Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2010ODPOWIEDZI

5 maja 2010 r.
12:48
Edytuj ten wpis

Matura 2010: Matematyka nie była taka straszna. Opinie uczniów

0 54 A A

Zadowoleni wyszli dziś ze szkół uczniowie z naszego regionu po pisemnej maturze z matematyki. Po raz pierwszy od lat – obowiązkowej dla wszystkich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że tak będzie. Przecież to pierwszy rok, pilotażowy – mówi Aleksandra Bondyra z klasy biol.-chem. w V LO w Lublinie. – Nie sądzę, aby państwo chciało, żeby matury nie zdało wiele osób.

MATURA 2010 MATEMATYKA: ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA ZNAJDZIESZ TUTAJ

Właśnie na to zanosiło się po listopadowym, próbnym egzaminie maturalnym z matematyki. Gdyby patrzeć na jego wyniki, "matmę” oblałby co trzeci uczeń z naszego regionu. To najgorszy wynik w kraju.

– Naprawdę się bałam – przyznaje Natalia Miziołek z klasy psychologicznej w V LO. – Na szczęście nie było najtrudniej. Na pewno do zdania.

– Dla mnie podstawowa matematyka (taką musi zdać każdy maturzysta – red.) była po prostu banalna – mówi z kolei Mateusz Chrzonstowski z klasy mat.-fiz. w V LO. – Ale ja zdaję poziom rozszerzony, więc akurat do tego przedmiotu byłem dobrze przygotowany.

Nawet ci, którzy do matematyki przygotowywali się specjalnie mówią, że z poziomem podstawowym większość maturzystów powinna dać sobie radę. – Może nie każdy potrafił rozwiązać wszystkie zadania. Ale na pewno dało się zrobić tyle, żeby zdać – tłumaczy Jakub Tudruj z Liceum w lubelskim Zespole Szkół Ekonomicznych.

– Wystarczyło dobrze czytać polecenia – podkreśla Jakub Pelak z klasy biol.-chem. w III LO w Lublinie. – Same zadania naprawdę nie były trudne – dodaje Mateusz Reda, kolega Jakuba z klasy.

ARKUSZE Z PYTANIAMI I ODPOWIEDZI Z MATURY 2010 SZUKAJ NAWWW.DZIENNIKWSCHODNI.PL/MATURA2010

Nic dziwnego, że maturzyści spodziewają się dobrych wyników. – Na próbnej maturze zdobyłam 60 proc. Teraz spodziewam się znacznie lepszego wyniku – szacuje Ola Bondyra. – Ja miałem 56 proc. Teraz liczę na ponad 80 proc. – dodaje Paweł Kołacz, z tej samej klasy co Ola.

– Można się było spodziewać, że właściwa matura będzie łatwiejsza od próbnej – zauważa Cezary Lipowski z klasy humanistycznej w III LO. – W końcu jesteśmy pierwszym rocznikiem od 25 lat, który musi zdawać "matmę”. Wynik musi być przyzwoity.

– Myślę, że układający zadania wyciągają wnioski – wyjaśnia Ryszard Kowal, dyrektor lubelskiego II LO i nauczyciel matematyki. – Matura próbna służy właśnie temu, żeby ocenić trudność zadań. Źle by było, gdyby wnioski z niej nie zostały wyciągnięte.

Koncerty, imprezy, wydarzenia - wszystko o Lubelskich Dniach Kultury Studenckiej na www.dziennikwschodni.pl/juwenalia

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 maja 2010 o 22:08
0
taka matura na studiach to pikus!!!! wykladowcy na studiach sie zalamia jak zobacza wasz poziom edukacji i dopiero zaczna was gnebic ;]. powodzenia i duzo szczescia wszystkim zycze
Avatar
Moniś / 6 maja 2010 o 14:03
0
TEDI napisał:
Właśnie całym czas o tym mowa a licealistom sie wydaje ze technikum to taki banał.. zgadzam się największy nacisk jest nakładany na przedmioty zawodowe i zawód! ale co zrobić ....;/


Jejku zawsze był podział na Liceum Technikum..
Osobiście jestem w Liceum i uważam, że ja szłam do LO po to żeby móc potem iść na studia. Bo przecież wiadomo, że w Technikum oprócz zwykłych przedmiotów ma się też zawodowe a tym samym dla nauczycieli zwykłych przedmiotów to nie jest taka odpowiedzialność nauczać technikum bo zawsze jeśli nie zdają matury mają jeszcze technika.

