Piłka nożna

Tropikalne warunki, posiłki z pierwszej drużyny i wygrana rezerw Avii z Sokołem Konopnica [zdjęcia]

Krasnystaw zdobyty, czyli drugi komplet punktów Cisowianki Drzewce

Derby dla Górnika Łęczna! Motor przegrał pierwszy mecz w sezonie po golu z 90 minuty [zdjęcia]

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

W czwartek wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski poinformował, że Motor Lublin otrzyma 400 tysięcy złotych w ramach promocji gospodarczej regionu.

Hetman z pewną wygraną w meczu otwarcia 18. kolejki zamojskiej okręgówki

W meczu otwarcia 18. kolejki najciekawszej ligi świata Hetman Zamość pokonał bez żadnych problemów Potok Sitno

Avia Świdnik chce w końcu zacząć punktować, Patryk Małecki wkrótce wróci na boisko?

Misja prześcignięcia Wieczystej Kraków od początku wydawała się trudna do zrealizowania. Zwłaszcza po zimowych transferach lidera. W Świdniku liczyli jednak, że Avia dłużej powalczy o awans. A tymczasem już po czterech kolejkach rundy wiosennej przewaga drużyny Sławomira Peszki wzrosła do 12 punktów.

Eliminacje Euro 2024. Polska jedzie na Euro po zwycięskich barażach!

Reprezentacja Polski została ostatnią drużyną, która wywalczyła kwalifikację na Euro 2024. Biało-Czerwoni w Cardiff pokonali Walię po rzutach karnych i mogą myśleć o występie na mistrzostwach Europy w Niemczech

Finał baraży o Euro 2024: Walia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Dowodzona przez Michała Probierza reprezentacja Polski dzisiaj wieczorem (godz. 20.45) zmierzy się w Cardiff z Walią. Stawką tego spotkania będzie udział Biało-Czerwonych w tegorocznych mistrzostwach Europy

Ruszyła runda wiosenna w bialskiej klasie okręgowej

Na inaugurację rundy rewanżowej Podlasie II Biała Podlaska pokonało LKS Milanów, a Unia Żabików wygrała z Orlętami II Radzyń Podlaski

Nieudany start Orła Srebrzyszcze. Wyniki 14. kolejki chełmskiej klasy okręgowej

Podział punktów w spotkaniach Unii Rejowiec z GKS Łopiennik i Bugu Hanna z Włodawianką Włodawa. Cenne zwycięstwo Brata Siennica Nadolna

Hetman na autostradzie do awansu. Wyniki 17. kolejki zamojskiej klasy okręgowej

Hetman Zamość z drugą wiosenną wygraną. Ważne zwycięstwo Olimpiakosu Tarnogród i cenny remis Metalowca Goraj

Wisła Grupa Azoty znów bez wygranej. Dwa razy prowadzili i dali się dogonić

Kibice oglądający mecze Wisły Grupy Azoty Puławy zastanawiają się już chyba na poważnie czy na ich zespół ktoś nie rzucił klątwy. W niedzielę puławianie dwa razy prowadzili na wyjeździe z Polonią Bytom, by spotkanie zakończyć 12. remisem w tym sezonie

Huragan znowu z kompletem, Kryształ skutecznie odrabiał straty i reszta wyników Hummel IV ligi

Druga kolejka rundy wiosennej i drugie zwycięstwo Huraganu Międzyrzec Podlaski. Drużyna Marcina Popławskiego tym razem pokonała u siebie Górnika II Łęczna 2:0.

12 punktów jesienią i już sześć na wiosnę, czyli Lublinianka idzie w górę

Lublinianka znowu w końcówce przechyliła szalę na swoją stronę. Tym razem piłkarze Marcina Zająca nie czekali jednak do doliczonego czasu gry, jak w starciu z Cisowianką Drzewce. W Wierzbicy przegrywali z Ogniwem 0:1, ale między 73, a 79 minutą trafili do siatki dwa razy i zabrali do domu wszystkie punkty. Dzięki temu klub z Wieniawy podskoczył w tabeli na 14 miejsce.

Tarsola Cisy Nałęczów rozpoczęła rundę wiosenną w kapitalnym stylu

Podopieczni Michała Walendziaka rozbili Orion Niedrzwica

Pięć goli Arkadiusza Adamczuka w pierwszej wiosennej kolejce lubelskiej klasy okręgowej

28-letni napastnik to jedna z piłkarskich legend Kocka. Adamczuk jest wychowankiem miejscowego Polesia i przez prawie całą karierę reprezentował barwy tego klubu

Janowianka przeżywała w Tomaszowie ciężkie chwile, ale wygrała po pięknym golu Jurija Perina

Drugi mecz na wiosnę, drugie zwycięstwo i nadal fotel lidera. Janowianka zwłaszcza na początku meczu miała duże problemy w Tomaszowie Lubelskim. Przetrwała jednak napór rywali, a w drugiej części spotkania decydujący cios zadał Jurij Perin.

Górnik Łęczna przerwał złą passę w meczu z Czarnymi Sosnowiec

Trener Patryk Błaziak może być jednak tylko połowicznie zadowolony, ponieważ jego zespół wciąż czeka na triumf

Ponad 500 minut bez gola i wystarczy, Świdniczanka uratowała punkt w 95 minucie

Głęboko odetchnęli po końcowym gwizdku meczu z Garbarnią Kraków piłkarze i kibice Świdniczanki. Beniaminek aż do 95 minuty przegrywał u siebie 0:1. Drużyna Łukasza Gieresza zmierzała po czwartą porażkę na wiosnę, ale jednak uratowała remis po golu Michała Zubera. I przerwała fatalną passę ponad… 500 minut bez gola w lidze.

Kuriozalne bramki w Sitnie. Potok bezlitosny dla Omegi Stary Zamość

Potok Sitno przed tygodniem wysoko przegrał na wyjeździe z Gromem Różaniec, a w tej kolejce rozprawił się z Omegą Stary Zamość po festiwalu błędów jednego z bramkarzy gości

Brylantowy sezon piłkarskiej drugiej ligi (cz. I)
MAGAZYN

20 marca minęło 75 lat od utworzenia piłkarskiej 2. ligi, w 2008 r. nazwanej 1. LIGĄ. W tym czasie na zapleczu polskiej ekstraklasy za grały 193. zespoły, a wśród nich – siódemka z województwa lubelskiego: Lublinianka, Garbarnia Lublin, Motor Lublin, Avia Świdnik, Górnik Łęczna, Hetman Zamość i Wisła Puławy.

Huczwa Tyszowce dała sobie zabrać wygraną w starciu z Błękitnymi Obsza

Huczwa Tyszowce zaliczyła mocny falstart w rundzie rewanżowej. Przed tygodniem podopieczni trenera Przemysława Siomy przegrali minimalnie w Chodywańcach, a w tej kolejce na boisku w Wożuczynie podzielili się punktami z Błękitnymi Obsza

Podlasie wygrało w Tarnowie. „Mogliśmy uniknąć nerwówki”

Czwarty mecz na wiosnę i trzecie zwycięstwo Podlasia. Tym razem bialczanie wygrali w Tarnowie z Unią 3:2..

Dużo walki, mało jakości w Ostrowcu Świętokrzyskim, a Orlęta Spomlek nadal niepokonane

W grupie czwartej na wiosnę mianem niepokonanych może się jeszcze szczycić pięć drużyn. Obecność w tym gronie: Wieczystej, Siarki czy Podlasia na pewno nikogo nie dziwi. Kolejnymi ekipami, które punktują w każdym meczu są jednak: Orlęta Spomlek i Karpaty. Pierwsza z ekip w sobotę przywiozła cenny remis z Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zremisowała z KSZO 2:2.

Wielki niedosyt w Kraśniku, Łada podniosła się po meczu z Tomasovią

Kiedy gra się od 55 minuty w liczebnej przewadze i nie zdobywa trzech punktów, to trudno być zadowolonym. Tak było w przypadku Stali Kraśnik, która tylko zremisowała u siebie z Ładą 1945 Biłgoraj 1:1.

Lewart „przepchnął” mecz z Gromem Kąkolewnica. Nowy nabytek bohaterem

Nie było łatwo, ale w samej końcówce Lewart jednak wywalczył trzy punkty. Drużyna z Lubartowa długo męczyła się z ostatnim w tabeli Gromem Kąkolewnica. Wydawało się, że ambitnie grający goście zdobędą punkt. W 90 minucie bohaterem został jednak Dawid Wójcik, który zdobył jedynego gola.

Nowy Targ zdobyty, Chełmianka na razie woli wyjazdy

Dwa wiosenne mecze u siebie i dwie porażki. Dwa spotkania na wyjeździe i dwa zwycięstwa. W rundzie rewanżowej piłkarze Chełmianki zdecydowanie lepiej radzą sobie w roli gości. W sobotę wywalczyli trzy punkty w Nowym Targu po wygranej z tamtejszym Podhalem 2:1.

Granit Bychawa wygrał w Lublinie z rezerwami Motoru i złapał oddech [zdjęcia]

Ważne trzy punkty Granitu. Drużyna Rafała Dudkiewicza pokonała w sobotę Motor II Lublin 2:1. Ekipa z Bychawy nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale można powiedzieć, że złapała kontakt z rywalami, którzy są nad nią. – Na pewno wzięliśmy jeden, głębszy wdech – mówi trener gości.