Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ENERGA BASKET LIGA

7 grudnia 2019 r.
19:49

Start Lublin – Anwil Włocławek 96:71. Mistrz rozbity w hali Globus! [wideo, zdjęcia]

95 24 A A

Niesamowite rzeczy działy się w sobotę w Lublinie. Start rozbił u siebie mistrza Polski Anwil Włocławek aż 96:71. Drugą połowę gospodarze wygrali 54:30. Co więcej, po 11 meczach drużyna Davida Dedka ma bilans 9-2!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Początek zawodów nie zapowiadał takiego pogromu. To goście po kilku minutach prowadzili 6:2. Później to jednak czerwono-czarni prezentowali się zdecydowanie lepiej. Na 8:8 wyrównał Jimmie Taylor, a kilka chwil później było już 17:10 dla gospodarzy. Pierwsza kwarta zakończyła się za to triumfem Startu 24:17.

W drugiej odsłonie mistrz wrócił jednak do gry. Anwil próbował dogonić ekipę z Lublina i udało się w samej końcówce. Ricky Ledo zaliczył akcje dwa plus jeden i wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie 41:39. Ostatnie słowo należało jednak do Mateusza Dziemby, który na trzy sekundy przed końcem pierwszej połowy trafił za trzy.

Pewnie po przerwie kibice mieli nadzieję, że podopieczni trenera Dedka nadal będą dotrzymywać kroku faworytom. Początek rzeczywiście był trudny, po trzecią część meczu ekipa z Włocławka rozpoczęła serią 10:2. W efekcie, po trzech minutach od wznowienia gry było już 51:44 na korzyść mistrza Polski.

Start nie zamierzał jednak łatwo się poddawać. Sygnał do ataku dał Dziemba, który znowu trafił trójkę, a dobra akcja pod koszem Bryntona Lemara skończyła się dwoma „oczkami” i tablica wyników wskazywała rezultat 52:53. Od tego momentu Anwil zdobył jednak tylko pięć punktów, a miejscowi 20. I przed czwartą kwartą to czerwono-czarni niespodziewanie prowadzili aż 72:58.

Tweety Carter i jego koledzy świetnie rozpoczęli też ostatnią ćwiartkę, bo rzucili dziewięć kolejnych „oczek”. Anwil spudłował osiem rzutów z rzędu i już po czterech minutach było jasne, że nie będzie w stanie odrobić strat. W tym momencie było już 81:58 dla ekipy z Lublina. W kolejnych fragmentach meczu kibice zastanawiali się chyba już tylko, jak wysoko wygrają ich pupile. Skończyło się pogromem i wynikiem 96:71.

Kompletnie zawiedli gwiazdorzy przyjezdnych. Tony Wroten i Ricky Ledo w sumie zdobyli tylko 13 punktów. Trafili też jedynie 5 z 20 rzutów z gry. Anwil fatalnie rzucał z dystansu – 6/30. Start mógł się pochwalić ponad 40 procentową skutecznością za trzy – 13/30.

W następną niedzielę drużyna trenera Dedka znowu zagra w hali Globus. Tym razem z BM Slam Stalą Ostrów.

Start Lublin – Anwil Włocławek 96:71 (24:17, 18:24, 30:17, 24:13)

Start: Lemar 27 (4x3, 11 asyst), Taylor 13, Carter 10 (1x3), Borowski 6, Laksa 4 oraz Dziemba 18 (5x3), Jeszke 11 (3x3), Szymański 5, Jarecki 2, Grochowski 0, Pelczar 0, Pszczoła 0.

