Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Parczew

9 lipca 2020 r.
8:33

Zero punktów w skali Apgar. Lekarz w Parczewie do rodzącej kobiety: Umiałaś zrobić dziecko? To teraz masz!

433 12 A A

Zamiast pierwszego krzyku dziecka, pani Natalia na sali porodowej słyszała krzyki personelu medycznego i śmiech lekarza. Dlaczego mimo bezproblemowej ciąży, po porodzie mała Eliza dostała ZERO punktów w skali Apgar?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wymarzone dziecko

Pani Natalia i pan Robert są parą od kilku lat. Oboje wychowywali się w niepełnych rodzinach, dlatego marzyli o stworzeniu własnej. Kiedy pani Natalia skończyła 18 lat, razem z partnerem zdecydowali się na dziecko.

- Eliza jest planowanym dzieckiem. Chcieliśmy, żeby był ktoś, o kogo będziemy się troszczyć we dwójkę – mówi Natalia Wójcik. - Chcieliśmy stworzyć rodzinę, żeby było do kogo wracać do domu – dodaje Robert Ziółkowski.

Ciąża przebiegała prawidłowo. Kobieta była pod opieką lekarza z Lublina i tam zamierzała urodzić. Z powodu pandemii i rozpoczętej przed terminem akcji porodowej, musiała jednak pojechać do najbliższego szpitala w Parczewie.

- Gdy rozstawaliśmy się w izbie przyjęć, obawiałem się tylko tego, że będzie tam sama. Nie będzie nikogo, kto potrzyma ją za rękę. Nie widziałem żadnego ryzyka. Przecież to szpital, miejsce gdzie ratuje się życie – wspomina pan Robert.

- Kiedy lekarz przyszedł, zobaczył datę mojego urodzenia, bez wahania powiedział, że rodzimy. Skoro jestem młoda to sobie poradzę. Kiedy zrobiono mi pomiar miednicy, pielęgniarka spytała go, czy może lepiej wykonać cesarskie cięcie. Lekarz powtórzył, że jestem młoda to sobie poradzę. Zalecił oksytocynę i poszedł sobie – opowiada pani Natalia.

Akcja porodowa nie rozwijała się. Zdecydowano o podaniu pani Natalii oksytocyny, która miała przyspieszyć poród. Od tego momentu pacjentka i jej dziecko powinny być ciągle monitorowani przy pomocy badania KTG.

- Położna naprawdę się starała. Lekarz się ze mnie śmiał. Powiedział coś w stylu: Chciałaś dziecko? Umiałaś je zrobić? To teraz masz – relacjonuje Wójcik.

Z relacji kobiety wynika, że nikt z personelu z nią nie rozmawiał, nie wyjaśnił, co się dzieje. Mimo że wszystko wskazywało, że były zagrożone funkcje życiowe dziecka, kobiecie kazano przejść o własnych siłach do innej sali.

- Kiedy akurat byłam podpięta pod KTG, dziecku zaczęło spadać tętno. Nie wiadomo, ile razy to miało miejsce, bo nie byłam cały czas monitorowana. Wpadłam w panikę, zaczęłam krzyczeć. Oni to widzieli i zignorowali. Chwilę potem próbowali ją wypchnąć, to się okazało, że Eliza już nie oddycha. Nagle położna stwierdziła: będzie cięcie – opowiada pani Natalia.

Zero punktów

- Położna krzyczała do mnie: szybciej, bo zabijesz dziecko. Dotarło do mnie po chwili, że Eliza nie płacze. Spytałam, dlaczego, ale mnie ignorowano. Zaczęłam bardzo krzyczeć, wręcz wyć, mówiąc, że chce zobaczyć dziecko. Usłyszałam: Zamknij pysk i się nie drzyj – wspomina młoda matka.

Eliza dostała zero punktów w skali Apgar. Dziewczynka trafiła do specjalistycznej kliniki, gdzie wprowadzono ją w stan hipotermii i rozpoczęto walkę o życie. Młodą matkę umieszczono w sali z inną kobietą, która cieszyła się ze swojego macierzyństwa.

- Nigdy w życiu nic tak bardzo mnie nie bolało. Widziałam, jak tamta dziewczyna przytula swoje dziecko, jak karmi córkę. Ja nawet nie widziałam Elizy po porodzie – żali się Wójcik.

Z powodu pandemii szpitale są zamknięte dla odwiedzających. Pan Robert nie miał żadnych informacji od partnerki, personel medyczny nie chciał z nim rozmawiać.

- Nie chcieli udzielić mi żadnych informacji. Argumentowali, że nie są pewni, czy rozmawiają z ojcem dziecka. Do szpitala wejść nie mogłem. Natalia zadzwoniła do mnie, że córkę zabrano do szpitala. Ponowiłem telefon do szpitala w Parczewie, gdzie zapewniono mnie, że z dzieckiem jest wszystko w porządku, ale potrzebuje pomocy z oddychaniem, dlatego ją tam skierowano. Dopiero tam, w szpitalu specjalistycznym dowiedziałem się, że stan mojej córki jest tragiczny – opowiada pan Robert.

Córka pani Natalii i pana Roberta przez trzy tygodnie walczyła o życie. Z powodu niedotlenienia podczas porodu doszło do zamartwicy. Dziewczynka nie widzi, nie płacze, nie porusza się, nie potrafiła ssać. Była karmiona przez sondę. Ma ostrą padaczkę. Jej mózg jest aktywny tylko w trzydziestu procentach.

W tym czasie pani Natalia wciąż przebywała w szpitalu w Parczewie. Jej stan również był bardzo poważny, ponieważ podczas cesarskiego cięcia doszło do powikłań.

- Podczas cesarskiego cięcia uszkodzono mi pęcherz. Lekarze nie zauważyli tego – mówi Wójcik.

Nowe życie

Młodzi rodzice uczą się specjalistycznej opieki nad Elizą, szukają lekarzy, którzy odpowiedzą na pytanie, jak będzie się rozwijała ich córka. Najtrudniejsza dla rodziców jest jednak świadomość, że w każdej chwili Eliza może umrzeć.

- Każdego ranka, wieczora, także podczas przerw w codziennych czynnościach, pytam Natalię, czy córka oddycha. Największą obawą dla mnie jest to, że Eliza być może zaraz nie będzie mogła już żyć. Że będzie bezwładna – wyznaje Robert Ziółkowski.

Ani lekarz przyjmujący poród, ani dyrekcja szpitala, nie wyjaśnili młodym rodzicom, co się wydarzyło na sali porodowej. Rodzice zawiadomili prokuraturę, o pomoc w sprawie zwrócili się do adwokata.

- Po podaniu oksytocyny monitoring KTG powinien mieć charakter ciągły. Tętno dziecka powinno pozostawać pod ścisłą kontrolą, ponieważ to pozwala wychwycić moment, kiedy dziecko jest niedotlenione i należy podjąć decyzję o cesarskim cięciu. Wszystko wskazuje na to, że z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością doszło do błędu ludzkiego. Jest to podstawą do zadośćuczynienia dla dziecka – przekonuje Joanna Lazer, adwokat.

Na rozmowę przed kamerą zgodzili się ordynator oddziału położniczego oraz lekarz przyjmujący poród. Jednak zamiast nich przed kamerą stanęli inni przedstawiciele szpitala.

- W naszej ocenie nie ma podstaw do wszczęcia wewnętrznego dochodzenia. Pierwsze słyszę o tych okolicznościach. Zorganizujemy raz jeszcze spotkanie całego zespołu, posłuchamy, co mają do powiedzenia – mówi Janusz Hordejuk, dyrektor naczelny SPZOZ w Parczewie.

Sprawą zajęła się prokuratura. Rodzice o pomoc zwrócili się również do Rzecznika Praw Pacjenta, a pełnomocnik rodziny wystąpił na drogę cywilną, aby jak najszybciej Eliza mogła otrzymać rentę na czas trwania sprawy. - Przyszła do mnie kobieta z personelu szpitala i zaczęła mnie na kolanach prosić, żebym sprawy nie zgłaszała, bo oni potracą pracę. To było bezczelne z ich strony, bo to oni zniszczyli nam rodzinę. Eliza była niewinna, ona nie mogła się obronić – kończy pani Natalia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lbnpl / 9 lipca 2020 r. o 08:57
+63
Od dziesiątek lat parczewski szpital ma opinie zwykłej umieralni. Z kim nie rozmawiam kto tam był to takie same opinie: konowały i nieudaczniki. Zamknąć to dziadostwo.
Avatar
PISFAN / 9 lipca 2020 r. o 09:40
+62
Sie pytam szanownego konowała Gdzie jego tzw "KLAUZULA SUMIENIA" którą zapewnie codziennie swoją gębę wyciera ? Wywalić doktorka na zbity pysk z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu lekarza podać jego personalia szpitalowi zasądzić dużą bańkę odszkodowanie dla kobiety później niech dochodzą zwrotu kasy + odsetki od tego kierowała Najwyżej szpital padnie skoro zatrudniają taki personel będzie mała strata a pacjenci życie zyskają
Avatar
Malkow1 / 9 lipca 2020 r. o 11:15
+39
Nie jestem fanem PISu ale coraz bardziej podoba mi się ostatnia zmiana w kodeksie karnym wsadzająca bezwzględnie takich konowałów do pierdla. Należy rozważyć czy nie wprowadzić też obowiązkowo zakazu wykonywania zawodu w takich przypadkach. Zdaje się że mocno poszukiwani są kierowcy, akwizytorzy itp
Avatar
Poszkodowana / 9 lipca 2020 r. o 18:08
+25
To są lekarze czy konowały. Kiedyś przez takiego tępaka straciłam dziecko . Wstyd i żenada zeby dalej być doktorem powinien jak najszybciej odejsc
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 09:13
+24
Panie kandydacie Duda - podobno rodzina jest dla pana ważna. Zrobi pan coś w tej sprawie?
Avatar
Matteo / 9 lipca 2020 r. o 19:06
+20
Jestem ciekaw czy wkoncu coś zrobią z tym szpitalem? Nie wiem czy lekarzy tam można nazwać nawet konowałami oczywiscie mówię z własnego doświadczenia... Totalna masakra i czas odwołać tego dyrektora i cała resztę
Avatar
Sebek / 9 lipca 2020 r. o 21:16
+17
Powinni całkiem zamknąć ten pseudo szpital. Personel to istna pomyłka. Nikt nie chce żeby pieniądze z naszych kieszeni szły na takie ,,coś"
Avatar
WSumieToNikt / 9 lipca 2020 r. o 12:05
+15
Panie kandydacie Duda - podobno rodzina jest dla pana ważna. Zrobi pan coś w tej sprawie?
Człowieku, co ty chcesz od tego Dudy, żeby załatwiał każdą sprawę w powiecie? Widać kampania ci się rzuciła na mózg. Tu teraz dobry adwokat i solidny prokurator może pomóc, a raczej przynieść zadośćuczynienie krzywdzie. To jest ta właśnie Polska powiatowa, samorządna, gdzie różne kliki obsiadają całe instytucje od urzędów po szpitale itd. A bycie specjalistą, dodatkowo ukierunkowanym na dobro petenta, nie jest wymagane i przestrzegane.
Avatar
mysiowa / 9 lipca 2020 r. o 22:49
+12
Ten szpital to PORAŻKA-UMIERALNIA! TAM ZMARLI MOI DZIADKOWIE. W LUTYM ZMARŁ STRYJ- ZMARŁ W PIĄTEK WIECZOREM A RODZINĘ ZAWIADOMILI DOPIERO W PONIEDZIAŁEK!!!!
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 09:48
+9
Sie pytam szanownego konowała Gdzie jego tzw "KLAUZULA SUMIENIA" którą zapewnie codziennie swoją gębę wyciera ? Wywalić doktorka na zbity pysk z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu lekarza podać jego personalia szpitalowi zasądzić dużą bańkę odszkodowanie dla kobiety później niech dochodzą zwrotu kasy + odsetki od tego kierowała Najwyżej szpital padnie skoro zatrudniają taki personel będzie mała strata a pacjenci życie zyskają
Dokładnie! Niestety u nas politycy bojący się kleru szanują tylko "życie poczęte", a dziecko już urodzone nie może liczyć na żadne wsparcie. "Dostaliśta 500+ i ma wam to wystarczyć". Trzeba pozbyć się kleru (żadnych kapelanów na etatach itp.) i klerykalnych rozwiązań wpisanych do prawodawstwa, trzeba wypieprzyć wszelkie klauzule sumienia, trzeba głęboko zreformować służbę zdrowia, a może wreszcie wtedy coś się zmieni.
Dokładnie! Niestety u nas politycy bojący się kleru szanują tylko "życie poczęte", a dziecko już urodzone nie może liczyć na żadne wsparcie. "Dostaliśta 500+ i ma wam to wystarczyć". Trzeba pozbyć się kleru (żadnych kapelanów na etatach itp.) i klerykalnych rozwiązań wpisanych do prawodawstwa, trzeba wypieprzyć wszelkie klauzule sumienia, trzeba głęboko zreformować służbę zdrowia, a może wreszcie wtedy coś się zmieni. rozwiń
Avatar
mysiowa / 9 lipca 2020 r. o 22:49
+12
Ten szpital to PORAŻKA-UMIERALNIA! TAM ZMARLI MOI DZIADKOWIE. W LUTYM ZMARŁ STRYJ- ZMARŁ W PIĄTEK WIECZOREM A RODZINĘ ZAWIADOMILI DOPIERO W PONIEDZIAŁEK!!!!
Avatar
Sebek / 9 lipca 2020 r. o 21:16
+17
Powinni całkiem zamknąć ten pseudo szpital. Personel to istna pomyłka. Nikt nie chce żeby pieniądze z naszych kieszeni szły na takie ,,coś"
Avatar
Matteo / 9 lipca 2020 r. o 19:06
+20
Jestem ciekaw czy wkoncu coś zrobią z tym szpitalem? Nie wiem czy lekarzy tam można nazwać nawet konowałami oczywiscie mówię z własnego doświadczenia... Totalna masakra i czas odwołać tego dyrektora i cała resztę
Avatar
Poszkodowana / 9 lipca 2020 r. o 18:08
+25
To są lekarze czy konowały. Kiedyś przez takiego tępaka straciłam dziecko . Wstyd i żenada zeby dalej być doktorem powinien jak najszybciej odejsc
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 12:42
-8
Widziałem już nawet wpisy obarczające Trzaskowskiego winą za wypadki miejskich autobusów w Warszawie należących do podwykonawcy Arriva. Ja zaś nie obarczam winą urzędującego prezydenta, tylko sugeruję, że mógłby coś w ramach swojej działalności zrobić. Bo sam piszesz, że "To jest ta właśnie Polska powiatowa, samorządna, gdzie różne kliki obsiadają całe instytucje od urzędów po szpitale", więc może głowa państwa coś pomoże? Czyli diagnozujesz problem w Polsce lokalnej, ale rozwiązywać go nie chcesz w inny sposób? Czy po prostu krytykujesz każdą wypowiedź, która skłania pana prezydenta do działania na rzecz zwykłych obywateli? Ja oparłem się w swoich oczekiwaniach tylko na tym, co pan Duda mówi w kampanii.
Widziałem już nawet wpisy obarczające Trzaskowskiego winą za wypadki miejskich autobusów w Warszawie należących do podwykonawcy Arriva. Ja zaś nie obarczam winą urzędującego prezydenta, tylko sugeruję, że mógłby coś w ramach swojej działalności zrobić. Bo sam piszesz, że "To jest ta właśnie Polska powiatowa, samorządna, gdzie różne kliki obsiadają całe instytucje od urzędów po szpitale", więc może głowa państwa coś pomoże? Czyli diagnozujesz problem w Polsce lokalnej, ale rozwiązywać go nie chcesz w inny sposób? Czy po prostu kryty... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 12:30
+5
Panie kandydacie Duda - podobno rodzina jest dla pana ważna. Zrobi pan coś w tej sprawie?
Człowieku, co ty chcesz od tego Dudy, żeby załatwiał każdą sprawę w powiecie? Widać kampania ci się rzuciła na mózg. Tu teraz dobry adwokat i solidny prokurator może pomóc, a raczej przynieść zadośćuczynienie krzywdzie. To jest ta właśnie Polska powiatowa, samorządna, gdzie różne kliki obsiadają całe instytucje od urzędów po szpitale itd. A bycie specjalistą, dodatkowo ukierunkowanym na dobro petenta, nie jest wymagane i przestrzegane.
Skoro obarcza się (PiS i jego zwolennicy) pana Trzaskowskiego odpowiedzialnością za awarię oczyszczalni, to chyba urzędujący prezydent mający na ustach masę frazesów o rodzinie mógłby w ramach tzw. Duda Pomoc zaoferować choćby prawnika, który dla tej pokrzywdzonej rodziny coś zrobi? Tylko czy dla pana Dudy to jest rodzina, skoro rodzice pokrzywdzonej dziewczynki nie mają ślubu?... Teraz zrozumiałeś?
Skoro obarcza się (PiS i jego zwolennicy) pana Trzaskowskiego odpowiedzialnością za awarię oczyszczalni, to chyba urzędujący prezydent mający na ustach masę frazesów o rodzinie mógłby w ramach tzw. Duda Pomoc zaoferować choćby prawnika, który dla tej pokrzywdzonej rodziny coś zrobi? Tylko czy dla pana Dudy to jest rodzina, skoro rodzice pokrzywdzonej dziewczynki nie mają ślubu?... Teraz zrozumiałeś? rozwiń
Avatar
WSumieToNikt / 9 lipca 2020 r. o 12:05
+15
Panie kandydacie Duda - podobno rodzina jest dla pana ważna. Zrobi pan coś w tej sprawie?
Człowieku, co ty chcesz od tego Dudy, żeby załatwiał każdą sprawę w powiecie? Widać kampania ci się rzuciła na mózg. Tu teraz dobry adwokat i solidny prokurator może pomóc, a raczej przynieść zadośćuczynienie krzywdzie. To jest ta właśnie Polska powiatowa, samorządna, gdzie różne kliki obsiadają całe instytucje od urzędów po szpitale itd. A bycie specjalistą, dodatkowo ukierunkowanym na dobro petenta, nie jest wymagane i przestrzegane.
Avatar
Malkow1 / 9 lipca 2020 r. o 11:15
+39
Nie jestem fanem PISu ale coraz bardziej podoba mi się ostatnia zmiana w kodeksie karnym wsadzająca bezwzględnie takich konowałów do pierdla. Należy rozważyć czy nie wprowadzić też obowiązkowo zakazu wykonywania zawodu w takich przypadkach. Zdaje się że mocno poszukiwani są kierowcy, akwizytorzy itp
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 09:48
+9
Sie pytam szanownego konowała Gdzie jego tzw "KLAUZULA SUMIENIA" którą zapewnie codziennie swoją gębę wyciera ? Wywalić doktorka na zbity pysk z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu lekarza podać jego personalia szpitalowi zasądzić dużą bańkę odszkodowanie dla kobiety później niech dochodzą zwrotu kasy + odsetki od tego kierowała Najwyżej szpital padnie skoro zatrudniają taki personel będzie mała strata a pacjenci życie zyskają
Dokładnie! Niestety u nas politycy bojący się kleru szanują tylko "życie poczęte", a dziecko już urodzone nie może liczyć na żadne wsparcie. "Dostaliśta 500+ i ma wam to wystarczyć". Trzeba pozbyć się kleru (żadnych kapelanów na etatach itp.) i klerykalnych rozwiązań wpisanych do prawodawstwa, trzeba wypieprzyć wszelkie klauzule sumienia, trzeba głęboko zreformować służbę zdrowia, a może wreszcie wtedy coś się zmieni.
Dokładnie! Niestety u nas politycy bojący się kleru szanują tylko "życie poczęte", a dziecko już urodzone nie może liczyć na żadne wsparcie. "Dostaliśta 500+ i ma wam to wystarczyć". Trzeba pozbyć się kleru (żadnych kapelanów na etatach itp.) i klerykalnych rozwiązań wpisanych do prawodawstwa, trzeba wypieprzyć wszelkie klauzule sumienia, trzeba głęboko zreformować służbę zdrowia, a może wreszcie wtedy coś się zmieni. rozwiń
Avatar
PISFAN / 9 lipca 2020 r. o 09:40
+62
Sie pytam szanownego konowała Gdzie jego tzw "KLAUZULA SUMIENIA" którą zapewnie codziennie swoją gębę wyciera ? Wywalić doktorka na zbity pysk z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu lekarza podać jego personalia szpitalowi zasądzić dużą bańkę odszkodowanie dla kobiety później niech dochodzą zwrotu kasy + odsetki od tego kierowała Najwyżej szpital padnie skoro zatrudniają taki personel będzie mała strata a pacjenci życie zyskają
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Sierż szt. Kamil Trochonowicz i sierż. Marta Golińska-Pieśko sami podtruli się tlenkiem węgla.