Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ENERGA BASKET LIGA KOBIET

9 kwietnia 2019 r.
14:34

Brianna Kiesel (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Jestem dumna z drużyny

0 22 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Rozmowa z Brianną Kiesel, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • To była dla was niezwykle ciężka seria. Przegrałyście po trzech meczach z aktualnym mistrzem Polski…

– Dałyśmy z siebie naprawdę wszystko. One są po prostu mocnym zespołem. Walczyłyśmy do ostatnich minut. Jestem dumna ze swojej drużyny, z tego sezonu, który miałyśmy. Zaliczyłyśmy słaby początek, ale udało nam się wrócić do gry i awansować do play-offów.

  • Co zadecydowało o tym, że ta seria zakończyła się już po trzech spotkaniach?

– One są dobrym zespołem, ale walczyłyśmy. Trzy mecze to dużo – wszystkie te podróże, treningi i spotkania niemal dzień po dniu. Uważam, że dałyśmy z siebie tyle, ile mogłyśmy. Trafiałyśmy swoje rzuty, trochę też spudłowałyśmy, przegrałyśmy dzisiaj walkę na zbiórkach… Jestem dumna z tego zespołu i szczęśliwa, że miałam okazję być jego częścią.

  • Jak z twoim zdrowiem, bo wróciłaś do gry po kontuzji…

– To był długi proces, ale byłam pod znakomitą opieką w Łodzi i u naszego fizjoterapeuty. Czuję się zdecydowanie lepiej.

  • Jesteś zadowolona z tego, jak ten sezon się dla was ułożył?

– Tak. Myślę, że nic by mi się tutaj nie udało, gdyby nie koleżanki z zespołu. Miałam świetnego trenera, sztab, cały klub… Wszystko było dla mnie naprawdę dobre.

  • Co w takim razie czeka Briannę Kiesel w przyszłości?

– Nie wiem. To temat do przedyskutowania dla mojego agenta.

  • W najbliższym czasie na pewno spróbujesz powalczyć o angaż w WNBA…

– Tak, pojadę na obóz treningowy (Connecticut Sun – dop. red.). Zobaczę, co z tego wyjdzie. Cieszę się bardzo z tej szansy i na pewno dam z siebie wszystko, żeby mi się udało.

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 15:03
+8
Dzieki Brianna ze gre w naszej druzynie , za twoje pozytywne nastawianie w kazdym meczu , kibice w Lublinie o Tobie nigdy nie zapomną , praktycznie w kazdym meczu nasza najlepsza zawodniczka na parkiecie , powodzenia w dalszej karierze koszykarskiej
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 20:18
+6
Czy w tym naszym Lublinie naprawdę nie znajdzie się firma/firmy, które wsparłyby finansowo klub, po to, żeby tak klasowa, wspaniała i sympatyczna koszykarka grała dla naszego miasta w następnym sezonie? Przecież taka zawodniczka mogłaby reklamować te firmy nie tylko podczas gry w naszej lidze, ale także choćby w trakcie sezonu WNBA w USA, bo jestem przekonany, że ona będzie uczestniczyć w tym roku w rozgrywkach tej zawodowej ligi amerykańskiej. Czasami jest mi faktycznie wstyd za taki prozaiczny egoizm i skąpstwo, jaki panuje w światku biznesowym - szczególnie w naszym regionie...
Czy w tym naszym Lublinie naprawdę nie znajdzie się firma/firmy, które wsparłyby finansowo klub, po to, żeby tak klasowa, wspaniała i sympatyczna koszykarka grała dla naszego miasta w następnym sezonie? Przecież taka zawodniczka mogłaby reklamować te firmy nie tylko podczas gry w naszej lidze, ale także choćby w trakcie sezonu WNBA w USA, bo jestem przekonany, że ona będzie uczestniczyć w tym roku w rozgrywkach tej zawodowej ligi amerykańskiej. Czasami jest mi faktycznie wstyd za taki prozaiczny egoizm i skąpstwo, jaki panuje w światku bizne... rozwiń
Avatar
fan / 10 kwietnia 2019 o 12:10
+2
Oczywiście my tutaj sobie dyskutujemy, ale jest jedna podstawowa kwestia BUDŻET na nowy sezon to od niego zależeć będzie wszystko, ale mam nadzieje że Owczarzak czy Trzeciak czy Cebulska czy inna Polka nie będzie pierwszą rozgrywającą
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 07:48
+2
Występy w europejskich pucharach w następnym sezonie - obok oczywiście dobrego wynagrodzenia - to mogłaby być spora zachęta do tego, aby Brianna pozostała nadal w drużynie Pszczółek. Warto byłoby może zwrócić się do urzędu marszałkowskiego o pomoc finansową w tej sprawie. Niektóre polskie zespoły EBLK, także dzięki takiej właśnie pomocy, mogły zagrać w rozgrywkach EuroCup.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 21:54
+2
W Łodzi chcą właśnie w ten sposób zatrzymać Wilson na przyszły sezon, szukając dla niej indywidualnego sponsora wśród łódzkich firm.
Avatar
fan / 9 kwietnia 2019 o 20:53
+2
Tu nie chodzi o egoizm, a bardziej o węża w kieszeni. Taki tutaj mamy klimat... kończyłem renomowaną szkołę średnią w tym mieście, potem studia - myślicie, że ktokolwiek z tych ludzi, z którymi grałem na wf garnęło się do sportu, czy chodziło na jakiekolwiek rozgrywki sportowe jako widz? otóż NIE, nie było nawet po weekendzie z kim pogadać o koszu, ręcznej, żużlu czy nawet nodze. Każdy tylko szpan i szpan. Pamiętam jak przed jakimiś wyborami w przerwie po I połowie na meczu koszykówki w hali im. Niedzieli stanęli do rzutów osobistych Urban (ten od nieruchomości z samoobrony), Muszyński (ostatnio coś z lotniska go pogonili) i ktoś trzeci (chyba Sobczak) - wszystkie oddawane rzuty to niedoloty (poza Urbanem), a dodatkowo tamci z czasem rzucali ,,spod jaj''! (Muszyński tu także nie dorzucał). A teraz zgadnijcie Jakie szkoły i uczelnie kończyli lubelscy politycy?
Tu nie chodzi o egoizm, a bardziej o węża w kieszeni. Taki tutaj mamy klimat... kończyłem renomowaną szkołę średnią w tym mieście, potem studia - myślicie, że ktokolwiek z tych ludzi, z którymi grałem na wf garnęło się do sportu, czy chodziło na jakiekolwiek rozgrywki sportowe jako widz? otóż NIE, nie było nawet po weekendzie z kim pogadać o koszu, ręcznej, żużlu czy nawet nodze. Każdy tylko szpan i szpan. Pamiętam jak przed jakimiś wyborami w przerwie po I połowie na meczu koszykówki w hali im. Niedzieli stanęli do rzutów osobistych Urban ... rozwiń
Avatar
bikiniarz / 10 kwietnia 2019 o 14:26
+1
Uważam, że klub, szukając zawodniczek na pozycję 1 i 5 powinien szukać w USA (ew. Australii). Z Kiesel było bingo i jeżeli nie zagra u nas w przyszłym sezonie, to rzeczywiście szkoda. Ale takich jak Kiesel jest za oceanem więcej, kwestia dobrego rozeznania rynku, decyzji w czas i szczęścia także (no i $ !). Z Nikki Greene także byłoby dobrze pozostać, ale gdyby taka Uju Ugoka chciała wrócić do nas, warto byłoby się nad tym zastanowić. W BLK przez 2 sezony była świetna, a jako człowieka trudno jej nie polubić. Z tego co widzę w lidze francuskiej rzucała całkiem dobrze, zbiórki nieco słabiej... Litwinka na 5 to dla mnie niewiadoma. W Wiśle statystyki miała na poziomie, który w AZS by mnie nie satysfakcjonował (przynajmniej jeżeli chodziłoby o pierwszą podkoszową). Teraz dodatkowo wraca po dziecku, co wcale nie musi oznaczać, że będzie grała gorzej. Kateryna Rymarenko wg mnie ma potencjał i sądzę, że przydałaby się drużynie. Jeżeli chodzi o ew. alternatywę wobec niej w postaci Oksany Mołłowej, to byłoby to rozwiązanie jeszcze lepsze, ale nie wiem co to za człowiek, a mam obawy w związku z jej koneksjami rodzinnymi. Nie wykluczam, że byłoby toksycznie... Pozostwiłbym Dorotę Mistygacz. Sprawdza się. Z pozostałymi paniami pożegnałbym się jednak bez żalu (zachowując miłe sportowe wspomnienia).
Uważam, że klub, szukając zawodniczek na pozycję 1 i 5 powinien szukać w USA (ew. Australii). Z Kiesel było bingo i jeżeli nie zagra u nas w przyszłym sezonie, to rzeczywiście szkoda. Ale takich jak Kiesel jest za oceanem więcej, kwestia dobrego rozeznania rynku, decyzji w czas i szczęścia także (no i $ !). Z Nikki Greene także byłoby dobrze pozostać, ale gdyby taka Uju Ugoka chciała wrócić do nas, warto byłoby się nad tym zastanowić. W BLK przez 2 sezony była świetna, a jako człowieka trudno jej nie polubić. Z tego co widzę w lidze francusk... rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 10:57
+1
W Siedlcach podobno miasto obcięło wydatki na wsparcie sportu zawodowego przewidziane na ten rok i chyba też na następne lata. Ale jeśli przyszłaby Mołłova, to co będzie z Rymarenko? Na tę chwilę Mołłova ma obywatelstwo ukraińskie (chyba że dane na basketligakobiet.pl są nieaktualne) i zaczyna nam się robić sporo tych zawodniczek zagranicznych.
Avatar
Pszczołki / 10 kwietnia 2019 o 10:46
+1
A moze warto sie zastanowic nad sprowadzeniem do nas Oksany Mołłowej ?, w slabej druzynie z siedlec byla to najlepsza zawodniczka i w kazdym meczu rzucala najwieej punktow dla swojej druzyny , tym bardziej ze chodza plotki ze nie jest pewne czy wogule druzyna z siedlec wystartuje do ligi w nowym sezonie
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 10:28
+1
Gertchen raczej nie wyciągniemy z Widzewa, bo w Łodzi chcą mocniej powalczyć o ósemkę. Ossowska - byłbym na tak, ale na nią może być więcej chętnych klubów - przykładowo Gorzów, gdzie są w zasadzie tylko 3 Polki (Dźwigalska, Stelmach, Fikiel). Można byłoby jeszcze pomyśleć o Parysek-Bochniak z Poznania - to dość solidna i doświadczona ligowa zawodniczka mogąca grac na pozycjach 3 lub 4.
Avatar
bikiniarz / 10 kwietnia 2019 o 14:26
+1
Uważam, że klub, szukając zawodniczek na pozycję 1 i 5 powinien szukać w USA (ew. Australii). Z Kiesel było bingo i jeżeli nie zagra u nas w przyszłym sezonie, to rzeczywiście szkoda. Ale takich jak Kiesel jest za oceanem więcej, kwestia dobrego rozeznania rynku, decyzji w czas i szczęścia także (no i $ !). Z Nikki Greene także byłoby dobrze pozostać, ale gdyby taka Uju Ugoka chciała wrócić do nas, warto byłoby się nad tym zastanowić. W BLK przez 2 sezony była świetna, a jako człowieka trudno jej nie polubić. Z tego co widzę w lidze francuskiej rzucała całkiem dobrze, zbiórki nieco słabiej... Litwinka na 5 to dla mnie niewiadoma. W Wiśle statystyki miała na poziomie, który w AZS by mnie nie satysfakcjonował (przynajmniej jeżeli chodziłoby o pierwszą podkoszową). Teraz dodatkowo wraca po dziecku, co wcale nie musi oznaczać, że będzie grała gorzej. Kateryna Rymarenko wg mnie ma potencjał i sądzę, że przydałaby się drużynie. Jeżeli chodzi o ew. alternatywę wobec niej w postaci Oksany Mołłowej, to byłoby to rozwiązanie jeszcze lepsze, ale nie wiem co to za człowiek, a mam obawy w związku z jej koneksjami rodzinnymi. Nie wykluczam, że byłoby toksycznie... Pozostwiłbym Dorotę Mistygacz. Sprawdza się. Z pozostałymi paniami pożegnałbym się jednak bez żalu (zachowując miłe sportowe wspomnienia).
Uważam, że klub, szukając zawodniczek na pozycję 1 i 5 powinien szukać w USA (ew. Australii). Z Kiesel było bingo i jeżeli nie zagra u nas w przyszłym sezonie, to rzeczywiście szkoda. Ale takich jak Kiesel jest za oceanem więcej, kwestia dobrego rozeznania rynku, decyzji w czas i szczęścia także (no i $ !). Z Nikki Greene także byłoby dobrze pozostać, ale gdyby taka Uju Ugoka chciała wrócić do nas, warto byłoby się nad tym zastanowić. W BLK przez 2 sezony była świetna, a jako człowieka trudno jej nie polubić. Z tego co widzę w lidze francusk... rozwiń
Avatar
Pszczołki / 10 kwietnia 2019 o 12:18
0
Dokladnie tak zeby cos osiagnac w kolejnym sezonie [mam na mysli wyzej niz 8 miejsce] to powinna byc u nas nowa solidna rozgrywajaca najlepiej amerykanska, na przynajmniej podobnym poziomie co Brajana Kiesel , choc jak wiadomo nie tak latwo bedzie ją zastapic.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 12:15
0
Nie jestem pewny, czy Labuckiene będzie w stanie wytrzymać grę na tablicach przeciwko zawodniczkom z USA z innych drużyn przez większą część meczu - dlatego potrzebna jest taka środkowa jak Nikki. A Magdę należałoby może częściej ustawiać jako zmienniczkę dla silnej skrzydłowej - bez względu na to, czy byłaby to Rymarenko czy też np. Mołłova.
Avatar
fan / 10 kwietnia 2019 o 12:10
+2
Oczywiście my tutaj sobie dyskutujemy, ale jest jedna podstawowa kwestia BUDŻET na nowy sezon to od niego zależeć będzie wszystko, ale mam nadzieje że Owczarzak czy Trzeciak czy Cebulska czy inna Polka nie będzie pierwszą rozgrywającą
Avatar
fan / 10 kwietnia 2019 o 11:59
0
Amerykańska środkowa też, ale jak mamy Litwinkę i ew. Magdę Szajtauer to nie jest priorytet. Uważam, że ważniejsza jest budowa zespołu od Polek i europejek bo Amerykański rynek jest nad podażowy i zawsze można kogoś sensownego wyciągnąć nawet w styczniu (pokazały to m.in. Sosnowiec i Ostrovia). Butulija grała przeciętnie, ciągle jakaś taka zmęczona, kontuzja nie wyleczona chyba i stąd chyba najsłabsze ogniwo w obronie po rozwiązaniu kontraktu z James - ale i tak zamiast niej i/lub Rymarenko wolałbym Mołłovą
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 11:55
0
Krążyły swego czasu plotki, że Mołłova ma podobno otrzymać nasze obywatelstwo. Ale ile w tym prawdy, to trudno powiedzieć.
Avatar
Pszczołki / 10 kwietnia 2019 o 11:51
0
Green i Rymarenko z zawodniczek zagranicznych to klub powinnien obowiazkowo zatrzymac u nas, a co do Butuliji to mam jakos mieszane uczucia co do jej gry w tym sezonie i ten sezon byl napewno gorszy w jej wykonaniu niz wtedy kiedy przychodzila do lublina i zaczynala gre u nas
Avatar
Kibic / 10 kwietnia 2019 o 11:46
0
Jeśli Pszczółki nie będą grały w Eurocup to nie mogą wykupić licencji dla 6 zawodniczki nawet jeśli by chciały. 100 tys może zapłacić jedynie zespół grający w pucharach
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 11:45
0
Nie tylko rozgrywająca, ale też i podstawowa środkowa z USA. Poprzedni sezon pokazał to bardzo wyraźnie.
Avatar
fan / 10 kwietnia 2019 o 11:41
0
$ sezony w EBLK pokazują, że kluczem jest Amerykanka na pozycji rozgrywającej! to od niej trzeba budować skład