Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

30 sierpnia 2015 r.
17:58

PiS i PO kończą ustalanie list wyborczych. Elżbieta Kruk jedynką w Lublinie

0 51 A A
Elżbieta Kruk (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Elżbieta Kruk (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Elżbieta Kruk będzie najprawdopodobniej „jedynką” lubelskiej listy PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Z kolei władze krajowe PO ostateczny kształt list mają zatwierdzić w środę. Jedynką w Lublinie ma być Joanna Mucha.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegły czwartek obradował Komitet Polityczny PiS, który zatwierdził kandydatury zgłoszone przez regionalne struktury partii. Listy mają zostać ogłoszone w tym tygodniu, ale wiadomo już, że zabraknie na nich m. in. Jacka Kurskiego czy byłego rzecznika prasowego ugrupowania Marcina Mastalerka. Jeśli chodzi o okręg lubelski, na takie sensacje raczej się nie zanosi.

– Listy zostały przyjęte, ale przy niektórych nazwiskach są jeszcze wątpliwości. Na ich rozwianie mamy kilka dni. Na pewno w pierwszej dziesiątce znajdą się wszyscy posłowie z naszego okręgu oraz doświadczeni samorządowcy – mówi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, liderem listy po raz kolejny zostanie posłanka Elżbieta Kruk. Z drugiego miejsce wystartuje Michałkiewicz, a na kolejnych pozycjach znajdą się pozostali parlamentarzyści: Lech Sprawka, Gabriela Masłowska, Jarosław Stawiarski oraz Krzysztof Głuchowski, który niedawno w sejmowej ławie zastąpił mianowaną szefową Kancelarii Prezydenta RP Małgorzatę Sadurską. Dalsze miejsca mają zająć: radny wojewódzki Artur Soboń, radny miejski z Lublina Sylwester Tułajew, starosta powiatu janowskiego Jerzy Bielecki oraz radny wojewódzki Zdzisław Podkański ze Stronnictwa Piast, który na liście PiS znajdzie się na mocy umowy koalicyjnej. Na początku drugiej dziesiątki można spodziewać się m. in. radnych wojewódzkich Grzegorza Muszyńskiego i Marka Wojciechowskiego oraz reprezentantki Forum Młodych PiS Anny Romańczuk.

W wyborach do Senatu z dwóch podlubelskich okręgów mają wystartować dotychczasowi senatorowie: Grzegorz Czelej i Stanisław Gogacz. W Lublinie kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego ma być reprezentujący Polskę Razem Jarosława Gowina prof. Andrzej Stanisławek.

Równo miesiąc temu swoje listy ogłosiła Rada Regionu PO. „Jedynką” w Lublinie będzie Joanna Mucha, a z kolejnych pozycji mają wystartować inni parlamentarzyści: Włodzimierz Karpiński i Magdalena Gąsior-Marek. Te propozycje w najbliższą środę ma zatwierdzić Rada Krajowa PO.

– Nie sądzę, żeby doszło do znaczących zmian. Ewentualne roszady mogą polegać na tym, że ktoś zrezygnuje z powodów osobistych i trzeba będzie go zastąpić. Ale to może dotyczyć raczej dalszych pozycji na listach – mówi Mariusz Grad, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 20:56
0

Dlaczego w PiS jest tylu polityków z „problemem alkoholowym” ?

1. Piecha: Tak, jestem alkoholikiem
http://fakty.interia.pl/polska/news/piecha-tak-jestem-alkoholikiem,1547916,3

”O problemach alkoholizmu w Polsce i swojej chorobie alkoholowej mówi w wywiadzie dla "Polska The Times" Bolesław Piecha, poseł PiS, były wiceminister zdrowia”

............................
2. Posłowie PiS Karol Karski i Łukasz Zbonikowski SKAZANI przez cypryjski sąd

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/posowie-pis-karol-karski-i-lukasz-zbonikowski-skazani-przez-cypryjski-sad_169173.html

„Jak się okazało, ich pobyt na długo zapadł w pamięć pracownikom hotelu. Według ich relacji, obaj upili się i dla zabawy zaczęli rozbijać się dwoma wózkami golfowymi. 
Rajd meleksami zakończył się zniszczeniami szacowanymi na ok. 10 tys. euro (ponad 40 tys. zł).”

.........................................
3. Elżbieta Kruk pijana

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/posanka-pijana-w-sejmie_80036.html

Mętny wzrok, chwiejny krok, bełkotliwa mowa i magiczne pytanie - "ale o co chodzi"?! Choroba filipińska znów sieje postrach i zbiera swoje żniwo na Wiejskiej! W piątek jej ofiarą padła posłanka PiS Elżbieta Kruk.



....................................


4. Pijany poseł PiS wjechał w płot

„Pijany poseł PiS Ryszard Kaczyński rozbił swoje nowe auto wracając ze spotkania z wyborcami. Ryszard Kaczyński niespełna tydzień temu kupił nowego peugeota. Długo nie cieszył się autem. W poniedziałek nad ranem rozbił je na płocie w Połczynie k. Pucka. „
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,3362466.html
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/posel-pis-wjechal-w-plot,751182

5. Pijany poseł PiS: Zjadłem trochę jabłek

„Policjanci, którzy zatrzymali posła PiS Marka Łatasa, nie mieli problemów, by stwierdzić, że ma on 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Posła zatrzymano w Chęcinach. Dziś tłumaczy się tym, że... ma cukrzycę i zjadł kilka jabłek. "

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/144126,pijany-posel-pis-zjadlem-troche-jablek.html

 

Dlaczego w PiS jest tylu polityków z „problemem alkoholowym” ?

1. Piecha: Tak, jestem alkoholikiem
http://fakty.interia.pl/polska/news/piecha-tak-jestem-alkoholikiem,1547916,3

”O problemach alkoholizmu w... rozwiń

Avatar
paweł / 14 września 2015 o 19:04
0

Długo PIS zwlekano z ogłoszeniem list aż w końcu wyszło szydło z worka. Kuriozum jest wystawienie jako jedynkę w okręgu nr 6 pani Elżbiety Kruk kochającej huczne urodziny. Widać prezes  ma pamięć dobrą ale niestety wybiórczą.

Avatar
Henryk / 1 września 2015 o 16:25
0

Ważne że złodziei zastoPOwali i teraz zniszczą i wypier dolą na śmietnik historii,może lepiej nie będzie ale na pewno nie bedzie już gorzej,nie będzie POstęPOwała dalsza degrengolada naszej ojczyzny Raz Sierpem a raz Młotem.

Avatar
śmiechu warte / 1 września 2015 o 14:58
0

Bądż sprawiedliwy !!!   Qurwy czerwone,komuchy francowate okradały,niszczyły ten kraj przez dwie długie kadencje,przez osiem długich lat,nie zostało już nic.

No to teraz będzie kraj mlekiem i miodem płynący.

Avatar
wyborca / 1 września 2015 o 14:56
0

AA, to dobrze pamiętam że to pani Kruk była w sejmie na niezłej bani. Latka lecą, ale chyba tylko z tego ludzie ją kojarzą. To coś czuję że po wyborach będzie niezła IMPREZA

AA, to dobrze pamiętam że to pani Kruk była w sejmie na niezłej bani. Latka lecą, ale chyba tylko z tego ludzie ją kojarzą. To coś czuję że po wyborach będzie niezła IMPREZA

Przecież te ekscesy to były w poprzedniej kadencji i już po tym Lublinianie ją znowu wybrali czyli hasło Kurskiego,że "ciemny lud to kupi"jest nadal aktualne.

Przecież te ekscesy to były w poprzedniej kadencji i już po tym Lublinianie ją znowu wybrali czyli hasło Kurskiego,że "ciemny lud to kupi"jest nadal aktualne.

rozwiń
Avatar
sędzia Brade. / 31 sierpnia 2015 o 16:31
0

DOŚĆ PIS I PO!!!!!!!!!!! Wy już swoje napsuliście w tym kraju!!!!!!!!! Złodzieje i nieroby!!!!!!!!!!

Bądż sprawiedliwy !!!   Qurwy czerwone,komuchy francowate okradały,niszczyły ten kraj przez dwie długie kadencje,przez osiem długich lat,nie zostało już nic.

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 15:57
0
DOŚĆ PIS I PO!!!!!!!!!!! Wy już swoje napsuliście w tym kraju!!!!!!!!! Złodzieje i nieroby!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 13:53
0

Kruk?? ta cośtamcośtam pijaczka?? nom to mega przypał...

