Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

PROBNAMATURA

9 grudnia 2009 r.
17:05
Edytuj ten wpis

Matura próbna matematyka wyniki 2009/2010: Lubelscy maturzyści wypadli najgorzej w kraju

0 20 A A

Matura próbna z matematyki wypadła na Lubelszczyźnie bardzo słabo. Gdyby wyniki listopadowej próby z matematyki były liczone do właściwej matury, egzaminu dojrzałości nie zdałby co trzeci uczeń z naszego regionu. –Trzeba się brać za naukę! – alarmują nauczyciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła w środę wyniki próbnej matury z matematyki, przeprowadzonej w całym kraju na początku listopada. Egzamin zaliczyło (czyli uzyskało ponad 30 proc. punktów) zaledwie 76 proc. maturzystów.

W naszym regionie do próby przystąpiło 23,5 tys. uczniów z ponad 400 szkół. Pisali tylko poziom podstawowy. Na rozwiązanie 34 zadań mieli niespełna trzy godziny. Musieli m.in. rozwiązywać równania z kilkoma niewiadomymi, wielomiany, ciągi, liczyć sinusy, tangensy, współrzędne punktów, długości odcinków w trójkącie, liczyć prawdopodobieństwo… Obowiązywały te same zasady, co na właściwej maturze.

Najlepiej poszło maturzystom z Wielkopolski – zdało 79 proc. z nich. Najgorzej – z Lubelszczyzny. U nas zaliczyło tylko 71 proc. zdających. – Można się było tego spodziewać – przyznaje Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO w Lublinie. – Od lat nasi uczniowie wypadają słabo w porównaniu z innymi województwami. M.in. dlatego, że to u nas są jedne z najmniejszych nakładów na oświatę w kraju.

Maturzyści tuż po wyjściu z egzaminu nie kryli pesymizmu. – Liczyłem, że będzie łatwiej – mówił nam Patryk Albiński z jednego z lubelskich liceów. – 30 proc. nie uzyskałam. Mam nadzieję, że da to do myślenia tym, co wymyślili maturę z matematyki! – pisała z kolei na naszym forum internetowym Kasia.

– Moi uczniowie twierdzili, że nie było trudno – tłumaczy Jakuszko. – Ale jak jest naprawdę, dowiemy się dopiero w czwartek. Gdy poznamy wyniki naszej szkoły.

– Teraz będzie można zobaczyć poszczególne odpowiedzi i ocenić, nad czym trzeba jeszcze popracować – mówi Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, która prowadzi egzaminy w naszym regionie. – Do właściwej matury kilka miesięcy. Jeżeli w tym czasie nie można nadrobić wszystkiego, to warto chociaż zwrócić uwagę na poszczególne typy zadań. Czasem wystarczy znać jakąś definicję, wzór, trochę pomyśleć i można zadanie rozwiązać.

Od tego roku szkolnego matura z matematyki jest znowu obowiązkowa dla wszystkich zdających (po raz pierwszy od 1983 r.). Żeby zdać egzamin dojrzałości, uczniowie muszą zaliczyć wszystkie przedmioty obowiązkowe na minimum 30 procent: j. polski, j. obcy i właśnie matematykę.

Matury rozpoczną się 4 maja egzaminem z języka polskiego. Matematyka będzie dzień później.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2010 o 22:21
0
srata ta ta...
Avatar
~Maturzystka~ / 5 stycznia 2010 o 19:48
0
Nie oszukujmy się że przeciętny uczeń nie zda matury na 30%. Pytania (przynajmniej te testowe) są na tyle proste że przy pomocy karty wzorów (której na starej maturze W OGÓLE nie można było mieć) każdy przeciętny uczeń rozwiąże je. Sama jestem uczennica przeciętnego liceum i widzę po swoich znajomych że jeśli tylko trochę się przyłożyć to uzyskanie 30% nie jest niczym szczególnie trudnym.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 o 11:41
0
sluchajta! ja jstem taki cienki uczen mam same pały a zdałam maturkę na 36 % bez zadnego przygotowania.... naprawde mysle ze kazdego stac na te 30% ....wystarczy tylko troche sie skupic i pomysleć ;D
Avatar
abc / 15 grudnia 2009 o 18:32
0
nieznajoma napisał:
to nie wina rodziców ani nauczycieli...
sądzę że to uczniowie powinni sie do tego przykładać... W tym roku pisze mature z matematyki. Dla mnie próbna nie była trudna... Zawsze sa problemy z zadaniami "otwartymi" na nich zdobywa sie najwiecej punktow ale jak nie umie sie ich rozwiazac to sie te punkty traci....
ja na tym zawsze obalam:/;((((



Problem tkwi w nauczaniu poczatkowym,gdy ktos nie zacheci dziecka do nauki- ono samo do niej nie siadzie.Przez cala podstawowke, gimnazjum i ogolniak trafialam na samych nauczycieli ktorzy mieli wszystko w d.... i szczerze dopiero nauczylam sie uczyc na studiach niemalze przeplacajac zalamaniem nerwowym.



Problem tkwi w nauczaniu poczatkowym,gdy ktos nie zacheci dziecka do nauki- ono samo do niej nie siadzie.Przez cala podstawowke, gimnazjum i ogolniak trafialam na samych nauczycieli ktorzy mieli wszystko w d.... i szczerze dopiero nauczylam sie uczyc na studiach niemalze przeplacajac zalamaniem nerwowym. rozwiń
Avatar
nieznajoma / 10 grudnia 2009 o 22:19
0
to nie wina rodziców ani nauczycieli...
sądzę że to uczniowie powinni sie do tego przykładać... W tym roku pisze mature z matematyki. Dla mnie próbna nie była trudna... Zawsze sa problemy z zadaniami "otwartymi" na nich zdobywa sie najwiecej punktow ale jak nie umie sie ich rozwiazac to sie te punkty traci....
ja na tym zawsze obalam:/;((((
Avatar
xxx / 10 grudnia 2009 o 14:38
0
ludzie co wy mowicie. dla nie ktorych moze ta matura to moze i banal ale wcale sie nie dziwie bo pewnie w wiekszosci mowia to osoby z klas matematycznych. sory ale jesli ktos idzie do klasy sportowej to raczej nie z zamiarem klucia matmy. to takze jest wina nauczycieli ktorzy nasza mature maja gdzies i nie bardzo sie do tego przykladaja.. przynajmniej moja matematyczka taka jest;/
Avatar
XXX / 10 grudnia 2009 o 08:35
0
zawri napisał:
Te wyniki przede wszystkim świadczą o poziomie nauczania czyli o kadrze nauczycielskiej. Nauczyciele potrafią dobrze i skutecznie tłumaczyć matematykę, ale na kosztownych korepetycjach, a w szkole jakoś chyba tracą tą umięjętność. Czy dysponuje ktoś linkiem do strony z wynikami w poszczególnych szkołach lub miastach?

Prawda jest taka że za tak kiepskie winiki są winni rodzice, którzy coraz częściej uważają że "szkoła" ma za nich wszystko zrobić. Nie jestem nauczycielem, ale rodzicem. Mam dziecko w szkole podstawowej, które jak na razie świetnie sobie radzi. Nie podchodzę obojętnie do edukacji mojego dziecka, tylko się tym interesuję. Praktycznie codziennie roazmawiamy o tym co było w szkole, a jak dziecko czegoś nie rozumie to mu sam tłumaczę. Jeżeli jakiś tatuś lub mamusia, oboje pewnie wielcy biznesmeni z wyższym wykształceniem, nie potrafią pomóc dziecku w nauce, bo sami mają problem z tabliczką mnożenia to niech nie mają pretensji do nauczycieli. W takiej sytuacji to faktycznie są potrzebne korepetycje tylko komu dziecku, czy rodzicom , Zanim się zacznie wymagć od innych to trzeba zacząć od siebie.

Prawda jest taka że za tak kiepskie winiki są winni rodzice, którzy coraz częściej uważają że "szkoła" ma za nich wszystko zrobić. Nie jestem nauczycielem, ale rodzicem. Mam dziecko w szkole podstawowej, które jak na razie świetnie sobie radzi. Nie podchodzę obojętnie do edukacji mojego dziecka, tylko się tym interesuję. Praktycznie codziennie roazmawiamy o tym co było w szkole, a jak dziecko czegoś nie rozumie to mu sam tłumaczę. Jeżeli jakiś tatuś lub mamusia, oboje pewnie wielcy biznesmeni z wyższym wykształc... rozwiń
Avatar
Magda_23 / 9 grudnia 2009 o 22:52
0
Gość napisał:
To nie uczniowie są winni że takie są wyniki matur i innych egzaminów szkolnych ale ci d_ebile co zajmują się w Polsce majstrowaniem przy programach nauczania, ministrowie, posłowie i cała pozostała chałastra. Młodzież mamy wspaniałą i ambitną, tylko trzeba stworzyć jej warunki do nauki a nie wymyślać jakieś idiotycznye podręczniki aby wyszarpnąć jak najwięcej kasy z kieszeni biednych rodziców. Wiem coś o tym bo mam córkę w podstawówce i myślicie że czerpie ona wiedzę z tych idiotycznych książeczek wymyślonych przez antypedagogów, otóż nie, mam na szczęście jeszcze książki z lat 60-tych i 70-tych do szkoły podstawowej. I właśnie z tych podręczników które przechodziły na kolejne pokolenia uczniów można rzeczywiście dziecko czegoś nauczyć.



Bez przesady. Nauczyciele dobrze nauczają. To jest wina właśnie młodzieży i rodziców. Bo młodzież myśli że jak rodzice maja kasę to wszystko im wolno i nie muszą się uczyć. A dopiero na egzaminach wychodzi że kasa nie załatwi im wszystkiego. A poza tym Matematyka nie polega na wyuczeniu się wzorów na pamięć. Bo to nic nie da jak się nie myśli logicznie. Tyle w temacie. ja zdawałam maturę w 2005 roku. Po raz pierwszy wtedy była nowa matura. Ale widząc zadania z matmy z próbnej matury mogła bym ją napisać z marszu i mimo że matmy nie mam już od 5 lat to powiem szczerze że Te zadania są banalne! Czas się przyłożyć do nauki żeby w maju nie było płaczu że zadania były za trudne.



Bez przesady. Nauczyciele dobrze nauczają. To jest wina właśnie młodzieży i rodziców. Bo młodzież myśli że jak rodzice maja kasę to wszystko im wolno i nie muszą się uczyć. A dopiero na egzaminach wychodzi że kasa nie załatwi im wszystkiego. A poza tym Matematyka nie polega na wyuczeniu się wzorów na pamięć. Bo to nic nie da jak się nie myśli logicznie. Tyle w temacie. ja zdawałam maturę w 2005 roku. Po raz pierwszy wtedy była nowa matura. Ale widząc zadania z matmy z próbnej matury mogła bym ją napisać z ... rozwiń
Avatar
kamil / 9 grudnia 2009 o 22:11
0
Trzeba chcieć zdać tą maturę,a nie czekać na cud.Nic dodać,nic ująć.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2009 o 21:08
0
To nie uczniowie są winni że takie są wyniki matur i innych egzaminów szkolnych ale ci d_ebile co zajmują się w Polsce majstrowaniem przy programach nauczania, ministrowie, posłowie i cała pozostała chałastra. Młodzież mamy wspaniałą i ambitną, tylko trzeba stworzyć jej warunki do nauki a nie wymyślać jakieś idiotycznye podręczniki aby wyszarpnąć jak najwięcej kasy z kieszeni biednych rodziców. Wiem coś o tym bo mam córkę w podstawówce i myślicie że czerpie ona wiedzę z tych idiotycznych książeczek wymyślonych przez antypedagogów, otóż nie, mam na szczęście jeszcze książki z lat 60-tych i 70-tych do szkoły podstawowej. I właśnie z tych podręczników które przechodziły na kolejne pokolenia uczniów można rzeczywiście dziecko czegoś nauczyć.
To nie uczniowie są winni że takie są wyniki matur i innych egzaminów szkolnych ale ci d_ebile co zajmują się w Polsce majstrowaniem przy programach nauczania, ministrowie, posłowie i cała pozostała chałastra. Młodzież mamy wspaniałą i ambitną, tylko trzeba stworzyć jej warunki do nauki a nie wymyślać jakieś idiotycznye podręczniki aby wyszarpnąć jak najwięcej kasy z kieszeni biednych rodziców. Wiem coś o tym bo mam córkę w podstawówce i myślicie że czerpie ona wiedzę z tych idiotycznych książeczek wymyślonych przez antypedagogów, otóż nie, ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2010 o 22:21
0
srata ta ta...
Avatar
~Maturzystka~ / 5 stycznia 2010 o 19:48
0
Nie oszukujmy się że przeciętny uczeń nie zda matury na 30%. Pytania (przynajmniej te testowe) są na tyle proste że przy pomocy karty wzorów (której na starej maturze W OGÓLE nie można było mieć) każdy przeciętny uczeń rozwiąże je. Sama jestem uczennica przeciętnego liceum i widzę po swoich znajomych że jeśli tylko trochę się przyłożyć to uzyskanie 30% nie jest niczym szczególnie trudnym.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 o 11:41
0
sluchajta! ja jstem taki cienki uczen mam same pały a zdałam maturkę na 36 % bez zadnego przygotowania.... naprawde mysle ze kazdego stac na te 30% ....wystarczy tylko troche sie skupic i pomysleć ;D
Avatar
abc / 15 grudnia 2009 o 18:32
0
nieznajoma napisał:
to nie wina rodziców ani nauczycieli...
sądzę że to uczniowie powinni sie do tego przykładać... W tym roku pisze mature z matematyki. Dla mnie próbna nie była trudna... Zawsze sa problemy z zadaniami "otwartymi" na nich zdobywa sie najwiecej punktow ale jak nie umie sie ich rozwiazac to sie te punkty traci....
ja na tym zawsze obalam:/;((((



