Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2010ODPOWIEDZI

30 czerwca 2010 r.
16:18
Edytuj ten wpis

Matura 2010: Wyniki w liceach ogólnokształcących mogą cieszyć

Autor: Zdjęcie autora Ewa Pajuro
0 16 A A

Wyniki matury 2010 w liceach ogólnokształcących są zadowalające. Gorsze humory mają absolwenci techników i liceów profilowanych. Sprawdź oficjalne wyniki OKE.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I i II LO w Lublinie, LO im. ONZ w Biłgoraju, I i II LO w Białej Podlaskiej – to szkoły, z których wszyscy uczniowie wychodzili w środę zadowoleni. Gorsze humory mieli absolwenci techników i liceów profilowanych. Tam maturalne wyniki były o wiele gorsze.

W środę maturzyści odbierali w swoich szkołach dokumenty z oficjalnymi wynikami z egzaminu. Najlepsze wyniki na Lubelszczyźnie, tak jak w całej Polsce osiągali absolwenci liceów ogólnokształcących.

– Jestem bardzo zadowolona ze swojego świadectwa maturalnego – cieszy się Karolina Przeklasa z II LO w Lublinie. – Teraz myślę już tylko o rekrutacji na studia. Spróbuję dostać się na Politechnikę Warszawską – tłumaczy.

Matura 2010 - wyniki: Kto zdał?

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podaje, że szkoły na Lubelszczyźnie, w których powyżej 200 uczniów przystąpiło do egzaminu i wszyscy go zdali to: LO im. ONZ w Biłgoraju, I LO i II LO w Białej Podlaskiej, I i II LO w Lublinie i I LO w Radzeniu Podlaskim.

Na liście OKE znalazło się też I LO w Puławach. W szkole dowiedzieliśmy się jednak, że to pomyłka. – Egzaminu nie zdała niestety jedna osoba – wyjaśnia Beata Trzcińska-Staszczyk, dyrektorka placówki. Także mniejsze szkoły mogą pochwalić się świetnymi wynikami. Np. w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej w Zamościu do egzaminu przystąpiło 75 osób. Zdali wszyscy.

Matura 2010 gorzej poszła w technikach i liceach profilowanych

Gorzej z maturą poradzili sobie absolwenci liceów profilowanych (64 proc.), techników (70 proc.), liceów uzupełniających (37 proc.) i techników uzupełniających (34 proc). Potwierdzają to dyrektorzy placówek. – Nie jesteśmy zadowoleni z wyników naszych maturzystów – komentuje Wiesław Choduń, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Bełżcach. – Najwięcej problemów sprawiła uczniom matematyka. Jeszcze nie policzyliśmy dokładnie ilu z nich nie zdało matury. Szacujemy jednak, że będzie to około dziesięciu osób – dodaje.

W ZSP nr 1 w Zamościu w liceum profilowanym maturę zadawało 75 osób. Zdało ją 47 uczniów (63 proc.). W technikum do egzaminu przystąpiło 47 osób. Zdało ją 35 uczniów (74 proc.).

Słaby wynik w tych placówkach nie jest dużym zaskoczeniem.

– Słabe rezultaty uczniów wynikają przede wszystkim z tego, że do liceów profilowanych czy techników trafia młodzież po gorszych szkołach – wyjaśnia Renata Janicka, przedstawiciel OKE Kraków w Lublinie.

W naszym regionie maturę zdało niewiele ponad 78 proc. uczniów. Nasi maturzyści znaleźli się poniżej średniej krajowej, która wyniosła 81 proc.

Matura 2010: Wyniki w poszczególnych szkołach na Lubelszczyźnie:

I LO im. Staszica – 100 proc.

II LO im Zamoyskiego – 100 proc.

III LO im Unii Lubelskiej – 99,6 proc.(nie zdała jedna osoba)

IV LO im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie – 99,5 (nie zdała jedna osoba)

V LO im. im. Marii Skłodowskiej - Curie – 99,2 (nie zdały dwie osoby)

VIII LO im. Zofii Nałkowskiej – 96 proc.

