Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

30 sierpnia 2015 r.
17:58

PiS i PO kończą ustalanie list wyborczych. Elżbieta Kruk jedynką w Lublinie

0 51 A A
Elżbieta Kruk (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Elżbieta Kruk (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Elżbieta Kruk będzie najprawdopodobniej „jedynką” lubelskiej listy PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Z kolei władze krajowe PO ostateczny kształt list mają zatwierdzić w środę. Jedynką w Lublinie ma być Joanna Mucha.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegły czwartek obradował Komitet Polityczny PiS, który zatwierdził kandydatury zgłoszone przez regionalne struktury partii. Listy mają zostać ogłoszone w tym tygodniu, ale wiadomo już, że zabraknie na nich m. in. Jacka Kurskiego czy byłego rzecznika prasowego ugrupowania Marcina Mastalerka. Jeśli chodzi o okręg lubelski, na takie sensacje raczej się nie zanosi.

– Listy zostały przyjęte, ale przy niektórych nazwiskach są jeszcze wątpliwości. Na ich rozwianie mamy kilka dni. Na pewno w pierwszej dziesiątce znajdą się wszyscy posłowie z naszego okręgu oraz doświadczeni samorządowcy – mówi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, liderem listy po raz kolejny zostanie posłanka Elżbieta Kruk. Z drugiego miejsce wystartuje Michałkiewicz, a na kolejnych pozycjach znajdą się pozostali parlamentarzyści: Lech Sprawka, Gabriela Masłowska, Jarosław Stawiarski oraz Krzysztof Głuchowski, który niedawno w sejmowej ławie zastąpił mianowaną szefową Kancelarii Prezydenta RP Małgorzatę Sadurską. Dalsze miejsca mają zająć: radny wojewódzki Artur Soboń, radny miejski z Lublina Sylwester Tułajew, starosta powiatu janowskiego Jerzy Bielecki oraz radny wojewódzki Zdzisław Podkański ze Stronnictwa Piast, który na liście PiS znajdzie się na mocy umowy koalicyjnej. Na początku drugiej dziesiątki można spodziewać się m. in. radnych wojewódzkich Grzegorza Muszyńskiego i Marka Wojciechowskiego oraz reprezentantki Forum Młodych PiS Anny Romańczuk.

W wyborach do Senatu z dwóch podlubelskich okręgów mają wystartować dotychczasowi senatorowie: Grzegorz Czelej i Stanisław Gogacz. W Lublinie kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego ma być reprezentujący Polskę Razem Jarosława Gowina prof. Andrzej Stanisławek.

Równo miesiąc temu swoje listy ogłosiła Rada Regionu PO. „Jedynką” w Lublinie będzie Joanna Mucha, a z kolejnych pozycji mają wystartować inni parlamentarzyści: Włodzimierz Karpiński i Magdalena Gąsior-Marek. Te propozycje w najbliższą środę ma zatwierdzić Rada Krajowa PO.

– Nie sądzę, żeby doszło do znaczących zmian. Ewentualne roszady mogą polegać na tym, że ktoś zrezygnuje z powodów osobistych i trzeba będzie go zastąpić. Ale to może dotyczyć raczej dalszych pozycji na listach – mówi Mariusz Grad, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 20:56
0

Dlaczego w PiS jest tylu polityków z „problemem alkoholowym” ?

1. Piecha: Tak, jestem alkoholikiem
http://fakty.interia.pl/polska/news/piecha-tak-jestem-alkoholikiem,1547916,3

”O problemach alkoholizmu w Polsce i swojej chorobie alkoholowej mówi w wywiadzie dla "Polska The Times" Bolesław Piecha, poseł PiS, były wiceminister zdrowia”

............................
2. Posłowie PiS Karol Karski i Łukasz Zbonikowski SKAZANI przez cypryjski sąd

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/posowie-pis-karol-karski-i-lukasz-zbonikowski-skazani-przez-cypryjski-sad_169173.html

„Jak się okazało, ich pobyt na długo zapadł w pamięć pracownikom hotelu. Według ich relacji, obaj upili się i dla zabawy zaczęli rozbijać się dwoma wózkami golfowymi. 
Rajd meleksami zakończył się zniszczeniami szacowanymi na ok. 10 tys. euro (ponad 40 tys. zł).”