Problem tkwi w nauczaniu poczatkowym,gdy ktos nie zacheci dziecka do nauki- ono samo do niej nie siadzie.Przez cala podstawowke, gimnazjum i ogolniak trafialam na samych nauczycieli ktorzy mieli wszystko w d.... i szczerze dopiero nauczylam sie uczyc na studiach niemalze przeplacajac zalamaniem nerwowym.



Problem tkwi w nauczaniu poczatkowym,gdy ktos nie zacheci dziecka do nauki- ono samo do niej nie siadzie.Przez cala podstawowke, gimnazjum i ogolniak trafialam na samych nauczycieli ktorzy mieli wszystko w d.... i szczerze dopiero nauczylam sie uczyc na studiach niemalze przeplacajac zalamaniem nerwowym. rozwiń
Avatar
nieznajoma / 10 grudnia 2009 o 22:19
0
to nie wina rodziców ani nauczycieli...
sądzę że to uczniowie powinni sie do tego przykładać... W tym roku pisze mature z matematyki. Dla mnie próbna nie była trudna... Zawsze sa problemy z zadaniami "otwartymi" na nich zdobywa sie najwiecej punktow ale jak nie umie sie ich rozwiazac to sie te punkty traci....
ja na tym zawsze obalam:/;((((
Avatar
xxx / 10 grudnia 2009 o 14:38
0
ludzie co wy mowicie. dla nie ktorych moze ta matura to moze i banal ale wcale sie nie dziwie bo pewnie w wiekszosci mowia to osoby z klas matematycznych. sory ale jesli ktos idzie do klasy sportowej to raczej nie z zamiarem klucia matmy. to takze jest wina nauczycieli ktorzy nasza mature maja gdzies i nie bardzo sie do tego przykladaja.. przynajmniej moja matematyczka taka jest;/
Avatar
XXX / 10 grudnia 2009 o 08:35
0
zawri napisał:
Te wyniki przede wszystkim świadczą o poziomie nauczania czyli o kadrze nauczycielskiej. Nauczyciele potrafią dobrze i skutecznie tłumaczyć matematykę, ale na kosztownych korepetycjach, a w szkole jakoś chyba tracą tą umięjętność. Czy dysponuje ktoś linkiem do strony z wynikami w poszczególnych szkołach lub miastach?

Prawda jest taka że za tak kiepskie winiki są winni rodzice, którzy coraz częściej uważają że "szkoła" ma za nich wszystko zrobić. Nie jestem nauczycielem, ale rodzicem. Mam dziecko w szkole podstawowej, które jak na razie świetnie sobie radzi. Nie podchodzę obojętnie do edukacji mojego dziecka, tylko się tym interesuję. Praktycznie codziennie roazmawiamy o tym co było w szkole, a jak dziecko czegoś nie rozumie to mu sam tłumaczę. Jeżeli jakiś tatuś lub mamusia, oboje pewnie wielcy biznesmeni z wyższym wykształceniem, nie potrafią pomóc dziecku w nauce, bo sami mają problem z tabliczką mnożenia to niech nie mają pretensji do nauczycieli. W takiej sytuacji to faktycznie są potrzebne korepetycje tylko komu dziecku, czy rodzicom , Zanim się zacznie wymagć od innych to trzeba zacząć od siebie.

