Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2010ODPOWIEDZI

6 maja 2010 r.
7:21
Edytuj ten wpis

Matura 2010 język angielski: ODPOWIEDZI, pytania, ARKUSZE

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 547 A A

Dzisiaj pisemna matura z języka angielskiego. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami opublikujemy tuż po zakończeniu egzaminu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Matura 2010 WOS: ODPOWIEDZI, pytania i arkusze tuż po egzaminie

Dzisiaj kolej na egzamin z języka angielskiego. Początek egzaminu z poziomu podstawowego o godz. 9. Osoby, które się na to zdecydowały o godz. 14 napiszą również poziom rozszerzony. Część podstawowa trwa 120 minut, zaś rozszerzona 190 minut.

Pobierz plik z arkuszem egzaminacyjnym - angielski poziom podstawowy

Pobierz plik z transkrypcją

Sugerowane odpowiedzi:

Zad.1
1.1. The competition lasts more than a month. T
1.2. The competition is open to both amateurs and professionals. F
1.3. It is necessary to use the Internet to enter the competition. T
1.4. People must send at least one photograph in every category. F
1.5. The winner will receive $1,000 in cash. F

Zad. 2
2.1 E - Too much homework may be bad for pupils' health.
2.2 C - Good teaching is more important than homework.
2.3 B - Homework prepares you for further education.
2.4 F - Homework should keep pupils busy.
2.5 D - Homework should be more attractive.

Zad. 3
3.1. Paul Cornell started working as a writer because he - B - had to earn his own money.
3.2. The advice Cornell gives to future writers is to - C - listen to the critical opinions of others.
3.3. Cornell's day - A - depends on how much he writes by lunchtime.
3.4. According to Cornell,- B - anyone can think of a good story for a novel.
3.5. Paul Cornell is- C - satisfied with the profession he has chosen.

Zad. 4
4.1. You will be educating a group of people. - D
4.2. You will have to gain some knowledge. - E
4.3. You must be good at talking to customers. - A
4.4. You will have to work weekly shifts. - B
4.5. You may have to work at weekends. - E
4.6. It is possible that you will work more hours in the future. - C
4.7. You should know how to work in stressful situations. -A
4.8. Experience is absolutely essential. - B

Zad.5
5.1. Schatz's father told him to get dressed. - F
5.2. The doctor left a prescription for three medicines. - F
5.3. The boy asked his father to read to him. - F
5.4. The boy was afraid to have visitors in his room. - T
5.5. Schatz was listening carefully when his father was reading to him. - F
5.6. The story is about a misunderstanding. - T

Zad.6
6.1. Stallman is an unusual computer expert because he - A - keeps away from new technologies.
6.2. Which sentence is true about Stallman? - C - He has learned to work without access to the net.
6.3. Research has proved that people - D - dislike getting too many emails.
6.4. Professor Donald Knuth does not use email because he - D - believes it is time-consuming.
6.5. According to the author, some people - B - are not able to avoid using the Internet.
6.6. In the article, the author - B - explains why some people are not hi-tech fans.


Już jutro kolejne zmagania maturzystów - w piątek będą zdawać egzamin z wiedzy o społeczeństwie.

ARKUSZE Z PYTANIAMI I ODPOWIEDZI Z MATURY 2010 SZUKAJ NAWWW.DZIENNIKWSCHODNI.PL/MATURA2010
Kto sprawdza matury z Informatyki?

Czas matur postanowili wykorzystać... hakerzy, którzy zaatakowali stronę internetową Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Witryna padła wczoraj po południu i nie działa poprawnie do dziś.

Hakerzy umieścili na stronie głównej serwisu swój sprzeciw wobec wprowadzenia obowiązkowej matury z matematyki: "Nie chcemy matury z matematyki" - napisali i dodali: "Nas ciekawi jedno... kto sprawdza matury z Informatyki?". Nie wiadomo, kiedy znowu ruszy serwis CKE.