.........................................
3. Elżbieta Kruk pijana

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/posanka-pijana-w-sejmie_80036.html

Mętny wzrok, chwiejny krok, bełkotliwa mowa i magiczne pytanie - "ale o co chodzi"?! Choroba filipińska znów sieje postrach i zbiera swoje żniwo na Wiejskiej! W piątek jej ofiarą padła posłanka PiS Elżbieta Kruk.



....................................


4. Pijany poseł PiS wjechał w płot

„Pijany poseł PiS Ryszard Kaczyński rozbił swoje nowe auto wracając ze spotkania z wyborcami. Ryszard Kaczyński niespełna tydzień temu kupił nowego peugeota. Długo nie cieszył się autem. W poniedziałek nad ranem rozbił je na płocie w Połczynie k. Pucka. „
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,3362466.html
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/posel-pis-wjechal-w-plot,751182

5. Pijany poseł PiS: Zjadłem trochę jabłek

„Policjanci, którzy zatrzymali posła PiS Marka Łatasa, nie mieli problemów, by stwierdzić, że ma on 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Posła zatrzymano w Chęcinach. Dziś tłumaczy się tym, że... ma cukrzycę i zjadł kilka jabłek. "

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/144126,pijany-posel-pis-zjadlem-troche-jablek.html

 

Dlaczego w PiS jest tylu polityków z „problemem alkoholowym” ?

1. Piecha: Tak, jestem alkoholikiem
http://fakty.interia.pl/polska/news/piecha-tak-jestem-alkoholikiem,1547916,3

”O problemach alkoholizmu w... rozwiń

Avatar
paweł / 14 września 2015 o 19:04
0

Długo PIS zwlekano z ogłoszeniem list aż w końcu wyszło szydło z worka. Kuriozum jest wystawienie jako jedynkę w okręgu nr 6 pani Elżbiety Kruk kochającej huczne urodziny. Widać prezes  ma pamięć dobrą ale niestety wybiórczą.

Avatar
Henryk / 1 września 2015 o 16:25
0

Ważne że złodziei zastoPOwali i teraz zniszczą i wypier dolą na śmietnik historii,może lepiej nie będzie ale na pewno nie bedzie już gorzej,nie będzie POstęPOwała dalsza degrengolada naszej ojczyzny Raz Sierpem a raz Młotem.

Avatar
śmiechu warte / 1 września 2015 o 14:58
0

Bądż sprawiedliwy !!!   Qurwy czerwone,komuchy francowate okradały,niszczyły ten kraj przez dwie długie kadencje,przez osiem długich lat,nie zostało już nic.

No to teraz będzie kraj mlekiem i miodem płynący.

Avatar
wyborca / 1 września 2015 o 14:56
0

AA, to dobrze pamiętam że to pani Kruk była w sejmie na niezłej bani. Latka lecą, ale chyba tylko z tego ludzie ją kojarzą. To coś czuję że po wyborach będzie niezła IMPREZA

AA, to dobrze pamiętam że to pani Kruk była w sejmie na niezłej bani. Latka lecą, ale chyba tylko z tego ludzie ją kojarzą. To coś czuję że po wyborach będzie niezła IMPREZA

Przecież te ekscesy to były w poprzedniej kadencji i już po tym Lublinianie ją znowu wybrali czyli hasło Kurskiego,że "ciemny lud to kupi"jest nadal aktualne.

Przecież te ekscesy to były w poprzedniej kadencji i już po tym Lublinianie ją znowu wybrali czyli hasło Kurskiego,że "ciemny lud to kupi"jest nadal aktualne.

rozwiń
Avatar
sędzia Brade. / 31 sierpnia 2015 o 16:31
0

DOŚĆ PIS I PO!!!!!!!!!!! Wy już swoje napsuliście w tym kraju!!!!!!!!! Złodzieje i nieroby!!!!!!!!!!