Prawda jest taka że za tak kiepskie winiki są winni rodzice, którzy coraz częściej uważają że "szkoła" ma za nich wszystko zrobić. Nie jestem nauczycielem, ale rodzicem. Mam dziecko w szkole podstawowej, które jak na razie świetnie sobie radzi. Nie podchodzę obojętnie do edukacji mojego dziecka, tylko się tym interesuję. Praktycznie codziennie roazmawiamy o tym co było w szkole, a jak dziecko czegoś nie rozumie to mu sam tłumaczę. Jeżeli jakiś tatuś lub mamusia, oboje pewnie wielcy biznesmeni z wyższym wykształc... rozwiń
Avatar
Magda_23 / 9 grudnia 2009 o 22:52
0
Gość napisał:
To nie uczniowie są winni że takie są wyniki matur i innych egzaminów szkolnych ale ci d_ebile co zajmują się w Polsce majstrowaniem przy programach nauczania, ministrowie, posłowie i cała pozostała chałastra. Młodzież mamy wspaniałą i ambitną, tylko trzeba stworzyć jej warunki do nauki a nie wymyślać jakieś idiotycznye podręczniki aby wyszarpnąć jak najwięcej kasy z kieszeni biednych rodziców. Wiem coś o tym bo mam córkę w podstawówce i myślicie że czerpie ona wiedzę z tych idiotycznych książeczek wymyślonych przez antypedagogów, otóż nie, mam na szczęście jeszcze książki z lat 60-tych i 70-tych do szkoły podstawowej. I właśnie z tych podręczników które przechodziły na kolejne pokolenia uczniów można rzeczywiście dziecko czegoś nauczyć.



Bez przesady. Nauczyciele dobrze nauczają. To jest wina właśnie młodzieży i rodziców. Bo młodzież myśli że jak rodzice maja kasę to wszystko im wolno i nie muszą się uczyć. A dopiero na egzaminach wychodzi że kasa nie załatwi im wszystkiego. A poza tym Matematyka nie polega na wyuczeniu się wzorów na pamięć. Bo to nic nie da jak się nie myśli logicznie. Tyle w temacie. ja zdawałam maturę w 2005 roku. Po raz pierwszy wtedy była nowa matura. Ale widząc zadania z matmy z próbnej matury mogła bym ją napisać z marszu i mimo że matmy nie mam już od 5 lat to powiem szczerze że Te zadania są banalne! Czas się przyłożyć do nauki żeby w maju nie było płaczu że zadania były za trudne.



Bez przesady. Nauczyciele dobrze nauczają. To jest wina właśnie młodzieży i rodziców. Bo młodzież myśli że jak rodzice maja kasę to wszystko im wolno i nie muszą się uczyć. A dopiero na egzaminach wychodzi że kasa nie załatwi im wszystkiego. A poza tym Matematyka nie polega na wyuczeniu się wzorów na pamięć. Bo to nic nie da jak się nie myśli logicznie. Tyle w temacie. ja zdawałam maturę w 2005 roku. Po raz pierwszy wtedy była nowa matura. Ale widząc zadania z matmy z próbnej matury mogła bym ją napisać z ... rozwiń
Avatar
kamil / 9 grudnia 2009 o 22:11
0
Trzeba chcieć zdać tą maturę,a nie czekać na cud.Nic dodać,nic ująć.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2009 o 21:08
0
To nie uczniowie są winni że takie są wyniki matur i innych egzaminów szkolnych ale ci d_ebile co zajmują się w Polsce majstrowaniem przy programach nauczania, ministrowie, posłowie i cała pozostała chałastra. Młodzież mamy wspaniałą i ambitną, tylko trzeba stworzyć jej warunki do nauki a nie wymyślać jakieś idiotycznye podręczniki aby wyszarpnąć jak najwięcej kasy z kieszeni biednych rodziców. Wiem coś o tym bo mam córkę w podstawówce i myślicie że czerpie ona wiedzę z tych idiotycznych książeczek wymyślonych przez antypedagogów, otóż nie, mam na szczęście jeszcze książki z lat 60-tych i 70-tych do szkoły podstawowej. I właśnie z tych podręczników które przechodziły na kolejne pokolenia uczniów można rzeczywiście dziecko czegoś nauczyć.
To nie uczniowie są winni że takie są wyniki matur i innych egzaminów szkolnych ale ci d_ebile co zajmują się w Polsce majstrowaniem przy programach nauczania, ministrowie, posłowie i cała pozostała chałastra. Młodzież mamy wspaniałą i ambitną, tylko trzeba stworzyć jej warunki do nauki a nie wymyślać jakieś idiotycznye podręczniki aby wyszarpnąć jak najwięcej kasy z kieszeni biednych rodziców. Wiem coś o tym bo mam córkę w podstawówce i myślicie że czerpie ona wiedzę z tych idiotycznych książeczek wymyślonych przez antypedagogów, otóż nie, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 1 1

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 9

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!