Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

29 września 2015 r.
21:49

Partia Razem: Manifestacja przeciw imigrantom to wstyd dla miasta

Autor: Zdjęcie autora toma
0 39 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Masowe przejawy rasizmu i ksenofobii przynoszą wstyd Miastu Trzech Kultur, które przez wieki swój rozwój zawdzięczało przede wszystkim wielokulturowości – piszą w liście otwartym lubelscy działacze Partii Razem. Chodzi o manifestację przeciwko imigrantom, która w sobotę odbyła się na Placu Litewskim w Lublinie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak przekonują autorzy listu, w centrum miasta reklamującego się hasłem „Miasto inspiracji” nie może być zgody na wykrzykiwanie haseł takich jak „Kradzież, gwałty i morderstwa, imigrantów to profesja”, „Znajdzie się kij na islamski ryj”, czy „Ewa Kopacz chce Murzyna, niech go w domu sobie trzyma”.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że antyimigranckie nastroje części społeczeństwa w ogromnej mierze wynikają ze strachu przed nieznanym. (…) Liczymy na to, że władze Lublina nie zignorują narastającej fali postaw ksenofobicznych i stworzą programy edukacyjne przybliżające problem migracji obywatelom” – czytamy w liście.

List otwarty partii Razem

Szanowni Państwo!

Z ogromnym niepokojem obserwowaliśmy sobotnią antyimigrancką demonstrację zorganizowaną w Lublinie przez skrajnie nacjonalistyczne środowiska. Uważamy, że takie masowe przejawy rasizmu i ksenofobii przynoszą wstyd Miastu Trzech Kultur, które przez wieki swój rozwój zawdzięczało przede wszystkim wielokulturowości, otwartości i współpracy przedstawicieli różnych narodowości i wyznań. W centrum ośrodka wojewódzkiego reklamującego się hasłem "Miasto inspiracji" nie może być zgody na wykrzykiwanie haseł takich jak: "Kradzież, gwałty i morderstwa, imigrantów to profesja","Znajdzie się kij na islamski ryj", czy "Ewa Kopacz chce Murzyna, niech go w domu sobie trzyma".

Zdajemy sobie sprawę z tego, że antyimigranckie nastroje części społeczeństwa w ogromnej mierze wynikają ze strachu przed nieznanym. Dlatego też gorąco pochwalamy inicjatywy takie, jak mająca trwać w dniach 2-5 października seria spotkań "Patrzę na: islam" organizowana przez Centrum Kultury w Lublinie, której celem będzie przełamanie stereotypów związanych z islamem. Przy okazji żałujemy jednak, że takie nieliczne, a niezbędne inicjatywy podejmowane są przede wszystkim przez organizacje pozarządowe. Liczymy na to, że władze Lublina nie zignorują narastającej fali postaw ksenofobicznych i stworzą programy edukacyjne przybliżające problem migracji obywatelom.

Partia Razem ma nadzieję, że Polska zrealizuje swoje zobowiązania etyczne i polityczne wobec uchodźców zgodnie z prawem międzynarodowym oraz w sposób bliski zasadom społecznej solidarności. Nie będzie to jednak możliwe bez podjęcia działań mających na celu stworzenie długofalowej polityki migracyjnej, stawiającej na integrację osób przyjeżdżających do Polski oraz zdecydowaną walkę z narastającymi w kraju postawami rasistowskimi.

Z wyrazami szacunku

Razem Lubelskie

Tomasz Piotr Warzocha

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 16:24
0

To nie na temat ale spodobało mi się  :)

Avatar
Marek / 23 listopada 2015 o 16:16
0
Dużo ludzi myli imigrantów z Uchodźcami. Imigranci w naszym mieście czyli studenci z zagranicy chwalą nasze miasto ale trochę głupio było jak były te manifestacje. Co taki student studiujący w Lublinie, powiedzmy sobie na Uniwersytecie Medycznym jest winny ze przyjechał do nas studiować. Rozmawiałem z paroma studentami z USA którzy są dziećmi polskich imigrantów i naprawdę są wdzięczni ze mogą studiować tutaj. Za rok studiów płaca 21 tysięcy dolarów plus utrzymanie. Musimy pomysleć ze jest to dodatkowy zarobek dla naszych mieszkańców i pracownikow a szczególnie w branży gastronomicznej. Ekonomia Lublina była i będzie zawsze zależała od studentów. Musimy o tym pamietać. Nigdy nie miałem problemu z imigrantami w naszym mięcie bo zawsze są przyjaźnie dla innych. Nigdy sie nie spotkałem tez z jakimś chamstwem z ich strony. Są u nas w mieście i robią swoje. Obawiam sie ze takie demonstracje jak ta może zaszkodzić naszemu miastu. Musimy odróżnić narodowców od patriotów i wiedzieć ze ci zwani "Narodowcy" nie są prawdziwymi patriotami.
Dużo ludzi myli imigrantów z Uchodźcami. Imigranci w naszym mieście czyli studenci z zagranicy chwalą nasze miasto ale trochę głupio było jak były te manifestacje. Co taki student studiujący w Lublinie, powiedzmy sobie na Uniwersytecie Medycznym jest winny ze przyjechał do nas studiować. Rozmawiałem z paroma studentami z USA którzy są dziećmi polskich imigrantów i naprawdę są wdzięczni ze mogą studiować tutaj. Za rok studiów płaca 21 tysięcy dolarów plus utrzymanie. Musimy pomysleć ze jest to dodatkowy zarobek dla naszych mieszkańców i prac... rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 13:19
0
A wydawało się że pojawi się ruch za Polską .Ta partia zrobi wiele zła , i na kogo głosować
Avatar
Paweł / 21 października 2015 o 12:30
0

Podejście do spraw gospodarczych ok, ale ze względu na uchodźców i ogólny światopogląd tych ludzi nigdy na nich nie zagłosuje. Głosuje na PIS.

Avatar
Gość / 21 października 2015 o 07:45
0
Głupia argumentacja. Każdy kto nie chce islamizacji, gwałtów i wyłudzania socjalu jest rasistą.
Avatar
Gość / 11 października 2015 o 16:18
0
Wysłać wszystkich do Państwa Islamskiego w Syrii.
Avatar
lublinianka / 30 września 2015 o 22:13
0

mieszka za granicą a pisze że miastu wstyd przynoszą Ci którzy chcą resztki naszej polskości ocalić ..............kocham ten kraj ,przyrodę ,ludzi ,kulturę i tutaj mieszkam biednie  żyję ale chcę bezpieczeństwa dla moich dzieci i zachowania naszej kultury i przyszłości dla nich NIE MAMY SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ ,PODNIEŚMY GŁOWY .......jestem przeciw najeżdzcom niby imigrantom którzy jawnie demonstrują nienawiśc

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 16:22
0
A nie mówiłem że te Centrum Kultury to lewactwo finansowane z Eurokołchozu.
Avatar
Giętki / 30 września 2015 o 14:33
0

Widać, że ludzie ze zdjęcia to jakieś ułomki i nie byli jeszcze pod zaborem pisu jak to było ok. 10 lat temu. Po twarzach widać, że to ludzie nieszczęśliwi, mało zaradni, bez pojęcia o tym co trzymają w ręku. Czasami takie zomo i sb przydało by się jeszcze raz żeby spałować tych leszczy życiowych. Jak by nie PO to teraz byście mówili po rosyjsku. Czy ten łysy ze zdjęcia nie jest pod wpływem narkotyków? Wydaje mi się, że trzeźwy by tam srał

Zapewniam że byli my trzeźwe i wiem po co stoim! stali my z tatem i wójkiem bo my so polskie patrioty i mówim nie tym przybyszom z Brazyli czy innej Katalonii. My cieżko praujem na nasze (papirosy z przemyta to tez praca!) a co zrobić ze nie ma pracy dla takich jak my - jak ja mam 4 klasy skończone!! ło i na wózki widłowe pół kursu! i my nie chcemy tu imigrantów! on majo dostać mercedesa na start i milion złotych i dom pod lublinem! niech ich szlak! tfu!

takich jak my so wincyj! bo jest i Stacho i  Marian.. o i nawet siwy popiera nas! I my so patrioty! nie rzucim ziemi ! ziemia dla ziemniaków! 

