Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2011ODPOWIEDZI

4 maja 2011 r.
14:31
Edytuj ten wpis

Matura 2011 polski - odpowiedzi, pytania, arkusze z polskiego

0 30 A A
Uczniowie V LO w Lublinie na egzaminie z języka polskiego (BARTEK ŻURAWSKI)
Uczniowie V LO w Lublinie na egzaminie z języka polskiego (BARTEK ŻURAWSKI)

Umiarkowanie zadowoleni wyszli z matury z języka polskiego 2011 lubelscy uczniowie. – Spodziewaliśmy się, że będzie gorzej. Łatwo nie było, ale dało się napisać – mówili tuż po egzaminie. Zobacz pytania i odpowiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
30 tys. maturzystów z naszego regionu zasiadło w środę do pisemnej matury z języka polskiego. O godz. 9 rozpoczęli część podstawową, o godz. 14 – rozszerzoną. Żeby zdać maturę, każdy musi zaliczyć test podstawowy.

– Jestem zadowolona. Spodziewałam się "Nad Niemnem” i "Wesela”, a tych lektur bardzo nie lubię. Na szczęście była "Granica”, wiec powinno być dobrze – mówi Olena Boczkowska z V LO w Lublinie.

"Granica” pojawiła się wśród tematów wypracowania – najdłuższej części egzaminu. Odnosząc się do fragmentów książki Zofii Nałkowskiej należało napisać charakterystykę Justyny, opisać jej relacje z Zenonem Ziembiewiczem oraz przestawić, jak ich relacje, postrzegane przez innych bohaterów powieści wpływają na widzenie jej postaci przez czytelnika.

Uczniowie mogli wybrać także drugi temat. Trzeba w nim było porównać świat marzeń i obraz rzeczywistości ukazane w zamieszczonych w arkuszu wierszach: "Gdy tu mój trup” Adama Mickiewicza i "Światło w ciemnościach” Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej.

Maturzyści musieli też odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu artykułu z Poradnika Psychologicznego "Polityki” na temat różnic między mówieniem a komunikacją. W zadaniach zamkniętych sporo było za to gramatyki.

– Mogło być. Bywało gorzej – mówi Ewelina Litka, koleżanka Oleny. – Najważniejsze żeby zdać – podkreśla Michał Tudruj z 3 "h”. – Nastawiam się na matematykę i studia techniczne, więc polski pisałem tak, żeby tylko zaliczyć.

Podobnie mówi Piotr Rozwałka z tej samej klasy. – Dla mnie język polski zawsze jest trudny, więc zależy mi tylko na tym, żeby zdać – podkreśla. – Prawdziwy test dopiero dziś: rozszerzona matematyka.

Drugi rok z rzędu egzamin z matematyki muszą zdawać wszyscy uczniowie. Część podstawowa (obowiązkowa dla wszystkich) rozpocznie się o godz. 9 i potrwa 170 min. Do części rozszerzonej maturzyści (chętni) zasiądą o godz. 14. Na rozwiązanie zadań będą mieli trzy godziny.

Pojutrze egzamin z języka angielskiego.

Pytania i odpowiedzi z matury z polskiego znajdziesz tutaj:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WTF (sk) / 5 maja 2011 o 23:03
0
ja również chciałem pogratulować układającym te pytania. W 9 bylo definitywnie napisane o jednej odpowiedzi więc WTF ?

może i tam są mądre osoby w tym CKE , ale pytań nie potrafią zadawać konkretnych ale odpowiedzi na nie właśnie takich oczekują. 1pkt=1,4% matury
Avatar
afrodith / 5 maja 2011 o 08:57
0
[quote name='Diana' timestamp='1304525454' post='472917']
A ja jestem oburzona. Bo w części pierwszej, na samym początku było napisane, że w zadaniach zamkniętych zaznacz jedną poprawną odpowiedź
Dlatego też nie rozumiem jakim prawem w zadaniu nr 5 pojawiło się "zaznacz właściwe odpowiedzi", a (przynajmniej dla mnie) było to pytanie zamknięte. WIec ktorego polecenia mielismy "sluchac"??
Podobny problem z zadaniem nr 9 bo z tego co kojaże to w poleceniu bylo "zaznacz odpowiedz, opowiednia rubryke" czy cos w tym stylu. w kazdym badz razie sugerowalo, ze jest JEDNA odpowiedz a byly dwie...
Kto układał ten test? Gratuluje logiki. Pozdrawiam. Maturzystka
[/quote]

... I taka wlasnie wypowiedz sugeruje ze maturzysci nie umieja myslec logicznie! na gorze bylo rowniez napisane zeby zaznaczyc tyle odpowiedzi o ile prosza w zadaniu, wiec to oczywiste ze jesli w zadaniu 5 bylo napisane zaznacz wszystkie mozliwe odpowiedzi to moze sie ich pojawic wiecej. Jesli chodzi o zadanie 9 to tu moge sie zgodzic, polecenie: ktore z podanych nizej zdan... odpowiedz zaznacz..., jasno sugeruje ze odpowiedz jest jedna!
[quote name='Diana' timestamp='1304525454' post='472917']
A ja jestem oburzona. Bo w części pierwszej, na samym początku było napisane, że w zadaniach zamkniętych zaznacz jedną poprawną odpowiedź
Dlatego też nie rozumiem jakim prawem w zadaniu nr 5 pojawiło się "zaznacz właściwe odpowiedzi", a (przynajmniej dla mnie) było to pytanie zamknięte. WIec ktorego polecenia mielismy "sluchac"??
Podobny problem z zadaniem nr 9 bo z tego co kojaże to w pole... rozwiń
Avatar
bocian / 5 maja 2011 o 00:16
0
[quote name='JJJ' timestamp='1304543364' post='473138']
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że źle sformułowanie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliście ,ze trzeba wybrać 1,a nie 2!

LICZBA PUNKTÓW SUGEROWAŁA 2 ODPOWIEDZI!!!
[/quote]

Mamy odpowiadać na pytania a nie dochodzić czy jest w nim coś źle. Ułożenie dobrego pytania to zadanie CKE i wg mnie dobrze odpowiedziałem wskazując tylko 1. Inaczej to byłby brak umiejętności przeczytanie ze zrozumieniem polecenia! Czasem mam wrażenie, że na sile próbuje mi się udowodnić coś co jest nieprawdą i robi się ze mnie idiotę. Pytają o jedno podajesz jedno i koniec filozofii. Od kiedy to czytanie ZE ZROZUMIENIEM nie dotyczy pytań?! (myślałem ze o to głownie w tym chodzi )

Poza tym "klucze" na necie podają:
ZAD. 3 Na podstawie akapitu 3. wyjaśnij, jak autorka rozumie termin komunikacja niewerbalna.
Komunikacja niewerbalna to towarzyszące rozmowie gesty, ton głosu, kontakt wzrokowy czy dotykowy.

Czy to opinia autorki tekstu czy psychologów? Ostatnie 2zdania akapitu powinny być dobrymi odp (czyli ta odp jest zła). Czy się mylę?
[quote name='JJJ' timestamp='1304543364' post='473138']
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że źle sformułowanie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliście ,ze trzeba wybrać 1,a nie 2!

LICZBA PUNKTÓW SUGEROWAŁA 2 ODPOWIEDZI!!!
[/quote]

Mamy odpowiadać na pytania a nie dochodzić czy jest w nim coś źle. Ułożenie dobrego pytania to zadanie CKE i wg mnie dobrze odpowiedziałem wskazując tylko 1. Inaczej to byłby brak umie... rozwiń
Avatar
KOLA / 4 maja 2011 o 23:21
0
1.
są pytaniami do odpowiedzi w dalszej cześć artykułu autora

2.
Bo na drodze stają bariery komunikacyjne: ocenianie drugiej osoby, próby
kontrolowania jej, brak otwartości i empatii.Energia rozmówców skupia się na obronie własnej samooceny.

3.
Autor opisuje że komunikacja niewerbalna ma szczególne znaczenie przy odczytywaniu informacji na temat emocji drugiej
osoby. Tak więc często większe znaczenie od tego, co mówisz, ma to, jak mówisz i jak się
przy tym zachowujesz.

4.

totalnie nie o to chodziło co napisałem.

5.
c. umiejętność wzajemnego słuchania,
d. wrażliwość na drugiego człowieka,

6.
w akapicie 2.
Słowem: rozmawiamy, ale nie komunikujemy się zbyt dobrze.


w akapicie 4.
za cytowałem:
"Mitem jest, że słuchanie innych – niezbędny element komunikacji – to
rzecz łatwa i niewymagająca wysiłku"

7.

w akapicie autorka pierw zadaje pytanie by w drugi zdaniu na nie odpowiedzieć


8.

Impresywna - 1
Poznawcza - 2

9.

Empatia daje szansę wspólnego rozwiązania problemów
Doradzanie drugiemu człowiekowi jest jedną z barier
komunikacyjnych.

10.

C. wprowadzają element ironii.

11.

napisałem tylko jeden, ale tylko taki znałem:

nazwa zabiegu językowego: przenośnia
przykład: Oto „znawca” udziela podpowiedzi „ignorantowi”.

12.

akapit 5 jest uzupełnieniem akapitu 6 autor opisuje w nim podobny przykład w innym kontekście.

13.

pierwszym bardziej zależy na władzy niż budowaniu partnerskich relacji.
Drudzy natomiast nie potrafią się efektywnie komunikować

prosze napisać ile z takie odpowiedzi mogę uzyskać punktów
1.
są pytaniami do odpowiedzi w dalszej cześć artykułu autora

2.
Bo na drodze stają bariery komunikacyjne: ocenianie drugiej osoby, próby
kontrolowania jej, brak otwartości i empatii.Energia rozmówców skupia się na obronie własnej samooceny.

3.
Autor opisuje że komunikacja niewerbalna ma szczególne znaczenie przy odczytywaniu informacji na temat emocji drugiej
osoby. Tak więc często większe znaczenie od tego, co mówisz, ma to, jak mówisz i jak się
przy tym zachowujesz.

rozwiń
Avatar
JJJ / 4 maja 2011 o 23:09
0
[quote name='samanta' timestamp='1304541732' post='473123']
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2!
[/quote]
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2!

LICZBA PUNKTÓW SUGEROWAŁA 2 ODPOWIEDZI!!!
Avatar
samanta / 4 maja 2011 o 22:42
0
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2!
Avatar
Monika / 4 maja 2011 o 21:37
0
co się gdzie stało ?
Avatar
Monika / 4 maja 2011 o 21:36
0
[quote name='Fenris' timestamp='1304526546' post='472947']
Szczere kondolencje dla rodziny. Czytając artykuł, trochę dziwnie się czułam, ponieważ sama miałam jechać dziś na maturę samochodem.
[/quote]
Avatar
gosc / 4 maja 2011 o 21:28
0
a ja streszczalam.dadza punkty??
Avatar
Natalia / 4 maja 2011 o 21:24
0
jeszcze jedno. idioci piszą w tych gazetach BZDURY!!! w temacie o "Granicy" nie było ani trochę mowy o tym jak czytelnik postrzega cokolwiek! ludzie!! nie wprowadzajcie wszystkich w błąd. aż się rzygać chce, jak się pomyśli, że pisali to ludzie, którzy zdawali kiedyś kilka razy trudniejszą maturę niż dziś... :/
paranoja.
Avatar
WTF (sk) / 5 maja 2011 o 23:03
0
ja również chciałem pogratulować układającym te pytania. W 9 bylo definitywnie napisane o jednej odpowiedzi więc WTF ?

może i tam są mądre osoby w tym CKE , ale pytań nie potrafią zadawać konkretnych ale odpowiedzi na nie właśnie takich oczekują. 1pkt=1,4% matury
Avatar
afrodith / 5 maja 2011 o 08:57
0
[quote name='Diana' timestamp='1304525454' post='472917']
A ja jestem oburzona. Bo w części pierwszej, na samym początku było napisane, że w zadaniach zamkniętych zaznacz jedną poprawną odpowiedź
Dlatego też nie rozumiem jakim prawem w zadaniu nr 5 pojawiło się "zaznacz właściwe odpowiedzi", a (przynajmniej dla mnie) było to pytanie zamknięte. WIec ktorego polecenia mielismy "sluchac"??
Podobny problem z zadaniem nr 9 bo z tego co kojaże to w poleceniu bylo "zaznacz odpowiedz, opowiednia rubryke" czy cos w tym stylu. w kazdym badz razie sugerowalo, ze jest JEDNA odpowiedz a byly dwie...
Kto układał ten test? Gratuluje logiki. Pozdrawiam. Maturzystka
[/quote]

... I taka wlasnie wypowiedz sugeruje ze maturzysci nie umieja myslec logicznie! na gorze bylo rowniez napisane zeby zaznaczyc tyle odpowiedzi o ile prosza w zadaniu, wiec to oczywiste ze jesli w zadaniu 5 bylo napisane zaznacz wszystkie mozliwe odpowiedzi to moze sie ich pojawic wiecej. Jesli chodzi o zadanie 9 to tu moge sie zgodzic, polecenie: ktore z podanych nizej zdan... odpowiedz zaznacz..., jasno sugeruje ze odpowiedz jest jedna!
[quote name='Diana' timestamp='1304525454' post='472917']
A ja jestem oburzona. Bo w części pierwszej, na samym początku było napisane, że w zadaniach zamkniętych zaznacz jedną poprawną odpowiedź
Dlatego też nie rozumiem jakim prawem w zadaniu nr 5 pojawiło się "zaznacz właściwe odpowiedzi", a (przynajmniej dla mnie) było to pytanie zamknięte. WIec ktorego polecenia mielismy "sluchac"??
Podobny problem z zadaniem nr 9 bo z tego co kojaże to w pole... rozwiń
Avatar
bocian / 5 maja 2011 o 00:16
0
[quote name='JJJ' timestamp='1304543364' post='473138']
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że źle sformułowanie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliście ,ze trzeba wybrać 1,a nie 2!

LICZBA PUNKTÓW SUGEROWAŁA 2 ODPOWIEDZI!!!
[/quote]

Mamy odpowiadać na pytania a nie dochodzić czy jest w nim coś źle. Ułożenie dobrego pytania to zadanie CKE i wg mnie dobrze odpowiedziałem wskazując tylko 1. Inaczej to byłby brak umiejętności przeczytanie ze zrozumieniem polecenia! Czasem mam wrażenie, że na sile próbuje mi się udowodnić coś co jest nieprawdą i robi się ze mnie idiotę. Pytają o jedno podajesz jedno i koniec filozofii. Od kiedy to czytanie ZE ZROZUMIENIEM nie dotyczy pytań?! (myślałem ze o to głownie w tym chodzi )

Poza tym "klucze" na necie podają:
ZAD. 3 Na podstawie akapitu 3. wyjaśnij, jak autorka rozumie termin komunikacja niewerbalna.
Komunikacja niewerbalna to towarzyszące rozmowie gesty, ton głosu, kontakt wzrokowy czy dotykowy.

Czy to opinia autorki tekstu czy psychologów? Ostatnie 2zdania akapitu powinny być dobrymi odp (czyli ta odp jest zła). Czy się mylę?
[quote name='JJJ' timestamp='1304543364' post='473138']
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że źle sformułowanie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliście ,ze trzeba wybrać 1,a nie 2!

LICZBA PUNKTÓW SUGEROWAŁA 2 ODPOWIEDZI!!!
[/quote]

Mamy odpowiadać na pytania a nie dochodzić czy jest w nim coś źle. Ułożenie dobrego pytania to zadanie CKE i wg mnie dobrze odpowiedziałem wskazując tylko 1. Inaczej to byłby brak umie... rozwiń
Avatar
KOLA / 4 maja 2011 o 23:21
0
1.
są pytaniami do odpowiedzi w dalszej cześć artykułu autora

2.
Bo na drodze stają bariery komunikacyjne: ocenianie drugiej osoby, próby
kontrolowania jej, brak otwartości i empatii.Energia rozmówców skupia się na obronie własnej samooceny.

3.
Autor opisuje że komunikacja niewerbalna ma szczególne znaczenie przy odczytywaniu informacji na temat emocji drugiej
osoby. Tak więc często większe znaczenie od tego, co mówisz, ma to, jak mówisz i jak się
przy tym zachowujesz.

4.

totalnie nie o to chodziło co napisałem.

5.
c. umiejętność wzajemnego słuchania,
d. wrażliwość na drugiego człowieka,

6.
w akapicie 2.
Słowem: rozmawiamy, ale nie komunikujemy się zbyt dobrze.


w akapicie 4.
za cytowałem:
"Mitem jest, że słuchanie innych – niezbędny element komunikacji – to
rzecz łatwa i niewymagająca wysiłku"

7.

w akapicie autorka pierw zadaje pytanie by w drugi zdaniu na nie odpowiedzieć


8.

Impresywna - 1
Poznawcza - 2

9.

Empatia daje szansę wspólnego rozwiązania problemów
Doradzanie drugiemu człowiekowi jest jedną z barier
komunikacyjnych.

10.

C. wprowadzają element ironii.

11.

napisałem tylko jeden, ale tylko taki znałem:

nazwa zabiegu językowego: przenośnia
przykład: Oto „znawca” udziela podpowiedzi „ignorantowi”.

12.

akapit 5 jest uzupełnieniem akapitu 6 autor opisuje w nim podobny przykład w innym kontekście.

13.

pierwszym bardziej zależy na władzy niż budowaniu partnerskich relacji.
Drudzy natomiast nie potrafią się efektywnie komunikować

prosze napisać ile z takie odpowiedzi mogę uzyskać punktów
1.
są pytaniami do odpowiedzi w dalszej cześć artykułu autora

2.
Bo na drodze stają bariery komunikacyjne: ocenianie drugiej osoby, próby
kontrolowania jej, brak otwartości i empatii.Energia rozmówców skupia się na obronie własnej samooceny.

3.
Autor opisuje że komunikacja niewerbalna ma szczególne znaczenie przy odczytywaniu informacji na temat emocji drugiej
osoby. Tak więc często większe znaczenie od tego, co mówisz, ma to, jak mówisz i jak się
przy tym zachowujesz.

rozwiń
Avatar
JJJ / 4 maja 2011 o 23:09
0
[quote name='samanta' timestamp='1304541732' post='473123']
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2!
[/quote]
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2!

LICZBA PUNKTÓW SUGEROWAŁA 2 ODPOWIEDZI!!!
Avatar
samanta / 4 maja 2011 o 22:42
0
Trudne! Ponadto droga komisjo sprawdzająca nasze matury! Zauważ ,że zle sformuowaliscie pytanie nr. 9! Oddajcie nam punkt! Podaliscie ,ze trzeba wybrac 1,a nie 2!
Avatar
Monika / 4 maja 2011 o 21:37
0
co się gdzie stało ?
Avatar
Monika / 4 maja 2011 o 21:36
0
[quote name='Fenris' timestamp='1304526546' post='472947']
Szczere kondolencje dla rodziny. Czytając artykuł, trochę dziwnie się czułam, ponieważ sama miałam jechać dziś na maturę samochodem.
[/quote]
Avatar
gosc / 4 maja 2011 o 21:28
0
a ja streszczalam.dadza punkty??
Avatar
Natalia / 4 maja 2011 o 21:24
0
jeszcze jedno. idioci piszą w tych gazetach BZDURY!!! w temacie o "Granicy" nie było ani trochę mowy o tym jak czytelnik postrzega cokolwiek! ludzie!! nie wprowadzajcie wszystkich w błąd. aż się rzygać chce, jak się pomyśli, że pisali to ludzie, którzy zdawali kiedyś kilka razy trudniejszą maturę niż dziś... :/
paranoja.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 81 14

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!