Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lipca 2007 r.
20:31
Edytuj ten wpis

Wywlekli dzieci jak bandytów (wideo)

0 11 A A

Chłopcy byli ciągnięci po ziemi, płakali i krzyczeli - tak jedenastu policjantów i dwóch kuratorów siłą zabrało 12-letniego Kamila i 14-letniego Adriana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjanci i kuratorzy przyjechali we wtorek rano. Chcieli wyegzekwować postanowienie sądu - ojciec ma zakaz styczności z synami. Prokuratura oskarża go o molestowanie seksualne dzieci. Kamil i Adrian nie chcieli dobrowolnie wyjść. Ojca w tym czasie w domu nie było. - Odgrodzili nas od chłopców szpalerem i siłą je zabrali - opowiada Barbara Borkowska, ciocia chłopców. - Zaczęliśmy krzyczeć, żeby ich nie szarpali. Ale oni nie słuchali. Popchnęli mnie, choć jestem w ciąży...
- Potraktowali ich gorzej niż przestępców, a oni tak płakali - rozpacza babcia chłopców Bronisława Szczygielska.
- Na całej ulicy słychać było pisk dzieci - dodaje sąsiadka Danuta Wlizło.
Ojciec zjawił się w Łukowie wieczorem. - Nie mogę o tym nawet myśleć. Syn im dwa razy z rąk na asfalt wypadł, na pewno ma siniaki - mówi Roman Szczygielski.
Od listopada ubiegłego roku rodzice chłopców żyją w separacji. Kamil i Adrian mieszkali z matką w Lublinie. Ale wielokrotnie uciekali do Łukowa, do dziadków ze strony ojca.
- Pod koniec czerwca przyjechali do nas na stałe. Przecież nie mogliśmy ich wyrzucić - rozkłada ręce Marian Szczygielski, dziadek chłopców.
Matka próbowała odzyskać synów. - Krzyczeli przy kuratorze, że nie chcą z nią być. A Kamil powiedział, że wyskoczy przez okno, jak go zabierze - dodaje dziadek.
- Próby dobrowolnego wydania dzieci nie przyniosły rezultatu, więc sąd zdecydował o przymusowym odebraniu chłopców - mówi Wiesława Stelmaszczuk-Taracha z Sądu Rejonowego w Lublinie.
Ojciec czeka na wyrok o molestowanie. - Nigdy nie zrobiłem im krzywdy - zapewnia Szczygielski. Opinie psychologów, biegłych sądowych potwierdzają jego słowa.
Policja twierdzi, że podczas wtorkowego zajścia nie przekroczyła uprawnień. - Kiedy nasi ludzie weszli do domu, ruszyła w ich kierunku rodzina chłopców. Jeden z policjantów stracił guziki - wyjaśnia podinsp. Andrzej Biernacki z łukowskiej policji.
Do pracy kuratorów nie ma zastrzeżeń łukowski sąd. - Wykonali prawomocne postanowienie sądu. Z ich relacji wynika, że nie stosowali przemocy wobec dzieci - podkreśla Edyta Cieliszak, wiceprezes sądu.
Co na to matka Kamila i Adriana? - Będę walczyć o synów do końca - mówi Bernarda Szczygielska.
