Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ENERGA BASKET LIGA

21 stycznia 2017 r.
20:21

Siarka Tarnobrzeg – TBV Start 86:83. Grzegorz Małecki pogrążył byłych kolegów

0 11 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Arcyważne spotkanie przegrali w sobotę koszykarze TBV Startu. Lublinianie ulegli na wyjeździe Siarce Tarnobrzeg 83:86. Goście praktycznie przez cały mecz musieli sobie radzić bez Brandona Petersona, który już po kilkudziesięciu sekundach gry doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować gry.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zawody rozpoczęły się od serii 11:2 gospodarzy. Mimo wszystko po pierwszej kwarcie prowadzili gracze Davida Dedka (25:23). Do przerwy przyjezdni powiększyli przewagę do trzech „oczek”. W trzeciej odsłonie TBV Start wygrywał nawet dziewięcioma punktami, ale przed finałową kwartą to Siarka prowadziła 68:65.

Ostatnie 10 minut to wyrównana walka. Długo bliżej wygranej była ekipa Zbigniewa Pyszniaka. NA trzy minuty przed końcem zawodów dwa rzuty wolne wykorzystał jednak Doug Wiggins i to czerwono-czarni wygrywali 77:76. W kolejnych akcjach skuteczniejsi byli rywale i wydawało się, że nic nie odbierze im już sukcesu, bo zrobiło się 81:77 na korzyść miejscowych. Później Paweł Kowalski doprowadził do kolejnego remisu po 81.

Kiedy do końca spotkania pozostały 23 sekundy lublinianom dał się we znaki... Grzegorz Małecki, który jeszcze niedawno zakładał koszulkę czerwono-czarnych. Doświadczony obrońca zebrał piłkę na atakowanej tablicy i po chwili zdobył arcyważne punkty. Na dodatek był faulowany. Z linii rzutów osobistych także się nie pomylił i drużyna trenera Dedka przegrywała już 81:84.

W kolejnej akcji Wiggins zmniejszył straty do „oczka”, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Travis Releford wsadem zakończył spotkanie.

Trzeba przyznać, że z dobrej strony wśród gospodarzy pokazało się jeszcze dwóch innych byłych graczy ekipy z Lublina. Tomasz Wojdyła zapisał na swoim koncie 11 punktów i 11 zbiórek, a Jan Grzeliński cztery punkty i cztery asysty.

Siarka Tarnobrzeg – TBV Start Lublin 86:83 (23:25, 18:19, 27:21, 18:18)

Siarka: Releford 31 (4x3), Knowles 17, Brown 12 (2x3), Wojdyła 11, Jakóbczyk 5 (1x3) oraz Grzeliński 4, Małecki 3, Welsh 3.

TBV Start: Wiggins 22, Balmazović 11 (1x3), Bonarek 5 (1x3), Dłoniak 2, Peterson 0 oraz Kellogg 14 (2x3), Covington 11 (2x3), Kowalski 7 (1x3), Trojan 7, Ciechociński 4.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 18:52
0
Małecki grał jak patałach, zebrał piłkę po dóch kolejnych niecelnych rzutach jego partnerów i zaliczył dwa plus jeden. Jedna jedyna przypadkowqa akcja kiedy w Starcie nie miał kto praktycznie zbierać piłek. Panowie sędziowie( a w zasadzie jeden kompletny amator) tę walkę na tabliach utrudniał jak mógł.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 18:47
0
Czytanie tych, jakże charakterystycznych dla Lublina, smędliwych komentarzy jest istną torturą. Jeśli tacy są kibice W Lublinie to nic dziwnego, zę tutaj nic dobrego nie moze się w sporcie wydarzyć.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 14:11
0
patałachy
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 12:20
0
Myślałem, że kontuzje a to ostatnie czego nam trzeba teraz
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 11:40
0
Moze brak umiejętności?:)
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 10:43
0
A jaka była przyczyna że dwóch zawodników nie weszło na parkiet?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 09:48
0
Małeckiego pozbyli się...no to wbil im szpile przed samym końcem spotkania, tak samo Grzeliński...po chamsku go wyje....nie jego wina ze leczyl kontuzję, mogli dac mu szanse
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 r. o 22:09
0
były kolega , tam są sami byli...dziś tu jutro tam , więc jaki lubelski klub skoro to pracownicy sezonowi...i to utrzymanie jest tak obciążające dla miasta ... w jakim celu kochani ?!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 r. o 21:16
0
Dziemba i Jankowski chyba kontuzjowani bo nie grali
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 r. o 20:49
0
i tak jest juz po Starcie. Przed spadkiem do I ligi juz ich nic nie uchroni.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 18:52
0
Małecki grał jak patałach, zebrał piłkę po dóch kolejnych niecelnych rzutach jego partnerów i zaliczył dwa plus jeden. Jedna jedyna przypadkowqa akcja kiedy w Starcie nie miał kto praktycznie zbierać piłek. Panowie sędziowie( a w zasadzie jeden kompletny amator) tę walkę na tabliach utrudniał jak mógł.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 18:47
0
Czytanie tych, jakże charakterystycznych dla Lublina, smędliwych komentarzy jest istną torturą. Jeśli tacy są kibice W Lublinie to nic dziwnego, zę tutaj nic dobrego nie moze się w sporcie wydarzyć.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 14:11
0
patałachy
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 12:20
0
Myślałem, że kontuzje a to ostatnie czego nam trzeba teraz
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 11:40
0
Moze brak umiejętności?:)
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 10:43
0
A jaka była przyczyna że dwóch zawodników nie weszło na parkiet?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 09:48
0
Małeckiego pozbyli się...no to wbil im szpile przed samym końcem spotkania, tak samo Grzeliński...po chamsku go wyje....nie jego wina ze leczyl kontuzję, mogli dac mu szanse
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 r. o 22:09
0
były kolega , tam są sami byli...dziś tu jutro tam , więc jaki lubelski klub skoro to pracownicy sezonowi...i to utrzymanie jest tak obciążające dla miasta ... w jakim celu kochani ?!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 r. o 21:16
0
Dziemba i Jankowski chyba kontuzjowani bo nie grali
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 r. o 20:49
0
i tak jest juz po Starcie. Przed spadkiem do I ligi juz ich nic nie uchroni.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ENERGA BASKET LIGA MĘŻCZYZN
12. KOLEJKA

Wyniki:

Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 81:80
Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra 73:99
Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 84:92
Trefl Sopot - King Szczecin 69:61
WKS Śląsk Wrocław - GTK Gliwice 106:74
Hydro Truck Radom - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 83:78
Legia Warszawa - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:66
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Tabela:

1. Ostrów Wlkp. 13 22 1184 - 1092
2. Anwil 12 21 974 - 896
3. Czarni Słupsk 12 21 979 - 912
4. Twarde Pierniki 12 21 1049 - 1020
5. Zielona Góra 12 19 1086 - 1006
6. Śląsk 12 18 991 - 922
7. Legia 11 18 890 - 824
8. King 12 18 1006 - 1011
9. Trefl 12 17 942 - 949
10. Arka 12 17 886 - 956
11. Astoria 11 16 900 - 886
12. Hydro Truck 12 16 989 - 1019
13. Spójnia 11 16 856 - 931
14. Dąbrowa G. 12 15 985 - 1066
15. Pszczółka 12 15 880 - 966
16. Gliwice 12 15 944 - 1085

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!