Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 listopada 2019 r.
20:12

Wójt gminy Puławy niewinny. Chodziło o niedopełnienie obowiązków podczas ulewnych opadów

Autor: Zdjęcie autora rs
0 13 A A

To już koniec sądowej batalii pomiędzy właścicielami plantacji, którzy na skutek ulewnych opadów w maju 2014 roku stracili swoje uprawy, a oskarżanym o niedopełnienie obowiązków, wójtem gminy Puławy. Sąd Apelacyjny Krzysztofa Brzezińskiego uniewinnił.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W dniu dzisiejszym Sąd Apelacyjny w Lublinie wydał prawomocny wyrok, na mocy którego zostałem uniewinniony ze stawianych mi zarzutów – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych wójt gminy Puławy. Krzysztof Brzeziński podziękował z tej okazji wszystkim, którzy mimo oskarżeń o niedopełnienie obowiązków, głosowali na niego w kolejnych wyborach samorządowych, w roku 2014 oraz 2018.

Decyzja lubelskiego sądu odbiega od tej, która wiosną została podjęta na szczeblu Sądu Rejonowego w Puławach. Ten uznał wójta za winnego błędów podczas zarządzania kryzysowego i ochrony przeciwpowodziowej. Nałożył na niego 10 tys. zł grzywny, kolejne 10 tys. zł na pokrycie kosztów sądowych, a także 1,7 tys. zł na rzecz poszkodowanych rolników - oskarżycieli posiłkowych. Ci ostatni domagali się, swoją drogą, jeszcze surowszego wyroku, włącznie z pozbawieniem Krzysztofa Brzezińskiego prawa do sprawowania funkcji publicznych.

Ostatecznie to jednak wójt gminy może ogłosić zwycięstwo. Sąd Apelacyjny przychylił się do argumentacji, zgodnie z którą opady deszczu z maja 2014 roku były tak intensywne, że podejmowane decyzje podczas ulewy nie miały bezpośredniego wpływu na skalę zniszczeń.

– Opinie biegłych były jednoznaczne i wskazywały, że takiej ilości wody nie można było zatrzymać, a ewentualne podjęcie działań mogło skutkować zalaniem okolicznych zabudowań – argumentuje wójt.

Wyrok wydany przez lubelski sąd jest prawomocny. Zgodnie z nim, Krzysztof Brzeziński został oczyszczony z zarzutów i uznany za niewinnego.

Przypominamy, że do ulewnych deszczy, które skłoniły właścicieli zniszczonych plantacji do oskarżenia włodarza swojej gminy, doszło w maju 2014 roku. Według badań, takiej ilości opadów nie notowano w gminie Puławy od 154 lat. Najbardziej ucierpiały uprawy i plantacje w Bronowicach i Łęce.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wójt M / 22 listopada 2019 o 20:31
+4
Normalne z władzą nikt nie wygra prawo wodne mówi jednoznacznie . Kto jest właścicielem wód napływowych. A opinie zlecane przez wójta za pieniądze podatników zawsze będą na korzyść tego co płaci czyli wójta. Ilość opadów nie jest zależna ani od wójta ani od rolników .A dbałośc o dojazd do gospodarstwa w takim przypadku należy do gminy (pogotowie,straż czy nawet policja) zniszczenia upraw powinny być zwolnione od podatku, jakość rowów melioracyjnych i przydrożnych należy do ich właścicieli, co skutkuje potem zalewaniem.
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 22:07
+2
Czy przegrana w wyborach samorządowych kandydatki z tej strony Wisły musi oznaczać ciągłe kopanie pod wójtem i próbowanie usunięcia go od władzy? Nikt poza garstką nie chciał pani na tym stanowisku, więc proszę dać spokojnie pracować w pełni legalnej i naprawdę dobrej władzy!
Avatar
Mieszkanka gminy / 25 listopada 2019 o 20:38
+1
Naprawdę dobrej władzy? Hahaha Ile wsi nie ma zrobionych dróg, właściwych oświetleń, warunki w niektórych szkołach koszmarne ale no dobrze z mądrzejszymi się nie dyskutuje :) Ważne że stadion w Golebiu będzie. Pozdrawia mieszkanka, która od 5 lat walczy o zrobienie drogi.
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 07:34
+1
Czy to prawda ze Gmina Pulawy wydaje 200 tyś! na promocje??? Ktoś to potwierdzi???
 To nie trudne, informacje są w poprzednim artykule o budżecie. Co z tego, że miejscami brakuje na podstawowe potrzeby jak asfalt, chodnik czy choćby lampa uliczna?
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 05:34
+1
Czy to prawda ze Gmina Pulawy wydaje 200 tyś! na promocje??? Ktoś to potwierdzi???
Avatar
Norb / 22 listopada 2019 o 22:06
+1
Cóż, w tej sytuacji referendum wydaje się już tylko kwestią czasu.
 Zgadzam się! I to oby jak najszybciej!
Avatar
Reżyser / 25 listopada 2019 o 20:01
0
Bareja nie kręcił lepszych lodów od tego co się dzieje w gminie Puławy... ha ha ha... Może by tak Wega to wyreżyserował??? Hit kasowy!!! Łatwo jednak "rządzić" ciemnotą... Buaha ha ha... Skąd wy się ludzie bierzecie? Co by wam nie wcisnąć to upychacie to w swoich pustych łbach jak siano w stodole. TO NONSENS!!! HAHA
Avatar
anna / 25 listopada 2019 o 19:43
0
Cała nadzieja polaków w sędziach. Tylko oni mogą zatrzymać to szaleństwo. Sędziowie Polacy w was wierzą.
Avatar
Mieszko / 23 listopada 2019 o 11:42
0
Brzeziński na promocje wydał już z 1 000 000 złotych. Tak k.... MILION, a drogi w opłakanym stanie
Avatar
Norb / 23 listopada 2019 o 07:36
0
Czy przegrana w wyborach samorządowych kandydatki z tej strony Wisły musi oznaczać ciągłe kopanie pod wójtem i próbowanie usunięcia go od władzy? Nikt poza garstką nie chciał pani na tym stanowisku, więc proszę dać spokojnie pracować w pełni legalnej i naprawdę dobrej władzy!
 Kontrkandydatka zdobyła niespełna 40 proc. głosów. To nazywasz garstką?
Avatar
Mieszkanka gminy / 25 listopada 2019 o 20:38
+1
Naprawdę dobrej władzy? Hahaha Ile wsi nie ma zrobionych dróg, właściwych oświetleń, warunki w niektórych szkołach koszmarne ale no dobrze z mądrzejszymi się nie dyskutuje :) Ważne że stadion w Golebiu będzie. Pozdrawia mieszkanka, która od 5 lat walczy o zrobienie drogi.
Avatar
Reżyser / 25 listopada 2019 o 20:01
0
Bareja nie kręcił lepszych lodów od tego co się dzieje w gminie Puławy... ha ha ha... Może by tak Wega to wyreżyserował??? Hit kasowy!!! Łatwo jednak "rządzić" ciemnotą... Buaha ha ha... Skąd wy się ludzie bierzecie? Co by wam nie wcisnąć to upychacie to w swoich pustych łbach jak siano w stodole. TO NONSENS!!! HAHA
Avatar
anna / 25 listopada 2019 o 19:43
0
Cała nadzieja polaków w sędziach. Tylko oni mogą zatrzymać to szaleństwo. Sędziowie Polacy w was wierzą.
Avatar
Mieszko / 23 listopada 2019 o 11:42
0
Brzeziński na promocje wydał już z 1 000 000 złotych. Tak k.... MILION, a drogi w opłakanym stanie
Avatar
Gosc / 23 listopada 2019 o 11:09
-8
Jakby byl wojtem z PISu to by go sad skazal.ale swoich sie nie rusza.patrz najsztub.
Avatar
Norb / 23 listopada 2019 o 07:36
0
Czy przegrana w wyborach samorządowych kandydatki z tej strony Wisły musi oznaczać ciągłe kopanie pod wójtem i próbowanie usunięcia go od władzy? Nikt poza garstką nie chciał pani na tym stanowisku, więc proszę dać spokojnie pracować w pełni legalnej i naprawdę dobrej władzy!
 Kontrkandydatka zdobyła niespełna 40 proc. głosów. To nazywasz garstką?
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 07:34
+1
Czy to prawda ze Gmina Pulawy wydaje 200 tyś! na promocje??? Ktoś to potwierdzi???
 To nie trudne, informacje są w poprzednim artykule o budżecie. Co z tego, że miejscami brakuje na podstawowe potrzeby jak asfalt, chodnik czy choćby lampa uliczna?
Avatar
Gość / 23 listopada 2019 o 05:34
+1
Czy to prawda ze Gmina Pulawy wydaje 200 tyś! na promocje??? Ktoś to potwierdzi???
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 22:07
+2
Czy przegrana w wyborach samorządowych kandydatki z tej strony Wisły musi oznaczać ciągłe kopanie pod wójtem i próbowanie usunięcia go od władzy? Nikt poza garstką nie chciał pani na tym stanowisku, więc proszę dać spokojnie pracować w pełni legalnej i naprawdę dobrej władzy!
Avatar
Norb / 22 listopada 2019 o 22:06
+1
Cóż, w tej sytuacji referendum wydaje się już tylko kwestią czasu.
 Zgadzam się! I to oby jak najszybciej!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki narciarskie. Kubacki najlepszy z Polaków, dramat Żyły w drugiej serii
film

Skoki narciarskie. Kubacki najlepszy z Polaków, dramat Żyły w drugiej serii 0 0

W sobotę rozegrano pierwszy konkurs indywidualny w Niżnym Tagile. Po pierwszej serii kibice byli pełni radości bo Piotr Żyła plasował się na drugim miejscu z szansami na zwycięstwo. Niestety, drugi skok Polaka zepchnął go do trzeciej dziesiątki zawodów

Mobbing w sanepidzie? Zapowiadanej kontroli jeszcze nie było. "Nie chcemy niczego opóźniać"
Po naszej publikacji

Mobbing w sanepidzie? Zapowiadanej kontroli jeszcze nie było. "Nie chcemy niczego opóźniać" 6 2

Nadal nie rozpoczęła się wspólna kontrola wojewody i Głównego Inspektora Sanitarnego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Zapowiadana jeszcze na październik, miała dotyczyć zarzutów pracowników wobec szefowej stacji

Walczą o życie młodego jeża. "Maluch musiał długo czekać na pomoc"

Walczą o życie młodego jeża. "Maluch musiał długo czekać na pomoc" 0 4

Waży zaledwie 330 gram a jego wyniszczone ciałko prawie nie reaguje na bodźce – opisują stan zdrowia małego jeża członkowie Stowarzyszenia Leśne Pogotowie, którzy prowadzą Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich (powiat lubelski). Trwa walka o życie zwierzęcia.

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów
Z OSTATNIEJ CHWILI

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów 0 0

Do potrącenia mężczyzny doszło na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem. W miejscu wypadku – w Leonowie występują utrudnienia w ruchu.

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:26

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:26 0 0

Niezwykle ciężką batalię mają za sobą szczypiorniści z Puław. Podopieczni trenera Michała Skórskiego wygrali w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem różnicą jednego trafienia

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 28 8

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 30 13

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 7

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 9

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 31 22

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 11

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 19 8

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!