Dzieci są w "Pogodnym Domu” w Lublinie. - We wtorek chłopcy byli bardzo zdenerwowani, buntowali się. Nie wiedzieli, co ich czeka. Po rozmowie z psychologiem jest już lepiej - mówi Daniela Elżanowska, dyrektor placówki.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało wczoraj, że zażąda od policji wyjaśnień w sprawie łukowskiej akcji. (er, pim)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(Anonimowy) / 22 września 2007 o 22:54
0
mamy odpowiedz, o co chodzi? o dzieci czy o pieniadze?szkoda dzieciakow,
Avatar
(Anonimowy) / 21 września 2007 o 19:41
0
rrrr
Avatar
fff / 21 września 2007 o 19:40
0
berciu berciu
Avatar
ZNAJOMY Z MIEDZYRZECA POD / 19 września 2007 o 18:00
0
CO TO ZA MATKA!!!!!!!!!!!! KTURA ODAJE DZIECI DO DOMU DZIECKA.DLA CZEGO CHLOPCY NIE JADA DO DRUGIEJ BABCI DZIADKA PRZECIESZ ICH MAJA,GDZIE SA CIOCIE ASIA,GOSIA GDZIE ICH SUMIENIE.MATKA NIECHCE ZAJMOWAC SIE DZICMI ODAJE DO DOMU DZIECKA A GDZIE WY CIOCIE JESTESCIE POSTEPUJECIE TAK JAK WASZA MATKA OJCIEC!!!!!!! CZYZBY DOM DZIECKA WASZ NIC NIE NAUCZYL WIDZE ZE TO CZYSTA PATOLOGIA LUDZIE MOZE KTOS NAPISZE CO TO ZA RODZINA!!! APEL DO LUDZI Z MIEDZYRZECA PODLASKIEGO I OKOLIC!!!!!
Avatar
Ktośś / 17 września 2007 o 19:31
0
Avatar
lublinianka / 21 sierpnia 2007 o 08:51
0
Szanowny LBL - to nie molestowanie jest ostatnio modne, tylko wreszcie mówi się o nim. Kiedyś była to tragedia dzieci zamkniętych z katem w czterech ścianach, o której matki wiedziały, ale wstyd było mówić... Zarzut jest tak poważny, że należy się z nim liczyć w KAŻDYM przypadku. Jeśli policja zlekceważyłaby taki sygnał, a dzieciom działaby się krzywda, to twój następny komentarz zapewne brzmiałby: skandal, policja nie zareagowała i podobne blebleble oburzenia. Pamiętaj, media manipulują informacją, płacą za nią. Czy ty zezwolisz na to, by - w razie konfliktu ze współmałżonkiem - taką akcję z udziałem twoich dzieci kupiła od ciebie telewizja i wyemitowała dramat dzieciaków? A dziadzio pozwolił na to, sam wezwał Polsat. Co więcej imiona i nazwiska dzieci są we wszelkich durnowatych pismach - o to dba dziadzio - przecież to karygodna praktyka, który może trlko zaszkodzić chłopakom. Widzisz to???
Szanowny LBL - to nie molestowanie jest ostatnio modne, tylko wreszcie mówi się o nim. Kiedyś była to tragedia dzieci zamkniętych z katem w czterech ścianach, o której matki wiedziały, ale wstyd było mówić... Zarzut jest tak poważny, że należy się z nim liczyć w KAŻDYM przypadku. Jeśli policja zlekceważyłaby taki sygnał, a dzieciom działaby się krzywda, to twój następny komentarz zapewne brzmiałby: skandal, policja nie zareagowała i podobne blebleble oburzenia. Pamiętaj, media manipulują informacją, płacą za nią. Czy ty zezwolisz na to, by -... rozwiń
Avatar
lublinianka / 20 sierpnia 2007 o 09:17
0
Nie znam dziadków, ale znam matkę. Jest wspaniałą, ciepłą i kochającą dzieci kobietą. Młodszy syn już zaczął układać sobie życie w Lublinie po traumatycznych przeżycia mieszkania z ojcem, niestety, dziadkowie wszystko niszczą. Nie miejcie wątpliwości, dziadkom i ojcu nie chodzi o dzieci, chodzi o zeznania, które złożyły jakiś czas temu. Proszę, nie ferujcie wyroków i nie piętnujcie matki, bo nie znacie sprawy!!!
Avatar
matka / 25 lipca 2007 o 22:34
0
Nie w tym tkwi problem,że matka nie ma dla dzieci czasu.Znam sytuację i na własne oczy widziałam co to za ludzie-ci dziadkowie ze strony ojca.Problem leży w pieniądzach,których matka nie ma,za to mają dziadkowie i ojciec.Czy ty jako matka,bez pieniędzy...zostawiłabyś dzieci dla "ich dobra"... bo ojca stać na więcej? Zastanów się co Ty bredziasz!Nie rozumiem ludzi,którzy się wypowiadają,nie znając tematu.Ja osobiście zażądałabym sprostowania od POLSATU,bo sytuacja przez nich przedstawiona jest nieprawdziwa.Sąsiedzi,znający tą rodzinę wystarczająco się wypowiedzieli na ten temat.DZIADKOWIE- to ludzie nie szanujący nikogo,dla których liczy się tylko pieniądz i to najlepiej gruby.
Nie w tym tkwi problem,że matka nie ma dla dzieci czasu.Znam sytuację i na własne oczy widziałam co to za ludzie-ci dziadkowie ze strony ojca.Problem leży w pieniądzach,których matka nie ma,za to mają dziadkowie i ojciec.Czy ty jako matka,bez pieniędzy...zostawiłabyś dzieci dla "ich dobra"... bo ojca stać na więcej? Zastanów się co Ty bredziasz!Nie rozumiem ludzi,którzy się wypowiadają,nie znając tematu.Ja osobiście zażądałabym sprostowania od POLSATU,bo sytuacja przez nich przedstawiona jest nieprawdziwa.Sąsiedzi,znający tą rodzin... rozwiń
Avatar
żabka / 20 lipca 2007 o 12:23
0
ty pozbawiona serca i sumienia wywłoko, cisną mi sie na usta jeszcze gorsze słowa ale pewnie cenzura by wtedy nie pusciła mojej wypowiedzi. Czy nie dociera do ciebie, że dzieci nie chcą byc z tobą, ślepa jestes czy co? Ty diable wcielony walczysz z mężem depcząc dzieci, a niech cię piekło pochłonie....
Avatar
koniec / 19 lipca 2007 o 11:04
0
Matka już się określiła. Będzie walczyć DO KOŃCA. Wykończy ojca i dzieci. Postawi na swoim wykorzystując chore prawo.Czy będzie wtedy szczęśliwa?
Avatar
(Anonimowy) / 22 września 2007 o 22:54
0
mamy odpowiedz, o co chodzi? o dzieci czy o pieniadze?szkoda dzieciakow,
Avatar
(Anonimowy) / 21 września 2007 o 19:41
0
rrrr
Avatar
fff / 21 września 2007 o 19:40
0
berciu berciu
Avatar
ZNAJOMY Z MIEDZYRZECA POD / 19 września 2007 o 18:00
0
CO TO ZA MATKA!!!!!!!!!!!! KTURA ODAJE DZIECI DO DOMU DZIECKA.DLA CZEGO CHLOPCY NIE JADA DO DRUGIEJ BABCI DZIADKA PRZECIESZ ICH MAJA,GDZIE SA CIOCIE ASIA,GOSIA GDZIE ICH SUMIENIE.MATKA NIECHCE ZAJMOWAC SIE DZICMI ODAJE DO DOMU DZIECKA A GDZIE WY CIOCIE JESTESCIE POSTEPUJECIE TAK JAK WASZA MATKA OJCIEC!!!!!!! CZYZBY DOM DZIECKA WASZ NIC NIE NAUCZYL WIDZE ZE TO CZYSTA PATOLOGIA LUDZIE MOZE KTOS NAPISZE CO TO ZA RODZINA!!! APEL DO LUDZI Z MIEDZYRZECA PODLASKIEGO I OKOLIC!!!!!
Avatar
Ktośś / 17 września 2007 o 19:31
0
Avatar
lublinianka / 21 sierpnia 2007 o 08:51
0
Szanowny LBL - to nie molestowanie jest ostatnio modne, tylko wreszcie mówi się o nim. Kiedyś była to tragedia dzieci zamkniętych z katem w czterech ścianach, o której matki wiedziały, ale wstyd było mówić... Zarzut jest tak poważny, że należy się z nim liczyć w KAŻDYM przypadku. Jeśli policja zlekceważyłaby taki sygnał, a dzieciom działaby się krzywda, to twój następny komentarz zapewne brzmiałby: skandal, policja nie zareagowała i podobne blebleble oburzenia. Pamiętaj, media manipulują informacją, płacą za nią. Czy ty zezwolisz na to, by - w razie konfliktu ze współmałżonkiem - taką akcję z udziałem twoich dzieci kupiła od ciebie telewizja i wyemitowała dramat dzieciaków? A dziadzio pozwolił na to, sam wezwał Polsat. Co więcej imiona i nazwiska dzieci są we wszelkich durnowatych pismach - o to dba dziadzio - przecież to karygodna praktyka, który może trlko zaszkodzić chłopakom. Widzisz to???
Szanowny LBL - to nie molestowanie jest ostatnio modne, tylko wreszcie mówi się o nim. Kiedyś była to tragedia dzieci zamkniętych z katem w czterech ścianach, o której matki wiedziały, ale wstyd było mówić... Zarzut jest tak poważny, że należy się z nim liczyć w KAŻDYM przypadku. Jeśli policja zlekceważyłaby taki sygnał, a dzieciom działaby się krzywda, to twój następny komentarz zapewne brzmiałby: skandal, policja nie zareagowała i podobne blebleble oburzenia. Pamiętaj, media manipulują informacją, płacą za nią. Czy ty zezwolisz na to, by -... rozwiń
Avatar
lublinianka / 20 sierpnia 2007 o 09:17
0
Nie znam dziadków, ale znam matkę. Jest wspaniałą, ciepłą i kochającą dzieci kobietą. Młodszy syn już zaczął układać sobie życie w Lublinie po traumatycznych przeżycia mieszkania z ojcem, niestety, dziadkowie wszystko niszczą. Nie miejcie wątpliwości, dziadkom i ojcu nie chodzi o dzieci, chodzi o zeznania, które złożyły jakiś czas temu. Proszę, nie ferujcie wyroków i nie piętnujcie matki, bo nie znacie sprawy!!!
Avatar
matka / 25 lipca 2007 o 22:34
0
Nie w tym tkwi problem,że matka nie ma dla dzieci czasu.Znam sytuację i na własne oczy widziałam co to za ludzie-ci dziadkowie ze strony ojca.Problem leży w pieniądzach,których matka nie ma,za to mają dziadkowie i ojciec.Czy ty jako matka,bez pieniędzy...zostawiłabyś dzieci dla "ich dobra"... bo ojca stać na więcej? Zastanów się co Ty bredziasz!Nie rozumiem ludzi,którzy się wypowiadają,nie znając tematu.Ja osobiście zażądałabym sprostowania od POLSATU,bo sytuacja przez nich przedstawiona jest nieprawdziwa.Sąsiedzi,znający tą rodzinę wystarczająco się wypowiedzieli na ten temat.DZIADKOWIE- to ludzie nie szanujący nikogo,dla których liczy się tylko pieniądz i to najlepiej gruby.
Nie w tym tkwi problem,że matka nie ma dla dzieci czasu.Znam sytuację i na własne oczy widziałam co to za ludzie-ci dziadkowie ze strony ojca.Problem leży w pieniądzach,których matka nie ma,za to mają dziadkowie i ojciec.Czy ty jako matka,bez pieniędzy...zostawiłabyś dzieci dla "ich dobra"... bo ojca stać na więcej? Zastanów się co Ty bredziasz!Nie rozumiem ludzi,którzy się wypowiadają,nie znając tematu.Ja osobiście zażądałabym sprostowania od POLSATU,bo sytuacja przez nich przedstawiona jest nieprawdziwa.Sąsiedzi,znający tą rodzin... rozwiń
Avatar
żabka / 20 lipca 2007 o 12:23
0
ty pozbawiona serca i sumienia wywłoko, cisną mi sie na usta jeszcze gorsze słowa ale pewnie cenzura by wtedy nie pusciła mojej wypowiedzi. Czy nie dociera do ciebie, że dzieci nie chcą byc z tobą, ślepa jestes czy co? Ty diable wcielony walczysz z mężem depcząc dzieci, a niech cię piekło pochłonie....
Avatar
koniec / 19 lipca 2007 o 11:04
0
Matka już się określiła. Będzie walczyć DO KOŃCA. Wykończy ojca i dzieci. Postawi na swoim wykorzystując chore prawo.Czy będzie wtedy szczęśliwa?