Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

9 października 2015 r.
9:50

Michał Rozpendowski, lider listy KORWiN: Nie dla finansowania religii w szkołach z budżetu państwa

Autor: Zdjęcie autora redakcja
0 21 A A

Dziś gościem redakcji Dziennika Wschodniego jest Michał Rozpendowski, lider listy partii KORWiN w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Dziękujemy za wizytę.

Michał Rozpendowski: - Proszę o to, aby idąc do urn wyborczych zagłosować przede wszystkim na tych ludzi, którzy dotychczas nie występowali w polskim Sejmie. Dajmy szanse młodym i energicznym, którzy faktycznie chcą coś zmienić w tym kraju a nie politycznym emerytom, którzy nie mają pomysłu na rządzenie Polską. Partia KORWiN jest właśnie takim ugrupowaniem wprowadzającym świeżość i głos rozsądku. Bardzo proszę o to, aby 25 października oddać głos na listę nr 4, miejsce nr 1. Najwyższy czas w końcu zacząć myśleć samodzielnie.

• Nie uważa pan, że warto by było odrzucić osobiste animozje i połączyć na czas wyborów partie KORWIN, Ruch Narodowy ,KUKIZ i inne antysystemowe, żeby przekroczyć próg wyborczy, a następnie już w sejmie rozbić się z powrotem na stare ugrupowania?

Michał Rozpendowski: - Początkowo był taki pomysł, jednak jak się ostatecznie okazało, projekt Ruchu Kukiza to twór całkowicie odrealniony i lepiej zarówno dla naszych wyborców, jak i całego kraju, kiedy Partia KORWiN startuje bez udziału tego demagoga. Jeżeli chodzi o Ruch Narodowy, to raz jeszcze podkreślam, że z naszych list startują osoby o poglądach narodowych. powrotem na stare ugrupowania?

• Religia w szkołach czy w salach przykościelnych, parafialnych. Czy opłacać katechetów z budżetu?

Michał Rozpendowski: - Jestem przeciwny finansowaniu religii w szkołach z budżetu państwa, ponieważ chcemy, aby jak najwięcej pieniędzy zostawało w kieszeni podatnika. Poza tym wychodzimy z założenia, że lekcje religii będą skuteczniejsze, kiedy będzie ona nauczana przez księży i ogólnie osoby duchowne w placówkach kościelnych. Podkreślam to jako katolik, chcący pogodzić interesy różnych grup społecznych.

• Jak widzicie politykę w stosunku do Rosji?

Michał Rozpendowski: - Polska jest suwerennym państwem i powinna prowadzić politykę w oparciu o swoje własne interesy. Nie możemy kategoryzować innych graczy na arenie międzynarodowej, musimy kierować się bilansem zysków i strat. Nasza polityka powinna skupić się przede wszystkim na Europie środkowo-wschodniej, Grupie Wyszehradzkiej i unormowaniu stosunków z naszymi wschodnimi sąsiadami. Przede wszystkim ze względu na handel i nowe rynki zbytu dla polskich przedsiębiorców i rolników.

• Co pan sądzi o partii Nowoczesna z Ryszardem Petru na czele? Nie wydaje się to panu dziwne, że nagle znikąd pojawia się nieznana partia z 10-proc. poparciem według mainstreamowych mediów? Nie sądzi pan, że to taka tratwa ratunkowa dla członków PO?

Michał Rozpendowski: - Nowoczesna wcale nie jest nieznanym ugrupowaniem. W końcu zrzesza przede wszystkim byłych członków Platformy Obywatelskiej i byłych pracowników Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Mniej więcej połowa „jedynek” w obecnych wyborach to ludzie, którzy oderwali się od PO i starają się oszukać wyborców starymi sztuczkami. Jest takie jedno powiedzenie, ze jeżeli chcesz być oszukanym po raz trzeci, to zagłosuj na PO, a jeżeli chcesz sobie przypomnieć, jak to było za pierwszym razem, to zagłosuj na Nowoczesną. To żadna nowa jakość w polskiej polityce.

• Jak wiemy, wypłaty bieżących świadczeń dla obecnych emerytów pochodzą głównie ze składek ZUS opłacanych przez pracodawców oraz przedsiębiorców. Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie postulował ogłoszenie bankructwa przez ZUS, jego likwidację i co za tym idzie także przymusowych składek. Jednocześnie Partia KORWiN zapowiada również radykalne obniżki innych podatków. Pytanie moje brzmi - skąd w takim razie pod rządami waszej partii będą pochodziły środki na wypłatę rent i emerytur dla obecnych seniorów?

Michał Rozpendowski: - Z prywatyzacji majątku ZUS i organów administracji publicznej, która chcemy mocno odchudzić. Uważamy, że obecny system jest tylko dodatkowym podatkiem, który nie gwarantuje młodszym pokoleniom wypłaty świadczeń społecznych. Jeżeli sami nie zadbamy teraz o nasze przyszłe emerytury, to na starość pozostaniemy z niczym. Wiemy jednak, że ustrój socjalistyczny w Polsce sprawił, że ludzie niechętnie biorą sprawy w swoje ręce. Dlatego żeby zmotywować obywateli do odkładania pieniędzy na przyszłość przewidujemy też ulgi podatkowe dla tych osób, które będą odkładały pieniądze w dowolnej formie, czy to na kontach oszczędnościowych czy w funduszach.

Jeżeli przekroczycie próg wyborczy jaki będzie pierwszy zgłoszony przez partię KORWiN projekt w Sejmie?

Michał Rozpendowski: - Mamy poniekąd przygotowany projekt likwidacji PIT, który dla nas jest sprawą priorytetową. Chcemy likwidacji archaicznego podatku dochodowego, który tak naprawdę karze obywatela za to, że dobrze wykonuje swoją pracę.

 

• Wiceprezes partii KORWiN Konrad Berkowicz na Twitterze komentując materiał dziennikarza TVN napisał: „Maciej Knapik osiągnął dziś w Faktach wyżyny manipulacji. Dziś „złoty Goebbels” dla pana. A niebawem dzień sznura...”. Czy pan, kiedy zostanie posłem też rozpocznie jakieś siłowe rozliczenia z dziennikarzami nieprzychylnymi Pańskiej partii?

Michał Rozpendowski: - Nie ma co się oszukiwać, obecne media, przede wszystkim te największe i ogólnopolskie są bardzo mocno koniunkturalne, ale taka już jest ich rola. Wszystko zależy od wpływów politycznych. Ja wychodzę z założenia, że każdy dziennikarz stara się jak najlepiej wykonywać swoją pracę, lecz nie zawsze ma na wszystko wpływ. W każdym razie nie mam zamiaru atakować, czy rozliczać jakiegokolwiek dziennikarza. Liczę jednak na to, że Partia KORWiN będzie częściej pokazywana, nie tylko w ogólnopolskich, ale także i w lokalnych mediach. Przede wszystkim dlatego, ponieważ jesteśmy ludźmi, którzy faktycznie mają coś do powiedzenia.

• Nie jest panu wstyd, kiedy zamiast prezentować konkretne rozwiązania programowe, pańska partia urządza happening ze świniami pod Sejmem?

Michał Rozpendowski: - Nie, nie jest mi wstyd. Wstyd powinno być tym obecnym politykom, którzy brali udział w licznych i kontrowersyjnych aferach działających na szkodę naszego kraju, a pomimo tego dalej startują w wyborach i oczekują na poparcie tych ludzi, którym jeszcze do niedawna pluli prosto w twarz.

• Jak pan odbiera słowa prezesa Janusza Korwin-Mikkego, który czasami przed wyborami potrafi dosyć dosadnie wyrazić swoje myśli niekoniecznie zgodnie z przekonaniami społeczeństwa, narażając trochę na szwank reputację partii? Czy jako członek partii KORWiN przełyka pan gorzką pigułkę czy też próbuje prostować pewne dosyć radykalne poglądy pana Janusza?

Michał Rozpendowski: - Pan Janusz niezmiennie od lat zawsze mówi to, co myśli i za to go szanuję, w przeciwieństwie do obecnych polityków, którzy opierają się przede wszystkim na populizmie. Partia KORWiN to jednak nie tylko pan prezes, ale także grono osób, które tworzą nasze ugrupowanie i tu świetnym przykładem jest Lubelszczyzna, gdzie posiadamy szereg zaangażowanych osób o bardzo pozytywnym wizerunku i warto tutaj skupić się także na wspieraniu konkretnych ludzi, z którymi ma się na co dzień do czynienia. Wystarczy spojrzeć na naszą listę wyborczą.

• Nie myśleliście, żeby przekonać Mariana Kowalskiego do wstąpienia do partii KORWiN i generalnie skierować się trochę poglądami w stronę narodowców? To dosyć duży elektorat.

Michał Rozpendowski: - Partia KORWiN to przede wszystkim koalicja, która zrzesza ludzi o bardzo różnych poglądach oscylujących wokół konserwatyzmu i liberalizmu. Ma to być szeroki front i opozycja do obecnej władzy, a więc osoby o poglądach narodowych są również mile widziane w naszych szeregach. Jeżeli chodzi o Mariana, to złożyliśmy mu propozycję, aby startował z naszego okręgu, jednak Kowalski to człowiek z zasadami i kiedy zawczasu powiedział, że nie będzie startował, nie chciał już zmieniać tej decyzji. Warto tutaj zaznaczyć, że członek Ruchu Narodowego startuje z naszej listy w okręgu lubelskim z miejsca numer 3, a sam Marian popiera naszą partię w wyborach.

• Jeśli uda się wam wejść do Sejmu, to czy zawiążecie koalicję z PiS czy będziecie w nic nie znaczącej opozycji?

Michał Rozpendowski: - Nie warto mówić o koalicjach przed wyborami, ponieważ nigdy nie wiadomo, co będzie się działo tuż po nich. Niemniej jednak Partia KORWiN wychodzi z założenia, że wejdzie w koalicję z tą partią, która spełni nasze założenia programowe. My nie chcemy stołków w rządzie, chcemy przede wszystkim obniżki podatków i uproszczenia

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 14:53
0
I jak zwykle tytuł o jakiejś religii w szkołach. Gość tu nawija o podatkach, emeryturach a dziennikarz robi tytuł z jakiejś 3ciorzędnej sprawy. A potem lud mówi, że KORWINy to idioci.
Avatar
Gość / 13 października 2015 o 16:26
0
Bardzo dobry wywiad, widać, że koleś myśli głową a nie czymś innym. Ma mój głos, chociaż to nie są moje poglądy polityczne. Nie mam zamiaru jednak wybierać "mniejszego zła", daję szansę nowym i młodym.
Avatar
Gość / 12 października 2015 o 21:20
0
Dobrze mówi. Z CV długim jak paragon z Tesco i co za tym idzie dobrze obeznaną gospodarką na pewno będzie dobrym reprezentantem tych, którzy do Anglii się nie wybierają.
Avatar
Gość / 12 października 2015 o 17:01
0
Pan Rozpendowski jest chyba najlepszym wizerunkowo kandydatem z partii KORWiN. Zawsze wie co mądrego powiedzieć i ładnie się uśmiecha. :) Poza tym widzę, że wie, co to znaczy pracować... w przeciwieństwie do niektórych kandydatów, którzy w swoim życiu nie przepracowali uczciwie ani jednej godziny...
Avatar
Gość / 12 października 2015 o 15:47
0
Rozpendowski spoko chłopak, wierzy w to co robi i robi to dobrze - a nie leci jak populista na obietnicach, ma mój głos
Avatar
Gość / 10 października 2015 o 14:23
0
Jako wyborca Partii KORWiN muszę przyznać, że atak na finansowanie lekcji religii to idiotyczne posunięcie.
Avatar
Gość / 10 października 2015 o 13:47
0
25 października tylko lista nr 4 :)
Avatar
Gość / 10 października 2015 o 08:33
0
Czemu Korwin śmieje się z polskich parlamentarzystów? Bo sam zgarnia dietę w ojro. A pan Michał jest tylko jedną z młodych twarzy które mają uwiarygodnić polityczny byt Janusza.
Avatar
całka / 10 października 2015 o 00:27
0

Podziwiam korwina, jego symatyków i ich upór. Korwin dostał się do parlamentu, awantauje się ale co najważniesze zgarnia kasę jako europoseł. Tutaj jego stronnicy nawinie szarpią się a wszystko to na nic. Syzyfowa robota.

Avatar
Gość / 9 października 2015 o 21:24
0
Jeśli nie chcecie miejsc w rządzie, to po co w ogóle kandydować? To już szczyt demagogii, a nie głos rozsądku.
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 14:53
0
I jak zwykle tytuł o jakiejś religii w szkołach. Gość tu nawija o podatkach, emeryturach a dziennikarz robi tytuł z jakiejś 3ciorzędnej sprawy. A potem lud mówi, że KORWINy to idioci.
Avatar
Gość / 13 października 2015 o 16:26
0
Bardzo dobry wywiad, widać, że koleś myśli głową a nie czymś innym. Ma mój głos, chociaż to nie są moje poglądy polityczne. Nie mam zamiaru jednak wybierać "mniejszego zła", daję szansę nowym i młodym.
Avatar
Gość / 12 października 2015 o 21:20
0
Dobrze mówi. Z CV długim jak paragon z Tesco i co za tym idzie dobrze obeznaną gospodarką na pewno będzie dobrym reprezentantem tych, którzy do Anglii się nie wybierają.
Avatar
Gość / 12 października 2015 o 17:01
0
Pan Rozpendowski jest chyba najlepszym wizerunkowo kandydatem z partii KORWiN. Zawsze wie co mądrego powiedzieć i ładnie się uśmiecha. :) Poza tym widzę, że wie, co to znaczy pracować... w przeciwieństwie do niektórych kandydatów, którzy w swoim życiu nie przepracowali uczciwie ani jednej godziny...
Avatar
Gość / 12 października 2015 o 15:47
0
Rozpendowski spoko chłopak, wierzy w to co robi i robi to dobrze - a nie leci jak populista na obietnicach, ma mój głos
Avatar
Gość / 10 października 2015 o 14:23
0
Jako wyborca Partii KORWiN muszę przyznać, że atak na finansowanie lekcji religii to idiotyczne posunięcie.
Avatar
Gość / 10 października 2015 o 13:47
0
25 października tylko lista nr 4 :)
Avatar
Gość / 10 października 2015 o 08:33
0
Czemu Korwin śmieje się z polskich parlamentarzystów? Bo sam zgarnia dietę w ojro. A pan Michał jest tylko jedną z młodych twarzy które mają uwiarygodnić polityczny byt Janusza.
Avatar
całka / 10 października 2015 o 00:27
0

Podziwiam korwina, jego symatyków i ich upór. Korwin dostał się do parlamentu, awantauje się ale co najważniesze zgarnia kasę jako europoseł. Tutaj jego stronnicy nawinie szarpią się a wszystko to na nic. Syzyfowa robota.

Avatar
Gość / 9 października 2015 o 21:24
0
Jeśli nie chcecie miejsc w rządzie, to po co w ogóle kandydować? To już szczyt demagogii, a nie głos rozsądku.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 5 9

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 2

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 2 1

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 48 12

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 13 24

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.