I to wstyd było by licealiście powiedzieć że nie zdał jakiegoś przedmiotu..
Bo przecież tylko po to idzie do LO
Żeby kształcić się dalej..
Więc nie miejcie żalu do nas że my licealiści mówimy ze to było proste, gdyż my całe te 3 lata się do tego przygotowaliśmy:P


Jejku zawsze był podział na Liceum Technikum..
Osobiście jestem w Liceum i uważam, że ja szłam do LO po to żeby móc potem iść na studia. Bo przecież wiadomo, że w Technikum oprócz zwykłych przedmiotów ma się też zawodowe a tym samym dla nauczycieli zwykłych przedmiotów to nie jest taka odpowiedzialność nauczać technikum bo zawsze jeśli nie zdają matury mają jeszcze technika.

I to wstyd było by licealiście powiedzieć że nie zdał jakiegoś przedmiotu..
Bo przecież tylko po to idzie do LO
... rozwiń
Avatar
Moniś / 6 maja 2010 o 13:46
0
maturzysta sprzed 20 lat napisał:
Nie rozumiem,czym Wy się rajcujecie.Połowa z Was,albo i 3/4 brała korki z matmy i rzeczywiście wstyd byłby gdybyście nie zdali....
No proszę-teraz wpisywać się kto nie brał???????I zdał-bo było banalnie proste....!
A najlepiej dajcie znać jak będą wyniki....ciekawi mnie,czy będziecie tacy pewni swego.....


Ja nie biorę korepetycji bo aby nauczyć się matmy wystarczy tylko odrobina chęci i wszystkiego samemu się można nauczyć Więc po co marnować pieniądze jak można je lepiej spożytkować


Ja nie biorę korepetycji bo aby nauczyć się matmy wystarczy tylko odrobina chęci i wszystkiego samemu się można nauczyć Więc po co marnować pieniądze jak można je lepiej spożytkować rozwiń
Avatar
TEDI / 6 maja 2010 o 13:37
0
Onka napisał:
Ja chodzę do technikum ekonomicznego i jeśli chodzi o przygotowanie do matury z matematyki to jest masakra. Nauczyciele na nas walili, bo my niby zawód musimy zdobyć i to ważniejsze. Sami nie daliśmy rady sobie tego przerobić i wyszło jak wyszło z podziękowaniami dla naszych kochanych nauczycieli, bo z mojej klasy nikt nie zdał tej matury, mimo to sądzimy, że była ona banalna, gdybyśmy chociaż trochę wiedzieli.




Właśnie całym czas o tym mowa a licealistom sie wydaje ze technikum to taki banał.. zgadzam się największy nacisk jest nakładany na przedmioty zawodowe i zawód! ale co zrobić ....;/




Właśnie całym czas o tym mowa a licealistom sie wydaje ze technikum to taki banał.. zgadzam się największy nacisk jest nakładany na przedmioty zawodowe i zawód! ale co zrobić ....;/ rozwiń
Avatar
Onka / 6 maja 2010 o 13:14
0
Ja chodzę do technikum ekonomicznego i jeśli chodzi o przygotowanie do matury z matematyki to jest masakra. Nauczyciele na nas walili, bo my niby zawód musimy zdobyć i to ważniejsze. Sami nie daliśmy rady sobie tego przerobić i wyszło jak wyszło z podziękowaniami dla naszych kochanych nauczycieli, bo z mojej klasy nikt nie zdał tej matury, mimo to sądzimy, że była ona banalna, gdybyśmy chociaż trochę wiedzieli.
Avatar
co do technikum / 6 maja 2010 o 12:29
0
co do technikum to zgadzam się z 100 % że kładą większy nacisk na egzaminy zawodowe u nas na przedmiotach zawodowych mówili " po maturę to do liceum a nie technikum tu macie zdać egzamin zawodowy"
Avatar
~maturzystka~ / 6 maja 2010 o 11:05
0
ja nie brałam korków i zdałam podstawową maturę bez żadnych wielkich powtórek na 90-96% i nie jestem na profilu matematycznym
Avatar
TEDIS / 6 maja 2010 o 07:50
0
ELOELO napisał:
HAHAHHA! Lidka czy inne, przeciez to dobrze ze pytaja ludzi z liceum. Przeciez w tych technixach to 3/4 nie zdaje. Mowisz ze stawiają na techniczne przedmioty? tylko ze do technicznych tez liczyc trzeba umiec a poza tym to na 30% kazdy homo sapiens powinien zdac. Chyba ze jestes reliktem sprzed ewolucji. Poza tym to jak mądrzy (czyt. matematycy) muszą pisać humana i jakoś jest to dla nich normalne to głupsi(czy. humaniści) tez powinni sie podstaw KRÓLOWEJ NAUK nauczyc !!!!




