasobie wiedzy. Najważniejsze, aby uczył się bo lubi.
 no ma zasób wiedzy, przeczytał wszystkie książki
 no ma zasób wiedzy, przeczytał wszystkie książki rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2019 o 09:19
+3
W takim tempie to pewnie niedługo pójdzie do pracy, a co z dziewczynami?
Avatar
L / 10 lutego 2019 o 08:43
0
Rodzice bez wykształcenia, realizują chore ambicje tym biednym dzieckiem. Podejrzewam, że wywierają na niego ogromną, presję. W końcu talent dziecka może się spienięży w efektywny sposób i kredyt na dom spłaci się szybciej. Dziecko spłaci że stypendiów, być może z kontraktów w przyszłości.
Avatar
Henio z Ustrzeszy / 10 lutego 2019 o 07:48
+4
Co to za życie, pewnie nawet nie ma kolegów ani koleżanek a jeśli ma to takie na siłę. Zero młodości ...
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych 1 0

Na terenie dawnej jednostki wojskowej powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Pracę znajdzie tu ponad 50 osób

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 1 0

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów!
film

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów! 0 0

Polscy skoczkowie najlepsi w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Planicy

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia 4 4

Około 100 gramów marihuany miała w domu mieszkanka lubelskiego Czechowa

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu 0 1

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek w Opolu Lubelskim na ul. Józefowskiej.

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł
film

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł 0 5

Szukająca pomocy dla cierpiącego ojca rodzina przez półtorej doby woziła go od szpitala do szpitala. Pacjenta wypisano dwukrotnie, raz bez wykonania żadnych badań. Mężczyzna zmarł.

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia]
galeria

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia] 5 3

Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Lublina

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia] 27 17

Źle zaparkowany ford mondeo zablokował dziś rano przejazd ul. Berylową w Lublinie

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię
Magazyn
galeria

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię 253 8

Katarzyna Zielińska, mama 3-latka: Dla mnie to był cud. Chyba sam Anioł Stróż czuwał nad Kubą. Syn wpadł do 12-metrowej studni i nic mu się nie stało. Mateusz Koszałka, naczelnik OSP KSRG Annopol, pierwszy dotarł do dziecka: Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię

Pożar w Rudniku. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje

Pożar w Rudniku. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje 9 4

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Rudnik w powiecie krasnostawskim

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 4

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 24 10

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.