Bądż sprawiedliwy !!!   Qurwy czerwone,komuchy francowate okradały,niszczyły ten kraj przez dwie długie kadencje,przez osiem długich lat,nie zostało już nic.

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 15:57
0
DOŚĆ PIS I PO!!!!!!!!!!! Wy już swoje napsuliście w tym kraju!!!!!!!!! Złodzieje i nieroby!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 13:53
0

Kruk?? ta cośtamcośtam pijaczka?? nom to mega przypał...

Ksywa ... " COS TAM, ... COS TAM " " ONA ma plecy - tych TYŁÓW, ... które całuje" jak mawiał prześmiewca- aforysta St. J. LEC

Spieprzaj dziadu

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 12:49
0
Kruk jedynką.... A pamiętacie to: Potrafię dobrze pracować, potrafię coś tam, coś tam... Czuję się świetnie! – mówiła w listopadzie w Sejmie niedysponowana posłanka PiS Elżbieta Kruk, gdy dziennikarka Polsat News pytała ją, czy jest w stanie wskazującym.
Avatar
crx / 31 sierpnia 2015 o 12:42
0

Czyli wybory dokonują się teraz. Potem tylko motłoch /sory teraz mówi się - Lud Boży, albo Elektorat/ zagłosuje. I zostanie JAK BYŁO. Coś tam, coś tam.......

Dokładnie tak !!! I w interesie m.in. KOŚCIOŁA RZYMSKO-KATOLICKIEGO nie leży jakakolwiek zmiana, bo firma dzięki temu funkcjonuje już ponad 2 tys .lat !!!

Avatar
Gość / 14 września 2015 o 20:56
0

Dlaczego w PiS jest tylu polityków z „problemem alkoholowym” ?

1. Piecha: Tak, jestem alkoholikiem
http://fakty.interia.pl/polska/news/piecha-tak-jestem-alkoholikiem,1547916,3

”O problemach alkoholizmu w Polsce i swojej chorobie alkoholowej mówi w wywiadzie dla "Polska The Times" Bolesław Piecha, poseł PiS, były wiceminister zdrowia”

............................
2. Posłowie PiS Karol Karski i Łukasz Zbonikowski SKAZANI przez cypryjski sąd

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/posowie-pis-karol-karski-i-lukasz-zbonikowski-skazani-przez-cypryjski-sad_169173.html

„Jak się okazało, ich pobyt na długo zapadł w pamięć pracownikom hotelu. Według ich relacji, obaj upili się i dla zabawy zaczęli rozbijać się dwoma wózkami golfowymi. 
Rajd meleksami zakończył się zniszczeniami szacowanymi na ok. 10 tys. euro (ponad 40 tys. zł).”

.........................................
3. Elżbieta Kruk pijana

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/posanka-pijana-w-sejmie_80036.html

Mętny wzrok, chwiejny krok, bełkotliwa mowa i magiczne pytanie - "ale o co chodzi"?! Choroba filipińska znów sieje postrach i zbiera swoje żniwo na Wiejskiej! W piątek jej ofiarą padła posłanka PiS Elżbieta Kruk.



....................................


4. Pijany poseł PiS wjechał w płot

„Pijany poseł PiS Ryszard Kaczyński rozbił swoje nowe auto wracając ze spotkania z wyborcami. Ryszard Kaczyński niespełna tydzień temu kupił nowego peugeota. Długo nie cieszył się autem. W poniedziałek nad ranem rozbił je na płocie w Połczynie k. Pucka. „
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,3362466.html
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/posel-pis-wjechal-w-plot,751182

5. Pijany poseł PiS: Zjadłem trochę jabłek

„Policjanci, którzy zatrzymali posła PiS Marka Łatasa, nie mieli problemów, by stwierdzić, że ma on 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Posła zatrzymano w Chęcinach. Dziś tłumaczy się tym, że... ma cukrzycę i zjadł kilka jabłek. "

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/144126,pijany-posel-pis-zjadlem-troche-jablek.html

 

Dlaczego w PiS jest tylu polityków z „problemem alkoholowym” ?