I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach - 99,6 proc.

LO im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie – 96 proc.

I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku – 95 proc.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu – liceum profilowane – 63 proc., technikum – 74 proc.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaapapapap / 2 lipca 2010 o 13:59
0
III Licem w Zamościu też dobrze - 2 osoby nie zdały.
Avatar
~Bea~ / 1 lipca 2010 o 23:38
0
~ZORRO~ napisał:
WRACAMY DO POCZĄTKU ZAGADNIENIA TO UCZEŃ MOŻE SIĘ NAUCZYĆ.ALE GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST NAUCZYCIEL ,KTÓRY PRZEZ 10 MISIĘCY BRAŁ ZA NAUKĘ UCZNIA KASĘ? A EFEKTY OPISANE BYŁY WYŻEJ.

Może zwróćmy uwagę na cały system edukacji? Jeśli nauczyciel ma na głowie załóżmy 8 klas, po 32 osoby, co daje 256 osób, to jak ma podejść do każdego indywidualnie? Może zapytać, co mu wytłumaczyć, ze swojego przedmiotu, pięciu innych i może jeszcze herbatką poczęstować? Nie bądź śmieszny. Jak uczniowi zależy, to pójdzie się zapytać i dostanie odpowiedź. Powiedzmy sobie szczerze, mało który uczeń podchodzi do fizyki z należytą uwagą i po części po jego stronie leży wina za mierne efekty. Nauczyciel może co najwyżej próbować ucznia zmobilizować... niestety, kolejną jedynką.

Może zwróćmy uwagę na cały system edukacji? Jeśli nauczyciel ma na głowie załóżmy 8 klas, po 32 osoby, co daje 256 osób, to jak ma podejść do każdego indywidualnie? Może zapytać, co mu wytłumaczyć, ze swojego przedmiotu, pięciu innych i może jeszcze herbatką poczęstować? Nie bądź śmieszny. Jak uczniowi zależy, to pójdzie się zapytać i dostanie odpowiedź. Powiedzmy sobie szczerze, mało który uczeń podchodzi do fizyki z należytą uwagą i po części po jego stronie leży wina za mierne efekty. Nauczyciel może co najwyżej próbo... rozwiń
Avatar
~ZORRO~ / 1 lipca 2010 o 17:33
0
~Bea~ napisał:
A to znaczy, że nauczyciel może się wysilać i wymyślać nowe sposoby ale uczniowi wiedzy do głowy łopatą nie włoży, jeśli uczeń nie wykaże odrobiny dobrej woli. Jak po wystawieniu zagrożenia jest podstawiony pod ścianą to może i się nauczyć w 90 minut materiału.40 procentowa wydajność? A na jakiej podstawie to wnioskujesz?

WRACAMY DO POCZĄTKU ZAGADNIENIA TO UCZEŃ MOŻE SIĘ NAUCZYĆ.ALE GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST NAUCZYCIEL ,KTÓRY PRZEZ 10 MISIĘCY BRAŁ ZA NAUKĘ UCZNIA KASĘ? A EFEKTY OPISANE BYŁY WYŻEJ.

WRACAMY DO POCZĄTKU ZAGADNIENIA TO UCZEŃ MOŻE SIĘ NAUCZYĆ.ALE GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST NAUCZYCIEL ,KTÓRY PRZEZ 10 MISIĘCY BRAŁ ZA NAUKĘ UCZNIA KASĘ? A EFEKTY OPISANE BYŁY WYŻEJ. rozwiń
Avatar
~basia~ / 1 lipca 2010 o 13:56
0
Jak widac to jednak bardzo dobra wiadomosc.Ja tez sie ciesze,bo wyniki juz znam,poza tym wiem tez ze dobrze poszedł mi angielski-tutaj niewatpliwie pomogły mnie lekcje w speak'up.
Avatar
~Bea~ / 1 lipca 2010 o 13:45
0
CBA napisał:
Co to znaczy ,,jak uczeń chce" .Wszak nauczyciel bierze za to ciężką kasę i psim obowiązkiem jest wywiązanie się powierzonych zadań.W przytoczonym przypadku nie chodzi o to za co stawia jakie oceny tylko 40 procentową wydajność takiego pajaca.O nieudolności takich ludzi może świadczyć też to,że po 2 miesiącach korków np 2X45 min tyg. uczeń jest w stanie zaliczyć materiał,którego przywołany obibok nie potrafił przekazać przez 10 miesięcy.


A to znaczy, że nauczyciel może się wysilać i wymyślać nowe sposoby ale uczniowi wiedzy do głowy łopatą nie włoży, jeśli uczeń nie wykaże odrobiny dobrej woli. Jak po wystawieniu zagrożenia jest podstawiony pod ścianą to może i się nauczyć w 90 minut materiału.
40 procentowa wydajność? A na jakiej podstawie to wnioskujesz?


A to znaczy, że nauczyciel może się wysilać i wymyślać nowe sposoby ale uczniowi wiedzy do głowy łopatą nie włoży, jeśli uczeń nie wykaże odrobiny dobrej woli. Jak po wystawieniu zagrożenia jest podstawiony pod ścianą to może i się nauczyć w 90 minut materiału.
40 procentowa wydajność? A na jakiej podstawie to wnioskujesz? rozwiń
Avatar
CBA / 1 lipca 2010 o 11:59
0
~Bea~ napisał:
Byłam w opisanej przez Ciebie sytuacji- uczył mnie sor Kamiński, a że nie stawiał dobrych ocen za byle co- to tylko mu się chwali. Stąd się biorą wszystkie zagrożenia, jak uczeń chce to potrafi się nauczyć i mieć same piątki, a co. A jak ktoś już ma zagrożenie, to się na koniec roku chce podciągnąć, to chyba normalne.
Prędzej należałoby skontrolować nauczycieli, którzy stawiają tylko dobre oceny, czy może to właśnie im się nie chce pracować, olewają ucznia i nie wymagają zupełnie żadnej wiedzy z przedmiotu.
I jako zagrożona uczennica sora Kamińskiego mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z wyniku matury z fizyki na poziomie rozszerzonym! BEZ korków i lewizny.

Pozdrawiam.

Co to znaczy ,,jak uczeń chce" .Wszak nauczyciel bierze za to ciężką kasę i psim obowiązkiem jest wywiązanie się powierzonych zadań.W przytoczonym przypadku nie chodzi o to za co stawia jakie oceny tylko 40 procentową wydajność takiego pajaca.O nieudolności takich ludzi może świadczyć też to,że po 2 miesiącach korków np 2X45 min tyg. uczeń jest w stanie zaliczyć materiał,którego przywołany obibok nie potrafił przekazać przez 10 miesięcy.

Co to znaczy ,,jak uczeń chce" .Wszak nauczyciel bierze za to ciężką kasę i psim obowiązkiem jest wywiązanie się powierzonych zadań.W przytoczonym przypadku nie chodzi o to za co stawia jakie oceny tylko 40 procentową wydajność takiego pajaca.O nieudolności takich ludzi może świadczyć też to,że po 2 miesiącach korków np 2X45 min tyg. uczeń jest w stanie zaliczyć materiał,którego przywołany obibok nie potrafił przekazać przez 10 miesięcy. rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 09:03
0
– Słabe rezultaty uczniów wynikają przede wszystkim z tego, że do liceów profilowanych czy techników trafia młodzież po gorszych szkołach – wyjaśnia Renata Janicka, przedstawiciel OKE Kraków w Lublinie. chyba cie kobieto pogielo !! to co osoby chodzace do technikum sa niby gorsze?!! maja chociaz zawod i mature a nie tylko mature !!
Avatar
maturzysta / 1 lipca 2010 o 08:49
0
Pierwsze udane logowanie do OKE 13:45 (próby od 7 rano) - wynik z angielskiego 44% ZAŁAMKA.
Drugie logowanie o 22:30 - wynik 83% I TO JEST TO !
Ale kilka nerwowych godzin OKE zapewniło.
Avatar
uczeń / 1 lipca 2010 o 05:53
0
A czemu nie podaliście wyników XXI LO-Biskupiak również wszyscy zdali.!
Avatar
~Bea~ / 1 lipca 2010 o 00:33
0
Byłam w opisanej przez Ciebie sytuacji- uczył mnie sor Kamiński, a że nie stawiał dobrych ocen za byle co- to tylko mu się chwali. Stąd się biorą wszystkie zagrożenia, jak uczeń chce to potrafi się nauczyć i mieć same piątki, a co. A jak ktoś już ma zagrożenie, to się na koniec roku chce podciągnąć, to chyba normalne.
Prędzej należałoby skontrolować nauczycieli, którzy stawiają tylko dobre oceny, czy może to właśnie im się nie chce pracować, olewają ucznia i nie wymagają zupełnie żadnej wiedzy z przedmiotu.
I jako zagrożona uczennica sora Kamińskiego mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z wyniku matury z fizyki na poziomie rozszerzonym! BEZ korków i lewizny.

Pozdrawiam.
Byłam w opisanej przez Ciebie sytuacji- uczył mnie sor Kamiński, a że nie stawiał dobrych ocen za byle co- to tylko mu się chwali. Stąd się biorą wszystkie zagrożenia, jak uczeń chce to potrafi się nauczyć i mieć same piątki, a co. A jak ktoś już ma zagrożenie, to się na koniec roku chce podciągnąć, to chyba normalne.
Prędzej należałoby skontrolować nauczycieli, którzy stawiają tylko dobre oceny, czy może to właśnie im się nie chce pracować, olewają ucznia i nie wymagają zupełnie żadnej wiedzy z przedmiotu.
I jako zagrożona ucze... rozwiń
Avatar
aaapapapap / 2 lipca 2010 o 13:59
0
III Licem w Zamościu też dobrze - 2 osoby nie zdały.
Avatar
~Bea~ / 1 lipca 2010 o 23:38
0
~ZORRO~ napisał:
WRACAMY DO POCZĄTKU ZAGADNIENIA TO UCZEŃ MOŻE SIĘ NAUCZYĆ.ALE GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST NAUCZYCIEL ,KTÓRY PRZEZ 10 MISIĘCY BRAŁ ZA NAUKĘ UCZNIA KASĘ? A EFEKTY OPISANE BYŁY WYŻEJ.

Może zwróćmy uwagę na cały system edukacji? Jeśli nauczyciel ma na głowie załóżmy 8 klas, po 32 osoby, co daje 256 osób, to jak ma podejść do każdego indywidualnie? Może zapytać, co mu wytłumaczyć, ze swojego przedmiotu, pięciu innych i może jeszcze herbatką poczęstować? Nie bądź śmieszny. Jak uczniowi zależy, to pójdzie się zapytać i dostanie odpowiedź. Powiedzmy sobie szczerze, mało który uczeń podchodzi do fizyki z należytą uwagą i po części po jego stronie leży wina za mierne efekty. Nauczyciel może co najwyżej próbować ucznia zmobilizować... niestety, kolejną jedynką.

Może zwróćmy uwagę na cały system edukacji? Jeśli nauczyciel ma na głowie załóżmy 8 klas, po 32 osoby, co daje 256 osób, to jak ma podejść do każdego indywidualnie? Może zapytać, co mu wytłumaczyć, ze swojego przedmiotu, pięciu innych i może jeszcze herbatką poczęstować? Nie bądź śmieszny. Jak uczniowi zależy, to pójdzie się zapytać i dostanie odpowiedź. Powiedzmy sobie szczerze, mało który uczeń podchodzi do fizyki z należytą uwagą i po części po jego stronie leży wina za mierne efekty. Nauczyciel może co najwyżej próbo... rozwiń
Avatar
~ZORRO~ / 1 lipca 2010 o 17:33
0
~Bea~ napisał:
A to znaczy, że nauczyciel może się wysilać i wymyślać nowe sposoby ale uczniowi wiedzy do głowy łopatą nie włoży, jeśli uczeń nie wykaże odrobiny dobrej woli. Jak po wystawieniu zagrożenia jest podstawiony pod ścianą to może i się nauczyć w 90 minut materiału.40 procentowa wydajność? A na jakiej podstawie to wnioskujesz?

WRACAMY DO POCZĄTKU ZAGADNIENIA TO UCZEŃ MOŻE SIĘ NAUCZYĆ.ALE GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST NAUCZYCIEL ,KTÓRY PRZEZ 10 MISIĘCY BRAŁ ZA NAUKĘ UCZNIA KASĘ? A EFEKTY OPISANE BYŁY WYŻEJ.

WRACAMY DO POCZĄTKU ZAGADNIENIA TO UCZEŃ MOŻE SIĘ NAUCZYĆ.ALE GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST NAUCZYCIEL ,KTÓRY PRZEZ 10 MISIĘCY BRAŁ ZA NAUKĘ UCZNIA KASĘ? A EFEKTY OPISANE BYŁY WYŻEJ. rozwiń
Avatar
~basia~ / 1 lipca 2010 o 13:56
0
Jak widac to jednak bardzo dobra wiadomosc.Ja tez sie ciesze,bo wyniki juz znam,poza tym wiem tez ze dobrze poszedł mi angielski-tutaj niewatpliwie pomogły mnie lekcje w speak'up.
Avatar
~Bea~ / 1 lipca 2010 o 13:45
0
CBA napisał:
Co to znaczy ,,jak uczeń chce" .Wszak nauczyciel bierze za to ciężką kasę i psim obowiązkiem jest wywiązanie się powierzonych zadań.W przytoczonym przypadku nie chodzi o to za co stawia jakie oceny tylko 40 procentową wydajność takiego pajaca.O nieudolności takich ludzi może świadczyć też to,że po 2 miesiącach korków np 2X45 min tyg. uczeń jest w stanie zaliczyć materiał,którego przywołany obibok nie potrafił przekazać przez 10 miesięcy.


A to znaczy, że nauczyciel może się wysilać i wymyślać nowe sposoby ale uczniowi wiedzy do głowy łopatą nie włoży, jeśli uczeń nie wykaże odrobiny dobrej woli. Jak po wystawieniu zagrożenia jest podstawiony pod ścianą to może i się nauczyć w 90 minut materiału.
40 procentowa wydajność? A na jakiej podstawie to wnioskujesz?


A to znaczy, że nauczyciel może się wysilać i wymyślać nowe sposoby ale uczniowi wiedzy do głowy łopatą nie włoży, jeśli uczeń nie wykaże odrobiny dobrej woli. Jak po wystawieniu zagrożenia jest podstawiony pod ścianą to może i się nauczyć w 90 minut materiału.
40 procentowa wydajność? A na jakiej podstawie to wnioskujesz? rozwiń
Avatar
CBA / 1 lipca 2010 o 11:59
0
~Bea~ napisał:
Byłam w opisanej przez Ciebie sytuacji- uczył mnie sor Kamiński, a że nie stawiał dobrych ocen za byle co- to tylko mu się chwali. Stąd się biorą wszystkie zagrożenia, jak uczeń chce to potrafi się nauczyć i mieć same piątki, a co. A jak ktoś już ma zagrożenie, to się na koniec roku chce podciągnąć, to chyba normalne.
Prędzej należałoby skontrolować nauczycieli, którzy stawiają tylko dobre oceny, czy może to właśnie im się nie chce pracować, olewają ucznia i nie wymagają zupełnie żadnej wiedzy z przedmiotu.
I jako zagrożona uczennica sora Kamińskiego mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z wyniku matury z fizyki na poziomie rozszerzonym! BEZ korków i lewizny.

Pozdrawiam.

Co to znaczy ,,jak uczeń chce" .Wszak nauczyciel bierze za to ciężką kasę i psim obowiązkiem jest wywiązanie się powierzonych zadań.W przytoczonym przypadku nie chodzi o to za co stawia jakie oceny tylko 40 procentową wydajność takiego pajaca.O nieudolności takich ludzi może świadczyć też to,że po 2 miesiącach korków np 2X45 min tyg. uczeń jest w stanie zaliczyć materiał,którego przywołany obibok nie potrafił przekazać przez 10 miesięcy.

Co to znaczy ,,jak uczeń chce" .Wszak nauczyciel bierze za to ciężką kasę i psim obowiązkiem jest wywiązanie się powierzonych zadań.W przytoczonym przypadku nie chodzi o to za co stawia jakie oceny tylko 40 procentową wydajność takiego pajaca.O nieudolności takich ludzi może świadczyć też to,że po 2 miesiącach korków np 2X45 min tyg. uczeń jest w stanie zaliczyć materiał,którego przywołany obibok nie potrafił przekazać przez 10 miesięcy. rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 09:03
0
– Słabe rezultaty uczniów wynikają przede wszystkim z tego, że do liceów profilowanych czy techników trafia młodzież po gorszych szkołach – wyjaśnia Renata Janicka, przedstawiciel OKE Kraków w Lublinie. chyba cie kobieto pogielo !! to co osoby chodzace do technikum sa niby gorsze?!! maja chociaz zawod i mature a nie tylko mature !!
Avatar
maturzysta / 1 lipca 2010 o 08:49
0
Pierwsze udane logowanie do OKE 13:45 (próby od 7 rano) - wynik z angielskiego 44% ZAŁAMKA.
Drugie logowanie o 22:30 - wynik 83% I TO JEST TO !
Ale kilka nerwowych godzin OKE zapewniło.
Avatar
uczeń / 1 lipca 2010 o 05:53
0
A czemu nie podaliście wyników XXI LO-Biskupiak również wszyscy zdali.!
Avatar
~Bea~ / 1 lipca 2010 o 00:33
0
Byłam w opisanej przez Ciebie sytuacji- uczył mnie sor Kamiński, a że nie stawiał dobrych ocen za byle co- to tylko mu się chwali. Stąd się biorą wszystkie zagrożenia, jak uczeń chce to potrafi się nauczyć i mieć same piątki, a co. A jak ktoś już ma zagrożenie, to się na koniec roku chce podciągnąć, to chyba normalne.
Prędzej należałoby skontrolować nauczycieli, którzy stawiają tylko dobre oceny, czy może to właśnie im się nie chce pracować, olewają ucznia i nie wymagają zupełnie żadnej wiedzy z przedmiotu.
I jako zagrożona uczennica sora Kamińskiego mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z wyniku matury z fizyki na poziomie rozszerzonym! BEZ korków i lewizny.

Pozdrawiam.
Byłam w opisanej przez Ciebie sytuacji- uczył mnie sor Kamiński, a że nie stawiał dobrych ocen za byle co- to tylko mu się chwali. Stąd się biorą wszystkie zagrożenia, jak uczeń chce to potrafi się nauczyć i mieć same piątki, a co. A jak ktoś już ma zagrożenie, to się na koniec roku chce podciągnąć, to chyba normalne.
Prędzej należałoby skontrolować nauczycieli, którzy stawiają tylko dobre oceny, czy może to właśnie im się nie chce pracować, olewają ucznia i nie wymagają zupełnie żadnej wiedzy z przedmiotu.
I jako zagrożona ucze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki 5 2

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 585 57

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 11

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.