Zapewniam że byli my trzeźwe i wiem po co stoim! stali my z tatem i wójkiem bo my so polskie patrioty i mówim nie tym przybyszom z Brazyli czy innej Katalonii. My cieżko praujem na nasze (papirosy z przemyta to tez praca!) a co zrobić ze nie ma pracy dla takich jak my - jak ja mam 4 klasy skończone!! ło i na wózki widłowe pół kursu! i my nie chcemy tu imigrantów! on majo dostać mercedesa na start i milion złotych i dom pod lublinem! niech ich szlak! tfu!

takich jak my so wincyj! bo jest i Stacho i  Marian.. o i n... rozwiń

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 12:12
0

Niewątpliwie chwałę miastu przynosi sepleniący miłośnik wibratorów, walący gorzałę z "małpeczek" i nawołujący do jarania ziela. Z brodą upodabnia się do herbu miasta i chyba dlatego tak mu w tym zrytym łbie trzeszczy.

Oooootak!!! tylko nie wiem, czy świński ryj zamiast chleba spodoba się przybyszom?. Bo przecież świński ryj to też ulubiona zabaweczka brodatego jak koza Janeczka.

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 16:24
0

To nie na temat ale spodobało mi się  :)

Avatar
Marek / 23 listopada 2015 o 16:16
0
Dużo ludzi myli imigrantów z Uchodźcami. Imigranci w naszym mieście czyli studenci z zagranicy chwalą nasze miasto ale trochę głupio było jak były te manifestacje. Co taki student studiujący w Lublinie, powiedzmy sobie na Uniwersytecie Medycznym jest winny ze przyjechał do nas studiować. Rozmawiałem z paroma studentami z USA którzy są dziećmi polskich imigrantów i naprawdę są wdzięczni ze mogą studiować tutaj. Za rok studiów płaca 21 tysięcy dolarów plus utrzymanie. Musimy pomysleć ze jest to dodatkowy zarobek dla naszych mieszkańców i pracownikow a szczególnie w branży gastronomicznej. Ekonomia Lublina była i będzie zawsze zależała od studentów. Musimy o tym pamietać. Nigdy nie miałem problemu z imigrantami w naszym mięcie bo zawsze są przyjaźnie dla innych. Nigdy sie nie spotkałem tez z jakimś chamstwem z ich strony. Są u nas w mieście i robią swoje. Obawiam sie ze takie demonstracje jak ta może zaszkodzić naszemu miastu. Musimy odróżnić narodowców od patriotów i wiedzieć ze ci zwani "Narodowcy" nie są prawdziwymi patriotami.
Dużo ludzi myli imigrantów z Uchodźcami. Imigranci w naszym mieście czyli studenci z zagranicy chwalą nasze miasto ale trochę głupio było jak były te manifestacje. Co taki student studiujący w Lublinie, powiedzmy sobie na Uniwersytecie Medycznym jest winny ze przyjechał do nas studiować. Rozmawiałem z paroma studentami z USA którzy są dziećmi polskich imigrantów i naprawdę są wdzięczni ze mogą studiować tutaj. Za rok studiów płaca 21 tysięcy dolarów plus utrzymanie. Musimy pomysleć ze jest to dodatkowy zarobek dla naszych mieszkańców i prac... rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 13:19
0
A wydawało się że pojawi się ruch za Polską .Ta partia zrobi wiele zła , i na kogo głosować
Avatar
Paweł / 21 października 2015 o 12:30
0

Podejście do spraw gospodarczych ok, ale ze względu na uchodźców i ogólny światopogląd tych ludzi nigdy na nich nie zagłosuje. Głosuje na PIS.