Bo technikum to niby gorsze tak?? Weś ty sie lecz człowieku;/ A i tu się z tobą nie zgodzę bo technicznych tylko dużo liczenia jest w technikum handlowym lub ekonomicznym więc nie wypowiadaj sie jeśli nie znasz realiów... I Zważ na to ze niektórzy już maja problemy id podstawówki więc jakim cudem nawet tak ,,proste'' zadania mają rozwiązać? Niektórym nawet korepetycje nie pomagają;/ Mi tam poszło dobrze ale zle oceniasz innych bo sam jestem w technikum i wiem jak to jest ...;]




Bo technikum to niby gorsze tak?? Weś ty sie lecz człowieku;/ A i tu się z tobą nie zgodzę bo technicznych tylko dużo liczenia jest w technikum handlowym lub ekonomicznym więc nie wypowiadaj sie jeśli nie znasz realiów... I Zważ na to ze niektórzy już maja problemy id podstawówki więc jakim cudem nawet tak ,,proste'' zadania mają rozwiązać? Niektórym nawet korepetycje nie pomagają;/ Mi tam poszło dobrze ale zle oceniasz innych bo sam jestem w technikum i wiem jak to jest ...;] rozwiń
Avatar
maturzysta sprzed 20 lat / 6 maja 2010 o 07:48
0
Nie rozumiem,czym Wy się rajcujecie.Połowa z Was,albo i 3/4 brała korki z matmy i rzeczywiście wstyd byłby gdybyście nie zdali....
No proszę-teraz wpisywać się kto nie brał???????I zdał-bo było banalnie proste....!
A najlepiej dajcie znać jak będą wyniki....ciekawi mnie,czy będziecie tacy pewni swego.....
Avatar
tulia / 5 maja 2010 o 23:19
0
Ta matura była prostsza niż probna, która już byla łatwa. Nie ucząc się przed egzaminem zdalam na jakieś 70 %. I tak, wiem, że część wyników w internecie jest błędna, ale wiem, które zadania mam dobrze. Nie potrzebowałam też wyników żeby wiedzieć, że dwa ostatnie mi źle wyszły.
Jestem licealistką, ale chodzę do klasy humanistycznej. I nie brałam korków, bo uznałam, że zdam maturę na 30%, a na ile wiecej to naprawdę nieistotne. Nie chcę obrażac kolegów, ale matura zdana lub nie nie zależy od zdolności (ja ich nie posiadam) ani od typu czy poziomu szkoły. Liceum czy technikum nie przygotuje nikogo do matury, jeśli ten ktoś nie włoży w to chociaż odrobiny pracy. Od choćby w przychodzenie na przynajmniej przychodzenie na zajęcia (bo uważam, że jeśli się już przyszło, to po coś).
Prawda jest też taka, że w technikach razem z dodatkowymi przedmiotami macie dodatkowy rok. Ja chodzilam do klasy z ląciną (4 godziny) i greką. Mieliśmy więc średnio po pięć godzin więcej niż normalne klasy. To całkiem sporo, szczególnie jeśli się w klasie maturalnej ończy trzy razy o 15.40. No i nawet jeśli ktos ma korki czy chodzi do lepszego liceum, musi się więcej uczyć. W każdym razie więcej sie od niego wymaga. To tez zabiera dużo czasu.
Ta matura była prostsza niż probna, która już byla łatwa. Nie ucząc się przed egzaminem zdalam na jakieś 70 %. I tak, wiem, że część wyników w internecie jest błędna, ale wiem, które zadania mam dobrze. Nie potrzebowałam też wyników żeby wiedzieć, że dwa ostatnie mi źle wyszły.
Jestem licealistką, ale chodzę do klasy humanistycznej. I nie brałam korków, bo uznałam, że zdam maturę na 30%, a na ile wiecej to naprawdę nieistotne. Nie chcę obrażac kolegów, ale matura zdana lub nie nie zależy od zdolności (ja ich nie posiadam) ani od typu ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2010 o 22:08
0
taka matura na studiach to pikus!!!! wykladowcy na studiach sie zalamia jak zobacza wasz poziom edukacji i dopiero zaczna was gnebic ;]. powodzenia i duzo szczescia wszystkim zycze
Avatar
Moniś / 6 maja 2010 o 14:03
0
TEDI napisał:
Właśnie całym czas o tym mowa a licealistom sie wydaje ze technikum to taki banał.. zgadzam się największy nacisk jest nakładany na przedmioty zawodowe i zawód! ale co zrobić ....;/


Jejku zawsze był podział na Liceum Technikum..
Osobiście jestem w Liceum i uważam, że ja szłam do LO po to żeby móc potem iść na studia. Bo przecież wiadomo, że w Technikum oprócz zwykłych przedmiotów ma się też zawodowe a tym samym dla nauczycieli zwykłych przedmiotów to nie jest taka odpowiedzialność nauczać technikum bo zawsze jeśli nie zdają matury mają jeszcze technika.