Ksywa ... " COS TAM, ... COS TAM " " ONA ma plecy - tych TYŁÓW, ... które całuje" jak mawiał prześmiewca- aforysta St. J. LEC

Spieprzaj dziadu

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 12:49
0
Kruk jedynką.... A pamiętacie to: Potrafię dobrze pracować, potrafię coś tam, coś tam... Czuję się świetnie! – mówiła w listopadzie w Sejmie niedysponowana posłanka PiS Elżbieta Kruk, gdy dziennikarka Polsat News pytała ją, czy jest w stanie wskazującym.
Avatar
crx / 31 sierpnia 2015 o 12:42
0

Czyli wybory dokonują się teraz. Potem tylko motłoch /sory teraz mówi się - Lud Boży, albo Elektorat/ zagłosuje. I zostanie JAK BYŁO. Coś tam, coś tam.......

Dokładnie tak !!! I w interesie m.in. KOŚCIOŁA RZYMSKO-KATOLICKIEGO nie leży jakakolwiek zmiana, bo firma dzięki temu funkcjonuje już ponad 2 tys .lat !!!

Avatar
Gość / 14 września 2015 o 20:56
0

Dlaczego w PiS jest tylu polityków z „problemem alkoholowym” ?

1. Piecha: Tak, jestem alkoholikiem
http://fakty.interia.pl/polska/news/piecha-tak-jestem-alkoholikiem,1547916,3

”O problemach alkoholizmu w Polsce i swojej chorobie alkoholowej mówi w wywiadzie dla "Polska The Times" Bolesław Piecha, poseł PiS, były wiceminister zdrowia”

............................
2. Posłowie PiS Karol Karski i Łukasz Zbonikowski SKAZANI przez cypryjski sąd

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/posowie-pis-karol-karski-i-lukasz-zbonikowski-skazani-przez-cypryjski-sad_169173.html

„Jak się okazało, ich pobyt na długo zapadł w pamięć pracownikom hotelu. Według ich relacji, obaj upili się i dla zabawy zaczęli rozbijać się dwoma wózkami golfowymi. 
Rajd meleksami zakończył się zniszczeniami szacowanymi na ok. 10 tys. euro (ponad 40 tys. zł).”

.........................................
3. Elżbieta Kruk pijana

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/posanka-pijana-w-sejmie_80036.html

Mętny wzrok, chwiejny krok, bełkotliwa mowa i magiczne pytanie - "ale o co chodzi"?! Choroba filipińska znów sieje postrach i zbiera swoje żniwo na Wiejskiej! W piątek jej ofiarą padła posłanka PiS Elżbieta Kruk.



....................................


4. Pijany poseł PiS wjechał w płot

„Pijany poseł PiS Ryszard Kaczyński rozbił swoje nowe auto wracając ze spotkania z wyborcami. Ryszard Kaczyński niespełna tydzień temu kupił nowego peugeota. Długo nie cieszył się autem. W poniedziałek nad ranem rozbił je na płocie w Połczynie k. Pucka. „
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,3362466.html
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/posel-pis-wjechal-w-plot,751182

5. Pijany poseł PiS: Zjadłem trochę jabłek

„Policjanci, którzy zatrzymali posła PiS Marka Łatasa, nie mieli problemów, by stwierdzić, że ma on 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Posła zatrzymano w Chęcinach. Dziś tłumaczy się tym, że... ma cukrzycę i zjadł kilka jabłek. "

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/144126,pijany-posel-pis-zjadlem-troche-jablek.html

 

Dlaczego w PiS jest tylu polityków z „problemem alkoholowym” ?

1. Piecha: Tak, jestem alkoholikiem
http://fakty.interia.pl/polska/news/piecha-tak-jestem-alkoholikiem,1547916,3

”O problemach alkoholizmu w... rozwiń

Avatar
paweł / 14 września 2015 o 19:04
0

Długo PIS zwlekano z ogłoszeniem list aż w końcu wyszło szydło z worka. Kuriozum jest wystawienie jako jedynkę w okręgu nr 6 pani Elżbiety Kruk kochającej huczne urodziny. Widać prezes  ma pamięć dobrą ale niestety wybiórczą.

