Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

21 października 2015 r.
20:20

Michałkiewicz: Koalicja PiS z PO w Lubelskiem to był dobry rok

Autor: Zdjęcie autora toma łm
0 79 A A
Krzysztof Michałkiewicz w redakcji Dziennika Wschodniego Fot. AS
Krzysztof Michałkiewicz w redakcji Dziennika Wschodniego Fot. AS

To już ostatni czat przedwyborczy Dziennika Wschodniego. Dziś naszym gościem jest Krzysztof Michałkiewicz, przewodniczący lubelskiego PiS, "dwójka" na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 6.

Aktualizacja artykułu: 22 października 2015 r. 16:40
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

[ODŚWIEŻ]

14:17 - Dziękujemy za wizytę w naszej redakcji.

- Ja dziękuję za możliwość rozmowy na tematy ważne dla Polaków. Mam nadzieję, że będzie szansa na jej kontynuowanie.

14:02 - Jak niechęć PiS-u do uchodźców (także wypowiedzi pana prezesa, że mogą rozsiać epidemię chorób), ma się do nauki Kościoła, na którą tak często się powołujecie? Papież przecież prosił kraje o przyjmowanie islamskich uchodźców... 

- Pytanie jest trochę nie na temat, bo jak donoszą media, właśnie w ośrodku dla uchodźców w Belgii wykryto gruźlicę, co wywołało napięcie w kraju, który trudno oceniać jako negatywnie nastawiony do imigrantów. Sam byłem uchodźcą politycznym i mimo, że Australia zaprosiła mnie, to musiałem przejść szczegółowe badania przed wylotem do tego kraju. Tam nie ma w ogóle zarazków gruźlicy, dzieci nie są szczepione przeciwko tej chorobie i Australia bardzo pilnuje, żeby osoba z gruźlicą nie wjechała na jej teren. Zagrożenie epidemiologiczne, a niechęć do uchodźców to są dwie różne sprawy. Pan prezes Kaczyński w Sejmie bardzo zdecydowanie wypowiedział się o konieczności pomocy uchodźcom, którzy znaleźli się w obozach poza granicami Syrii. Dziś stało się to oficjalną polityką Unii Europejskiej.

13:56 - Proszę odnieść się do następującego faktu: pani Kruk kilka lat temu skompromitowała się publicznie w Sejmie. Taka osoba jest teraz jedynką na lubelskiej liście. Co muszą czuć wyborcy PiS? Czy to są te standardy, o których mówi prezes Kaczyński?

- To na pewno nie jest pytanie do mnie. Nie będę tego komentował.

13:49 - Jakie propozycje ma PiS dla kobiet w przedziale wieku 21-39? Konkretnie chodzi o to, czy przewiduje wprowadzenie zmian zmierzających ku zaprzestaniu dyskryminacji kobiet w wieku reprodukcyjnym na rynku pracy? Czy przewiduje zmiany idące w kierunku obowiązkowych urlopów ojcowskich, dzielonych z matką dziecka 50:50?

- W programie, który przedstawiliśmy kładziemy nacisk przede wszystkim na dodatki w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze w rodzinach o niskich dochodach. Oczywiście chcemy też ułatwiać godzenie pracy zawodowej z macierzyństwem i będziemy wdrażać te wszystkie pomysły, które będą służyć temu celowi. Problem demograficzny to w tej chwili najpoważniejszy problem, przed którym stoi nasz kraj i trzeba zrobić wszystko, aby w Polsce rodziło się więcej dzieci.

13:46 - Istnieją programy walki z bezrobociem wśród absolwentów, jednak wiele osób 30+ czy 35+ również pozostaje bez pracy, bez szans na "załapanie się" na staże, które pozwoliłyby im zaprezentować się pracodawcom w praktyce. Jakie propozycje ma dla nich PiS?

- Narodowy Program Zatrudnienia, który przygotowaliśmy ma za zadanie tworzyć nowe miejsca pracy. Jego realizacja powinna ułatwić także tym osobom znalezienie zatrudnienia. Natomiast oczywiście najważniejszy jest rozwój gospodarczy. W naszym programie mówimy o wielu sprawach, które hamują ten rozwój w naszym kraju, a ich likwidacja powinna zagwarantować, ze Polska zacznie rozwijać się szybciej, co powinno odblokować tworzenie nowych miejsc pracy.

