Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

19 października 2015 r.
11:30

Genowefa Tokarska z PSL: nigdy nie było tematu prywatyzacji Lasów Państwowych

Autor: Zdjęcie autora redakcja
0 60 A A

Dzisiaj naszą redakcję odwiedziła liderka listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu wyborczym nr 7, posłanka Genowefa Tokarska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Dziękujemy za wizytę.

Genowefa Tokarska: - Bardzo dziękuję za zaproszenie. Myślę, że chociaż w części mogłam przekazać moje stanowisko odnośnie spraw i problemów dotyczących i Lubelszczyzny i naszego kraju.

• Ostatnie pytanie: Działalność PSL w województwie lubelskim kojarzy mi się z dożynkami i festynami. Czy państwo zajmujecie się w ogóle czymś innym?

Genowefa Tokarska: - Bynajmniej jestem zaskoczona takim stwierdzeniem. Jestem członkiem PSL, już od ośmiu lat funkcjonuję w środowisku lubelskim. Wydaje mi się, że kiedy piastowałam funkcje wojewody lubelskiego i posła na Sejm sprostałam zadaniu. Wymienię chociażby ochronę ludności podczas powodzi i odbudowę terenów przez nią zniszczonych, przyspieszanie prac inwestycyjnych przy budowie m.in. lotniska w Świdniku i trasy S-17.

• Kto był lepszym liderem PSL: Janusz Piechociński czy Waldemar Pawlak?

Genowefa Tokarska: - Obu prezesów PSL oceniam bardzo wysoko. Zmiana na tym stanowisku była wynikiem trochę niezbyt konsekwentnego podejścia ludzi, którymi otoczył się prezes Pawlak, a chodziło o rosnące zadłużenie naszej partii.

• Janusz Piechociński raz chce koalicji z PiS, raz nie. Nie ukrywa też, że ma ambicje bycia premierem. Zdaje się że głównym punktem programu PSL jest ponowne stworzenie koalicji rządowej, nieważne z kim. Może pani to skomentować?

Genowefa Tokarska: - Nie chciałabym spekulować co do przyszłej koalicji. Poczekajmy z tym tematem do przyszłego tygodnia.

• Czy będzie Pani jutro na uroczystym otwarciu nieukończonej obwodnicy Biłgoraja?

Genowefa Tokarska: - Tak, będę. Obwodnica może rzeczywiście wyglądać na nieukończoną, bo jeszcze nikt nie może nią przejeżdżać, ale myślę, że zakres prac, który został do wykonania dotyczy kosmetyki poza pasem drogowym.

• Czy nie lepiej było przeznaczyć 16 mln zł, o które wystarała się pani na Muzeum Jana Pawła II, na inne cele np. na drogi?

Genowefa Tokarska: - Pochodzenie środków z rezerwy celowej ministra kultury i dziedzictwa narodowego właśnie w kwocie 16 mln zł nie mogło być przekierowane na inne cele niż związane z kulturą.

Pytanie od Grzegorza Gorczycy z Automobilkubu Chełmskiego: Co pani sądzi o postępowaniu starosty chełmskiego (Piotr Deniszczuk z PSL), który zakazał wstępu na urządzony kilka miesięcy wcześniej dużym nakładem sił i środków tor w upadłych zakładach w Zawadówce. Obecnie nie dzieje się tam kompletnie nic, a młodzi kierowcy nie mają miejsca gdzie mogą potrenować techniki jazdy i się "wyszaleć". Starosta nie ma żadnych, najmniejszych argumentów i totalnie nas lekceważy - od trzech miesięcy mimo wielu próśb nie chce się z nami spotkać.

Genowefa Tokarska: - Nie słyszałam o tej sprawie, ale domyślam się, że może chodzić o bezpieczeństwo. Być może tor nie spełnia wymogów, a odpowiedzialność jest po stronie starostwa powiatowego. Niemniej jednak niechęć do rozmów jest sprawą najdelikatniej mówiąc nieracjonalną.

• O co chodzi z tą sprzedażą bezpośrednią? Dlaczego to ma być takie dobrodziejstwo dla rolników?

Genowefa Tokarska: - Ustawa o sprzedaży bezpośredniej oczekiwana od wielu lat tak naprawdę została przyjęta przez parlament w ostatnich miesiącach tej kadencji. Krótko mówiąc dotyczy ona sprzedaży przetworzonych produktów bezpośrednio z gospodarstw domowych. Gospodarstwa rodzinne dysponując pewnym zasobem pracy mogą przetwarzać surowce wyprodukowane we własnym gospodarstwie i sprzedawać je jako przetwory. Dotyczy to produkcji dżemów, konfitur, soków, a również wyrobów mięsnych czy pieczywa. Oczywiście produkty muszą być etykietowane, musi być znane źródło ich pochodzenia i w przypadku wyrobów mięsnych, podlegać kontroli ze strony inspekcji weterynaryjnej. Sprzedaż taką do kwoty 7 tys. zł rocznie można prowadzić bez opodatkowania, natomiast powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2 proc. od wartości sprzedanych artykułów. Uważam, że to niewiele. Wkrótce powinny wyjść rozporządzenia wykonawcze dotyczące tej ustawy, m.in. wskazanie, jak należy prowadzić ewidencję tej sprzedaży.

 

• Ostatnio to PiS bardziej zajmuje się mieszkańcami wsi. Dlaczego rolnik miałby zagłosować na PSL a nie na PiS?

Genowefa Tokarska: - PiS zawsze uaktywniał się przed wyborami i deklarował, że jest obrońcą tej grupy społecznej. Chyba muszę przypomnieć stanowisko PiS sprzed lat w sprawie dopłat dla rolnictwa, kiedy to proponowano zamianę, by z nich zrezygnować, natomiast środki przeznaczyć na wojsko i uzbrojenie. Jeszcze przed wyborami samorządowymi politycy PiS wyrażali opinię o zmniejszeniu środków finansowych na rolnictwo. Rozstrzygnięcie nastąpiło w sądzie i PiS przegrał sprawę, a tak naprawdę postanowienie sądu do tej pory nie zostało wykonane. Chodziło o przeprosiny i wpłatę określonej kwoty na cele charytatywne. Od wielu lat to PSL jest orędownikiem spraw wsi i rolnictwa. Jeśli nawet są pewne mankamenty wynikające ze wspólnej polityki rolnej w Unii Europejskiej, to one nie mogą przysłaniać rzeczywistej pracy parlamentarzystów na rzecz tej społeczności.

• Sporo mówiło się o prywatyzacji Lasów Państwowych. PiS twierdził, że to koalicja PO-PSL chce je sprzedać. PSL mówi, że to PiS. Jak jest naprawdę?

Genowefa Tokarska: - Tak naprawdę nigdy nie było tematu prywatyzacji Lasów Państwowych, przynajmniej nie w okresie rządów tej koalicji. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to jest hasło wymyślone przez Prawo i Sprawiedliwość, po wielokroć powielane. Nawet zbierano podpisy w obronie lasów przed prywatyzacją. Tak naprawdę takiego tematu nie było. Lasy Państwowe to dobro ogólnonarodowe i wszyscy możemy z niego korzystać. Być może wkradła się niepoprawna dyskusja na ten temat po wprowadzeniu opłaty leśnej do budżetu państwa m.in. na poprawę dróg lokalnych. Nie jest to związane ani z prywatyzacją lasów, ani z ich dewastacją, ponieważ kwota uzyskana na ten cel to tylko 2 proc. od sprzedanego drzewa. Chcąc zniwelować tę dyskusję klub PSL był inicjatorem zmiany Konstytucji wnosząc tam zapis, że Lasy Państwowe nie podlegają żadnym przekształceniom własnościowym i co istotne to PiS nie poparło tej poprawki i Konstytucja nie została zmieniona. W ostatnich dniach pracy Sejmu udało się natomiast zmienić ustawę o lasach, gdzie zaistniał taki zapis.

• Jak pani podsumowałaby rządy koalicji PO-PSL a także jak pani ocenia współpracę z ministrem Karpińskim?

Genowefa Tokarska: - Wydaje mi się, że efekt tych ośmioletnich rządów jest pozytywny i widoczny. Chyba najlepiej tej oceny dokonują ludzie, którzy jakiś czas przebywali poza granicami kraju i po powrocie ich ocena jest naprawdę pozytywna. My sami chyba zbyt mocno nauczyliśmy się narzekać, co nie oznacza, ze niektóre sprawy trzeba poprawić i uporządkować czy zmienić. Co do oceny współpracy z ministrem Karpińskim, to odwołam się do prac Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, w których również uczestniczył pan minister. Sprawy Lubelszczyzny były mu równie bliskie, jak nam wszystkim.

• Pani Ewa pyta: Dlaczego pani kandyduje? Czy nie czuje się pani zmęczona polityką?

Genowefa Tokarska: - Kandyduję, ponieważ jest jeszcze dużo do zrobienia, a ja mam duże doświadczenie zawodowe, lubię pracować i tak naprawdę to wyborcy w najbliższą niedzielę zdecydują, czy jestem jeszcze potrzebna.

Na początek pytanie od pana Krzysztofa. Co właściwie zrobiła Pani dla naszego regionu?

Genowefa Tokarska: - Tych zadań było dość dużo. Pracując w Komisji Finansów Publicznych miałam wpływ na niektóre pozycje finansowe dla naszego regionu, m.in. zwiększenie kwoty na przebudowę dróg lokalnych (tylko w ostatnim roku z 200 mln do 1 mld zł). Za bardzo ważne zagadnienie uznaję powstanie Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego. Byłam inicjatorką jego powstania, jego pierwszą przewodnicząca, a przewodnictwo zespołu było rotacyjne. W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję podsumować jego działanie. Wraz z parlamentarzystami różnych ugrupowań naszą pracę oceniliśmy na mocną czwórkę. Dzięki pracy całego zespołu udało się doprowadzić do kontynuowania budowy trasy S17 do samego Zakrętu, poprawić infrastrukturę kolejową, uruchomić przejście graniczne na lotnisku w Świdniku. Na więcej liczyliśmy w sprawie przetargu na śmigłowce dla PZL-Świdnik, dlatego daliśmy sobie tylko czwórkę.

>>>

Pytania do kandydatki można przesyłać na adres maciuszczak@dziennikwschodni.pl. Można także zadawać w trakcie trwania spotkania w komentarzach do artykułu.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 października 2015 o 16:55
0
kłamaliście rano kłamiecie w dzień, ZSL do relkit PRL, partia na etatach
Avatar
medyczny / 20 października 2015 o 16:42
0

Miło posłuchać mądrej Posłanki Tokarskiej. warto włączyć fil i poczytać a nie jak to w robia PlSowscy hejterzy tylko piszą komentarze, Ja wie że płacą wam i #musicie, ale zanim napiszecie troszkę pomyślcie. a nie cały czas powtarzacie te same kłamstwa.

Wszystko w porządku, pomoc lekarska niepotrzebna? Przecież nawet dzieci na Lubelszczyźnie wiedzą, co to jest PSL, a ty chcesz ludziom wmówić, że peeselowcy są inni niż się powszechnie uważa. Oni nawet wiejskie piaskownice upolitycznili, nie mówiąc o szkołach, urzędach,  sanatoriach...

Wszystko w porządku, pomoc lekarska niepotrzebna? Przecież nawet dzieci na Lubelszczyźnie wiedzą, co to jest PSL, a ty chcesz ludziom wmówić, że peeselowcy są inni niż się powszechnie uważa. Oni nawet wiejskie piaskownice upolitycznili, nie mówiąc o szkołach, urzędach,  sanatoriach...

rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 11:53
0
Miło posłuchać mądrej Posłanki Tokarskiej. warto włączyć fil i poczytać a nie jak to w robia PlSowscy hejterzy tylko piszą komentarze, Ja wie że płacą wam i #musicie, ale zanim napiszecie troszkę pomyślcie. a nie cały czas powtarzacie te same kłamstwa.
Avatar
roner / 20 października 2015 o 11:43
0

Tokarska decyzję pozostawia wyborcom, ale pakiet z ofertą pogramową nie za bogaty. Bez jasnych i nowych pomysłów doświadczenie na nic się nie zda.

Avatar
Waldi / 20 października 2015 o 11:16
0

Wymienimy w sejmie  stare twarze na nowe (młode)

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 08:47
0

Czyli, że pytanie dotyczące rolników z 1944 zostało sprytnie "zapomniane" - tak jak rodziny pomordowanych i ograbionych, wdowy i sieroty pozbawione dachu nad głową... Oto całe PSL: gęba pełna frazesów, a za paznokciami krew niewinnych. Do tego handluje zrabowaną ziemią.

Bo w Polsce cały czas jest u władzy komuna. Tylko przefarbowana. Filmik Nocna zmiana dokładnie to pokazuje. 

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 02:26
0
BILION złotych długu publicznego i kryzys imigrancki. Dziękuje po-pisowi. TERAZ KORWiN. http://ejsmont.info/dlaczego-korwin-wygra-wybory/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork
Avatar
Samson / 20 października 2015 o 01:10
0

Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.


Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.

PSL? Pora na smietnik historii.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 23:56
0
Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.
Avatar
Basta / 19 października 2015 o 20:47
0

PSL ma program i od 25 jest w rządzie. 25 lat i sprzedane fabryki, elektrownie, kolej, kolejki górskie, miejsce pracy, i mamy miliard długu. Jeszcze tylko Morze Bałtyckie, lasy i rzeki nie są sprzedane, niektóre jeziora już sprzedano. Boże, uchowaj nas od takch programów, bo Polska już tego nie wytrzyma.


PSL ma program i od 25 jest w rządzie. 25 lat i sprzedane fabryki, elektrownie, kolej, kolejki górskie, miejsce pracy, i mamy miliard długu. Jeszcze tylko Morze Bałtyckie, lasy i rzeki nie są sprzedane, niektóre jeziora już sprzedano. Boże, uchowaj nas od takch programów, bo Polska już tego nie wytrzyma.

I dlatego pora na Was, pora do śmietnika historii.
I dlatego pora na Was, pora do śmietnika historii. rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2015 o 16:55
0
kłamaliście rano kłamiecie w dzień, ZSL do relkit PRL, partia na etatach
Avatar
medyczny / 20 października 2015 o 16:42
0

Miło posłuchać mądrej Posłanki Tokarskiej. warto włączyć fil i poczytać a nie jak to w robia PlSowscy hejterzy tylko piszą komentarze, Ja wie że płacą wam i #musicie, ale zanim napiszecie troszkę pomyślcie. a nie cały czas powtarzacie te same kłamstwa.

Wszystko w porządku, pomoc lekarska niepotrzebna? Przecież nawet dzieci na Lubelszczyźnie wiedzą, co to jest PSL, a ty chcesz ludziom wmówić, że peeselowcy są inni niż się powszechnie uważa. Oni nawet wiejskie piaskownice upolitycznili, nie mówiąc o szkołach, urzędach,  sanatoriach...

Wszystko w porządku, pomoc lekarska niepotrzebna? Przecież nawet dzieci na Lubelszczyźnie wiedzą, co to jest PSL, a ty chcesz ludziom wmówić, że peeselowcy są inni niż się powszechnie uważa. Oni nawet wiejskie piaskownice upolitycznili, nie mówiąc o szkołach, urzędach,  sanatoriach...

rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 11:53
0
Miło posłuchać mądrej Posłanki Tokarskiej. warto włączyć fil i poczytać a nie jak to w robia PlSowscy hejterzy tylko piszą komentarze, Ja wie że płacą wam i #musicie, ale zanim napiszecie troszkę pomyślcie. a nie cały czas powtarzacie te same kłamstwa.
Avatar
roner / 20 października 2015 o 11:43
0

Tokarska decyzję pozostawia wyborcom, ale pakiet z ofertą pogramową nie za bogaty. Bez jasnych i nowych pomysłów doświadczenie na nic się nie zda.

Avatar
Waldi / 20 października 2015 o 11:16
0

Wymienimy w sejmie  stare twarze na nowe (młode)

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 08:47
0

Czyli, że pytanie dotyczące rolników z 1944 zostało sprytnie "zapomniane" - tak jak rodziny pomordowanych i ograbionych, wdowy i sieroty pozbawione dachu nad głową... Oto całe PSL: gęba pełna frazesów, a za paznokciami krew niewinnych. Do tego handluje zrabowaną ziemią.

Bo w Polsce cały czas jest u władzy komuna. Tylko przefarbowana. Filmik Nocna zmiana dokładnie to pokazuje. 

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 02:26
0
BILION złotych długu publicznego i kryzys imigrancki. Dziękuje po-pisowi. TERAZ KORWiN. http://ejsmont.info/dlaczego-korwin-wygra-wybory/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork
Avatar
Samson / 20 października 2015 o 01:10
0

Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.


Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.

PSL? Pora na smietnik historii.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 23:56
0
Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.
Avatar
Basta / 19 października 2015 o 20:47
0

PSL ma program i od 25 jest w rządzie. 25 lat i sprzedane fabryki, elektrownie, kolej, kolejki górskie, miejsce pracy, i mamy miliard długu. Jeszcze tylko Morze Bałtyckie, lasy i rzeki nie są sprzedane, niektóre jeziora już sprzedano. Boże, uchowaj nas od takch programów, bo Polska już tego nie wytrzyma.


PSL ma program i od 25 jest w rządzie. 25 lat i sprzedane fabryki, elektrownie, kolej, kolejki górskie, miejsce pracy, i mamy miliard długu. Jeszcze tylko Morze Bałtyckie, lasy i rzeki nie są sprzedane, niektóre jeziora już sprzedano. Boże, uchowaj nas od takch programów, bo Polska już tego nie wytrzyma.

I dlatego pora na Was, pora do śmietnika historii.
I dlatego pora na Was, pora do śmietnika historii. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 2 0

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia]
galeria

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia] 69 7

Pierwszy śnieg spadł dzisiaj na ulice Lublina. Miejskie służby od razu ruszyły do pracy i na ulice wyjechały solarki. Na intensywne opady białego puchu będziemy musieli jeszcze poczekać

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży 0 1

Rozmowa z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo]
film

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo] 15 7

Nieznany mężczyzna zniszczył dwa zaparkowane na dworcu w Lublinie autobusy rejsowe. Straty wyceniono na ponad 22 tysiące złotych. Sprawcy poszukuje policja

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 1 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 1

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 1 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 0

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 3

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 216 24

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 2

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 20 12

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 6

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 12

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.