I to wstyd było by licealiście powiedzieć że nie zdał jakiegoś przedmiotu..
Bo przecież tylko po to idzie do LO
Żeby kształcić się dalej..
Więc nie miejcie żalu do nas że my licealiści mówimy ze to było proste, gdyż my całe te 3 lata się do tego przygotowaliśmy:P


Jejku zawsze był podział na Liceum Technikum..
Osobiście jestem w Liceum i uważam, że ja szłam do LO po to żeby móc potem iść na studia. Bo przecież wiadomo, że w Technikum oprócz zwykłych przedmiotów ma się też zawodowe a tym samym dla nauczycieli zwykłych przedmiotów to nie jest taka odpowiedzialność nauczać technikum bo zawsze jeśli nie zdają matury mają jeszcze technika.

I to wstyd było by licealiście powiedzieć że nie zdał jakiegoś przedmiotu..
Bo przecież tylko po to idzie do LO
... rozwiń
Avatar
Moniś / 6 maja 2010 o 13:46
0
maturzysta sprzed 20 lat napisał:
Nie rozumiem,czym Wy się rajcujecie.Połowa z Was,albo i 3/4 brała korki z matmy i rzeczywiście wstyd byłby gdybyście nie zdali....
No proszę-teraz wpisywać się kto nie brał???????I zdał-bo było banalnie proste....!
A najlepiej dajcie znać jak będą wyniki....ciekawi mnie,czy będziecie tacy pewni swego.....


Ja nie biorę korepetycji bo aby nauczyć się matmy wystarczy tylko odrobina chęci i wszystkiego samemu się można nauczyć Więc po co marnować pieniądze jak można je lepiej spożytkować


Ja nie biorę korepetycji bo aby nauczyć się matmy wystarczy tylko odrobina chęci i wszystkiego samemu się można nauczyć Więc po co marnować pieniądze jak można je lepiej spożytkować rozwiń
Avatar
TEDI / 6 maja 2010 o 13:37
0
Onka napisał:
Ja chodzę do technikum ekonomicznego i jeśli chodzi o przygotowanie do matury z matematyki to jest masakra. Nauczyciele na nas walili, bo my niby zawód musimy zdobyć i to ważniejsze. Sami nie daliśmy rady sobie tego przerobić i wyszło jak wyszło z podziękowaniami dla naszych kochanych nauczycieli, bo z mojej klasy nikt nie zdał tej matury, mimo to sądzimy, że była ona banalna, gdybyśmy chociaż trochę wiedzieli.




Właśnie całym czas o tym mowa a licealistom sie wydaje ze technikum to taki banał.. zgadzam się największy nacisk jest nakładany na przedmioty zawodowe i zawód! ale co zrobić ....;/




Właśnie całym czas o tym mowa a licealistom sie wydaje ze technikum to taki banał.. zgadzam się największy nacisk jest nakładany na przedmioty zawodowe i zawód! ale co zrobić ....;/ rozwiń
Avatar
Onka / 6 maja 2010 o 13:14
0
Ja chodzę do technikum ekonomicznego i jeśli chodzi o przygotowanie do matury z matematyki to jest masakra. Nauczyciele na nas walili, bo my niby zawód musimy zdobyć i to ważniejsze. Sami nie daliśmy rady sobie tego przerobić i wyszło jak wyszło z podziękowaniami dla naszych kochanych nauczycieli, bo z mojej klasy nikt nie zdał tej matury, mimo to sądzimy, że była ona banalna, gdybyśmy chociaż trochę wiedzieli.
Avatar
co do technikum / 6 maja 2010 o 12:29
0
co do technikum to zgadzam się z 100 % że kładą większy nacisk na egzaminy zawodowe u nas na przedmiotach zawodowych mówili " po maturę to do liceum a nie technikum tu macie zdać egzamin zawodowy"
Avatar
~maturzystka~ / 6 maja 2010 o 11:05
0
ja nie brałam korków i zdałam podstawową maturę bez żadnych wielkich powtórek na 90-96% i nie jestem na profilu matematycznym
Avatar
TEDIS / 6 maja 2010 o 07:50
0
ELOELO napisał:
HAHAHHA! Lidka czy inne, przeciez to dobrze ze pytaja ludzi z liceum. Przeciez w tych technixach to 3/4 nie zdaje. Mowisz ze stawiają na techniczne przedmioty? tylko ze do technicznych tez liczyc trzeba umiec a poza tym to na 30% kazdy homo sapiens powinien zdac. Chyba ze jestes reliktem sprzed ewolucji. Poza tym to jak mądrzy (czyt. matematycy) muszą pisać humana i jakoś jest to dla nich normalne to głupsi(czy. humaniści) tez powinni sie podstaw KRÓLOWEJ NAUK nauczyc !!!!