13:38 - Jako partia prawicowa, PiS jest za rodziną, ale przeciwko in vitro. Tymczasem problem niepłodności i bezpłodności w Polsce jest ogromny. M.in. trudna sytuacja ekonomiczna młodych ludzi powoduje, że decyzje o założeniu rodziny odkładane są na później (często grubo powyżej 30 roku życia). W jaki sposób PiS planuje wspierać małżeństwa walczące z niepłodnością?

- Jak wspomniałem, jestem posłem, który zajmuje się przede wszystkim polityką społeczną i zgadzam się z pytającym, że młodzi ludzie w Polsce mają wiele problemów z uzyskaniem dobrej pracy, mieszkania czy z założeniem rodziny. W Polsce mamy zjawisko niespotykane w innych rozwiniętych krajach, czyli „ubogich pracujących”, którzy kwalifikują się do świadczeń z pomocy społecznej mimo posiadania pracy. Prawo i Sprawiedliwość posiada Narodowy Program Zatrudnienia, który przewiduje wiele udogodnień dla młodych osób w zakładaniu działalności gospodarczej i podejmowaniu pracy, a dla przedsiębiorców zachętę do tworzenia miejsc pracy dla młodych osób. Proponujemy także program, który pozwoli młodym małżeństwom szybciej uzyskać mieszkanie. Uważam, że trzeba przede wszystkim rozmawiać i działać w kierunku likwidacji przyczyn, a nie tylko łagodzić skutki. Natomiast problem in vitro według PiS to głównie problem moralny związany z ochroną życia ludzkiego od poczęcia. Stąd dyskusja na ten temat dotyka podstawowych praw ludzkich i wyborów, które muszą dokonywać poszczególne osoby.

13:30 - Dlaczego mimo że PiS jest tak silny w okręgu (mówią o tym sondaże) to zawsze w województwie rządzi PO i PSL? Dlaczego Pan jako szef okręgu nie potrafił tak zmobilizować partii, aby wynik wyborczy dał PiS rządy w województwie?

- Przede wszystkim chciałem przypomnieć, że w roku 2006 w województwie rządziła koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską. To był dobry rok, bo wtedy zapadły decyzje o rozpoczęciu budowy portu lotniczego w Świdniku czy o rozpisaniu konkursu na budowę Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Niestety, premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak podjęli decyzję, że w każdym województwie musi rządzić koalicja PO-PSL i od tej pory, bez względu na wynik wyborów, koalicja rządząca w kraju wymusza także koalicje, które rządza na szczeblu regionalnym. Nie ma to wiele wspólnego z demokracją i wolą wyborców wyrażaną w wyborach samorządowych

13:26 - Z kim PiS wyklucza koalicję po wyborach?

- To wyborcy zadecydują, jak będzie wyglądał Sejm VIII kadencji i jakie koalicje będą w nim możliwe. Prawo i Sprawiedliwość walczy o to, aby wygrać te wybory, zdobyć większość i samodzielnie sformułować rząd. Tylko to jest gwarancją realizacji naszego programu.

13:21 - Ma pan jakieś ciekawe pomysły na inwestycje w Lubelskiem?

- Lubelszczyzna tak bardzo cierpi na brak miejsc pracy, że każda inwestycja jest ważna i ciekawa. Na pewno należy walczyć o budowę elektrowni przy kopalni w Bogdance, która wykorzystywałaby węgiel tam wydobywany. Potrzebujemy innowacyjnych przedsięwzięć w Lublinie, aby zapewnić dobre miejsca pracy dla absolwentów naszych lubelskich uczelni. Lubelszczyzna to region przede wszystkim rolniczy i oczekujemy na to, że produkty wytwarzane przez naszych rolników będą przetwarzane tutaj, a nie wysyłane poza granice województwa. Oczywiście ciągle czekamy na dokończenie rozpoczętych, albo zapowiadanych inwestycji. Myślę o trasach S-17 i S-19 i modernizacji linii kolejowej Lublin-Warszawa. Województwo lubelskie potrzebuje także szeregu nowych lub zmodernizowanych dróg lokalnych i na to także powinny znaleźć się pieniądze z budżetu państwa.

13:17 - Pierwsze pytanie: co pan w ciągu 8 lat zrobił dla regionu? Proszę krótko w punktach wymienić i oszczędzić czytelnikom odpowiedzi w stylu "głosowałem za", "rozmawiałem o", "rozmawiałem z". Poproszę o konkrety. 

- 10 lat to długi okres i trudno jest krótko opisać moją działalność. Na przełomie 2005 i 2006 roku byłem ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Przez te pół roku udało się uchwalić kilka ważnych ustaw. Jedną z nich jest wsparcie gmin w zakresie dożywiania dzieci w szkołach i lubelskie gminy korzystają z tego do dziś. Przez te 10 lat byłem aktywnym członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w tej kadencji pracuję także w Komisji Senioralnej. Te problemy socjalne, typu bieda, bezrobocie, samotna starość są szczególnie widoczne w województwie lubelskim, które jest jednym z uboższych w Polsce. Jesteśmy także trzecim od końca województwem, jeśli chodzi o wiek mieszkańców. Przedwczoraj dostałem podziękowanie od Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Środowiskowych Domów Samopomocy za ustawę, która weszła w życie w sierpniu, a którą przygotowałem jako projekt komisyjny w Podkomisji Stałej ds. Pomocy Społecznej, której jestem przewodniczącym. Projekt ten zagwarantował stabilne finansowanie dla tych ważnych instytucji. Byłem także jednym z wiceprzewodniczących Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, a przez pół roku jego przewodniczącym. Uważam, że ten zespół wykonał ogromną pracę, żeby posłowie z Lubelszczyzny wspólnie walczyli o ważne sprawy dla naszego województwa na forum Sejmu. Wymienię tu m. in. sytuację w Bogdance, przejęcie puławskich Azotów, przetarg na śmigłowce wielozadaniowe, skuteczną interwencję w sprawie stworzenia stałego przejścia lotniczego na lotnisku w Świdniku czy przyspieszenie prac w sprawie budowy trasy S-17, co udało się osiągnąć wspólnym wysiłkiem mediów, parlamentarzystów i zorganizowanego nacisku opinii publicznej.

13:08 - Poseł Krzysztof Michałkiewicz jest już w naszej redakcji. Zapraszamy do zadawania pytań na forum poniżej albo na Facebooku

 

--

Czat z kandydatem do Sejmu rozpocznie się o godz. 13. Pytania do kandydata można wysyłać na adres maciuszczak@dziennikwschodni.pl, a także wpisywać w komentarzach do tego artykułu.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 14:33
0
po przeczytaniu tego, stwierdzam ze Pan Michałkiewicz nie potrafił odpowiedziec konkretnie na zadawane pytania. Przedstawil co robil przez 10 ostatnich lat, ale nie przedstawił zadnych SWOICH konkretnych pomysłow na Lubelszczyznę, ani to co ON zrobil osobiscie dla regionu. Żadnych konkretów - i to sie nie zmieni.
Avatar
olka / 23 października 2015 o 12:22
0

No tak nikt go nie chwali to sam się chwali.

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

No tak nikt go nie chwali to sam się chwali.

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,rozwiń

Avatar
kent / 23 października 2015 o 00:46
0

Michałkiewicz, Kruk Masłowska, Soboń i cała reszta to dzieci, które idą za głosem ojca. Sęk  w tym że ojciec jest jeszcze prawiczkiem.Czyżby byli dziećmi z in vitro?  :P

Avatar
Gość / 23 października 2015 o 00:05
0
In vitro to glownie problem moralny? Co za zadufanie, wobec tragedii tysiecy rodzin, zero empatii i zrozumienia, ale w sumie co sie dziwic, skoro pan Michalkiewicz idzie reka w reke z lektorkami radia maryja - Kruk i Maslowska.
Avatar
FRICO / 22 października 2015 o 23:31
0

Widzieliście spot Platformy ''pan prezes ma zawsze rację'' ? Michłkiewicz wypisz wymaluj Szydło co udowodnił na czacie, co sprowadza się do jednego. PAN PREZES ZAWSZE MA RACJĘ, A NAWET JAK NIE MA RACJI, TO I TAK MA RACJĘ, BO MÓGŁ SIĘ PRZECIEŻ POMYLIĆ.  :P  Zajefajna końcówka. Śmiech po pachy. POLECAM :D

https://www.youtube.com/watch?v=UgPyiuPJgz8

Widzieliście spot Platformy ''pan prezes ma zawsze rację'' ? Michłkiewicz wypisz wymaluj Szydło co udowodnił na czacie, co sprowadza się do jednego. PAN PREZES ZAWSZE MA RACJĘ, A NAWET JAK NIE MA RACJI, TO I TAK MA RACJĘ, BO MÓGŁ SIĘ PRZECIEŻ POMYLIĆ.  :P  Zajefajna końcówka. Śmiech po pachy. POLECAM :D

https://www.youtube.c... rozwiń

Avatar
Gość / 22 października 2015 o 21:49
0
"Kończ... waść! wstydu... oszczędź! Henryk Sienkiewicz "
Avatar
Ewa / 22 października 2015 o 19:53
0

Jak widać Pan Michałkiewicz nie ma Lubelszczyźnie do zaproponowania absolutnie nic tzn 500zł na dziecko kiedyś obiecywali 1000 też nic nie wyszło. Poza tym może to tylko moje odczucie ale czy ten Pan odpowiedział konkretnie choćby na jedno pytanie? Nie sądzę.

Avatar
Bogobojny Marek / 22 października 2015 o 19:38
0

od kiedy obowiązkowe lekcje religii  dla dorosłych w zakładach pracy?

Bo tam bezbożnicy nawet w niedzielę pracują ot choćby Bogdanka. Tam górnicy chętnie idą do pracy w niedzielę zamiast na msze. kiedy to się skończy, czy macie na to jakiś plan aby zmusić ich do chodzenia na msze?

Avatar
ojciec / 22 października 2015 o 18:37
0

Jestem pracownicą naukową jednej z lubelskich uczelni. Mąż pozostaje bez pracy stałej, pracuje na nieregularnych zleceniach. Mimo wieku bliższego już 40scte nadal nie mamy dzieci, chociaż bardzo chcemy. Zwyczajnie nas na nie nie stać. Dlaczego powinniśmy zagłosować na PiS?

Myślę, że problem braku potomstwa nie wynika z przyczyn ekonomiczno-socjalnych, czego dowodzi wyż demograficzny w tzw. krajach Trzeciego Świata, lub liczne potomstwo u bezrobotnych na Słowacji Romów (Cyganów). Nie chcę złośliwie szukać innej przyczyny, ale co to za miłość, kiedy brak odwagi na wspólne potomstwo - wbrew wszelkim przeciwnościom? A zegar biologiczny tyka, tyka, tyka! Do dzieła! (Chyba, że jest potrzebna tzw. pomoc sąsiedzka).

Myślę, że problem braku potomstwa nie wynika z przyczyn ekonomiczno-socjalnych, czego dowodzi wyż demograficzny w tzw. krajach Trzeciego Świata, lub liczne potomstwo u bezrobotnych na Słowacji Romów (Cyganów). Nie chcę złośliwie szukać innej przyczyny, ale co to za miłość, kiedy brak odwagi na wspólne potomstwo - wbrew wszelkim przeciwnościom? A zegar biologiczny tyka, tyka, tyka! Do dzieła! (Chyba, że jest potrzebna tzw. pomoc sąsiedzka).

rozwiń
Avatar
gość / 22 października 2015 o 18:01
0

Jestem pracownicą naukową jednej z lubelskich uczelni. Mąż pozostaje bez pracy stałej, pracuje na nieregularnych zleceniach. Mimo wieku bliższego już 40scte nadal nie mamy dzieci, chociaż bardzo chcemy. Zwyczajnie nas na nie nie stać. Dlaczego powinniśmy zagłosować na PiS?

No właśnie-dlaczego???

Ja nie widzę żadnego,rozsądnego powodu.

I nie rozumiem ludzi,którzy dobrowolnie godzą się na ograniczanie swojej wolności.

Avatar
Gość / 23 października 2015 o 14:33
0
po przeczytaniu tego, stwierdzam ze Pan Michałkiewicz nie potrafił odpowiedziec konkretnie na zadawane pytania. Przedstawil co robil przez 10 ostatnich lat, ale nie przedstawił zadnych SWOICH konkretnych pomysłow na Lubelszczyznę, ani to co ON zrobil osobiscie dla regionu. Żadnych konkretów - i to sie nie zmieni.
Avatar
olka / 23 października 2015 o 12:22
0

No tak nikt go nie chwali to sam się chwali.

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

No tak nikt go nie chwali to sam się chwali.

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,rozwiń

Avatar
kent / 23 października 2015 o 00:46
0

Michałkiewicz, Kruk Masłowska, Soboń i cała reszta to dzieci, które idą za głosem ojca. Sęk  w tym że ojciec jest jeszcze prawiczkiem.Czyżby byli dziećmi z in vitro?  :P

Avatar
Gość / 23 października 2015 o 00:05
0
In vitro to glownie problem moralny? Co za zadufanie, wobec tragedii tysiecy rodzin, zero empatii i zrozumienia, ale w sumie co sie dziwic, skoro pan Michalkiewicz idzie reka w reke z lektorkami radia maryja - Kruk i Maslowska.
Avatar
FRICO / 22 października 2015 o 23:31
0

Widzieliście spot Platformy ''pan prezes ma zawsze rację'' ? Michłkiewicz wypisz wymaluj Szydło co udowodnił na czacie, co sprowadza się do jednego. PAN PREZES ZAWSZE MA RACJĘ, A NAWET JAK NIE MA RACJI, TO I TAK MA RACJĘ, BO MÓGŁ SIĘ PRZECIEŻ POMYLIĆ.  :P  Zajefajna końcówka. Śmiech po pachy. POLECAM :D

https://www.youtube.com/watch?v=UgPyiuPJgz8

Widzieliście spot Platformy ''pan prezes ma zawsze rację'' ? Michłkiewicz wypisz wymaluj Szydło co udowodnił na czacie, co sprowadza się do jednego. PAN PREZES ZAWSZE MA RACJĘ, A NAWET JAK NIE MA RACJI, TO I TAK MA RACJĘ, BO MÓGŁ SIĘ PRZECIEŻ POMYLIĆ.  :P  Zajefajna końcówka. Śmiech po pachy. POLECAM :D

https://www.youtube.c... rozwiń

Avatar
Gość / 22 października 2015 o 21:49
0
"Kończ... waść! wstydu... oszczędź! Henryk Sienkiewicz "
Avatar
Ewa / 22 października 2015 o 19:53
0

Jak widać Pan Michałkiewicz nie ma Lubelszczyźnie do zaproponowania absolutnie nic tzn 500zł na dziecko kiedyś obiecywali 1000 też nic nie wyszło. Poza tym może to tylko moje odczucie ale czy ten Pan odpowiedział konkretnie choćby na jedno pytanie? Nie sądzę.

Avatar
Bogobojny Marek / 22 października 2015 o 19:38
0

od kiedy obowiązkowe lekcje religii  dla dorosłych w zakładach pracy?

Bo tam bezbożnicy nawet w niedzielę pracują ot choćby Bogdanka. Tam górnicy chętnie idą do pracy w niedzielę zamiast na msze. kiedy to się skończy, czy macie na to jakiś plan aby zmusić ich do chodzenia na msze?

Avatar
ojciec / 22 października 2015 o 18:37
0

Jestem pracownicą naukową jednej z lubelskich uczelni. Mąż pozostaje bez pracy stałej, pracuje na nieregularnych zleceniach. Mimo wieku bliższego już 40scte nadal nie mamy dzieci, chociaż bardzo chcemy. Zwyczajnie nas na nie nie stać. Dlaczego powinniśmy zagłosować na PiS?

Myślę, że problem braku potomstwa nie wynika z przyczyn ekonomiczno-socjalnych, czego dowodzi wyż demograficzny w tzw. krajach Trzeciego Świata, lub liczne potomstwo u bezrobotnych na Słowacji Romów (Cyganów). Nie chcę złośliwie szukać innej przyczyny, ale co to za miłość, kiedy brak odwagi na wspólne potomstwo - wbrew wszelkim przeciwnościom? A zegar biologiczny tyka, tyka, tyka! Do dzieła! (Chyba, że jest potrzebna tzw. pomoc sąsiedzka).

Myślę, że problem braku potomstwa nie wynika z przyczyn ekonomiczno-socjalnych, czego dowodzi wyż demograficzny w tzw. krajach Trzeciego Świata, lub liczne potomstwo u bezrobotnych na Słowacji Romów (Cyganów). Nie chcę złośliwie szukać innej przyczyny, ale co to za miłość, kiedy brak odwagi na wspólne potomstwo - wbrew wszelkim przeciwnościom? A zegar biologiczny tyka, tyka, tyka! Do dzieła! (Chyba, że jest potrzebna tzw. pomoc sąsiedzka).

rozwiń
Avatar
gość / 22 października 2015 o 18:01
0

Jestem pracownicą naukową jednej z lubelskich uczelni. Mąż pozostaje bez pracy stałej, pracuje na nieregularnych zleceniach. Mimo wieku bliższego już 40scte nadal nie mamy dzieci, chociaż bardzo chcemy. Zwyczajnie nas na nie nie stać. Dlaczego powinniśmy zagłosować na PiS?

No właśnie-dlaczego???

Ja nie widzę żadnego,rozsądnego powodu.

I nie rozumiem ludzi,którzy dobrowolnie godzą się na ograniczanie swojej wolności.

Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 143 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 392 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 25 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 20 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.