Koncerty, imprezy, wydarzenia - wszystko o Lubelskich Dniach Kultury Studenckiej na www.dziennikwschodni.pl/juwenalia

Juwenalia 2010 w Lublinie (pełny program)

Komentarze 547

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Basia~ / 15 lipca 2010 o 13:25
0
Matura wcale nie była taka trudna.Zwaszcza ze mnie bardzo pomogły zajecia w speak'up.
Mysle ze jednak szkoła średnia nie przygotowuje dobrze do matury.
Avatar
~Ona~ / 8 maja 2010 o 21:28
0
Nie martw się, części I i II nie sprawdzają w ogóle. Jestem na 100% pewna, mogłaś tam pisać co Ci się rzewnie podoba i czym Ci się rzewnie podoba
Avatar
Justysia / 8 maja 2010 o 20:09
0
dokładnie się na tym nie znam ale do 10% jak jest przekroczone to może być albo odetna ci tylko 1 punkt za formę. a to że nie napisałas na koncu ze czekasz na odpowiedź myslę że nie obetną ci za to punkty.

ja martwię się tym ołówkiem, ponieważ podobno nie można używac ołówka, ale zawsze ktoś się może do tego doczepic....
Avatar
~Ona~ / 8 maja 2010 o 19:33
0
Chodzi Ci o to zaznaczanie ołówkiem? Nikt nie sprawdza arkusza w części dotyczącej czytania ze zrozumieniem i słuchania. Sprawdzana jest tylko częśc dotycząca pisania i karta odpowiedzi.
Avatar
justysia / 8 maja 2010 o 19:30
0
a co myślisz o poprzednim poście?
Avatar
~Ona~ / 8 maja 2010 o 19:28
0
Słuchajcie mam do was pytanie. Może ktoś się orientuje otóż coś takiego znalazłam w arkuszu z matury 2008 dotyczącym punktowania:

0-2pkt
-zgodność tekstu z wymaganą formą
(wymagane 5 elementów: odpowiedni zwrot
rozpoczynający list, wstęp, rozwinięcie, zakończenie,
odpowiedni zwrot kończący list)
− spójność i logikę tekstu
− objętość pracy w granicach określonych w poleceniu
(120-150 słów).
Niezależnie od stopnia realizacji poszczególnych podkryteriów
zdający otrzymuje 0 punktów, jeżeli:
– praca zawiera mniej niż 3 z 5 wymaganych elementów formy
– praca zawiera więcej niż 200 słów.

No więc w związku z tym, na wstępnie napisałam coś w stylu co u Ciebię, piszę ponieważ itd. Potem na koniec napisałam tylko Love, bez zwrotu typu czekam na odpowiedź. Czy dostane za to punkty? I dodam jeszcze, że moja praca liczy ok 155 słów, więc czy w związku z tym odetną mi punkt za ilość słów?

Oczywiście nie oczekuję jakiegoś jasnowidztwa, tylko może ktoś się orientuje...
Słuchajcie mam do was pytanie. Może ktoś się orientuje otóż coś takiego znalazłam w arkuszu z matury 2008 dotyczącym punktowania:

0-2pkt
-zgodność tekstu z wymaganą formą
(wymagane 5 elementów: odpowiedni zwrot
rozpoczynający list, wstęp, rozwinięcie, zakończenie,
odpowiedni zwrot kończący list)
− spójność i logikę tekstu
− objętość pracy w granicach określonych w poleceniu
(120-150 słów).
Niezależnie od stopnia realizacji poszczególnych podkryteriów
zdający otrzy... rozwiń
Avatar
delilah / 7 maja 2010 o 13:58
0
GośćH napisał:
TYLKO karte odpowiedzi sprawdzają


dzięki bardzo:) czyli niepotrzebnie się martwiłam
Avatar
GośćH / 7 maja 2010 o 13:53
0
delilah napisał:
mam do Was pytanie. Czy jeśli na angielskim w arkuszu zaznaczałam wszystko ołówkiem, ale na karcie odpowiedzi mam wszystko przeniesione długopisem to będą mi to sprawdzać? no bo w sumie chyba tylko karte sprawdzają prawda? List i tą notatke mam normalnie długopisem..



TYLKO karte odpowiedzi sprawdzają
Avatar
delilah / 7 maja 2010 o 13:50
0
mam do Was pytanie. Czy jeśli na angielskim w arkuszu zaznaczałam wszystko ołówkiem, ale na karcie odpowiedzi mam wszystko przeniesione długopisem to będą mi to sprawdzać? no bo w sumie chyba tylko karte sprawdzają prawda? List i tą notatke mam normalnie długopisem..
Avatar
adsada / 7 maja 2010 o 12:17
0
3.1. Paul Cornell started working as a writer because he - B - had to earn his own money.

ciekawi mnie gdzie była mowa o tym że musiał zarobić ;] bo ja uslyszałem żę lubil pisac jak był młody .
Avatar
~Basia~ / 15 lipca 2010 o 13:25
0
Matura wcale nie była taka trudna.Zwaszcza ze mnie bardzo pomogły zajecia w speak'up.
Mysle ze jednak szkoła średnia nie przygotowuje dobrze do matury.
Avatar
~Ona~ / 8 maja 2010 o 21:28
0
Nie martw się, części I i II nie sprawdzają w ogóle. Jestem na 100% pewna, mogłaś tam pisać co Ci się rzewnie podoba i czym Ci się rzewnie podoba
Avatar
Justysia / 8 maja 2010 o 20:09
0
dokładnie się na tym nie znam ale do 10% jak jest przekroczone to może być albo odetna ci tylko 1 punkt za formę. a to że nie napisałas na koncu ze czekasz na odpowiedź myslę że nie obetną ci za to punkty.

ja martwię się tym ołówkiem, ponieważ podobno nie można używac ołówka, ale zawsze ktoś się może do tego doczepic....
Avatar
~Ona~ / 8 maja 2010 o 19:33
0
Chodzi Ci o to zaznaczanie ołówkiem? Nikt nie sprawdza arkusza w części dotyczącej czytania ze zrozumieniem i słuchania. Sprawdzana jest tylko częśc dotycząca pisania i karta odpowiedzi.
Avatar
justysia / 8 maja 2010 o 19:30
0
a co myślisz o poprzednim poście?
Avatar
~Ona~ / 8 maja 2010 o 19:28
0
Słuchajcie mam do was pytanie. Może ktoś się orientuje otóż coś takiego znalazłam w arkuszu z matury 2008 dotyczącym punktowania:

0-2pkt
-zgodność tekstu z wymaganą formą
(wymagane 5 elementów: odpowiedni zwrot
rozpoczynający list, wstęp, rozwinięcie, zakończenie,
odpowiedni zwrot kończący list)
− spójność i logikę tekstu
− objętość pracy w granicach określonych w poleceniu
(120-150 słów).
Niezależnie od stopnia realizacji poszczególnych podkryteriów
zdający otrzymuje 0 punktów, jeżeli:
– praca zawiera mniej niż 3 z 5 wymaganych elementów formy
– praca zawiera więcej niż 200 słów.

No więc w związku z tym, na wstępnie napisałam coś w stylu co u Ciebię, piszę ponieważ itd. Potem na koniec napisałam tylko Love, bez zwrotu typu czekam na odpowiedź. Czy dostane za to punkty? I dodam jeszcze, że moja praca liczy ok 155 słów, więc czy w związku z tym odetną mi punkt za ilość słów?

Oczywiście nie oczekuję jakiegoś jasnowidztwa, tylko może ktoś się orientuje...
Słuchajcie mam do was pytanie. Może ktoś się orientuje otóż coś takiego znalazłam w arkuszu z matury 2008 dotyczącym punktowania:

0-2pkt
-zgodność tekstu z wymaganą formą
(wymagane 5 elementów: odpowiedni zwrot
rozpoczynający list, wstęp, rozwinięcie, zakończenie,
odpowiedni zwrot kończący list)
− spójność i logikę tekstu
− objętość pracy w granicach określonych w poleceniu
(120-150 słów).
Niezależnie od stopnia realizacji poszczególnych podkryteriów
zdający otrzy... rozwiń
Avatar
delilah / 7 maja 2010 o 13:58
0
GośćH napisał:
TYLKO karte odpowiedzi sprawdzają


dzięki bardzo:) czyli niepotrzebnie się martwiłam
Avatar
GośćH / 7 maja 2010 o 13:53
0
delilah napisał:
mam do Was pytanie. Czy jeśli na angielskim w arkuszu zaznaczałam wszystko ołówkiem, ale na karcie odpowiedzi mam wszystko przeniesione długopisem to będą mi to sprawdzać? no bo w sumie chyba tylko karte sprawdzają prawda? List i tą notatke mam normalnie długopisem..



TYLKO karte odpowiedzi sprawdzają
Avatar
delilah / 7 maja 2010 o 13:50
0
mam do Was pytanie. Czy jeśli na angielskim w arkuszu zaznaczałam wszystko ołówkiem, ale na karcie odpowiedzi mam wszystko przeniesione długopisem to będą mi to sprawdzać? no bo w sumie chyba tylko karte sprawdzają prawda? List i tą notatke mam normalnie długopisem..
Avatar
adsada / 7 maja 2010 o 12:17
0
3.1. Paul Cornell started working as a writer because he - B - had to earn his own money.

ciekawi mnie gdzie była mowa o tym że musiał zarobić ;] bo ja uslyszałem żę lubil pisac jak był młody .
Zobacz wszystkie komentarze 547

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 3

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 138 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 67 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!