Bo technikum to niby gorsze tak?? Weś ty sie lecz człowieku;/ A i tu się z tobą nie zgodzę bo technicznych tylko dużo liczenia jest w technikum handlowym lub ekonomicznym więc nie wypowiadaj sie jeśli nie znasz realiów... I Zważ na to ze niektórzy już maja problemy id podstawówki więc jakim cudem nawet tak ,,proste'' zadania mają rozwiązać? Niektórym nawet korepetycje nie pomagają;/ Mi tam poszło dobrze ale zle oceniasz innych bo sam jestem w technikum i wiem jak to jest ...;]




Bo technikum to niby gorsze tak?? Weś ty sie lecz człowieku;/ A i tu się z tobą nie zgodzę bo technicznych tylko dużo liczenia jest w technikum handlowym lub ekonomicznym więc nie wypowiadaj sie jeśli nie znasz realiów... I Zważ na to ze niektórzy już maja problemy id podstawówki więc jakim cudem nawet tak ,,proste'' zadania mają rozwiązać? Niektórym nawet korepetycje nie pomagają;/ Mi tam poszło dobrze ale zle oceniasz innych bo sam jestem w technikum i wiem jak to jest ...;] rozwiń
Avatar
maturzysta sprzed 20 lat / 6 maja 2010 o 07:48
0
Nie rozumiem,czym Wy się rajcujecie.Połowa z Was,albo i 3/4 brała korki z matmy i rzeczywiście wstyd byłby gdybyście nie zdali....
No proszę-teraz wpisywać się kto nie brał???????I zdał-bo było banalnie proste....!
A najlepiej dajcie znać jak będą wyniki....ciekawi mnie,czy będziecie tacy pewni swego.....
Avatar
tulia / 5 maja 2010 o 23:19
0
Ta matura była prostsza niż probna, która już byla łatwa. Nie ucząc się przed egzaminem zdalam na jakieś 70 %. I tak, wiem, że część wyników w internecie jest błędna, ale wiem, które zadania mam dobrze. Nie potrzebowałam też wyników żeby wiedzieć, że dwa ostatnie mi źle wyszły.
Jestem licealistką, ale chodzę do klasy humanistycznej. I nie brałam korków, bo uznałam, że zdam maturę na 30%, a na ile wiecej to naprawdę nieistotne. Nie chcę obrażac kolegów, ale matura zdana lub nie nie zależy od zdolności (ja ich nie posiadam) ani od typu czy poziomu szkoły. Liceum czy technikum nie przygotuje nikogo do matury, jeśli ten ktoś nie włoży w to chociaż odrobiny pracy. Od choćby w przychodzenie na przynajmniej przychodzenie na zajęcia (bo uważam, że jeśli się już przyszło, to po coś).
Prawda jest też taka, że w technikach razem z dodatkowymi przedmiotami macie dodatkowy rok. Ja chodzilam do klasy z ląciną (4 godziny) i greką. Mieliśmy więc średnio po pięć godzin więcej niż normalne klasy. To całkiem sporo, szczególnie jeśli się w klasie maturalnej ończy trzy razy o 15.40. No i nawet jeśli ktos ma korki czy chodzi do lepszego liceum, musi się więcej uczyć. W każdym razie więcej sie od niego wymaga. To tez zabiera dużo czasu.
Ta matura była prostsza niż probna, która już byla łatwa. Nie ucząc się przed egzaminem zdalam na jakieś 70 %. I tak, wiem, że część wyników w internecie jest błędna, ale wiem, które zadania mam dobrze. Nie potrzebowałam też wyników żeby wiedzieć, że dwa ostatnie mi źle wyszły.
Jestem licealistką, ale chodzę do klasy humanistycznej. I nie brałam korków, bo uznałam, że zdam maturę na 30%, a na ile wiecej to naprawdę nieistotne. Nie chcę obrażac kolegów, ale matura zdana lub nie nie zależy od zdolności (ja ich nie posiadam) ani od typu ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 0 0

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 17 4

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 27 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce