Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

PROBNAMATURA

2 listopada 2009 r.
14:23
Edytuj ten wpis

Próbna matura 2010: Testy i odpowiedzi z matematyki już we wtorek

0 33 A A

W tym roku, po raz pierwszy od 26 lat maturzyści będą pisać obowiązkową maturę z matematyki. 3 listopada przystąpią do egzaminu próbnego. Tuż po jego zakończeniu pytania, odpowiedzi i arkusze egzaminacyjne znajdziecie na naszym portalu.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
TUTAJ ZNAJDZIESZ PYTANIA I ODPOWIEDZI Z MAJOWEJ MATURY: Matura 2010, matematyka - odpowiedzi, pytania, arkusze


Od tego roku szkolnego matura z matematyki jest znowu obowiązkowa dla wszystkich zdających (po raz pierwszy od 1983 r.). Uczniowie wcale się z tego nie cieszą.

– Wybieram się na studia związane z biologią, więc matematyka do niczego nie będzie mi potrzebna – tłumaczy Dominika Tokarska, tegoroczna maturzystka z XXIII LO w Lublinie.

– A czasu zabiera dużo. Bo przecież żeby zdać, trzeba się uczyć – dodaje Urszula Skoczylas, koleżanka Dominiki z klasy.

Innego zdania jest Marcin Mazur, matematyk z lubelskiego II LO. – Podstawową wiedzę z tego przedmiotu powinien mieć każdy: co to są procenty, jak obliczyć ułamki – podkreśla. – Dzięki egzaminowi będzie motywacja, żeby się tego nauczyć.

Problem w tym, że od wyniku z matematyki zależy przyszłość uczniów. Żeby zdać maturę, uczniowie muszą zaliczyć wszystkie przedmioty obowiązkowe na minimum 30 procent: j. polski, j. obcy i właśnie matematykę.

Jak pokazały wcześniejsze testy, to wcale nie będzie łatwe. Tegoroczni maturzyści pierwszą próbę mieli już w listopadzie ub. roku. Wtedy aż w 10 województwach matmy na poziomie podstawowym nie zdało ponad połowę uczniów. Na Lubelszczyźnie ten przedmiot zaliczyło tylko 40 proc. osób.

Nauczyciele uspokajają. – To tylko próba – podkreśla Iwona Kosiuk, wicedyrektor II LO im w Lublinie. – Uczniowie będą mogli się sprawdzić, jakie czekają ich wymagania, jak sobie radzą z poszczególnymi zadaniami, jak rozłożyć czas.

– Namawiamy, żeby podeszli do tego egzaminu spokojnie – dodaje Alicja Fijałek, dyrektor XXIII LO w Lublinie. – On jest po to, żeby mogli ocenić swoją wiedzę i to, na ile są przygotowani. Do tej właściwej mają przecież jeszcze kilka miesięcy.

Choć nikt nie ukrywa, że wtorkowy egzamin jest ostatnią próbą przed majową maturą. Będą obowiązywały te same zasady.

– Z wyjątkiem tego, że w komisjach egzaminacyjnych nie będzie nauczycieli z innych szkół – zaznacza Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, która prowadzi egzaminy w województwie lubelskim. – Ale prace będą sprawdzane zewnętrznie, przez specjalnie przeszkolonych egzaminatorów.

W naszym regionie do maturalnej próby przystąpi 25 830 uczniów z 404 szkół. To 84,7 proc. szkół, w których w maju tego roku odbywała się właściwa matura.

Uczniowie będą pisali tylko poziom podstawowy – 20 zadań testowych i 9 otwartych. Zaczną o godz. 9. Egzamin potrwa 170 minut.


Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2010 o 12:28
0
mi nie za bardzo poszla probna mateamtyka. Musialam isc na korepetycje poduczyc sie i teraz czuje sie bardziej na silach pisac ja niz wczesniej
Avatar
~Marcin~ / 15 lutego 2010 o 18:36
0
Tegoroczna matura próbna była bardzo prosta. A w edukacji nie chodzi o to, by było przyjemnie, ale o to, żeby taki absolwent liceum coś sobą reprezentował. Jeśli ktoś sobie nie poradził z maturą próbną, to nie znaczy to, że obowiązkowa matura z matematyki to głupi pomysł, tylko że ta osoba ma poważne braki i powinien wziąć się za naukę!

----------
Silnia.eu - [url="http://www.silnia.eu"]kursy maturalne z matematyki[/url] i korepetycje w Lublinie
Avatar
Wika / 16 grudnia 2009 o 18:12
0
Witam,
Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test był ten sam. Ciekawe, prawda?
Witam,
Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test by... rozwiń
Avatar
HAKARAT / 25 listopada 2009 o 17:40
0
nina napisał:
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!

Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe..
NARA

Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe..
NARA rozwiń
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:59
0
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia,... rozwiń
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:48
0
dobrze prawisz kolego, ja musiałam się męczyc z gupimi powieściami o farmazonach, a tak to mogę sobie płytki do domu policzyć :} a tak poza tym powodzenia po studiach humanistycznych....sprzątaczka, pomoc domowa....humaniści nie mają co robic w tym kraju - niestety taka jest prawda :/ A jak policzysz ile to 20 % zniżki na spodniach!!!
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:45
0
LUDZIE NIE OBRAŻAJCIE GIMNAZJALISTÓW...te zadania są łatwiejsze niż w gimnazjum...:/
Avatar
Gośśśćććć / 5 listopada 2009 o 16:00
0
dla mnie probna matura prawde mowiac byla w sam raz... sadze ze jesli tego typu zadania pojawia sie na w maju nie bedzie tragedii, bo byly to typowe przekladowe zadania ktore przerabiamy rozpoczynajac nowy temat. Sama jestem przecietnym uczniem i mysle ze przez te kilka miesiecy kazdy jest w stanie nauczyc sie na te minimum...
Avatar
maturzysta / 4 listopada 2009 o 18:42
0
umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz

Żeby jeszcze o znajomość języka tu chodziło...
Ale po co komu umiejętność odgadywania, co autor tekstu miał na myśli? Potrzebne to jak rybie kalesony. I wychodzi później, że po takim głowieniu się nad metaforami i innymi synekdochami ludzie nie potrafią ułożyć poprawnego zdania w ojczystym języku.
Avatar
kasia12322 / 4 listopada 2009 o 15:35
0
Seweryn napisał:
Ja uważam że pryzwrócenie matury z matematyki to batrdzo dobry pomysł. kolezanka twierdzi że przez matematyke nie bedzie mogła sie kształcic w kierunku humanistycznym. To ja mam tak samo powiedziec na maturę z języka polskiego? jak ja musze sie męczyc z językiem polskim to niech humanisci troche pomyślą.


Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin żeby ZDAĆ matematykę, ledwo zdać (co dotyczy pewnie większości), a potem jeszcze główkować na egzaminie.


Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2010 o 12:28
0
mi nie za bardzo poszla probna mateamtyka. Musialam isc na korepetycje poduczyc sie i teraz czuje sie bardziej na silach pisac ja niz wczesniej
Avatar
~Marcin~ / 15 lutego 2010 o 18:36
0
Tegoroczna matura próbna była bardzo prosta. A w edukacji nie chodzi o to, by było przyjemnie, ale o to, żeby taki absolwent liceum coś sobą reprezentował. Jeśli ktoś sobie nie poradził z maturą próbną, to nie znaczy to, że obowiązkowa matura z matematyki to głupi pomysł, tylko że ta osoba ma poważne braki i powinien wziąć się za naukę!

----------
Silnia.eu - [url="http://www.silnia.eu"]kursy maturalne z matematyki[/url] i korepetycje w Lublinie
Avatar
Wika / 16 grudnia 2009 o 18:12
0
Witam,
Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test był ten sam. Ciekawe, prawda?
Witam,
Nie jestem zorientowana czy już odbyła się próbna matura z języka polskiego, czy jeszcze nie, ponieważ ten egzamin zdawałam kilka lat temu. Chciałam się podzielić pewnym spostrzeżeniem, mianowicie gdy zdawałam maturę okazało się, że niestety musiałam podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu z polskiego. Kilka miesięcy później, gdy weszłam na stronę, gdzie znajdowały się arkusze z próbnej matury 2008 z języka polskiego okazało się, że komisja podała ten sam temat, który pisałam na maturze poprawkowej w sierpniu, nawet test by... rozwiń
Avatar
HAKARAT / 25 listopada 2009 o 17:40
0
nina napisał:
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!

Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe..
NARA

Tak masz rację kiedyś była taka matura że się w pale nie mieści, ale zapomniałaś dodać damo że kiedyś matura to był PIKUŚ i chyba coś Ci sie w główce pomyliło... Haha A po tym co piszesz musiasz mieć chyba z 60 lat albo jesteś tak bardzo niedorozwinięta że nie potrafisz się cieszyć życiem i żal Ci d**e ściska że mamusia Cie nie puszczała na dyskoteki hehe..
NARA rozwiń
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:59
0
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia, a teraz licealistki po imprezach wędrują i wszystko mają w d..pie. Nie narzekajcie tylko weście się do roboty. Zadania są na poziomie gimnazjum. Powodzenia na studiach i pamiętajcie na każdych studiach jest matematyka, bo to podstawa, człowiek wykształcony musi znac podstawy matematyki i historii własnego państwa, a jak Wam nie pasuje to do miotły!!!
I dobrze że połowa nie zda!!! studiują takie matoły, że aż głowa boli, barany kończą szkołę średnią i 30 % wystarczy na zaliczenie!!! Robimy wykształconych tempaków!!! jak kończyłam szkołę średnią to były takie matury że Wam się nawet nie śniło!!! byście popadali jak muchy. A z polskiego - prezentacja!!! Ludzie, qr..a co to ma byc. Nawet połowa sama tej prezentacji nie zrobi. Chodząc do liceum kładłam się o 2 w nocy i już o 5 wstawałam żeby wszystko powtórzyć, a i tak byłam średnia,... rozwiń
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:48
0
dobrze prawisz kolego, ja musiałam się męczyc z gupimi powieściami o farmazonach, a tak to mogę sobie płytki do domu policzyć :} a tak poza tym powodzenia po studiach humanistycznych....sprzątaczka, pomoc domowa....humaniści nie mają co robic w tym kraju - niestety taka jest prawda :/ A jak policzysz ile to 20 % zniżki na spodniach!!!
Avatar
nina / 19 listopada 2009 o 20:45
0
LUDZIE NIE OBRAŻAJCIE GIMNAZJALISTÓW...te zadania są łatwiejsze niż w gimnazjum...:/
Avatar
Gośśśćććć / 5 listopada 2009 o 16:00
0
dla mnie probna matura prawde mowiac byla w sam raz... sadze ze jesli tego typu zadania pojawia sie na w maju nie bedzie tragedii, bo byly to typowe przekladowe zadania ktore przerabiamy rozpoczynajac nowy temat. Sama jestem przecietnym uczniem i mysle ze przez te kilka miesiecy kazdy jest w stanie nauczyc sie na te minimum...
Avatar
maturzysta / 4 listopada 2009 o 18:42
0
umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz

Żeby jeszcze o znajomość języka tu chodziło...
Ale po co komu umiejętność odgadywania, co autor tekstu miał na myśli? Potrzebne to jak rybie kalesony. I wychodzi później, że po takim głowieniu się nad metaforami i innymi synekdochami ludzie nie potrafią ułożyć poprawnego zdania w ojczystym języku.
Avatar
kasia12322 / 4 listopada 2009 o 15:35
0
Seweryn napisał:
Ja uważam że pryzwrócenie matury z matematyki to batrdzo dobry pomysł. kolezanka twierdzi że przez matematyke nie bedzie mogła sie kształcic w kierunku humanistycznym. To ja mam tak samo powiedziec na maturę z języka polskiego? jak ja musze sie męczyc z językiem polskim to niech humanisci troche pomyślą.


Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin żeby ZDAĆ matematykę, ledwo zdać (co dotyczy pewnie większości), a potem jeszcze główkować na egzaminie.


Mylisz się, Sewerynie. Wolę matematykę od polskiego, ale nie uważam, że jest dobrze, iż musimy pisać obowiązkowo matematykę. Jako Polak powinieneś chyba umieć dobrze język ojczysty, bez tego ani rusz. A matematykę nie każdy rozumie. Z polskiego można bez problemu zdać na 30% nawet jeśli się nie będzie uczyło. Po coś uczyłeś się czytać i pisać. J. polski podstawowy jest bardzo łatwy, więc uważam, iż nie będzie dla Ciebie taką męczarnią podejście do matury z polskiego jak dla tych, którzy muszą siedzieć wiele godzin ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 107 14

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 12

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 26 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?