Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ENERGA BASKET LIGA KOBIET

2 grudnia 2017 r.
19:39

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS – Widzew Łódź 77:61. Zadanie wykonane

0 12 A A
(fot. AZS.UMCS.PL)

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w efektownym stylu pokonały we własnej hali Widzew Łódź 77:61.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ostatnim czasie podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego spisywały się nieco gorzej, ale przed tygodniem pokonały na wyjeździe MKK Siedlce i po powrocie do Lublina chciały podtrzymać zwycięską passę. Wygrana była zresztą obowiązkiem gospodyń, bo rywalki do tej pory nie wygrały ani jednego meczu.

Lublinianki od samego początku spotkania z Widzewem postawiły na ofensywę i po pierwszej kwarcie prowadziły 15:12. W drugich 10 minutach „Pszczółki” pozwoliły rywalkom na zdobycie takiej samej liczby punktów a same dorzuciły dodatkowe trzy „oczka” i na przerwę zeszły prowadząc 33:24.

Trzecia kwarta, jak się potem okazało, była kluczowa dla losów sobotniego spotkania. Lublinianki w przeciągu kolejnych 10 minut zdobyły aż 21 punktów i w zasadzie przesądziły o swoim tryumfie. W ostatniej odsłonie zespół z Łodzi grał bardzo ambitnie i niejako na osłodę chciał wygrać przynajmniej w tym fragmencie gry. I choć przyjezdne długo prowadziły to ostatnia część spotkania zakończyła się remisem 23:23. I dzięki temu akademiczki zwyciężyły w pełni zasłużenie 77:61.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Widzew Łódź 77:61 (15:12, 18:12, 21:14, 23:23)

Pszczółka: Ugoka 19, Butulija 14, Dorogobuzova 11, Fitzgerald 10, Dobrowolska 8, Mistygacz 6, Cebulska 4, Kędzierska 3, Witkowska 2, Grygiel.

Widzew: Schmidt 15, Scheer 14, Drop 12, Harvey-Carr 7, Paździerska 6, Zawidna 5, Zapart 2, Kopciuch, Gertchen.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jose / 4 grudnia 2017 o 13:11
0
Styl - stylem, najważniesjze jest zwyciestwo i to że 2 pkt zostają w Lublinie! Nie trzeba grać efektownie by wygrywać, ważne by po każdym meczu mieć więcej punktów niż przeciwnik!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 17:08
0
Fragment wypowiedzi trenera Szawarskiego po wczorajszym meczu: "Po tym meczu mogą cieszyć nas dwa punkty, ale na pewno nie styl, jaki zaprezentowaliśmy. Generalnie mecz był pod kontrolą cały czas, ale brakowało takiego momentu, w którym zdominowalibyśmy przeciwnika. Chciałem, żeby to się stało. Niestety chyba jednak dziewczyny miały w głowach, że przyjechała do nas drużyna, która jeszcze nie wygrała. Takie podejście nie może mieć więcej miejsca". Czy wszyscy optymiści są nadal tak pewni swojego punktu widzenia po tej wypowiedzi?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 16:57
0
Jak akademiczki wygrają choć jeden z dwóch najbliższych pojedynków ligowych, to wtedy wpadnę w zachwyt nad ich grą. Na razie ostatnie spotkania w ich wykonaniu nie dają podstaw do tego.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 16:38
0
Czy poniższy komentarz napisał ktoś upojony 2 ostatnimi zwycięstwami nad ligowymi słabeuszami? Prawda w postaci statystyk drużyny powinna uświadomić owemu kibicowi, że wcale nie jest tak różowo i jest dużo elementów gry do poprawy. O prawdziwej sile drużyny przekonamy się już w nadchodzącym tygodniu, bo ze Ślęzą i Energą indywidualne umiejętności zawodniczek to może być zbyt mało, że myśleć o wygranej w tych meczach.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 15:26
0
Czy komentarze 1-7 napisał jeden i ten sam niezadowolony, niespełniony trener fotelowy?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 13:41
0
Jednym z istotnych kryteriów oceny gry zespołowej jest liczba asyst w meczu. Niestety Pszczółki są najsłabsze w lidze w tym elemencie - mają ich średnio 13,1 w meczu. Tymczasem nie tylko drużyny Gorzowa i Sosnowca są lepsze, jeśli chodzi o asysty - odpowiednio 17,8 i 15,7 w meczu, ale nawet ostatni w tabeli Widzew ma ich 14,8 średnio w każdym spotkaniu. To tylko potwierdza, że tzw. dzielenie się piłką w grze w ataku jest przynajmniej jak do tej pory dużą bolączką Pszczółek. Można się tylko zastanawiać z czego to wynika - czy jest to słabość trenera czy samych zawodniczek. Warto pamiętać, że koszykówka to gra zespołowa, a nie sport indywidualny.
Jednym z istotnych kryteriów oceny gry zespołowej jest liczba asyst w meczu. Niestety Pszczółki są najsłabsze w lidze w tym elemencie - mają ich średnio 13,1 w meczu. Tymczasem nie tylko drużyny Gorzowa i Sosnowca są lepsze, jeśli chodzi o asysty - odpowiednio 17,8 i 15,7 w meczu, ale nawet ostatni w tabeli Widzew ma ich 14,8 średnio w każdym spotkaniu. To tylko potwierdza, że tzw. dzielenie się piłką w grze w ataku jest przynajmniej jak do tej pory dużą bolączką Pszczółek. Można się tylko zastanawiać z czego to wynika - czy jest to słabość... rozwiń
Avatar
Lubelak / 3 grudnia 2017 o 10:11
0
Mimo slabego przeciwnika cieszy skutecznosc rzutow za trzy. Wreszcie Dorogobuzova otworzyla sie na dobre moejny nadzieje. Dobrowolska na dobrym poziomie, nareszcie! Mysle ze po tych dwoch wygtanych dziewczyny wreszcie wyszky na dobre tory.  Go pszczolki!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 09:25
0
Przychylam się do opinii zawartych w dwóch ostatnich komentarzach - dodam też, że akcji zespołowych było jak na lekarstwo, zawodniczki prowadzące gry rzadko dostrzegają partnerki ustawione na otwartych pozycjach. Rzadkością są nawet proste akcje dwójkowe takie jak pick'n'roll. Taka zagrywka w ofensywie jest prostym zagraniem, łatwym do zapamiętania i do stosowania zazwyczaj w obronie "każdy swego". Ciężko ową zagrywkę jest obronić, ze względu iż powstaje przewaga 2 na 1. Wnioski są oczywiste - trzeba wzmocnić drużynę albo ławkę trenerską, bo w przeciwnym razie play-off może być celem trudnym do osiągnięcia zwłaszcza, że przeciwnicy wzmocnili ostatnio swoje składy (Sosnowiec, Toruń).
Przychylam się do opinii zawartych w dwóch ostatnich komentarzach - dodam też, że akcji zespołowych było jak na lekarstwo, zawodniczki prowadzące gry rzadko dostrzegają partnerki ustawione na otwartych pozycjach. Rzadkością są nawet proste akcje dwójkowe takie jak pick'n'roll. Taka zagrywka w ofensywie jest prostym zagraniem, łatwym do zapamiętania i do stosowania zazwyczaj w obronie "każdy swego". Ciężko ową zagrywkę jest obronić, ze względu iż powstaje przewaga 2 na 1. Wnioski są oczywiste - trzeba wzmocnić drużynę albo ławkę tre... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 08:08
0
Dwie rzeczy zasługują na pochwalę. Skuteczność rzutów za 3 pkt I zwycięstwo. Nic więcej!!!!!Styl gry z ostatnim zespołem bardzo słaby, brak pomysłu. Zwycięstwo dzięki indywidualnej klasie zawodniczek a nie klasie zespołu czy planie trenera. Wojtek jest z Lublina ale trzeba sobie jasno powiedzieć - nie radzi sobie!!!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 04:31
0
Pan dziennikarz chyba nie był na meczu, skoro pisze o efektownym stylu, bądź odsyłam do słownika PWN. Dobrze, że dziewczyny wygrały. Styl gry to tragedia, nie na pierwszą ligę a na klasę międzywojewódzką. ŻADNEGO POMYSŁU NA GRĘ, biegały jak opętane. Co robi trener ?
Avatar
jose / 4 grudnia 2017 o 13:11
0
Styl - stylem, najważniesjze jest zwyciestwo i to że 2 pkt zostają w Lublinie! Nie trzeba grać efektownie by wygrywać, ważne by po każdym meczu mieć więcej punktów niż przeciwnik!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 17:08
0
Fragment wypowiedzi trenera Szawarskiego po wczorajszym meczu: "Po tym meczu mogą cieszyć nas dwa punkty, ale na pewno nie styl, jaki zaprezentowaliśmy. Generalnie mecz był pod kontrolą cały czas, ale brakowało takiego momentu, w którym zdominowalibyśmy przeciwnika. Chciałem, żeby to się stało. Niestety chyba jednak dziewczyny miały w głowach, że przyjechała do nas drużyna, która jeszcze nie wygrała. Takie podejście nie może mieć więcej miejsca". Czy wszyscy optymiści są nadal tak pewni swojego punktu widzenia po tej wypowiedzi?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 16:57
0
Jak akademiczki wygrają choć jeden z dwóch najbliższych pojedynków ligowych, to wtedy wpadnę w zachwyt nad ich grą. Na razie ostatnie spotkania w ich wykonaniu nie dają podstaw do tego.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 16:38
0
Czy poniższy komentarz napisał ktoś upojony 2 ostatnimi zwycięstwami nad ligowymi słabeuszami? Prawda w postaci statystyk drużyny powinna uświadomić owemu kibicowi, że wcale nie jest tak różowo i jest dużo elementów gry do poprawy. O prawdziwej sile drużyny przekonamy się już w nadchodzącym tygodniu, bo ze Ślęzą i Energą indywidualne umiejętności zawodniczek to może być zbyt mało, że myśleć o wygranej w tych meczach.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 15:26
0
Czy komentarze 1-7 napisał jeden i ten sam niezadowolony, niespełniony trener fotelowy?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 13:41
0
Jednym z istotnych kryteriów oceny gry zespołowej jest liczba asyst w meczu. Niestety Pszczółki są najsłabsze w lidze w tym elemencie - mają ich średnio 13,1 w meczu. Tymczasem nie tylko drużyny Gorzowa i Sosnowca są lepsze, jeśli chodzi o asysty - odpowiednio 17,8 i 15,7 w meczu, ale nawet ostatni w tabeli Widzew ma ich 14,8 średnio w każdym spotkaniu. To tylko potwierdza, że tzw. dzielenie się piłką w grze w ataku jest przynajmniej jak do tej pory dużą bolączką Pszczółek. Można się tylko zastanawiać z czego to wynika - czy jest to słabość trenera czy samych zawodniczek. Warto pamiętać, że koszykówka to gra zespołowa, a nie sport indywidualny.
Jednym z istotnych kryteriów oceny gry zespołowej jest liczba asyst w meczu. Niestety Pszczółki są najsłabsze w lidze w tym elemencie - mają ich średnio 13,1 w meczu. Tymczasem nie tylko drużyny Gorzowa i Sosnowca są lepsze, jeśli chodzi o asysty - odpowiednio 17,8 i 15,7 w meczu, ale nawet ostatni w tabeli Widzew ma ich 14,8 średnio w każdym spotkaniu. To tylko potwierdza, że tzw. dzielenie się piłką w grze w ataku jest przynajmniej jak do tej pory dużą bolączką Pszczółek. Można się tylko zastanawiać z czego to wynika - czy jest to słabość... rozwiń
Avatar
Lubelak / 3 grudnia 2017 o 10:11
0
Mimo slabego przeciwnika cieszy skutecznosc rzutow za trzy. Wreszcie Dorogobuzova otworzyla sie na dobre moejny nadzieje. Dobrowolska na dobrym poziomie, nareszcie! Mysle ze po tych dwoch wygtanych dziewczyny wreszcie wyszky na dobre tory.  Go pszczolki!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 09:25
0
Przychylam się do opinii zawartych w dwóch ostatnich komentarzach - dodam też, że akcji zespołowych było jak na lekarstwo, zawodniczki prowadzące gry rzadko dostrzegają partnerki ustawione na otwartych pozycjach. Rzadkością są nawet proste akcje dwójkowe takie jak pick'n'roll. Taka zagrywka w ofensywie jest prostym zagraniem, łatwym do zapamiętania i do stosowania zazwyczaj w obronie "każdy swego". Ciężko ową zagrywkę jest obronić, ze względu iż powstaje przewaga 2 na 1. Wnioski są oczywiste - trzeba wzmocnić drużynę albo ławkę trenerską, bo w przeciwnym razie play-off może być celem trudnym do osiągnięcia zwłaszcza, że przeciwnicy wzmocnili ostatnio swoje składy (Sosnowiec, Toruń).
Przychylam się do opinii zawartych w dwóch ostatnich komentarzach - dodam też, że akcji zespołowych było jak na lekarstwo, zawodniczki prowadzące gry rzadko dostrzegają partnerki ustawione na otwartych pozycjach. Rzadkością są nawet proste akcje dwójkowe takie jak pick'n'roll. Taka zagrywka w ofensywie jest prostym zagraniem, łatwym do zapamiętania i do stosowania zazwyczaj w obronie "każdy swego". Ciężko ową zagrywkę jest obronić, ze względu iż powstaje przewaga 2 na 1. Wnioski są oczywiste - trzeba wzmocnić drużynę albo ławkę tre... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 08:08
0
Dwie rzeczy zasługują na pochwalę. Skuteczność rzutów za 3 pkt I zwycięstwo. Nic więcej!!!!!Styl gry z ostatnim zespołem bardzo słaby, brak pomysłu. Zwycięstwo dzięki indywidualnej klasie zawodniczek a nie klasie zespołu czy planie trenera. Wojtek jest z Lublina ale trzeba sobie jasno powiedzieć - nie radzi sobie!!!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 04:31
0
Pan dziennikarz chyba nie był na meczu, skoro pisze o efektownym stylu, bądź odsyłam do słownika PWN. Dobrze, że dziewczyny wygrały. Styl gry to tragedia, nie na pierwszą ligę a na klasę międzywojewódzką. ŻADNEGO POMYSŁU NA GRĘ, biegały jak opętane. Co robi trener ?