Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2011ODPOWIEDZI

6 maja 2011 r.
10:50
Edytuj ten wpis

Matura 2011 angielski: ODPOWIEDZI i arkusze

Autor: Zdjęcie autora (pit)
0 47 A A
Matura 2011 angielski: Odpowiedzi i arkusze opublikujemy po zakończeniu matury (Jacek Świerczyński /
Matura 2011 angielski: Odpowiedzi i arkusze opublikujemy po zakończeniu matury (Jacek Świerczyński /

Matura 2011: angielski. Sprawdź odpowiedzi i arkusze, które opublikujemy po zakończeniu matury z angielskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś trzeci dzień matur 2011 i test z języka angielskiego. Część podstawowa matury z angielskiego właśnie się zakończyła. Lubelscy maturzyści oceniają, że nie była trudna. - Egzamin podstawowy z angielskiego był banalny. Nic nie mogło sprawić większych trudności - mówi Adam Rządkowski z III LO w Lublinie.

Arkusz z języka angielskiego PDF

Język angielski - transkrypcja


Matura 2011 angielski - sugerowane odpowiedzi

1.

1.1. B. I had an accident.
1.2. C. I chose my future career.
1.3. D I disappointed one of my parents.
1.4. A. I was late for my performance.
1.5. F. I got scared of performing in public.

2.

2.1. On the Sports Day pupils should be at school by 9 o'clock. T
2.2. Students need a special note from their parents to take part in competitions. F
2.3. If it gets too hot, pupils will have regular lessons. T
2.4. All competitors should wear their PE uniform. F
2.5. The announcement is about safety rules during the Sports Day. F

3.

3.1. In childhood, Eleanor
B. photographed her toys and pets.

3.2. Which event was the most important one for her career?
A. a magazine interview

3.3. On holiday, Eleanor likes taking photos of
C. ordinary people.

3.4. When Eleanor was in Africa, she
A. made many new friends.

3.5. Eleanor likes working with fashion models because they
B. do exactly what she wants them to do.

4.

4.1. G. Drive less
4.2. H. Save energy
4.3. B. Produce less rubbish
4.4. A. Buy local products
4.5. E. Share your travel books
4.6. C. Avoid flying
4.7. F. Find a green travel agent

5.

5.1. When they were at school, Ben and Jerry did the same job. F
5.2. They decided to set up an ice cream company when they were at university. F
5.3. Ben and Jerry had other business ideas before opening an ice cream shop. T
5.4. They opened their first ice cream shop in New York. F
5.5. Ben and Jerry wanted to have good relations with the local people. T
5.6. The text is about the most popular ice cream flavors in the USA. F

6.

6.1. The postcard says that Miranda's mother
C. qualified to take part in a TV show.

6.2. After getting the good news, Miranda's mother
B. marked the date in the calendar.

6.3. Miranda intends to help her mother by
A. preparing questions for her.

6.4. Miranda may be called a ‘latchkey child' because
A. no one is at home when she returns from school.

6.5. Which is true about Richard?
C. He is taller than Miranda's mother.

6.6. When her mother returns home, Miranda
D. does not want to eat anything.

6.7. The story is about
C. a woman preparing for an important day.

7

Miałeś/łaś odwiedzić kolegę w Anglii, ale zgubiłeś/łaś dokumenty. Napisz do niego
wiadomość.
• Przeproś, że nie możesz przyjechać.
• Poinformuj o zgubieniu dokumentów.
• Napisz, ile czasu będziesz czekać na nowe dokumenty.
• Zapytaj o możliwość przyjazdu w innym terminie.

Co było na maturze z angielskiego?

Uczniowie mieli do napisania m.in. dwa listy nieformalne. Jeden do kolegi z Wielkiej Brytanii, który przyjeżdża do Polski. W liście trzeba było napisać, co ma ze sobą zabrać i opisać imprezę którą dla niego organizujemy. W drugim liście również do kolegi z Anglii, trzeba było napisać o zgubionych dokumentach.

- Te dwa zadania były praktycznie takie same. Dlatego było łatwo - ocenia Michał Zdzielnicki z III LO.

Zadanie sprawdzające rozumienie ze słuchu dotyczyło dnia sportu w szkole. Z kolei zadanie sprawdzające rozumienie tekstu czytanego dotyczyło oszczędzania energii.

Czekamy na Wasze opinie i komentarze po maturze z angielskiego. Wklejajcie też na forum Wasze propozycje odpowiedzi.

Matura 2011: Język angielski. ODPOWIEDZI, arkusze, pytania

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Allah / 19 maja 2011 o 08:15
0
Środkowy palec dla CKE i Minister Edukacji!!!
Avatar
Ada / 18 maja 2011 o 21:52
0
Angielski był zdecydowanie za łatwy w stosunku do matematyki.. mogli dać 3 razy trudniejszy a matme choć trochę łatwiejszą bo była gorsza niż myślałam :/
Avatar
klaudia / 13 maja 2011 o 11:41
0
właśnie sprawdziłam sobie odp i jestem załamana do bani a wszystko dla tego że nie nadążałam....
Avatar
sophisticated / 10 maja 2011 o 19:47
0
Jak dla mnie to , że angielski jest od podstawówki nie ma za bardzo znaczenia , matematyka też i co z tego?
Chociaż może tak trochę próbując się usprawiedliwiać przed samą sobą traktuje te dwa przedmioty w dwóch różnych kategoriach.W ten sposób , że angielski się nie umie z lenistwa a matematyki z 'wrodzonego kalectwa umysłu' ;> O.o
Sama już nie wiem...Jak zaliczę na te 30 % to normalnie się nawrócę i zacznę chodzić do Kościoła ^^
Avatar
Michu / 10 maja 2011 o 17:03
0
Podzielam zdanie Kasi. Sam z ang liczę na ponad 90%. Co do matematyki to dla mnie zadania były z kosmosu a kułem się jak cholera. =o
Avatar
Adam / 10 maja 2011 o 06:47
0
Ja chodzę do technikum i mam dodatkowy język angielski dla technikum, więc znowu nie przesadzajmy że w technikum jest mało języka.
Avatar
zbysiu / 9 maja 2011 o 13:01
0
Kacha, trzeba było iść do LO, a nie teraz marudzisz ;d
tygodniowo angielski był 3-4
Avatar
Kasia / 8 maja 2011 o 21:25
0
A mnie zadziwiają ludzie, którzy mając angielski od klasy pierwszej szkoły podstawowej nie są w stanie zrozumieć albo sklecić kilku prostych zdań. Czy liceum, czy technikum - angielski to nie chiński...trzeba być albo leniem, albo wyjątkowym kretynem żeby przez tyle czasu nie opanować podstaw.
Avatar
KACHA / 8 maja 2011 o 20:55
0
Jak mnie denerwują ludzie z LO, którzy piszą że matura z angielskiego czy matematyki była banalna! Może dla was, jak macie po 6 h Języka! Ja na nieszczęście chodziłam do Technikum i mi nie było tak łatwo jak Wam1
Avatar
sophisticated / 8 maja 2011 o 12:25
0
[quote name='harkie' timestamp='1304688317' post='474565']
Naprawdę mało jest takich miejsc w Polsce, gdzie student może sobie nie poradzić.
Ja kończyłem PW (niby rudna) i niejedno widziałem!
[/quote]



Wszystko zależy od tego na jakiego człowieka się trafi...Czy na kogoś w miarę normalnego , czy też na jakąś pustą babę-wyładowującą na studentach swoje frustracje.
Avatar
Allah / 19 maja 2011 o 08:15
0
Środkowy palec dla CKE i Minister Edukacji!!!
Avatar
Ada / 18 maja 2011 o 21:52
0
Angielski był zdecydowanie za łatwy w stosunku do matematyki.. mogli dać 3 razy trudniejszy a matme choć trochę łatwiejszą bo była gorsza niż myślałam :/
Avatar
klaudia / 13 maja 2011 o 11:41
0
właśnie sprawdziłam sobie odp i jestem załamana do bani a wszystko dla tego że nie nadążałam....
Avatar
sophisticated / 10 maja 2011 o 19:47
0
Jak dla mnie to , że angielski jest od podstawówki nie ma za bardzo znaczenia , matematyka też i co z tego?
Chociaż może tak trochę próbując się usprawiedliwiać przed samą sobą traktuje te dwa przedmioty w dwóch różnych kategoriach.W ten sposób , że angielski się nie umie z lenistwa a matematyki z 'wrodzonego kalectwa umysłu' ;> O.o
Sama już nie wiem...Jak zaliczę na te 30 % to normalnie się nawrócę i zacznę chodzić do Kościoła ^^
Avatar
Michu / 10 maja 2011 o 17:03
0
Podzielam zdanie Kasi. Sam z ang liczę na ponad 90%. Co do matematyki to dla mnie zadania były z kosmosu a kułem się jak cholera. =o
Avatar
Adam / 10 maja 2011 o 06:47
0
Ja chodzę do technikum i mam dodatkowy język angielski dla technikum, więc znowu nie przesadzajmy że w technikum jest mało języka.
Avatar
zbysiu / 9 maja 2011 o 13:01
0
Kacha, trzeba było iść do LO, a nie teraz marudzisz ;d
tygodniowo angielski był 3-4
Avatar
Kasia / 8 maja 2011 o 21:25
0
A mnie zadziwiają ludzie, którzy mając angielski od klasy pierwszej szkoły podstawowej nie są w stanie zrozumieć albo sklecić kilku prostych zdań. Czy liceum, czy technikum - angielski to nie chiński...trzeba być albo leniem, albo wyjątkowym kretynem żeby przez tyle czasu nie opanować podstaw.
Avatar
KACHA / 8 maja 2011 o 20:55
0
Jak mnie denerwują ludzie z LO, którzy piszą że matura z angielskiego czy matematyki była banalna! Może dla was, jak macie po 6 h Języka! Ja na nieszczęście chodziłam do Technikum i mi nie było tak łatwo jak Wam1
Avatar
sophisticated / 8 maja 2011 o 12:25
0
[quote name='harkie' timestamp='1304688317' post='474565']
Naprawdę mało jest takich miejsc w Polsce, gdzie student może sobie nie poradzić.
Ja kończyłem PW (niby rudna) i niejedno widziałem!
[/quote]



Wszystko zależy od tego na jakiego człowieka się trafi...Czy na kogoś w miarę normalnego , czy też na jakąś pustą babę-wyładowującą na studentach swoje frustracje.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Emocje do ostatnich sekund w starciu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Emocje do ostatnich sekund w starciu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań 0 0

Niewiele brakowało, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin powróciłaby z Poznania z czwartą porażką w dorobku w tym sezonie. Zamiast tego akademiczkom udało się wyrwać ósmą wygraną w starciu z tamtejszym Enea AZS – lublinianki triumfowały 78:74

Zimowe szaleństwo na łyżwach. Grupa Ice Freestyle Lublin i ich goście na Icemanii [zdjęcia]
galeria

Zimowe szaleństwo na łyżwach. Grupa Ice Freestyle Lublin i ich goście na Icemanii [zdjęcia] 0 0

Skaczą nad przeszkodami, urządzają taneczne bitwy i znakomicie się przy tym bawią. Grupa Ice Freestyle Lublin zaprezentowała wczoraj swoje umiejętności na lubelskim lodowisku Icemania. Pokazy zgromadziły wielu widzów, także tych jeżdżących na łyżwach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Uwaga! TVN: Wiktor ciężko choruje, ale nie przestaje marzyć
film

Uwaga! TVN: Wiktor ciężko choruje, ale nie przestaje marzyć 0 0

Ciężka choroba, śmierć taty i fatalne warunki mieszkaniowe – tego wszystkiego w swoim krótkim życiu doświadczył Wiktor, który razem z siostrą i matką dzielnie walczy z przeciwieństwami losu.

Zielony wolontariat: Kozice Dolne i ich wierzba energetyczna
Nasza akcja

Zielony wolontariat: Kozice Dolne i ich wierzba energetyczna 5 0

Będą wysokie drzewa, domki i tunele z wierzby, a już jest plac zabaw – to efekt zaangażowania wspaniałych nauczycieli i cudownych dzieci w nasz projekt ekologiczny

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę 11 1

W poniedziałek ruszą zapisy na feryjne zajęcia dla dzieci organizowane na zlecenie miasta. Na miejsca trzeba polować szybko, bo będzie obowiązywać zasada „kto pierwszy, ten lepszy”

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku 0 2

W ostatnim spotkaniu w 2019 roku zespół Puław przegrał w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem choć do przerwy miał trzy gole zaliczki

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie
galeria

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie 0 4

Jeszcze w niedzielę można wziąć udział w Festiwalu Bożego Narodzenia w centrum handlowym Vivo! w Lublinie. W godz. 11.00-18.00 dzieci poznają bajki o popularnym zielonym złośniku - Grinchu. Czekać na nich będzie ozdabianie choinki własnoręcznie wykonanymi zabawkami, wielki kalendarz adwentowy z ukrytymi niespodziankami, przygotowywanie świątecznych słodkości pod okiem mistrzów cukiernictwa, seans kinowy z przygodami Minionków oraz taneczne maty, na których trzeba się będzie wykazać sprytem, refleksem i sprawnością.

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo]
film

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo] 0 13

- Tym filmem chcieliśmy przypomnieć tragedię tego miejsca, zarazem podkreślić misję i zadanie, jakie sobie stawiamy - mówi Krzysztof Stanek z Państwowego Muzeum na Majdanku. Film "Pamiętam" powstał z okazji 75. rocznicy likwidacji byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Lublin.

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia] 0 0

W galerii handlowej Skende przy IKEA w Lublinie powstała choinka zbudowana z klocków Lego. "Drzewko" ma 5 metrów wysokości, a udekorowały je dzieci. Zabawa z klockami Lego będzie miała miejsce także w niedzielę. Na najmłodszych czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami. Wstęp jest bezpłatny

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator
galeria

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator 22 12

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szwoleżerów w Chełmie

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal!
film

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal! 0 0

Reprezentacja Polski zakończyła zawody drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal na pierwszym miejscu

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach
pilne
galeria

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach 102 65

Lublin jest częściowo bez prądu. Po godz. 18 doszło do dużej awarii energetycznej w mieście i w kilku miejscowościach poza nim

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia] 13 4

Wystawa psów rasowych odbywa się w ten weekend w Targach Lublin

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019
14 grudnia 2019, 8:00

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019 0 0

Jak co roku organizatorzy prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo zapraszają na lubelską odsłonę wystawy prezentującej najlepsze fotografie prasowe wyłonione w inicjatywie magazynu "Press". Ekspozycję będzie można podziwiać w Centrum Spotkania kultur w dniach 14 grudnia - 6 stycznia.

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19
galeria

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19 26 14

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!