Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

TAURON BASKET LIGA KOBIET

29 marca 2017 r.
20:20

Wisła – Pszczółka 60:43, koniec pięknego snu

0 9 A A
Dominika Owczarzak przeciwko Wiśle udowodniła, że jest najlepszą polską rozgrywającą
Dominika Owczarzak przeciwko Wiśle udowodniła, że jest najlepszą polską rozgrywającą (fot. fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Pierwszy mecz wygrany, drugi przegrany, trzeci wygrany, czwarty przegrany, piąty… przegrany. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin po fenomenalnej walce odpadła z Wisłą Can-Pack Kraków i nie zdobędzie w tym sezonie medalu mistrzostw Polski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdy okazało się, że zespół prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka trafi w play-off na mistrzynie Polski, wydawało się, że nie będzie miał szans w tej rywalizacji. Ale lublinianki przygotowały znakomitą dyspozycję i potrafiły zaskoczyć Białą Gwiazdę. W wielkim stylu pokonały ją w pierwszym meczu, później fenomenalnie walczyły w drugim, wygrały trzeci, nieznacznie przegrały czwarty i już dużo wyżej piąty. Najzwyczajniej w świecie zabrakło sił. Osiem zawodniczek w rotacji to zbyt mało, żeby w serii pięciu spotkań ograć drużynę taką, jak Wisła.

Dziś można tylko gdybać, co by było, gdyby kontuzji nie doznała Tess Madgen. Australijka wypadła pod koniec pierwszego meczu. Zerwała więzadła krzyżowe i zamiast do kolejnego spotkania, musiała szykować się do operacji. Bez niej szanse akademiczek znacząco zmalały. Świetny drugi i trzeci mecz pokazał ich potencjał, ale każdy kolejny zwiększał szansę mającej znacznie szerszą kadrę Wisły.

W środę, podczas piątego spotkania w serii, akademiczki były cieniem zespołu z poprzednich meczów. Wiślaczki znacząco odskoczyły im już po pierwszej kwarcie (17:7), a w drugiej jeszcze powiększyły przewagę, wprost miażdżąc przyjezdne (24:8). 26 punktów straty, właściwie było po meczu.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza dla lublinianek, które odrobiły część strat, wygrywając dwie pozostałe odsłony, ale krakowianki grały już wówczas rozluźnione. Ich zwycięstwo ani na moment nie ulegało wątpliwościom.

Co zdecydowało o porażce Pszczółki? Przede wszystkim fatalna skuteczność z gry. Lublinianki były nieznacznie lepsze w stratach, których popełniły o dwie mniej i nieznacznie gorsze w zbiórkach, których zanotowały o pięć mniej, ale w tym jednym, kluczowym elemencie, rywalki je zdeklasowały. Pszczółki rzucały z gry aż 65-krotnie (Wisła zaledwie 52 razy), ale na fatalnej skuteczności, 23,1 procent.

Asia Boyd, która w dwóch poprzednich meczach zdobywała 25 i 20 punktów, tym razem rzuciła zaledwie 4 „oczka”, trafiając tylko raz na dziewięć prób! Uju Ugoka była niewiele lepsza z jednym trafionym rzutem na osiem i 5 punktami na koniec. Jeszcze gorzej w tej statystyce wypadła Dominika Owczarzak, która ani razu nie trafiła do kosza Wiślaczek, marnując dziewięć szans. Ona zrehabilitowała się jednak asystami, których zaliczyła aż dziesięć.

Przegrywając w Krakowie Pszczółki zakończyły rywalizację w Basket Lidze Kobiet i marzenia o medale będą musiały odłożyć przynajmniej do następnego sezonu. W tym mają szansę na jeszcze jedno trofeum. W najbliższy weekend w Koszycach wezmą udział w finałowym turnieju EEWBL.

Wisła Can-Pack Kraków – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 60:43 (17:7, 24:8, 9:14, 10:14)

Wisła: Simmons 12, Morrison 11, Kobryn 9, Ben Abdelkader 9, Gidden 6, Ygueravide 5, Ziętara 5, Szott-Hejmej 3, Pop 0, Szumełda-Krzycka 0, Puter 0.

Pszczółka: Dorogobuzowa 14, Mistygacz 13, Ugoka 5, Boyd 4, Jujka 4, Dobrowolska 3, Owczarzak 0, M. Mistygacz 0, Grygiel 0, Poleszak 0.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Wisły. Awans: Wisła.

Pozostałe wyniki

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 80:86 (23:21, 17:17, 27:16, 13:32). Stan rywalizacji: 3:2 dla Artego. Awans: Artego.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 81:87 (24:23, 21:15, 10:15, 16:18, d: 10:16). Stan rywalizacji: 3:2 dla CCC. Awans: CCC.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 13:24
0
A może pakuje się kasę ponad stan w III-ligowych kopaczy? Jaka to promocja dla miasta? Przeznaczenie dodatkowych 600 tysięcy złotych pod koniec ubiegłego roku na owych "piłkarzy" było dla mnie szokiem. Te środki powinny pójść na kobiecą piłkę ręczną i kobiecą koszykówkę, bo tam są faktyczne sukcesy (tytuły MP MKS i PP koszykarek Pszczółki).
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 20:37
0
jak ponad stan?? klub nie ma dlugów jest wyplacalny to co oznacza ponad stan?
Avatar
kipuś / 31 marca 2017 o 20:31
0
A może do tej pory, przez 3 sezony budżet konstruowany był ponad stan? A teraz wracamy do twardej rzeczywistości...
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 12:43
0
Budżet ma być mniejszy niż w tym sezonie??? Czyżby komuś w Lublinie przeszkadzało, że mamy drużynę koszykarek walczącą jak równy z równym z najlepszymi zespołami w Polsce? Już kiedyś, przed ponad 20 laty, rozwalono w Lublinie ekstraklasowy zespół koszykarek Startu. Teraz ma nas czekać powtórka albo w najlepszym razie pasjonowanie się rywalizacją o 10 miejsce z takimi "potęgami" koszykówki kobiecej jak Łódź czy Ostrów?
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 12:10
0
na razie niech klub sie skupi na zatrzymaniu trenera i czołowych zawodniczek takich jak Dorogobuzova czy Owczarzak bo podobno nie jest to takie pewne:(przy mniejszym budzecie niz w tym sezonie bedzie dramatyczna walka o sam awans do play off a nie wszystkich moze to z tego skaldu interesowac
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 11:05
0
Może znana z występów w naszej lidze Renee Taylor, grająca obecnie we Francji? Świetny strzelec, a i rozgrywać też potrafi. Pytanie tylko, czy budżet klubu pozwoliłby na zatrudnienie takiej zawodniczki.
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 12:03
0
Myślę, że wraz z całym sztabem szkoleniowym, Dominiką i Kati w zespole powinny zostać też Uju i mimo wszystko Dorota oraz Agata. Jeśli chodzi o ewentualne wzmocnienia, to potrzebna jest uniwersalna Amerykanka/Australijka na pozycję 1-2 i minimum 3 solidne zawodniczki z Europy - na pozycję nr 5, 3 i 2. Mamy także ten dodatkowy plus w postaci położenia Lublina blisko Ukrainy i Białorusi, a i z Litwy czy Łotwy nie jest aż tak daleko. Jeśli budżet byłby porównywalny lub większy od tego w obecnym sezonie, to można byłoby także poszukać ciekawych zawodniczek na Słowacji czy też w Czechach.
Myślę, że wraz z całym sztabem szkoleniowym, Dominiką i Kati w zespole powinny zostać też Uju i mimo wszystko Dorota oraz Agata. Jeśli chodzi o ewentualne wzmocnienia, to potrzebna jest uniwersalna Amerykanka/Australijka na pozycję 1-2 i minimum 3 solidne zawodniczki z Europy - na pozycję nr 5, 3 i 2. Mamy także ten dodatkowy plus w postaci położenia Lublina blisko Ukrainy i Białorusi, a i z Litwy czy Łotwy nie jest aż tak daleko. Jeśli budżet byłby porównywalny lub większy od tego w obecnym sezonie, to można byłoby także poszukać ciekawych ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 11:35
0
W przyszłym sezonie zatrzymać tercet Szewczyk/Łuszczewski/Siembida oraz Dominikę i Kaśkę. No i budżet. Zwiększyć budżet!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 06:51
0
Duże słowa uznania dla trenera Szewczyka i naszych Pszczółek za ich grę z aktualnym Mistrzem Polski. Szkoda, że zespół nie został wzmocniony w styczniu, tak jak to uczyniło większość zespołów z czołówki tabeli, bo jedna w miarę solidna zawodniczka więcej w rotacji mogła przesądzić o awansie akademiczek, zwłaszcza w kontekście absencji Tess od drugiego meczu ćwierćfinałowego. Ale póki dla niektórych decydentów i oficjeli w naszym regionie ważniejsza będzie gra III-ligowych kopaczy niż szansa na walkę o medal MP w kobiecej koszykówce, póty o taki sukces będzie ciężko.
Duże słowa uznania dla trenera Szewczyka i naszych Pszczółek za ich grę z aktualnym Mistrzem Polski. Szkoda, że zespół nie został wzmocniony w styczniu, tak jak to uczyniło większość zespołów z czołówki tabeli, bo jedna w miarę solidna zawodniczka więcej w rotacji mogła przesądzić o awansie akademiczek, zwłaszcza w kontekście absencji Tess od drugiego meczu ćwierćfinałowego. Ale póki dla niektórych decydentów i oficjeli w naszym regionie ważniejsza będzie gra III-ligowych kopaczy niż szansa na walkę o medal MP w kobiecej koszykówce, póty o t... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 13:24
0
A może pakuje się kasę ponad stan w III-ligowych kopaczy? Jaka to promocja dla miasta? Przeznaczenie dodatkowych 600 tysięcy złotych pod koniec ubiegłego roku na owych "piłkarzy" było dla mnie szokiem. Te środki powinny pójść na kobiecą piłkę ręczną i kobiecą koszykówkę, bo tam są faktyczne sukcesy (tytuły MP MKS i PP koszykarek Pszczółki).
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 20:37
0
jak ponad stan?? klub nie ma dlugów jest wyplacalny to co oznacza ponad stan?
Avatar
kipuś / 31 marca 2017 o 20:31
0
A może do tej pory, przez 3 sezony budżet konstruowany był ponad stan? A teraz wracamy do twardej rzeczywistości...
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 12:43
0
Budżet ma być mniejszy niż w tym sezonie??? Czyżby komuś w Lublinie przeszkadzało, że mamy drużynę koszykarek walczącą jak równy z równym z najlepszymi zespołami w Polsce? Już kiedyś, przed ponad 20 laty, rozwalono w Lublinie ekstraklasowy zespół koszykarek Startu. Teraz ma nas czekać powtórka albo w najlepszym razie pasjonowanie się rywalizacją o 10 miejsce z takimi "potęgami" koszykówki kobiecej jak Łódź czy Ostrów?
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 12:10
0
na razie niech klub sie skupi na zatrzymaniu trenera i czołowych zawodniczek takich jak Dorogobuzova czy Owczarzak bo podobno nie jest to takie pewne:(przy mniejszym budzecie niz w tym sezonie bedzie dramatyczna walka o sam awans do play off a nie wszystkich moze to z tego skaldu interesowac
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 11:05
0
Może znana z występów w naszej lidze Renee Taylor, grająca obecnie we Francji? Świetny strzelec, a i rozgrywać też potrafi. Pytanie tylko, czy budżet klubu pozwoliłby na zatrudnienie takiej zawodniczki.
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 12:03
0
Myślę, że wraz z całym sztabem szkoleniowym, Dominiką i Kati w zespole powinny zostać też Uju i mimo wszystko Dorota oraz Agata. Jeśli chodzi o ewentualne wzmocnienia, to potrzebna jest uniwersalna Amerykanka/Australijka na pozycję 1-2 i minimum 3 solidne zawodniczki z Europy - na pozycję nr 5, 3 i 2. Mamy także ten dodatkowy plus w postaci położenia Lublina blisko Ukrainy i Białorusi, a i z Litwy czy Łotwy nie jest aż tak daleko. Jeśli budżet byłby porównywalny lub większy od tego w obecnym sezonie, to można byłoby także poszukać ciekawych zawodniczek na Słowacji czy też w Czechach.
Myślę, że wraz z całym sztabem szkoleniowym, Dominiką i Kati w zespole powinny zostać też Uju i mimo wszystko Dorota oraz Agata. Jeśli chodzi o ewentualne wzmocnienia, to potrzebna jest uniwersalna Amerykanka/Australijka na pozycję 1-2 i minimum 3 solidne zawodniczki z Europy - na pozycję nr 5, 3 i 2. Mamy także ten dodatkowy plus w postaci położenia Lublina blisko Ukrainy i Białorusi, a i z Litwy czy Łotwy nie jest aż tak daleko. Jeśli budżet byłby porównywalny lub większy od tego w obecnym sezonie, to można byłoby także poszukać ciekawych ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 11:35
0
W przyszłym sezonie zatrzymać tercet Szewczyk/Łuszczewski/Siembida oraz Dominikę i Kaśkę. No i budżet. Zwiększyć budżet!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 06:51
0
Duże słowa uznania dla trenera Szewczyka i naszych Pszczółek za ich grę z aktualnym Mistrzem Polski. Szkoda, że zespół nie został wzmocniony w styczniu, tak jak to uczyniło większość zespołów z czołówki tabeli, bo jedna w miarę solidna zawodniczka więcej w rotacji mogła przesądzić o awansie akademiczek, zwłaszcza w kontekście absencji Tess od drugiego meczu ćwierćfinałowego. Ale póki dla niektórych decydentów i oficjeli w naszym regionie ważniejsza będzie gra III-ligowych kopaczy niż szansa na walkę o medal MP w kobiecej koszykówce, póty o taki sukces będzie ciężko.
Duże słowa uznania dla trenera Szewczyka i naszych Pszczółek za ich grę z aktualnym Mistrzem Polski. Szkoda, że zespół nie został wzmocniony w styczniu, tak jak to uczyniło większość zespołów z czołówki tabeli, bo jedna w miarę solidna zawodniczka więcej w rotacji mogła przesądzić o awansie akademiczek, zwłaszcza w kontekście absencji Tess od drugiego meczu ćwierćfinałowego. Ale póki dla niektórych decydentów i oficjeli w naszym regionie ważniejsza będzie gra III-ligowych kopaczy niż szansa na walkę o medal MP w kobiecej koszykówce, póty o t... rozwiń