Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

24 sierpnia 2017 r.
12:54

Napaść w centrum Lublina. Ukrainka mówiła w swoim języku, dostała w głowę butelką

0 69 A A

Młoda kobieta została zaatakowana w centrum Lublina, bo mówiła w ojczystym języku. Dostała cios butelką piwa w głowę. Policjanci szukają napastników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wszczęliśmy właśnie śledztwo dotyczące napaści i znieważenia kobiety ze względu na jej narodowość – wyjaśnia Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Pokrzywdzona doznała obrażeń głowy, które na szczęcie nie zagrażają jej życiu.

Do napaści doszło 13 sierpnia nad ranem, przy pl. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Daria P. razem z dwiema koleżankami wracała z dyskoteki. Młode kobiety rozmawiały po ukraińsku. Na pobliskim placu siedziała grupa młodych ludzi – trzej mężczyźni i dwie kobiety. Słysząc język ukraiński zaczęli zaczepiać i obrażać kobiety. Krzyczeli „Polska dla Polaków”. Daria P. podeszła do jednej z kobiet.

– Doszło do utarczki słownej i wyzwisk, które później przerodziły się w agresję fizyczną. Doszło do szarpaniny. Młodzi ludzie zaczęli bić i kopać pokrzywdzoną – mówi nadkom. Renata Laszczka – Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

W pewnej chwili jeden z mężczyzn podszedł do 23-letniej Darii i uderzył ją w głowę butelką piwa. Kobieta upadła na chodnik. Jak informują policjanci, po awanturze sama zgłosiła się do szpitala.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają kryminalni z komendy miejskiej. Jednym z głównych dowodów są zabezpieczone nagrania z kamer monitoringu. W związku ze sprawą policjanci poszukują dwóch mężczyzn w wieku około 25 lat oraz młodej kobiety. Informacje można przekazywać pod numerami tel. 81-535-53-12, 696-881-241 bądź 997. Za stosowanie przemocy z powodu przynależności narodowej grozi do 5 lat więzienia.

Napaść z 13 sierpnia, nie jest pierwszą tego rodzaju, do jakiej doszło ostatnio w Lublinie. W lipcu informowaliśmy o mężczyźnie, który zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych. Paweł P. rzucił się na 58-latkę myśląc, że jest Ukrainką.