1. Piecha: Tak, jestem alkoholikiem
http://fakty.interia.pl/polska/news/piecha-tak-jestem-alkoholikiem,1547916,3

”O problemach alkoholizmu w... rozwiń

Avatar
paweł / 14 września 2015 o 19:04
0

Długo PIS zwlekano z ogłoszeniem list aż w końcu wyszło szydło z worka. Kuriozum jest wystawienie jako jedynkę w okręgu nr 6 pani Elżbiety Kruk kochającej huczne urodziny. Widać prezes  ma pamięć dobrą ale niestety wybiórczą.

Avatar
Henryk / 1 września 2015 o 16:25
0

Ważne że złodziei zastoPOwali i teraz zniszczą i wypier dolą na śmietnik historii,może lepiej nie będzie ale na pewno nie bedzie już gorzej,nie będzie POstęPOwała dalsza degrengolada naszej ojczyzny Raz Sierpem a raz Młotem.

Avatar
śmiechu warte / 1 września 2015 o 14:58
0

Bądż sprawiedliwy !!!   Qurwy czerwone,komuchy francowate okradały,niszczyły ten kraj przez dwie długie kadencje,przez osiem długich lat,nie zostało już nic.

No to teraz będzie kraj mlekiem i miodem płynący.

Avatar
wyborca / 1 września 2015 o 14:56
0

AA, to dobrze pamiętam że to pani Kruk była w sejmie na niezłej bani. Latka lecą, ale chyba tylko z tego ludzie ją kojarzą. To coś czuję że po wyborach będzie niezła IMPREZA

AA, to dobrze pamiętam że to pani Kruk była w sejmie na niezłej bani. Latka lecą, ale chyba tylko z tego ludzie ją kojarzą. To coś czuję że po wyborach będzie niezła IMPREZA

Przecież te ekscesy to były w poprzedniej kadencji i już po tym Lublinianie ją znowu wybrali czyli hasło Kurskiego,że "ciemny lud to kupi"jest nadal aktualne.

Przecież te ekscesy to były w poprzedniej kadencji i już po tym Lublinianie ją znowu wybrali czyli hasło Kurskiego,że "ciemny lud to kupi"jest nadal aktualne.

rozwiń
Avatar
sędzia Brade. / 31 sierpnia 2015 o 16:31
0

DOŚĆ PIS I PO!!!!!!!!!!! Wy już swoje napsuliście w tym kraju!!!!!!!!! Złodzieje i nieroby!!!!!!!!!!

Bądż sprawiedliwy !!!   Qurwy czerwone,komuchy francowate okradały,niszczyły ten kraj przez dwie długie kadencje,przez osiem długich lat,nie zostało już nic.

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 15:57
0
DOŚĆ PIS I PO!!!!!!!!!!! Wy już swoje napsuliście w tym kraju!!!!!!!!! Złodzieje i nieroby!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 13:53
0

Kruk?? ta cośtamcośtam pijaczka?? nom to mega przypał...

Ksywa ... " COS TAM, ... COS TAM " " ONA ma plecy - tych TYŁÓW, ... które całuje" jak mawiał prześmiewca- aforysta St. J. LEC

Spieprzaj dziadu

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 12:49
0
Kruk jedynką.... A pamiętacie to: Potrafię dobrze pracować, potrafię coś tam, coś tam... Czuję się świetnie! – mówiła w listopadzie w Sejmie niedysponowana posłanka PiS Elżbieta Kruk, gdy dziennikarka Polsat News pytała ją, czy jest w stanie wskazującym.
Avatar
crx / 31 sierpnia 2015 o 12:42
0

Czyli wybory dokonują się teraz. Potem tylko motłoch /sory teraz mówi się - Lud Boży, albo Elektorat/ zagłosuje. I zostanie JAK BYŁO. Coś tam, coś tam.......

Dokładnie tak !!! I w interesie m.in. KOŚCIOŁA RZYMSKO-KATOLICKIEGO nie leży jakakolwiek zmiana, bo firma dzięki temu funkcjonuje już ponad 2 tys .lat !!!

Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 0 0

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 10

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 104 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 19 13

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych