Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

16 października 2015 r.
8:22

Czytelnik: Deklaruje się pan jako niewierzący, a wziął pan ślub kościelny. Jak można panu ufać?

Autor: Zdjęcie autora toma łm
0 48 A A

Trwają czaty z kandydatami z okręgu wyborczego nr 7 (Chełm, Biała Podlaska, Zamość). Dziś naszym gościem jest poseł Michał Kabaciński ze Zjednoczonej Lewicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

10:14 - To było już ostatnie pytanie. Dziękujemy posłowi Kabacińskiemu za udział w naszym czacie.

- Proszę nie głosować na zło lub mniejsze zło w postaci Platformy Obywatelskiej, tylko za dobrą alternatywą, jaką jest Zjednoczona Lewica. Pozdrawiam i dziękuję za zadane pytania i do zobaczenia przy urnach wyborczych 25 października.

10:02 - Nie czuje pan tego, że tak naprawdę okręg wyborczy 6 i 7 poza Lublinem ma podobne problemy? Np. w wyborach do Parlamentu Europejskiego nasze województwo to jeden okręg, nie lepiej je połączyć?

- Po pierwsze, moim zdaniem trzeba się poważnie zastanowić nad dodatkowym województwem wyodrębnionym z naszego obszaru, co umożliwiłoby lepszy podział na okręgi wyborcze, ponieważ stan obecny wymusza na parlamentarzyście wykonywanie mandatu na tak dużym obszarze, co finalnie zawsze kończy się fiaskiem. Zmiana struktury organizacyjnej naszego województwa słyszalna jest przeze mnie podczas moich wizyt w Białej Podlaskiej, Zamościu, Chełmie czy też w Biłgoraju. Jako parlamentarzysta poza zmianą struktury okręgów wyborczych naszego regionu poważnie biorę pod uwagę kwestię zmiany struktury administracyjnej i zamierzam się tym zająć, jeśli zostanę posłem.

9:58 - Może pan powie jak można panu ufać, skoro deklarując się jako niewierzący wziął pan ślub kościelny? Pana przekonania polityczne są tak samo trwałe? W pana obietnice wyborcze można tak samo wierzyć?

- Po pierwsze wiara jest sprawą prywatną i nie powinna być łączona z aktywnością polityczno-społeczną. Po drugie nigdy nie deklarowałem się jako osoba niewierząca i nie walczyłem z religią. Po trzecie dekalogiem parlamentarzysty w życiu zawodowym musi być Konstytucja, a nie Pismo Święte. Religia powinna zawsze być miejscem spokoju i zadumy, a nie konfrontacji politycznych.

9:57 - Co pan sądzi o decyzji Marka Poznańskiego, który odszedł z Twojego Ruchu i startuje z listy PO?

- To wyborcy ocenią postępowanie Marka Poznańskiego, a nie ja, gdyż nie jestem i nie będę jego wyborcą.

9:52 - Prezydent Białej Podlaskiej ogłosił przetarg na wyburzenie ponad 20 budynków na byłym lotnisku wojskowym. To spowoduje zmniejszenie szans na reaktywację tego miejsca. Czy interesował się Pan tą sprawą?

- Dziękuję za przekazaną informację. Nie ukrywam, że jest pan pierwszą osobą, która mnie o tym informuje, ale to tylko potwierdza mnogość niejasności w działalności prezydenta Stefaniuka. Na chwilę obecną razem z prawnikami wyjaśniamy kwestie dzierżawy Pałacu Radziwiłłów i zlecanych przez Urząd Miasta opinii prawnych poza Białą Podlaską. Zapewniam pana, że podejmiemy kroki wyjaśniające wątpliwości o których pan wspomniał w pytaniu.

9:45 - Dlaczego czepia się pan prezydenta Białej Podlaskiej, który chce dobrych zmian dla tego miasta?

- Dobrych zmian dla Białej Podlaskiej czy dla pana senatora Biereckiego, jego spółek i fundacji? Prezydent Dariusz Stefaniuk to przykład gospodarza, który może pochwalić się w ostatnich miesiącach większą liczbą afer niż sukcesów. To człowiek, który aprobuje poprzez brak reakcji wyrzucanie ze swojego urzędu posła na Sejm i lokalnych dziennikarzy, używając siły. Tacy ludzie zasługują na szybkie referendum i emeryturę polityczną. Nie ma zgody na prywatyzowanie Białej Podlaskiej.

9:39 - Pan Błażej: czy można przesyłać panu jeszcze postulaty do realizacji w ramach pana akcji?

- Tak, oczywiście. Adres mailowy tydecydujesz@michalkabacinki.pl dalej funkcjonuje i czeka na nowe postulaty, które będę chciał realizować w Sejmie lub w innej aktywności społeczno-politycznej, ale więcej szczegółów podam na początku przyszłego roku.

9:37 - Pani Marlena pyta: Widziałam pana na targu w Parczewie ale bardzo się spieszyłam do domu, czy będzie można jeszcze tam pana zobaczyć?

- Jeśli pozwoli na to pogoda, to zapraszam w najbliższy wtorek.

9:35 - Pan Palikot jeszcze niedawno zarzekał się, że nie będzie współpracował z Leszkiem Millerem, teraz idziecie z SLD do wyborów. Jaka jest gwarancja, że po wejściu do Sejmu to się nie rozsypie?

- Tylko krowa i Korwin nie zmieniają poglądów. Porozumienie programowe postawiliśmy ponad wcześniejsze konflikty obu panów. Leszek Miller i Janusz Palikot to elementy, które nie mogą funkcjonować oddzielnie, czego potwierdzeniem są ich dzisiejsze relacje. Niektórzy nawet mówią, że są jak gołąbeczki.

9:33 - Pan Palikot jeszcze niedawno zarzekał się, że nie będzie współpracował z Leszkiem Millerem, teraz idziecie z SLD do wyborów. Jaka jest gwarancja, że po wejściu do Sejmu to się nie rozsypie?

- Tylko krowa i Korwin nie zmieniają poglądów. Porozumienie programowe postawiliśmy ponad wcześniejsze konflikty obu panów. Leszek Miller i Janusz Palikot to elementy, które nie mogą funkcjonować oddzielnie.

9:30 - Jak Zjednoczona Lewica chce zmniejszyć bezrobocie wśród młodych i ułatwić im wchodzenie na rynek pracy?

- Poza wspomnianą firmą na próbę, ulgami inwestycyjnymi, Zjednoczona Lewica chce w szczególny sposób dotować kierunki, które będą powiązane z powstającymi okręgami przemysłowymi tak, aby każdy absolwent bezpośrednio po ukończeniu studiów mógł podejmować pracę. Koniec z nadmierną produkcją magistrów, czas na rozwój zawodowy młodego pokolenia.

9:26 - O co chodzi w programie gospodarczym ZL?

- Zjednoczona Lewica uważa, że obywatelom należy dać wędkę w postaci zwiększonej kwoty wolnej od podatku, podniesienia płacy minimalnej, co spowoduje konsumpcję wewnętrzną i przełoży się na wzrost gospodarczy naszego kraju. Po drugie, państwo powinno skupić się na kilku dziedzinach technologii i produkcji i za pomocą ulg inwestycyjnych powinno wspierać przedsiębiorców, którzy mogliby tworzyć zapomniane już w Polsce, ale skuteczne dla gospodarki okręgi przemysłowe. Państwo Polskie jest zobowiązane również do zmniejszania barier w powstawaniu małych przedsiębiorstw, które zakładają najczęściej młodzi ludzie i stąd proponujemy firmy na próbę (6 miesięcy bez podatków).

 

9:23 - Jak Zjednoczona Lewica chce uzdrowić służbę zdrowia?

- Po pierwsze każdy lekarz powinien zabiegać o pacjenta i możemy to wprowadzić dzięki odwróconemu systemowi wynagradzania lekarzy. To znaczy, że od ilości pacjentów będzie uzależnione wynagrodzenie lekarza, bo to on ma stać w kolejce do pacjenta. Druga rzecz to zwiększenie dostępności do geriatrii, która dzisiaj w Polsce jest w opłakanym stanie i patrząc na nasz region, średnio wychodzi po jednym lekarzu geriatrii na powiat. Ważna jest również pomoc finansowa dla emerytów i rencistów, których często nie stać na wykup całej recepty. Dlatego Zjednoczona Lewica złoży projekt 100-proc. refundacji leków dla emerytów i rencistów w zakresie chorób przewlekłych.

9:19 - Cztery lata temu wchodziliscie do Sejmu obiecując legalizację marihuany. Co zrobiliście w tej kwestii? Czy to był tylko chwyt wyborczy?

- Pięć razy osobiście składałem projekt ustawy wprowadzający umożliwienie posiadania określonej ustawowo ilości marihuany, a także regulujący kwestie medycznego dostępu do marihuany. Niestety, koalicja PO-PSL oraz PiS za każdym razem odrzucały te projekty, ale Zjednoczona Lewica w następnej kadencji również będzie walczyć o racjonalną politykę narkotykową.

9:18 - Jakie propozycje dla Chełma ma kandydat z Lublina?