Do ataku doszło w biały dzień, przy Tarasach Zamkowych. Młody mężczyzna bił kobietę pięściami. Po napaści uciekł w pobliże stacji benzynowej. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że to 22-latek z gminy Niemce. Ofiara Pawła P. trafiła do szpitala. U 58-latki stwierdzono poważne obrażenia twarzy. Pawłowi P. grozi do 5 lat więzienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 r. o 14:39
+1
raz nie zawsze i nie plakac Ukraince w komentarzach i jezyka sie uczyc a nie "kali jest kali pic" to raz, a dwa sam mialem podobne zajscie w Kijowie.... W kazdym kraju, miescie znajdzie sie niewlasciwy moment czy sytuacja.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 r. o 14:29
+1
Już lewacki szlam szczeka? Do budy psie pomioty. W każdym kraju zdarzają się przypadki kryminalne i co z tego.
Avatar
Dede / 24 sierpnia 2017 r. o 13:40
+1
Trudno uwierzyć że podeszła do nich i wdała się w utarczkę - czyżby miała jakaś tajna broń ? Mloty, piły, siekiery albo myślała że to dzieci i sama ich załatwi jak jej pobratymcy za dawnych czasów ?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 r. o 13:04
+1
Wreszcie budzi się patriotyzm wśród młodych obywateli Rzeczpospolitej. Brawo patrioci.
Avatar
NaziKremlinPeople / 30 sierpnia 2017 r. o 09:59
0
MuzeumKresuKopernika napisał:
Więc, niech przyjeżdżają, niech zakładają firmy, niech się bogacą. Jednak, obawiam się sytuacji Wrocławia, że będzie tak dużo Ukraińców, że na Placu Konstytucji 3 maja (typowo ukraińskie miejsce) będą pochwały caratu cyrylicą sprejowane na scianach.
 Byłem tam dzisiaj, sprawdziłem. Napisy są obecne na ścianach w formie graffiti po angielsku oznacza "TZAR". Typowa propaganda. Na mój gust, lepiej, byłoby zmienić nazwe Placu, bo na środku tego placu zamiast Pomnika Konstytucji, wybudowano komercyjny biurowiec...
 Byłem tam dzisiaj, sprawdziłem. Napisy są obecne na ścianach w formie graffiti po angielsku oznacza "TZAR". Typowa propaganda. Na mój gust, lepiej, byłoby zmienić nazwe Placu, bo na środku tego placu zamiast Pomnika Konstytucji, wybudowano komercyjny biurowiec... rozwiń
Avatar
MuzeumKresuKopernika / 28 sierpnia 2017 r. o 18:22
0
Jestem przeciwny konfliktom etnicznym, przemocy, morderstwo, skalpom, i oraz chuligaństwu. Szczerze do ludzi z Ukrainy nic nie mam, mam swiadomość, że z powodu polityki ZSRR nie sa narodem, tylko są obywatelami jednej z republik. Mam świadomość, że podlegają moskiewskiej indoktrynacji imperialistycznej bardziej niż polacy, wszak posługują sie Rosyjskim i ichniejszymi serwisami i mediami. Wiem, że jest im ciężko, z powodu słabej gospodarki fiskalnej, oraz niebotycznych rozmiarów szarej strefy. Więc, niech przyjeżdżają, niech zakładają firmy, niech się bogacą. Jednak, obawiam się sytuacji Wrocławia, że będzie tak dużo Ukraińców, że na Placu Konstytucji 3 maja (typowo ukraińskie miejsce) będą pochwały caratu cyrylicą sprejowane na scianach. W sklepach, punktach gastronomicznych, lodziarniach, fabrykach, oraz w regionie w obsłudze turystów na letniskach, nie będzie harmoni, bo w sklepie czy restauracji zatrudniającycm 8-10 osób, 7-8 to beda ukraińcy. Jakoś, jest tak, że polscy własciciele starają sie balansować, polaków z ukraińcami w swoich firmach - przez poprawnośc polityczną, i fakt że sami mają korzenie kresowe. Jednak Ukraińcy jak juz zakładają biznes w Polsce, to niebalansują, to moja szczera obserwacja, spostrzeżenie, i zmierzony empirycznie fakt. Na wschodzie nie ma kultury balansu. I smutny kazus Wrocławia na którego dynamikę tak ślepo często się powołujemy, w którym większosc mieszkańców ma lwowskie korzenie, tam nie ma balansu, przez co upycha sie więcej ludzi niższym kosztem. Poznan jest nieopodal i tam starają się balansować nardowości. Efekt jest taki, że pensje we Wrocławiu stoja w miejscu, podczas gdy w Poznaniu są wyższe i rosną. Ceny rosną. I to moze byc obiektywną przesłanką, dlaczego młodzież jest tak nastawiona...prawicowo... WIęcej balansu, kontroli a przede wszystkim rozsądku na przyszłośc
