Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2011ODPOWIEDZI

5 maja 2011 r.
11:16
Edytuj ten wpis

Matura 2011 matematyka: Odpowiedzi, arkusze z matematyki

Autor: Zdjęcie autora (mb) (red)
0 165 A A
Matura matematyka 2011. Sprawdź odpowiedzi i arkusze (Maciej Kaczanowski)
Matura matematyka 2011. Sprawdź odpowiedzi i arkusze (Maciej Kaczanowski)

Matura 2011 matematyka. Sprawdź odpowiedzi i arkusze pytań z dzisiejszej matury z matematyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 165

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
becia / 20 listopada 2012 o 23:32
0
"72- 2*(-3)2 = 49-18 ? wtf ?" - ponieważ 7 do kwadratu - 2 razy -3 do kwadratu = 49 - 2 razy 9 = 49- 18 = 31 )
Avatar
Kusalagupagup / 9 lipca 2011 o 23:13
0
czy tylko mnie sie wydaje że coś w tych odpowiedziach nie pasuje ?
23 powinno być C. a nie D. 3+4+5=12 12/3=4
25. pytanie od kiedy 72- 2*(-3)2 = 49-18 ? wtf ?
Avatar
Magda3 / 1 lipca 2011 o 13:42
0
Moim zdaniem co niektóre osoby przesadzają , matura z matematyki była podobna do zeszłorocznej wiem bo pisałam ja w tamtym roku . Nie rozumiem mówienia , że w tamtym roku zdali bo była łatwiejsza , skoro wiele zadań było na tej samej zasadzie . Po prostu uczyć się wam nie chce i nie ma nic wspólnego profil ja byłam na humanistycznym a zdałam maturę z matematyki .No ale jak komuś się uczyć nie chce to każda wymówka jest dobra . A może tak zacznijcie się uczyć a nie narzekać , cały rok na 2 z matmy a potem oczekują że zdadzą bez przygotowania .Bez urazy dla ambitnych
Moim zdaniem co niektóre osoby przesadzają , matura z matematyki była podobna do zeszłorocznej wiem bo pisałam ja w tamtym roku . Nie rozumiem mówienia , że w tamtym roku zdali bo była łatwiejsza , skoro wiele zadań było na tej samej zasadzie . Po prostu uczyć się wam nie chce i nie ma nic wspólnego profil ja byłam na humanistycznym a zdałam maturę z matematyki .No ale jak komuś się uczyć nie chce to każda wymówka jest dobra . A może tak zacznijcie się uczyć a nie narzekać , cały rok na 2 z matmy a potem oczekują że zdadzą bez przygotowania ... rozwiń
Avatar
Aśka / 21 czerwca 2011 o 08:53
0
Jestem po rozszerzonej matematyce. Przygotowywałam się tylko do podstawowej matury. Poszła mi naprawdę nieźle, ale większość ludzi z mojej klasy szacują 60-80% z podstawy (wyszli z założenia-"byle zdać"). Uczyliśmy się tylko do rozszerzenia, a tam jednak robi się trochę inne zadania;p. Tegoroczna matura podchodziła mi pod rozszerzenie i może dlatego dobrze mi się ją pisało. Faktycznie współczuję ludziom po podstawie. Ale wy raczej potrzebujecie tylko zdać. No, chyba, że ktoś chce iść na medycynę w Krakowie to ma już większy problem. Trzymam za Was i za siebie kciuki!
Jestem po rozszerzonej matematyce. Przygotowywałam się tylko do podstawowej matury. Poszła mi naprawdę nieźle, ale większość ludzi z mojej klasy szacują 60-80% z podstawy (wyszli z założenia-"byle zdać"). Uczyliśmy się tylko do rozszerzenia, a tam jednak robi się trochę inne zadania;p. Tegoroczna matura podchodziła mi pod rozszerzenie i może dlatego dobrze mi się ją pisało. Faktycznie współczuję ludziom po podstawie. Ale wy raczej potrzebujecie tylko zdać. No, chyba, że ktoś chce iść na medycynę w Krakowie to ma już większy problem... rozwiń
Avatar
Karolina / 17 maja 2011 o 15:22
0
Zdawałam mature w tamtym roku i nie zdałam porazka bo sie nie uczyłam ... w tym poprawiałam matura była trudniejsza przyznam ale były tez banalne zadania tak jak i w tamtym roku wiec nie dramatyzujcie zawsze mozna zgonic ze w tamtym była łatwiejsza hmm zobaczymy na wyniki kto sie uczył to zda a kto olał no to nie zda proste ...
Avatar
Robert / 13 maja 2011 o 19:26
0
Matura była jedna i ta sama dla wszystkich, więc czy była trudna czy też nie - nie ma to znaczenia. Jedynie ci, którzy myśleli że mogą sobie przyjść od tak sobie nieprzygotowani słono się przeliczyli. Ale spokojnie, w końcu pozostał tylko niesmak porażki humanistów.
Avatar
Ruda / 13 maja 2011 o 18:39
0
[quote name='alek' timestamp='1304612534' post='474009']
Trzeba było się uczyć, a nie imprezować.
Matura była banalna, przekrój całych trzech lat pracy. Kto pracował, ten ma. Kto balował, ten teraz stęka. Z pustego to i nawet Salomon nie naleje.
Udzielacie się na durnych forach, zamiast zapier***ać nad książkami. Pójdziecie na studia zaoczne, bo starzy wam je opłacą, a i tak będziecie mieć to w du***. Dorobicie się "mgr" przy nazwisku, zaliczając semestry na poprawkach. I gówno będzie warte to wasz "mgr".
Róbcie, co chcecie, wasze życie. Tylko dlaczego mamy was później utrzymywać za nasze podatki?!
[/quote]
Sugeruję zakup słownika polskiego, bo widzę, że koledze przydałoby się urozmaicenie leksyki a, jak sam kolega napisał: ,,Z pustego to i nawet Salomon nie naleje."
Matura była trudna. W tamtym roku rzucili prostą, były dobre wyniki, więc komuś uroiło się, iż mamy w Polsce bardzo zdolną matematycznie młodzież. Ten ktoś w tym roku bardzo się rozczaruje, szkoda tylko, że naszym kosztem.
Według mnie, 50% zadan powinno być dla humanistów. Jeżeli ktoś chce wyższy poziom, niech sobie pisze rozszerzenie.
[quote name='alek' timestamp='1304612534' post='474009']
Trzeba było się uczyć, a nie imprezować.
Matura była banalna, przekrój całych trzech lat pracy. Kto pracował, ten ma. Kto balował, ten teraz stęka. Z pustego to i nawet Salomon nie naleje.
Udzielacie się na durnych forach, zamiast zapier***ać nad książkami. Pójdziecie na studia zaoczne, bo starzy wam je opłacą, a i tak będziecie mieć to w du***. Dorobicie się "mgr" przy nazwisku, zaliczając semestry na poprawkach. I gówno będzie warte... rozwiń
Avatar
Aśka / 8 maja 2011 o 22:40
0
Ja również pisałam w tym roku maturę.Uważam,że matura w tym roku była znacznie trudniejsza od ubiegłorocznej.Uważam,że poziom powinien być porównywalny do matury obowiązkowej z ubiegłych lat a tymczasem było zupełnie inaczej.Myślę,że jesteśmy pokrzywdzeni przez CKE.Ubiegłoroczni maturzyści zapewne bez problemu zdali maturę pomimo,że zadania też wymagały wiedzy.Ja nie wiążę swojej przyszłości z matematyką a pisząc tegoroczną maturę miałam wrażenie,że przyszłość wiąże właśnie z tą nauką.Uważam,że raz narzucony poziom nie powinien być zmieniany.Dlaczego ja muszę pisać trudniejszą maturę ??? Już wiem,że czeka mnie poprawka.Myślę,że Centralna Komisja Egzaminacyjna postąpiła nieuczciwie.Ja też chcę mieć maturę.Nie uważam się za osobę gorszą od ubiegłorocznych maturzystów.Gdybym dostała arkusz z matematyki równy jeśli chodzi o poziom z maturą ubiegłoroczną czy próbną napewno bym zdała.Matura podstawowa powinna być tak skonstruowana aby każdy znający podstawy programu licealnego mógł ją zdać.Ja już nie wspomnę,że przez cały rok sumiennie przygotowywałam się do matury rozwiązując szereg zadań.Pomimo tego już wiem,że rezultaty nie będą zadowalające.Postępowanie CKE jest nieuczciwe w stosunku do tegorocznych maturzystów.
Ja również pisałam w tym roku maturę.Uważam,że matura w tym roku była znacznie trudniejsza od ubiegłorocznej.Uważam,że poziom powinien być porównywalny do matury obowiązkowej z ubiegłych lat a tymczasem było zupełnie inaczej.Myślę,że jesteśmy pokrzywdzeni przez CKE.Ubiegłoroczni maturzyści zapewne bez problemu zdali maturę pomimo,że zadania też wymagały wiedzy.Ja nie wiążę swojej przyszłości z matematyką a pisząc tegoroczną maturę miałam wrażenie,że przyszłość wiąże właśnie z tą nauką.Uważam,że raz narzucony poziom nie powinien być zmienian... rozwiń
Avatar
janek / 8 maja 2011 o 16:29
0
Czy ktoś wie ile było grup ?? ile było opcji innych arkuszy ??
Avatar
pawelek / 7 maja 2011 o 19:06
0
Winny jest tylko jeden: osoba, która 25 lat temu zdecydowała, że matematyka nie będzie obowiązkowa na maturze; skutek:ludziom łatwiej było zdać maturę, a w KONSEKWENCJI WYROSŁO NAM POKOLENIE NIE POSIADAJĄCE MINIMALNEJ WIEDZY MATEMATYCZNEJ, ludzie mieli matematykę w d...

aż do 2010 roku, gdy zaczęli się jej uczyć...

zdawałem maturę z matmy w tym roku (jestem po humaine)uważam, ze próbna z CKE była trudniejsza, a 5 maja średniozdolny uczeń mający na koniec 3 lub MOCNE 2 oraz cokolwiek robił przez 12 lat swojej edukacji matematycznej powinien tę maturę ZDAĆ

TA MATURA BYŁA DO ZDANIA NA 30 %

Ludzie, mówicie,że było trudno, łatwość to rzecz względna... ale pamiętam kiedy moi dziadkowe zdający maturę w !1939r.! jeszcze 10 lat temu pomagali rozwiązywać zdania przygotowującym się do starej matury moim kuzynom i mówili, że to jest proste (tj zadania ze starej matury) a zdali swoją maturę (w 1939 r. z matematyki "zaledwie" na ocenę dostateczną. Obawiam się,że gdyby żyli dziś zadania z matury 2011 wyśmialiby... A gdyby nasze pokolenie z obecną wiedza zdawało maturę w 1939 r. to 95% nie zdałoby jej!!!

Zastanawia mnie co się stało z polską oświatą przez okres PRL i III RP ? Gdzie jest tamten poziom nauczania?
Czy osoby które zdały maturę w II RP nie mogą czuć się urażone jeśli dziś ledwo kończący z dopuszczającymi uczeń szkołę, z dumą mówi:"Mam wykształcenie średnie"

Czasem zadaję sobie pytanie dlaczego jeszcze nie wynaleziono wehikuł czasu, bo aż człowiek chciałby powrócić do czasów II RP...
Winny jest tylko jeden: osoba, która 25 lat temu zdecydowała, że matematyka nie będzie obowiązkowa na maturze; skutek:ludziom łatwiej było zdać maturę, a w KONSEKWENCJI WYROSŁO NAM POKOLENIE NIE POSIADAJĄCE MINIMALNEJ WIEDZY MATEMATYCZNEJ, ludzie mieli matematykę w d...

aż do 2010 roku, gdy zaczęli się jej uczyć...

zdawałem maturę z matmy w tym roku (jestem po humaine)uważam, ze próbna z CKE była trudniejsza, a 5 maja średniozdolny uczeń mający na koniec 3 lub MOCNE 2 oraz cokolwiek robił przez 12 lat swojej edukac... rozwiń
Avatar
becia / 20 listopada 2012 o 23:32
0
"72- 2*(-3)2 = 49-18 ? wtf ?" - ponieważ 7 do kwadratu - 2 razy -3 do kwadratu = 49 - 2 razy 9 = 49- 18 = 31 )
Avatar
Kusalagupagup / 9 lipca 2011 o 23:13
0
czy tylko mnie sie wydaje że coś w tych odpowiedziach nie pasuje ?
23 powinno być C. a nie D. 3+4+5=12 12/3=4
25. pytanie od kiedy 72- 2*(-3)2 = 49-18 ? wtf ?
Avatar
Magda3 / 1 lipca 2011 o 13:42
0
Moim zdaniem co niektóre osoby przesadzają , matura z matematyki była podobna do zeszłorocznej wiem bo pisałam ja w tamtym roku . Nie rozumiem mówienia , że w tamtym roku zdali bo była łatwiejsza , skoro wiele zadań było na tej samej zasadzie . Po prostu uczyć się wam nie chce i nie ma nic wspólnego profil ja byłam na humanistycznym a zdałam maturę z matematyki .No ale jak komuś się uczyć nie chce to każda wymówka jest dobra . A może tak zacznijcie się uczyć a nie narzekać , cały rok na 2 z matmy a potem oczekują że zdadzą bez przygotowania .Bez urazy dla ambitnych
Moim zdaniem co niektóre osoby przesadzają , matura z matematyki była podobna do zeszłorocznej wiem bo pisałam ja w tamtym roku . Nie rozumiem mówienia , że w tamtym roku zdali bo była łatwiejsza , skoro wiele zadań było na tej samej zasadzie . Po prostu uczyć się wam nie chce i nie ma nic wspólnego profil ja byłam na humanistycznym a zdałam maturę z matematyki .No ale jak komuś się uczyć nie chce to każda wymówka jest dobra . A może tak zacznijcie się uczyć a nie narzekać , cały rok na 2 z matmy a potem oczekują że zdadzą bez przygotowania ... rozwiń
Avatar
Aśka / 21 czerwca 2011 o 08:53
0
Jestem po rozszerzonej matematyce. Przygotowywałam się tylko do podstawowej matury. Poszła mi naprawdę nieźle, ale większość ludzi z mojej klasy szacują 60-80% z podstawy (wyszli z założenia-"byle zdać"). Uczyliśmy się tylko do rozszerzenia, a tam jednak robi się trochę inne zadania;p. Tegoroczna matura podchodziła mi pod rozszerzenie i może dlatego dobrze mi się ją pisało. Faktycznie współczuję ludziom po podstawie. Ale wy raczej potrzebujecie tylko zdać. No, chyba, że ktoś chce iść na medycynę w Krakowie to ma już większy problem. Trzymam za Was i za siebie kciuki!
Jestem po rozszerzonej matematyce. Przygotowywałam się tylko do podstawowej matury. Poszła mi naprawdę nieźle, ale większość ludzi z mojej klasy szacują 60-80% z podstawy (wyszli z założenia-"byle zdać"). Uczyliśmy się tylko do rozszerzenia, a tam jednak robi się trochę inne zadania;p. Tegoroczna matura podchodziła mi pod rozszerzenie i może dlatego dobrze mi się ją pisało. Faktycznie współczuję ludziom po podstawie. Ale wy raczej potrzebujecie tylko zdać. No, chyba, że ktoś chce iść na medycynę w Krakowie to ma już większy problem... rozwiń
Avatar
Karolina / 17 maja 2011 o 15:22
0
Zdawałam mature w tamtym roku i nie zdałam porazka bo sie nie uczyłam ... w tym poprawiałam matura była trudniejsza przyznam ale były tez banalne zadania tak jak i w tamtym roku wiec nie dramatyzujcie zawsze mozna zgonic ze w tamtym była łatwiejsza hmm zobaczymy na wyniki kto sie uczył to zda a kto olał no to nie zda proste ...
Avatar
Robert / 13 maja 2011 o 19:26
0
Matura była jedna i ta sama dla wszystkich, więc czy była trudna czy też nie - nie ma to znaczenia. Jedynie ci, którzy myśleli że mogą sobie przyjść od tak sobie nieprzygotowani słono się przeliczyli. Ale spokojnie, w końcu pozostał tylko niesmak porażki humanistów.
Avatar
Ruda / 13 maja 2011 o 18:39
0
[quote name='alek' timestamp='1304612534' post='474009']
Trzeba było się uczyć, a nie imprezować.