Avatar
Henryk / 1 września 2015 o 16:25
0

Ważne że złodziei zastoPOwali i teraz zniszczą i wypier dolą na śmietnik historii,może lepiej nie będzie ale na pewno nie bedzie już gorzej,nie będzie POstęPOwała dalsza degrengolada naszej ojczyzny Raz Sierpem a raz Młotem.

Avatar
śmiechu warte / 1 września 2015 o 14:58
0

Bądż sprawiedliwy !!!   Qurwy czerwone,komuchy francowate okradały,niszczyły ten kraj przez dwie długie kadencje,przez osiem długich lat,nie zostało już nic.

No to teraz będzie kraj mlekiem i miodem płynący.

Avatar
wyborca / 1 września 2015 o 14:56
0

AA, to dobrze pamiętam że to pani Kruk była w sejmie na niezłej bani. Latka lecą, ale chyba tylko z tego ludzie ją kojarzą. To coś czuję że po wyborach będzie niezła IMPREZA

AA, to dobrze pamiętam że to pani Kruk była w sejmie na niezłej bani. Latka lecą, ale chyba tylko z tego ludzie ją kojarzą. To coś czuję że po wyborach będzie niezła IMPREZA

Przecież te ekscesy to były w poprzedniej kadencji i już po tym Lublinianie ją znowu wybrali czyli hasło Kurskiego,że "ciemny lud to kupi"jest nadal aktualne.

Przecież te ekscesy to były w poprzedniej kadencji i już po tym Lublinianie ją znowu wybrali czyli hasło Kurskiego,że "ciemny lud to kupi"jest nadal aktualne.

rozwiń
Avatar
sędzia Brade. / 31 sierpnia 2015 o 16:31
0

DOŚĆ PIS I PO!!!!!!!!!!! Wy już swoje napsuliście w tym kraju!!!!!!!!! Złodzieje i nieroby!!!!!!!!!!

Bądż sprawiedliwy !!!   Qurwy czerwone,komuchy francowate okradały,niszczyły ten kraj przez dwie długie kadencje,przez osiem długich lat,nie zostało już nic.

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 15:57
0
DOŚĆ PIS I PO!!!!!!!!!!! Wy już swoje napsuliście w tym kraju!!!!!!!!! Złodzieje i nieroby!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 13:53
0

Kruk?? ta cośtamcośtam pijaczka?? nom to mega przypał...

Ksywa ... " COS TAM, ... COS TAM " " ONA ma plecy - tych TYŁÓW, ... które całuje" jak mawiał prześmiewca- aforysta St. J. LEC

Spieprzaj dziadu

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 12:49
0
Kruk jedynką.... A pamiętacie to: Potrafię dobrze pracować, potrafię coś tam, coś tam... Czuję się świetnie! – mówiła w listopadzie w Sejmie niedysponowana posłanka PiS Elżbieta Kruk, gdy dziennikarka Polsat News pytała ją, czy jest w stanie wskazującym.
Avatar
crx / 31 sierpnia 2015 o 12:42
0

Czyli wybory dokonują się teraz. Potem tylko motłoch /sory teraz mówi się - Lud Boży, albo Elektorat/ zagłosuje. I zostanie JAK BYŁO. Coś tam, coś tam.......

Dokładnie tak !!! I w interesie m.in. KOŚCIOŁA RZYMSKO-KATOLICKIEGO nie leży jakakolwiek zmiana, bo firma dzięki temu funkcjonuje już ponad 2 tys .lat !!!

Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy dworzec z pierwszą zgodą. To największa przyszłoroczna inwestycja Lublina

Nowy dworzec z pierwszą zgodą. To największa przyszłoroczna inwestycja Lublina 0 4

Wydane zostało już pierwsze z kilku pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy nowego dworca autobusowego między ul. Gazową a Młyńską, który ma być największą z przyszłorocznych inwestycji samorządu Lublina. W projekcie budżetu miasta na rok 2020 prezydent zarezerwował na dworzec prawie 99 mln zł.

Nowi mieszkańcy placu Litewskiego. Największy będzie dąb

Nowi mieszkańcy placu Litewskiego. Największy będzie dąb 0 2

10 nowych drzew, już nieco podrośniętych, będzie zdobić pl. Litewski. Ich sadzenie odbywa się na zlecenie władz miasta, które zostały do tego zobowiązane przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem w CK
21 listopada 2019, 18:00

Spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem w CK 0 0

W ramach cyklu "Dookoła świata. Spotkania globtroterów" w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Michałem Szczęśniakiem. Wydarzenie zostanie zorganizowane 21 listopada o godz. 18.

Koncert "Muzyka Polska" w DDK Węglin
21 listopada 2019, 18:00

Koncert "Muzyka Polska" w DDK Węglin 0 0

W czwartek, 21 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert "Muzyka Polska" w ramach cyklu "Zawsze klasyka".

X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
22 listopada 2019, 0:00

X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 0 0

Chatka Żaka zaprasza na jubileuszową, dziesiątą edycję Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Wydarzenie odbędzie się już 22 listopada.

Koncert Skubasa w Domu Kultury
23 listopada 2019, 20:00

Koncert Skubasa w Domu Kultury 0 0

Pochodzący z Lublina Skubas po latach przerwy powraca z nowym albumem zaplanowanym na przyszły rok. Zapowiedzią płyty jest singiel "Szklane miesiące", który miał premierę 4 października. Z tej okazji artysta wyrusza w trasę koncertową promującą materiał. Już 23 listopada o godz. 20 Skubas zaśpiewa w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Długi Zakładów Futrzarskich umorzone. Powiat nie odzyskał swoich pieniędzy

Długi Zakładów Futrzarskich umorzone. Powiat nie odzyskał swoich pieniędzy 0 1

Władzom powiatu puławskiego nie udało się wyegzekwować należności od Zakładów Futrzarskich „Kurów”. Dług upadłego przedsiębiorstwa wobec skarbu państwa został umorzony z powodu przedawnienia. Według Regionalnej Izby Obrachunkowej to błąd urzędników.

Świdnik planuje przyszłoroczny budżet. Żłobek dla dzieci, hybryda dla burmistrza

Świdnik planuje przyszłoroczny budżet. Żłobek dla dzieci, hybryda dla burmistrza 13 1

Inwestycje drogowe, pierwszy miejski żłobek i wymiana służbowego samochodu na bardziej ekologiczny i oszczędny. Co jeszcze znalazło się w projekcie budżetu miasta na 2020 rok?

Nie kupisz biletu na pociąg, bo PKP zmienia rozkład jazdy

Nie kupisz biletu na pociąg, bo PKP zmienia rozkład jazdy 18 5

Wstrzymano sprzedaż biletów na wszystkie pociągi PKP Intercity odjeżdżające od 13 do 16 grudnia. Niemożliwy jest też zakup biletów na wiele połączeń po 16 grudnia, w tym wszystkie kursy z naszego regionu

Pokłócili się o kobietę. Jeden z mężczyzn wyciągnął nóż

Pokłócili się o kobietę. Jeden z mężczyzn wyciągnął nóż 0 1

22–latek z powiatu janowskiego ugodził nożem drugiego mężczyznę w trakcie bójki. Trafił on do policyjnego aresztu.

Posłowie się urządzają. Pod tymi adresami otworzą swoje biura
galeria

Posłowie się urządzają. Pod tymi adresami otworzą swoje biura 8 11

Parlamentarzyści nowej kadencji szykują miejsca do kontaktu z wyborcami. Na prowadzenie biur poselskich będą otrzymywać comiesięczny ryczałt w wysokości 14,2 tys. zł

LNBA. Cztery ekipy w Konferencji A wciąż bez porażki

LNBA. Cztery ekipy w Konferencji A wciąż bez porażki 0 0

W tym gronie są Migel Brothers. W poprzednich latach ten zespół nosił nazwę Bracia Mrozik, ale przed tym sezonem zawodnicy postanowili zmienić swój szyld

Zabójcza moda wśród dzieci. Wciągają nawet proszek do pieczenia

Zabójcza moda wśród dzieci. Wciągają nawet proszek do pieczenia 78 12

11-latek z Jeleniej Góry zmarł w sobotę po tym, jak odurzał się dezodorantem. Na liście używek, po które sięgają dzieci, znajduje się coraz więcej zaskakujących produktów. Są tam nawet proszki do prania czy pieczenia.