Anwil: Jones 18, Simon 13 (2x3), Ledo 9, Freimanis 7 (1x3), Dowe 6, oraz Karolak 9 (2x3), Wroten 4, Wadowski 3 (1x3), Sokołowski 2, Szewczyk 0, Sulima 0.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 7 grudnia 2019 r. o 22:11
Sorry, ale nie do końca się zgodzę - Start miał dziś 2 prawdziwe gwiazdy - Lemara i Dziembę. Jak się okazuje, również polski koszykarz może grać na wysokim poziomie.
Avatar
Emkaes / 7 grudnia 2019 r. o 21:24
Świetne transfery, znakomite poukładanie zespołu przez trenera. Właśnie "zespół" to słowo kluczowe. Brawo chłopaki. Dziś pokazaliście, że siła w jedności. Brawo
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 20:29
Myślę że to był "kosmiczny" mecz koszykarzy Startu. Tak jak pisałem wcześniej liczyłem na zmęczenie Anwilu po meczu z AEK Ateny. Gratulację i powodzenia w kolejnych spotkaniach.
Avatar
Janek / 7 grudnia 2019 r. o 20:08
Brawo Start!!!!!!!!!!!!! Jak za dawnych dobrych lat:) Czas znów zacząć chodzić na mecze.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 20:00
Ci, którzy przepiwiadali lanie i początek serii porażek niech więcej nie klepią w klawiaturę!!!! Brawo Start!!!
Avatar
abi / 8 grudnia 2019 r. o 01:29
Wielki szacun dla Waszej drużyny.Byliście zdecydowanie lepsi, bez dwóch zdań.Przykład chciejstwa i walki.My to kiedyś mieliśmy ale  nasz trener to zniweczył.Problem Anwilu to niestety Igor Milicić który za grube miliony zafundował mam wynalazek za który musimy się dziś wstydzić.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 r. o 20:41
Super mecz.
Avatar
Zwracam honor / 8 grudnia 2019 r. o 07:58
Przyjemnie się patrzyło na grę Startu, tak właśnie powinna wyglądać gra żeby hala była wypełniona publicznością. Szybka gra, celne rzuty z dystansu, efektowne wsady i zdobycz punktowa bliska setki. Przy okazji zwracam honor, bo przed sezonem pisałem w jednym z komentarzy, że zespół wygra może 1-2 mecze. Jak widać nazwiska nie grają co pokazał dzisiejszy mecz. Mimo wszystko na miejscu prezesa starałabym się o nowych sponsorów lub większe pieniądze od obecnych, żeby może jeszcze przed play-offami wzmocnić zespół kimś wartościowym, a na pewno postarać się zatrzymać większość graczy na nowy sezon. Powodzenia w dalszej części sezonu!
Przyjemnie się patrzyło na grę Startu, tak właśnie powinna wyglądać gra żeby hala była wypełniona publicznością. Szybka gra, celne rzuty z dystansu, efektowne wsady i zdobycz punktowa bliska setki. Przy okazji zwracam honor, bo przed sezonem pisałem w jednym z komentarzy, że zespół wygra może 1-2 mecze. Jak widać nazwiska nie grają co pokazał dzisiejszy mecz. Mimo wszystko na miejscu prezesa starałabym się o nowych sponsorów lub większe pieniądze od obecnych, żeby może jeszcze przed play-offami wzmocnić zespół kimś wartościowym, a na pewno p... rozwiń
Avatar
lik / 7 grudnia 2019 r. o 20:51
wielki mecz startu-bardzo mądra gra w ataku i obronie...utarcie nosa gwiazdorom z anwilu-tak to jest jak sie ma zmianierowane "pseudo-gwiazdki"-brawo
Avatar
Łepeck / 8 grudnia 2019 r. o 08:06
Nareszcie wróciły stare, dobre czasy sportowe do Koziego Grodu. Wtedy prym wiodła koszykówka i chwała , że to wróciło w stopniu podwójnym. Kobiety i mężczyżni. Cieszy, że jest już dobra klasa w 2 lubelskich drużynach.
Avatar
marek / 9 grudnia 2019 r. o 07:49
Koszykówka jest grą zespołową, widocznie w poprzednich sezonach mimo kilku nazwisk, tego zespołu nie było.Start gra przede wszystkim lepiej taktycznie, wykorzystuje bezlitośnie każdą słabość przeciwników.Fizycznie też wygląda lepiej. Wiedziałem, że Anwil mający za sobą mecz z AEK Ateny w koszykarskiej LM, przegrany minimalnie, w który włozył dużo wysiłku, może spowodować, że w końcówce meczu ze Startem zabraknie im sił. Oni wyglądali na tle Startu pod względem motoryki, szybkości bardzo blado. Tak naprawdę przegrali ten mecz w ostanich 3 minutach 3 kwarty notując serię 1 :15.
Koszykówka jest grą zespołową, widocznie w poprzednich sezonach mimo kilku nazwisk, tego zespołu nie było.Start gra przede wszystkim lepiej taktycznie, wykorzystuje bezlitośnie każdą słabość przeciwników.Fizycznie też wygląda lepiej. Wiedziałem, że Anwil mający za sobą mecz z AEK Ateny w koszykarskiej LM, przegrany minimalnie, w który włozył dużo wysiłku, może spowodować, że w końcówce meczu ze Startem zabraknie im sił. Oni wyglądali na tle Startu pod względem motoryki, szybkości bardzo blado. Tak naprawdę przegrali ten mecz w ostanich 3... rozwiń
Avatar
Ja / 8 grudnia 2019 r. o 19:14
Niech klepią , widocznie odnosi to odwrotny skutek
Avatar
pablo11 / 8 grudnia 2019 r. o 18:54
Gratulacje Strat. Wspaniały mecz!
Avatar
Wstydmizanich / 8 grudnia 2019 r. o 18:32
Kibole piłkarscy uprzejmie sa proszeni o niezaśmiecanie trybun i tego miejsca swoja "kultura ".
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 r. o 15:16
Zgadzam się - w Lublinie zaczyna się chyba znów moda na koszykówkę. Zarówno Start, jak i Pszczółki są w czołówce swoich lig i chyba po raz pierwszy w historii możemy mieć w Lublinie play-offy tak w ekstraklasie męskiej, jak i kobiecej.
Avatar
poznaniak z lub.... / 8 grudnia 2019 r. o 14:50
Gratulacje z Poznanaia grali jak za dawnch lat oby tak dalej
Avatar
młotowy / 8 grudnia 2019 r. o 14:24
a jsk tam wyniki Spartakusa w 4 lidze podworkowej
 Nie pamiętasz? Ruchałł cie pizdeczkoo wczoraj. Dupcia nie boli?
Avatar
Sponsor / 8 grudnia 2019 r. o 12:09
... Mimo wszystko na miejscu prezesa starałabym się o nowych sponsorów lub większe pieniądze od obecnych, żeby może jeszcze przed play-offami wzmocnić zespół kimś wartościowym, a na pewno postarać się zatrzymać większość graczy na nowy sezon. Powodzenia w dalszej części sezonu!
 Już czekam z workiem pieniędzy. Proszę o szybki kontakt.
Avatar
Ja / 8 grudnia 2019 r. o 10:40
Kluczowa 3 kwarta , Drużyna Startu odrobiła zespołową grą chyba 7 pkt straty , Anwil jak było kilka pkt przewagi Startu próbował to odrobić grając indywidualnie . W Drużynie siła naszego zespołu . Gratulacje i oby tak dalej .
Avatar
Łepeck / 8 grudnia 2019 r. o 08:06
Nareszcie wróciły stare, dobre czasy sportowe do Koziego Grodu. Wtedy prym wiodła koszykówka i chwała , że to wróciło w stopniu podwójnym. Kobiety i mężczyżni. Cieszy, że jest już dobra klasa w 2 lubelskich drużynach.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Mateusz Cierniak został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Żużlowiec Motoru Lublin złoto zapewnił sobie zajmując trzecie miejsce w finałowej rundzie Grand Prix 2 w Toruniu. Drugi był inny zawodnik lubelskiej drużyny Wiktor Lampart, który może mówić o sporym pechu, bo medal przegrał zaledwie o włos.

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Sytuacja jest „trudna”, „bardzo ciężka”. Te słowa padały zarówno z ust przedstawiciela pracowników MPK Kraśnik, prezesa spółki jak i miejskich radnych. – Skoro o podwyżkach nie ma mowy, skoro przed nami jest widmo bankructwa naszej spółki, to jaką mamy mieć motywację do pracy? – dopytywał radnych przewodniczący zakładowej „Solidarności” Witold Bielski. Czy dojdzie do strajku pracowników?

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym. Ostatnie wydarzenia m.in. za naszą wschodnią granicą pokazały, że OZE to już nie tylko ekologia i rachunek ekonomiczny, a gwarancja bezpieczeństwa - rozmowa z Piotrem Droździewiczem, wiceprezesem firmy Sunprofi.

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym
7 października 2022, 18:00

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym

"Słyszę Cię" to tytuł wyjątkowego koncertu charytatywnego, który Teatr Muzyczny w Lublinie zrealizuje w ramach pomocy na rzecz młodych ludzi zmagających się z problemami psychicznymi. Gwiazdami wydarzenia będą Viki Gabor i Kayah. Koncert odbędzie się już 7 października o godz. 18.

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister:  Musimy być przygotowani na różne warianty

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister: Musimy być przygotowani na różne warianty

Okazuje się, że Państwowa Agencja Atomistyki już przeprowadziła symulacje pod kątem rosyjskich ataków na ukraińskie elektrownie atomowe.

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę
zdjęcia
1 października 2022, 16:00
galeria

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę

Artystów jest dwudziestu, miejsc gdzie pojawią się ich prace: 25. W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022.

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

ENERGA BASKET LIGA MĘŻCZYZN
1. KOLEJKA

Wyniki:

Sokół Łańcut - Legia Warszawa 72:83
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Asseco Arka Gdynia 66:64
Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 101:97
Twarde Pierniki Toruń - Trefl Sopot 79:81
WKS Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard 99:66
King Szczecin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 88:97
Anwil Włocławek - Enea Zastal BC Zielona Góra 82:61
MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice 88:70

Tabela:

1. Śląsk 1 2 99 - 66
2. Anwil 1 2 82 - 61
3. Dąbrowa G. 1 2 88 - 70
4. Legia 1 2 83 - 72
5. Ostrów Wlkp. 1 2 97 - 88
6. Start 1 2 101 - 97
7. Trefl 1 2 81 - 79
8. Czarni Słupsk 1 2 66 - 64
9. Twarde Pierniki 1 1 79 - 81