Matura była banalna, przekrój całych trzech lat pracy. Kto pracował, ten ma. Kto balował, ten teraz stęka. Z pustego to i nawet Salomon nie naleje.
Udzielacie się na durnych forach, zamiast zapier***ać nad książkami. Pójdziecie na studia zaoczne, bo starzy wam je opłacą, a i tak będziecie mieć to w du***. Dorobicie się "mgr" przy nazwisku, zaliczając semestry na poprawkach. I gówno będzie warte to wasz "mgr".
Róbcie, co chcecie, wasze życie. Tylko dlaczego mamy was później utrzymywać za nasze podatki?!
[/quote]
Sugeruję zakup słownika polskiego, bo widzę, że koledze przydałoby się urozmaicenie leksyki a, jak sam kolega napisał: ,,Z pustego to i nawet Salomon nie naleje."
Matura była trudna. W tamtym roku rzucili prostą, były dobre wyniki, więc komuś uroiło się, iż mamy w Polsce bardzo zdolną matematycznie młodzież. Ten ktoś w tym roku bardzo się rozczaruje, szkoda tylko, że naszym kosztem.
Według mnie, 50% zadan powinno być dla humanistów. Jeżeli ktoś chce wyższy poziom, niech sobie pisze rozszerzenie.
[quote name='alek' timestamp='1304612534' post='474009']
Trzeba było się uczyć, a nie imprezować.
Matura była banalna, przekrój całych trzech lat pracy. Kto pracował, ten ma. Kto balował, ten teraz stęka. Z pustego to i nawet Salomon nie naleje.
Udzielacie się na durnych forach, zamiast zapier***ać nad książkami. Pójdziecie na studia zaoczne, bo starzy wam je opłacą, a i tak będziecie mieć to w du***. Dorobicie się "mgr" przy nazwisku, zaliczając semestry na poprawkach. I gówno będzie warte... rozwiń
Avatar
Aśka / 8 maja 2011 o 22:40
0
Ja również pisałam w tym roku maturę.Uważam,że matura w tym roku była znacznie trudniejsza od ubiegłorocznej.Uważam,że poziom powinien być porównywalny do matury obowiązkowej z ubiegłych lat a tymczasem było zupełnie inaczej.Myślę,że jesteśmy pokrzywdzeni przez CKE.Ubiegłoroczni maturzyści zapewne bez problemu zdali maturę pomimo,że zadania też wymagały wiedzy.Ja nie wiążę swojej przyszłości z matematyką a pisząc tegoroczną maturę miałam wrażenie,że przyszłość wiąże właśnie z tą nauką.Uważam,że raz narzucony poziom nie powinien być zmieniany.Dlaczego ja muszę pisać trudniejszą maturę ??? Już wiem,że czeka mnie poprawka.Myślę,że Centralna Komisja Egzaminacyjna postąpiła nieuczciwie.Ja też chcę mieć maturę.Nie uważam się za osobę gorszą od ubiegłorocznych maturzystów.Gdybym dostała arkusz z matematyki równy jeśli chodzi o poziom z maturą ubiegłoroczną czy próbną napewno bym zdała.Matura podstawowa powinna być tak skonstruowana aby każdy znający podstawy programu licealnego mógł ją zdać.Ja już nie wspomnę,że przez cały rok sumiennie przygotowywałam się do matury rozwiązując szereg zadań.Pomimo tego już wiem,że rezultaty nie będą zadowalające.Postępowanie CKE jest nieuczciwe w stosunku do tegorocznych maturzystów.
Ja również pisałam w tym roku maturę.Uważam,że matura w tym roku była znacznie trudniejsza od ubiegłorocznej.Uważam,że poziom powinien być porównywalny do matury obowiązkowej z ubiegłych lat a tymczasem było zupełnie inaczej.Myślę,że jesteśmy pokrzywdzeni przez CKE.Ubiegłoroczni maturzyści zapewne bez problemu zdali maturę pomimo,że zadania też wymagały wiedzy.Ja nie wiążę swojej przyszłości z matematyką a pisząc tegoroczną maturę miałam wrażenie,że przyszłość wiąże właśnie z tą nauką.Uważam,że raz narzucony poziom nie powinien być zmienian... rozwiń
Avatar
janek / 8 maja 2011 o 16:29
0
Czy ktoś wie ile było grup ?? ile było opcji innych arkuszy ??
Avatar
pawelek / 7 maja 2011 o 19:06
0
Winny jest tylko jeden: osoba, która 25 lat temu zdecydowała, że matematyka nie będzie obowiązkowa na maturze; skutek:ludziom łatwiej było zdać maturę, a w KONSEKWENCJI WYROSŁO NAM POKOLENIE NIE POSIADAJĄCE MINIMALNEJ WIEDZY MATEMATYCZNEJ, ludzie mieli matematykę w d...

aż do 2010 roku, gdy zaczęli się jej uczyć...

zdawałem maturę z matmy w tym roku (jestem po humaine)uważam, ze próbna z CKE była trudniejsza, a 5 maja średniozdolny uczeń mający na koniec 3 lub MOCNE 2 oraz cokolwiek robił przez 12 lat swojej edukacji matematycznej powinien tę maturę ZDAĆ

TA MATURA BYŁA DO ZDANIA NA 30 %

Ludzie, mówicie,że było trudno, łatwość to rzecz względna... ale pamiętam kiedy moi dziadkowe zdający maturę w !1939r.! jeszcze 10 lat temu pomagali rozwiązywać zdania przygotowującym się do starej matury moim kuzynom i mówili, że to jest proste (tj zadania ze starej matury) a zdali swoją maturę (w 1939 r. z matematyki "zaledwie" na ocenę dostateczną. Obawiam się,że gdyby żyli dziś zadania z matury 2011 wyśmialiby... A gdyby nasze pokolenie z obecną wiedza zdawało maturę w 1939 r. to 95% nie zdałoby jej!!!

Zastanawia mnie co się stało z polską oświatą przez okres PRL i III RP ? Gdzie jest tamten poziom nauczania?
Czy osoby które zdały maturę w II RP nie mogą czuć się urażone jeśli dziś ledwo kończący z dopuszczającymi uczeń szkołę, z dumą mówi:"Mam wykształcenie średnie"

Czasem zadaję sobie pytanie dlaczego jeszcze nie wynaleziono wehikuł czasu, bo aż człowiek chciałby powrócić do czasów II RP...
Winny jest tylko jeden: osoba, która 25 lat temu zdecydowała, że matematyka nie będzie obowiązkowa na maturze; skutek:ludziom łatwiej było zdać maturę, a w KONSEKWENCJI WYROSŁO NAM POKOLENIE NIE POSIADAJĄCE MINIMALNEJ WIEDZY MATEMATYCZNEJ, ludzie mieli matematykę w d...

aż do 2010 roku, gdy zaczęli się jej uczyć...

zdawałem maturę z matmy w tym roku (jestem po humaine)uważam, ze próbna z CKE była trudniejsza, a 5 maja średniozdolny uczeń mający na koniec 3 lub MOCNE 2 oraz cokolwiek robił przez 12 lat swojej edukac... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 165

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 3 0

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 18 5

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 27 12

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce