IV LIGA LUBELSKA

Sebastian Rudol i Bartosz Zbiciak zagrali w IV lidze, Motor II zremisował z Cisowianką Drzewce

Ciekawy mecz na rozpoczęcie dziesiątej kolejki. KS Cisowianka Drzewce podejmował rezerwy Motoru Lublin, które przyjechały do Nałęczowa z Sebastianem Rudolem i Bartoszem Zbiciakiem w składzie. Gospodarze dwa razy prowadzili, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Puchar Polski: Sygnał Lublin znowu lepszy od Stali Kraśnik, osiem goli Chełmianki i finał Kryształu Werbkowice

Jednym z ciekawszych meczów okręgowego Pucharu Polski było w środę spotkanie w Lublinie. Sygnał podejmował Stal Kraśnik. A to oznacza, że zmierzyli się ze sobą liderzy: lubelskiej okręgówki i IV ligi. Lepsza okazała się pierwsza z ekip, która pokonała wyżej notowanego rywala 3:2.

Wisła Grupa Azoty Puławy ograła pierwszoligowca, Start Krasnystaw nie dał rady Zawiszy Bydgoszcz

Wisła Grupa Azoty Puławy gra dalej w krajowym pucharze. We wtorek puławianie podejmowali na swoim stadionie pierwszoligowego Chrobrego Głogów i choć przegrywała do przerwy 0:1 w drugiej połowie strzeliła rywalom trzy bramki

Puchar Polski: Start Krasnystaw kontra Zawisza Bydgoszcz, Wisła Grupa Azoty zmierzy się z Chrobrym

W pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski województwo lubelskie będzie miało znacznie więcej przedstawicieli. Także we wtorek swoje mecze zagrają: Start Krasnystaw oraz Wisła Grupa Azoty Puławy. Pierwsza z ekip zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz (godz. 15), a puławianie podejmą Chrobrego Głogów (17).

Tomasovia wreszcie u siebie, kolejna porażka Lublinianki i wyniki 9. kolejki IV ligi

Kibice w Tomaszowie wreszcie mieli w piątek więcej powodów do radości. Raz, że ich pupile wygrali z Górnikiem II Łęczna 3:0, a dwa, że mecz odbył się na stadionie w Tomaszowie, a nie na bocznym boisku, jak miało to miejsce w ostatnich miesiącach.

Nieskuteczny Huragan, czwarta wygrana z rzędu Startu Krasnystaw

W piątek tabeli IV ligi przewodził KS Cisowianka Drzewce, a w sobotę na pierwsze miejsce wskoczył Start Krasnystaw. Piłkarze Marka Kwietnia bardzo szczęśliwie, ale jednak wygrali na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski 2:1.

Rezerwy Motoru Lublin w meczu z Kryształem Werbkowice wróciły z bardzo dalekiej podróży [zdjęcia]

Niby Motor II grał swój mecz z Kryształem w Lublinie, ale trzeba przyznać, że drużyna Radosława Muszyńskiego wróciła w sobotę z bardzo dalekiej podróży. Przy wyniku 1:1, w samej końcówce goście zamiast do siatki przymierzyli w poprzeczkę, a po chwili, to żółto-biało-niebiescy zdobyli drugiego gola i ostatecznie zgarnęli trzy punkty.

KS Cisowianka Drzewce wygrał w Lubartowie i przynajmniej na kilkanaście godzin został liderem

Lewart prowadził z KS Cisowianka 1:0 i miał kilka okazji, żeby dobić rywali. Nie zrobił tego przed przerwą, ani na początku drugiej połowy. A końcówka jednak należała do beniaminka, który między 69, a 82 minutą zdobył trzy gole i wygrał 3:1. Dzięki temu drużyna Łukasza Gizy przynajmniej na kilkanaście godzin wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli.

Łukasz Giza (KS Cisowianka Drzewce): Po meczu ze Stalą Kraśnik jest niedosyt, ale nie ma tragedii

KS Cisowianka prowadził już ze Stalą Kraśnik 2:0, ale wywalczył w weekend tylko punkt. – Nie oszukujmy się, jest duży niedosyt, bo straciliśmy gola na 2:2 w ostatniej chwili – mówi Łukasz Giza, trener beniaminka.

Druga wygrana Tomasovii, wzmocniony Motor II i trzy punkty Lewartu w Werbkowicach

Tomasovia w tym sezonie nie rozpieszcza swoich kibiców. Po siedmiu kolejkach drużyna Bohdana Bławackiego miała na koncie tylko pięć punktów. W sobotę niebiesko-biali odrobinę poprawili swój bilans, ale i humory, bo ograli na wyjeździe Ogniwo Wierzbica aż 5:0.

Lublinianka wreszcie wygrała! Styl nie był najważniejszy, liczyły się punkty [zdjęcia]

Kibice na Wieniawie trochę musieli poczekać na pierwsze zwycięstwo swoich pupili w sezonie 2023/2024. Dopiero w ramach ósmej kolejki podopieczni Marcina Zająca wywalczyli pełną pulę. W sobotę pokonali w domowym meczu Huragan Międzyrzec Podlaski 1:0.

Wejście smoka, gra do końca i remis w meczu Cisowianka Drzewce – Stal Kraśnik [zdjęcia]

Mecz na szczycie nie zawiódł. Emocji nie brakowało zwłaszcza w końcówce spotkania. KS Cisowianka Drzewce od 70 minuty prowadził już ze Stalą Kraśnik 2:0. Goście grali jednak do końca i w… ósmej minucie dodatkowego czasu gry uratowali remis.

Aż 13 goli Orląt Spomlek, awans Huraganu, Łady i reszta wyników Pucharu Polski

W środę zostały rozegrane mecze III rundy Pucharu Polski w okręgu Biała Podlaska, a także ostatni ćwierćfinał w okręgu zamojskim. Trening strzelecki mają za sobą trzecioligowe Orlęta Spomlek. Drużyna z Radzynia Podlaskiego rozbiła na wyjeździe Olimpię Okrzeję aż 13:0.

Piękne gole w Janowie Lubelskim, beniaminek rozbił Gryfa [wideo]

To był udany wieczór dla kibiców Janowianki. Drużyna Ireneusza Zarczuka szybko zdobyła dwa piękne gole w zaległym meczu z Gryfem Gmina Zamość, a ostatecznie wygrała 4:1.

Stal Kraśnik, czyli drużyna nieprzewidywalna dla rywali

Stal już przed startem sezonu 23/24 była przez wielu stawiana w roli faworyta do awansu. Na razie niebiesko-żółci radzą sobie bardzo dobrze. Są liderem tabeli i wygrali sześć z siedmiu meczów. Jedynej porażki doznali mimo niezłego występu, w Biłgoraju. W sobotę podopieczni Kamila Dydo zmierzą się z drugim w tabeli KS Cisowianka Drzewce.

Lanie w Tomaszowie, remis w meczu Lewart – Stal Poniatowa i reszta wyników IV ligi

Stal Kraśnik po wysokiej wygranej z Kryształem Werbkowice pozostała oczywiście na czele tabeli. Drugie miejsce po siedmiu kolejkach zajmuje KS Cisowianka Drzewce, który rozbił w Tomaszowie Lubelskim Tomasovię aż 4:0.

Sześć goli i kontrowersyjna czerwona kartka w meczu Stal Kraśnik – Kryształ Werbkowice

Przez 45 minut wyrównany mecz i wynik 0:0. Po przerwie szybka czerwona kartka i 5:0 w 59 minucie, a ostatecznie 6:0. Spotkanie Stali Kraśnik z Kryształem Werbkowice miało bardzo niecodzienny przebieg, a po końcowym gwizdku goście mieli spore pretensje do sędziego.

Start Krasnystaw wygrał z Motorem II, kontrowersje przy rzucie karnym i znowu porażka u siebie

Motor II przed meczem siódmej kolejki ze Startem Krasnystaw miał na koncie 10 punktów. Co ciekawe, drużyna Radosława Muszyńskiego wszystkie „oczka” przywiozła z boisk rywali. U siebie poniosła dwie porażki. W sobotę nie poprawiła tego bilansu, bo przegrała na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 1:2.

Jedna akcja i dwie kartki, czyli Janowianka wygrała w Międzyrzecu Podlaskim

Po dwóch remisach z rzędu komplet punktów wywalczył beniaminek z Janowa Lubelskiego. Janowianka wygrała w sobotę na trudnym terenie, w Międzyrzecu Podlaskim 2:0. Gościom bardzo pomogła czerwona kartka, którą po godzinie gry obejrzał Paweł Radziszewski z Huraganu

Lublinianka – Motor II Lublin 0:1. Na Wieniawie mają problem [zdjęcia]

Derby Lublina nie stały na najwyższym poziomie. Komplet punktów jednak powędrował w stronę rezerw Motoru

Stal Kraśnik pokonała Start Krasnystaw mimo szybkiej czerwonej kartki, pozostałe wyniki 5. kolejki IV ligi

Kapitalny początek, prowadzenie, ale od 24 minuty duże kłopoty ze względu na czerwoną kartkę Antona Lucyka. Mimo to Stal Kraśnik i tak zgarnęła trzy punkty w meczu ze Startem Krasnystaw (3:1).

Gryf Gmina Zamość twardo stąpa po ziemi, czyli czas na piątą kolejkę Hummel IV ligi

Już w środę piąta kolejka w sezonie 23/24. O piąte zwycięstwo z rzędu będzie się starał Gryf Gmina Zamość, który zagra u siebie z Ładą 1945 Biłgoraj (godz. 17).

Już tylko Gryf z kompletem, pierwsze punkty Stali Poniatowa, Lewart uratował remis w Janowie i reszta wyników IV ligi

Po czterech kolejkach została już tylko jedna drużyna, która może się pochwalić kompletem punktów. To Gryf Gmina Zamość. Piłkarze Sebastiana Luterka w sobotę pokonali na wyjeździe Grom Kąkolewnica 4:1 i utrzymali fotel lidera. Pierwsze punkty zgubił Lewart, który w „cudownych” okolicznościach uratował punkt na boisku w Janowie Lubelskim.

Kryształ zatrzymał Cisowiankę Drzewce, czyli bez najlepszego strzelca ani rusz

Rewelacyjny beniaminek z Drzewc wybrał się do Werbkowic bez najlepszego strzelca ligi – Karola Kality. „Kali” wyjechał do Szwecji i opuści cztery mecze. Jego brak był widoczny, bo Cisowianka musiała uznać wyższość Kryształu, po porażce 1:2. Spotkanie mogło się jednak potoczyć zupełnie inaczej.

Start Krasnystaw wysoko wygrał z Tomasovią

W pierwszym meczu u siebie nie udało się wywalczyć nawet punktu, ale w drugim Start Krasnystaw nie miał już większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Mimo okropnego upału, kibice, którzy zdecydowali się pojawić na stadionie obejrzeli siedem goli, a gospodarze wygrali 5:2