Jestem przeciwny konfliktom etnicznym, przemocy, morderstwo, skalpom, i oraz chuligaństwu. Szczerze do ludzi z Ukrainy nic nie mam, mam swiadomość, że z powodu polityki ZSRR nie sa narodem, tylko są obywatelami jednej z republik. Mam świadomość, że podlegają moskiewskiej indoktrynacji imperialistycznej bardziej niż polacy, wszak posługują sie Rosyjskim i ichniejszymi serwisami i mediami. Wiem, że jest im ciężko, z powodu słabej gospodarki fiskalnej, oraz niebotycznych rozmiarów szarej strefy. Więc, niech przyjeżdżają, niech zakładają firmy, ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 r. o 12:19
0
Złodzieje zawsze znajdą sobie pretekst do ataku na kobiety, przecież to takie męskie. Do kamieniołomów z nimi.
Avatar
yhymm / 27 sierpnia 2017 r. o 09:19
0
undefined napisał:
A co mośkowo-szkopskie nauczyciele Polaków powiecie na grandę jak spotkała Polkę 2 dni temu w Rimini ? Nic tylko narzekacie na Tych co mają mośkowo-szkopskie szczekanie w d....
 Ha o tym to DW jakoś chyba nie raczył wspomnieć. Ot taka tolerancja i multikulti.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2017 r. o 07:58
0
To jest Pl. Kaczora i..... Wszelkie draństwo (nawet ze sraniem na środku Pl.) co POżywka szkopskiej i nasi szczekaczek.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2017 r. o 07:55
0
A co mośkowo-szkopskie nauczyciele Polaków powiecie na grandę jak spotkała Polkę 2 dni temu w Rimini ? Nic tylko narzekacie na Tych co mają mośkowo-szkopskie szczekanie w d....
Avatar
NaziKremlinPeople / 30 sierpnia 2017 r. o 09:59
0
MuzeumKresuKopernika napisał:
Więc, niech przyjeżdżają, niech zakładają firmy, niech się bogacą. Jednak, obawiam się sytuacji Wrocławia, że będzie tak dużo Ukraińców, że na Placu Konstytucji 3 maja (typowo ukraińskie miejsce) będą pochwały caratu cyrylicą sprejowane na scianach.
 Byłem tam dzisiaj, sprawdziłem. Napisy są obecne na ścianach w formie graffiti po angielsku oznacza "TZAR". Typowa propaganda. Na mój gust, lepiej, byłoby zmienić nazwe Placu, bo na środku tego placu zamiast Pomnika Konstytucji, wybudowano komercyjny biurowiec...
 Byłem tam dzisiaj, sprawdziłem. Napisy są obecne na ścianach w formie graffiti po angielsku oznacza "TZAR". Typowa propaganda. Na mój gust, lepiej, byłoby zmienić nazwe Placu, bo na środku tego placu zamiast Pomnika Konstytucji, wybudowano komercyjny biurowiec... rozwiń
Avatar
MuzeumKresuKopernika / 28 sierpnia 2017 r. o 18:22
0
Jestem przeciwny konfliktom etnicznym, przemocy, morderstwo, skalpom, i oraz chuligaństwu. Szczerze do ludzi z Ukrainy nic nie mam, mam swiadomość, że z powodu polityki ZSRR nie sa narodem, tylko są obywatelami jednej z republik. Mam świadomość, że podlegają moskiewskiej indoktrynacji imperialistycznej bardziej niż polacy, wszak posługują sie Rosyjskim i ichniejszymi serwisami i mediami. Wiem, że jest im ciężko, z powodu słabej gospodarki fiskalnej, oraz niebotycznych rozmiarów szarej strefy. Więc, niech przyjeżdżają, niech zakładają firmy, niech się bogacą. Jednak, obawiam się sytuacji Wrocławia, że będzie tak dużo Ukraińców, że na Placu Konstytucji 3 maja (typowo ukraińskie miejsce) będą pochwały caratu cyrylicą sprejowane na scianach. W sklepach, punktach gastronomicznych, lodziarniach, fabrykach, oraz w regionie w obsłudze turystów na letniskach, nie będzie harmoni, bo w sklepie czy restauracji zatrudniającycm 8-10 osób, 7-8 to beda ukraińcy. Jakoś, jest tak, że polscy własciciele starają sie balansować, polaków z ukraińcami w swoich firmach - przez poprawnośc polityczną, i fakt że sami mają korzenie kresowe. Jednak Ukraińcy jak juz zakładają biznes w Polsce, to niebalansują, to moja szczera obserwacja, spostrzeżenie, i zmierzony empirycznie fakt. Na wschodzie nie ma kultury balansu. I smutny kazus Wrocławia na którego dynamikę tak ślepo często się powołujemy, w którym większosc mieszkańców ma lwowskie korzenie, tam nie ma balansu, przez co upycha sie więcej ludzi niższym kosztem. Poznan jest nieopodal i tam starają się balansować nardowości. Efekt jest taki, że pensje we Wrocławiu stoja w miejscu, podczas gdy w Poznaniu są wyższe i rosną. Ceny rosną. I to moze byc obiektywną przesłanką, dlaczego młodzież jest tak nastawiona...prawicowo... WIęcej balansu, kontroli a przede wszystkim rozsądku na przyszłośc
Jestem przeciwny konfliktom etnicznym, przemocy, morderstwo, skalpom, i oraz chuligaństwu. Szczerze do ludzi z Ukrainy nic nie mam, mam swiadomość, że z powodu polityki ZSRR nie sa narodem, tylko są obywatelami jednej z republik. Mam świadomość, że podlegają moskiewskiej indoktrynacji imperialistycznej bardziej niż polacy, wszak posługują sie Rosyjskim i ichniejszymi serwisami i mediami. Wiem, że jest im ciężko, z powodu słabej gospodarki fiskalnej, oraz niebotycznych rozmiarów szarej strefy. Więc, niech przyjeżdżają, niech zakładają firmy, ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 r. o 12:19
0
Złodzieje zawsze znajdą sobie pretekst do ataku na kobiety, przecież to takie męskie. Do kamieniołomów z nimi.
Avatar
yhymm / 27 sierpnia 2017 r. o 09:19
0
undefined napisał:
A co mośkowo-szkopskie nauczyciele Polaków powiecie na grandę jak spotkała Polkę 2 dni temu w Rimini ? Nic tylko narzekacie na Tych co mają mośkowo-szkopskie szczekanie w d....
 Ha o tym to DW jakoś chyba nie raczył wspomnieć. Ot taka tolerancja i multikulti.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2017 r. o 07:58
0
To jest Pl. Kaczora i..... Wszelkie draństwo (nawet ze sraniem na środku Pl.) co POżywka szkopskiej i nasi szczekaczek.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2017 r. o 07:55
0
A co mośkowo-szkopskie nauczyciele Polaków powiecie na grandę jak spotkała Polkę 2 dni temu w Rimini ? Nic tylko narzekacie na Tych co mają mośkowo-szkopskie szczekanie w d....
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 r. o 22:16
0
Nie chcemy potomków banderowskich morderców w Polsce, niech wracają do siebie i niech zabiorą ze sobą Żuka.
Avatar
phi / 25 sierpnia 2017 r. o 13:31
0
undefined napisał:
NACJONALISTYCZNE ZWIERZĘTA ZNOWU SZALEJĄ. Jak na początku XX wieku, znów obwiniają innych o swoje nieudane zmarnowane życie i patologie w której się wychowali.
  Zgadza się na Ukrainie szaleje neonazizm i to oficjalnie, urzędowo, zgodnie z ukraińskim prawem uchwalonym przez ukraiński parlament, wybrany przez ukraińskie społeczeństwo. Teraz mordercy dzieci, kobiet i staruszków to heroje, w dodatku bez żenady Ukraińcy organizują parady ku czci SS-Hałyczyna.
Avatar
M. / 25 sierpnia 2017 r. o 13:07
0
Trochę mnie dziwi powyższą dyskusja. Niezależnie czy dziewczyny były z Ukrainy, Ugandy czy z Lubartowskiej, to i tak mamy do czynienia z chuligańskim wybrykiem w samym centrum miasta pod nosem Komisariatu I Policji. Gdyby był to jakiś odosobniony incydent to możnaby dywagować. Niestety, pijackie burdy w tym miejscu to norma. Należałoby zadać raczej pytanie Komendantowi Miejskiemu Policji i Komendantowi Straży Miejskiej cóż takiego stoi na przeszkodzie, że w miejscu tym nie można zapewnić elementarnego porządku? 
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 r. o 09:58
0
NACJONALISTYCZNE ZWIERZĘTA ZNOWU SZALEJĄ. Jak na początku XX wieku, znów obwiniają innych o swoje nieudane zmarnowane życie i patologie w której się wychowali.