Avatar
Gość / 21 października 2015 o 07:45
0
Głupia argumentacja. Każdy kto nie chce islamizacji, gwałtów i wyłudzania socjalu jest rasistą.
Avatar
Gość / 11 października 2015 o 16:18
0
Wysłać wszystkich do Państwa Islamskiego w Syrii.
Avatar
lublinianka / 30 września 2015 o 22:13
0

mieszka za granicą a pisze że miastu wstyd przynoszą Ci którzy chcą resztki naszej polskości ocalić ..............kocham ten kraj ,przyrodę ,ludzi ,kulturę i tutaj mieszkam biednie  żyję ale chcę bezpieczeństwa dla moich dzieci i zachowania naszej kultury i przyszłości dla nich NIE MAMY SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ ,PODNIEŚMY GŁOWY .......jestem przeciw najeżdzcom niby imigrantom którzy jawnie demonstrują nienawiśc

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 16:22
0
A nie mówiłem że te Centrum Kultury to lewactwo finansowane z Eurokołchozu.
Avatar
Giętki / 30 września 2015 o 14:33
0

Widać, że ludzie ze zdjęcia to jakieś ułomki i nie byli jeszcze pod zaborem pisu jak to było ok. 10 lat temu. Po twarzach widać, że to ludzie nieszczęśliwi, mało zaradni, bez pojęcia o tym co trzymają w ręku. Czasami takie zomo i sb przydało by się jeszcze raz żeby spałować tych leszczy życiowych. Jak by nie PO to teraz byście mówili po rosyjsku. Czy ten łysy ze zdjęcia nie jest pod wpływem narkotyków? Wydaje mi się, że trzeźwy by tam srał

Zapewniam że byli my trzeźwe i wiem po co stoim! stali my z tatem i wójkiem bo my so polskie patrioty i mówim nie tym przybyszom z Brazyli czy innej Katalonii. My cieżko praujem na nasze (papirosy z przemyta to tez praca!) a co zrobić ze nie ma pracy dla takich jak my - jak ja mam 4 klasy skończone!! ło i na wózki widłowe pół kursu! i my nie chcemy tu imigrantów! on majo dostać mercedesa na start i milion złotych i dom pod lublinem! niech ich szlak! tfu!

takich jak my so wincyj! bo jest i Stacho i  Marian.. o i nawet siwy popiera nas! I my so patrioty! nie rzucim ziemi ! ziemia dla ziemniaków! 

Zapewniam że byli my trzeźwe i wiem po co stoim! stali my z tatem i wójkiem bo my so polskie patrioty i mówim nie tym przybyszom z Brazyli czy innej Katalonii. My cieżko praujem na nasze (papirosy z przemyta to tez praca!) a co zrobić ze nie ma pracy dla takich jak my - jak ja mam 4 klasy skończone!! ło i na wózki widłowe pół kursu! i my nie chcemy tu imigrantów! on majo dostać mercedesa na start i milion złotych i dom pod lublinem! niech ich szlak! tfu!

takich jak my so wincyj! bo jest i Stacho i  Marian.. o i n... rozwiń

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 12:12
0

Niewątpliwie chwałę miastu przynosi sepleniący miłośnik wibratorów, walący gorzałę z "małpeczek" i nawołujący do jarania ziela. Z brodą upodabnia się do herbu miasta i chyba dlatego tak mu w tym zrytym łbie trzeszczy.

Oooootak!!! tylko nie wiem, czy świński ryj zamiast chleba spodoba się przybyszom?. Bo przecież świński ryj to też ulubiona zabaweczka brodatego jak koza Janeczka.

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 17 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 3

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 92 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.