- Nie ukrywam, że poseł ma się zajmować sprawami, które dotyczą wszystkich obywateli. Niemniej jednak zwiększenie nakładów na infrastrukturę kolejowa i drogową w powiatach chełmskim, zamojskim i bialskim to rzeczy, które może załatwić tylko parlamentarzysta, składając określone poprawki do budżetu państwa. W moim programie możecie Państwo znaleźć również dwie propozycje dotyczące chociażby rolnictwa, polegające na tym, że każdy rolnik będzie mógł legalnie produkować przetwory z owoców i warzyw, kiełbasy i tak bardzo popularny na każdej Państwa rodzinnej imprezie bimber. Poza tym wiedząc, że znaczna cześć zatrudnienia w naszym regionie to zatrudnienie w małych firmach rodzinnych, zamierzam zabiegać o wprowadzenie stałego ryczałtu w wysokości 200 zł miesięcznie opłat podatkowych dla firm rodzinnych, osiągających dochód do 120 tys. zł rocznie. Na arenie sejmowej również będę dalej prowadził walkę o jak najlepsze relacje ze Wschodem, ponieważ szczególnie ten kierunek interesuje przedsiębiorców z naszego regionu.

9:16 - Jak bardzo się Pan wkurzył kiedy okazało się, że nie będzie pan mógł wystartować z Lublina?

- Oczywiście, że się wkurzyłem, ponieważ zawsze na pierwszym miejscu stawiałem Lubelszczyznę. Tu się urodziłem i wychowałem i dlatego nie przyjąłem żadnych propozycji startu z innego województwa wiedząc, że będzie to związane z utratą pierwszego miejsca na liście. Nie żałuję swojej decyzji, lojalność wobec regionu jest ważniejsza niż większe szanse na mandat.

9:12 - Czym pan może się pochwalić jako poseł?

- Krajowo: wielka zmiana Kodeksu Postępowania Karnego, dzięki której od lipca tego roku skończyły się notorycznie wydłużone areszty tymczasowe. Skrócono również postępowanie przygotowawcze. Lokalnie: szereg interwencji w sprawach zgłaszanych do mojego biura, m.in.: zablokowanie powstania spalarni opon przy ul. Grygowej w Lublinie, ograniczenie funkcjonowania sortowni śmieci przy Kruczkowskiego. Intensywna walka w ramach Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, m.in. w sprawie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.

9:10 - Rozpoczynamy czat z posłem Michałem Kabacińskim

--

Dziś o godz. 9 naszą redakcję odwiedzi poseł Michał Kabaciński ze Zjednoczonej Lewicy, w poniedziałek Genowefa Tokarska (PSL), a we wtorek Grzegorz Raniewicz (PO).

W tygodniu przedwyborczym planujemy też czaty z lubelskimi szefami dwóch największych ugrupowań: Włodzimierzem Karpińskim z PO (środa) i Krzysztofem Michałkiewiczem z PiS (czwartek).

 Pytania prosimy wysyłać na adres: maciuszczak@dziennikwschodni.pl. Można je też zadawać w trakcie spotkań na forum poniżej i na Facebooku

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 14:04
0
Parę dni temu kaktus Palikotowi wyrastał jesli ZL wejdzie w koalicje z pis, a tu wczoraj co? Deklaruja dla nich poparcie. Grunt sie pali pod nogami i pora na kolejna zmiane frontu? Dramat jakis.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 13:46
0
Palikot ma zasady, ale po prostu sie do nich nie przywiazuje
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 07:07
0
Przy takim konformizmie Palikota, to sie wrecz nazywa brak kregoslupa i wszelkich zasad.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 00:25
0
Przynajmniej nie mozna odmowic im braku elastycznosci :)
Avatar
Gość / 18 października 2015 o 22:51
0
Palikot i jego kandydaci są mało wiarygodni. Jak można ufać komuś , że coś zmieni, poprawi, jeśli zmienia poglądy w zalezności od układu. Trzeba głosować na doświadczenie i na tych którzy coś robią i realizują zalożone postanowienia i cele . Ja głosuję na tego , kogo popiera i głosuje też Zuk- czyli Karpińskiego.
Avatar
Gość / 18 października 2015 o 20:12
0
Palikot za swoja kasę w CSK chcial decydowac o repertuarze, a z kolei Soboń forsować chrzescijanskie wartosci gdzie wlezie. Obaj panowie widac ze nie martwia sie powazniejszymi tematami. Chocby gospodarką.
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 23:29
0
@olek wiekszosc zaslug pana karpinskiego jakimi sie chwali to zaslugi palikota i jego ludzi a nie po. proponuje sprawdzic kto rzeczywiscie przylozyl reke do s17, lotniska, csk, i wielu innych inwestycji. bo rozkradanie azotow chyba nie mozna uznac jako sukces!
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 23:28
0
poseł chodził ze mną na spotkania i sprawy sądowe! bez jego pomocy i bez pomocy pracownczki biura niczego bym nie załatwiła w tym popapranym urzędzie miasta! a teraz mam dach nad glową, moge splacac zadluzenie, wszystko dzieki panu kabacinskiemu!! ja bede glosowac na pana i cala moja rodzina bedzie na pana glosowac!! tylko w jego biurze poczulam sie potraktowana jak czlowiek, bo ktos wyciagnal do mnei reke i o kazdej porze dnia i nocy mozna zadzwonic i poposic o porade!! mam nadzieje, ze pna nie zniknie z krakowskiego, takich ludzi jak ja jest cala masa w lublinie!
Avatar
Olek / 17 października 2015 o 17:55
0

stawiał Pan na Lubelszczyzne.Ok, moze i tak bylo, ale co Pan takiego zrobil dla tego regionu?
Najwiecej słyszy się, i widzi ile dokonał, ile zmienil i wspierał inwestycje Włodzimierz Karpiński, a o Pana jakichś zasługach szczerze mowiąc nie slyszalem.

Avatar
Gość / 16 października 2015 o 19:53
0
Zakończenie aresztów tymczasowych? Nie jest to najbardziej oszałamiający sukces, a i aresztowani jako docelowi wyborcy brzmią niezbyt szczęśliwie. Ale to i tak o jeden sukces więcej na liście od chociażby pani Eli Kruk.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 14:04
0
Parę dni temu kaktus Palikotowi wyrastał jesli ZL wejdzie w koalicje z pis, a tu wczoraj co? Deklaruja dla nich poparcie. Grunt sie pali pod nogami i pora na kolejna zmiane frontu? Dramat jakis.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 13:46
0
Palikot ma zasady, ale po prostu sie do nich nie przywiazuje
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 07:07
0
Przy takim konformizmie Palikota, to sie wrecz nazywa brak kregoslupa i wszelkich zasad.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 00:25
0
Przynajmniej nie mozna odmowic im braku elastycznosci :)
Avatar
Gość / 18 października 2015 o 22:51
0
Palikot i jego kandydaci są mało wiarygodni. Jak można ufać komuś , że coś zmieni, poprawi, jeśli zmienia poglądy w zalezności od układu. Trzeba głosować na doświadczenie i na tych którzy coś robią i realizują zalożone postanowienia i cele . Ja głosuję na tego , kogo popiera i głosuje też Zuk- czyli Karpińskiego.
Avatar
Gość / 18 października 2015 o 20:12
0
Palikot za swoja kasę w CSK chcial decydowac o repertuarze, a z kolei Soboń forsować chrzescijanskie wartosci gdzie wlezie. Obaj panowie widac ze nie martwia sie powazniejszymi tematami. Chocby gospodarką.
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 23:29
0
@olek wiekszosc zaslug pana karpinskiego jakimi sie chwali to zaslugi palikota i jego ludzi a nie po. proponuje sprawdzic kto rzeczywiscie przylozyl reke do s17, lotniska, csk, i wielu innych inwestycji. bo rozkradanie azotow chyba nie mozna uznac jako sukces!
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 23:28
0
poseł chodził ze mną na spotkania i sprawy sądowe! bez jego pomocy i bez pomocy pracownczki biura niczego bym nie załatwiła w tym popapranym urzędzie miasta! a teraz mam dach nad glową, moge splacac zadluzenie, wszystko dzieki panu kabacinskiemu!! ja bede glosowac na pana i cala moja rodzina bedzie na pana glosowac!! tylko w jego biurze poczulam sie potraktowana jak czlowiek, bo ktos wyciagnal do mnei reke i o kazdej porze dnia i nocy mozna zadzwonic i poposic o porade!! mam nadzieje, ze pna nie zniknie z krakowskiego, takich ludzi jak ja jest cala masa w lublinie!
Avatar
Olek / 17 października 2015 o 17:55
0

stawiał Pan na Lubelszczyzne.Ok, moze i tak bylo, ale co Pan takiego zrobil dla tego regionu?
Najwiecej słyszy się, i widzi ile dokonał, ile zmienil i wspierał inwestycje Włodzimierz Karpiński, a o Pana jakichś zasługach szczerze mowiąc nie slyszalem.

Avatar
Gość / 16 października 2015 o 19:53
0
Zakończenie aresztów tymczasowych? Nie jest to najbardziej oszałamiający sukces, a i aresztowani jako docelowi wyborcy brzmią niezbyt szczęśliwie. Ale to i tak o jeden sukces więcej na liście od chociażby pani Eli Kruk.
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 407 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.