Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

16 września 2015 r.
21:06

Wybory 2015. Minął czas na zgłoszenia komitetów wyborczych. Kto się zarejestrował?

0 30 A A
(fot. AS)
(fot. AS)

W nocy z wtorku na środę minął czas zgłoszeń komitetów wyborczych w październikowych wyborach parlamentarnych. Ich rejestracja powinna potrwać do końca tygodnia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W okręgu wyborczym nr 6, tzw. lubelskim zgłoszono 13 komitetów. Sześć z nich zostało już zarejestrowanych. To: KW Platforma Obywatelska RP, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW KORWiN, KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, KWW „Kukiz’15” i KW Partia Razem.

Na rejestrację czekają jeszcze: KW Polskie Stronnictwo Ludowe, KWW Zbigniewa Stonogi, KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”, KW Samoobrona i KW Ruch Społeczny RP. Przedstawiciele trzech ostatnich komitetów dokonali zgłoszeń „rzutem na taśmę” – wymagane dokumenty dostarczyli we wtorek tuż przed północą. W tym czasie nie wyrobili się działacze KW Kongres Nowej Prawicy, którym odmówiono przyjęcia zgłoszenia.

Obecnie trwa weryfikacja zebranych pomysłów i wprowadzanie nazwisk do systemu. Do tej pory odmówiono rejestracji dwojgu kandydatom.

– Jeden z nich okazał się zbyt młody, bo w dniu wyborów nie będzie miał ukończonych 21 lat. Zabrakło mu dosłownie tygodnia – mówi Sławomir Sołtys z lubelskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. – W drugim przypadku kandydatka nie była zgłoszona do rejestru wyborców w gminie, którą deklarowała – dodaje.

W okręgu nr 7, obejmującym Chełm, Zamość i Białą Podlaską zarejestrowano już listy PSL, Partii Razem, PO, partii KORWiN, PSL, Zjednoczonej Lewicy i komitetu „Kukiz’15”. Ponadto zgłoszeń dokonały tam Nowoczesna, Samoobrona oraz KWW Z. Stonogi i Ruch Społeczny RP.

– W przypadku dwóch ostatnich czekamy na informację, czy zdołają one wystawić swoich kandydatów w przynajmniej 21 okręgach. W przeciwnym razie odmówimy rejestracji – mówi Anna Leszczyńska z delegatury KBW w Chełmie. Podobna sytuacja ma miejsce w okręgu lubelskim.

– Z udziału w wyborach zrezygnowała jedna z kandydatek, ale było to jeszcze przed potwierdzeniem zgłoszenia. Okazało się, że była pełnomocnikiem finansowym innego z komitetów, a takiej sytuacji być nie mogło – dodaje Leszczyńska.

Ostateczna rejestracja komitetów powinna nastąpić do końca tego tygodnia. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Sześć partii w Sejmie?

Według najnowszego sondażu IBRIS dla portalu Onet.pl nadchodzące wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na poparcie wynoszące 36,4 proc. Na Platformę Obywatelską chce zagłosować 21,8 proc. badanych. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Zjednoczona Lewica (8,8 proc.), komitet „Kukiz’15” (6,1 proc.), Nowoczesna Ryszarda Petru (5,7 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe (5,2 proc.).

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 10:33
0
Ludzie nie wiedzą na kogo głosować, a nie za bardzo chce im się poczytać o kandydatach... niektórzy z naszego regionu są naprawdę odpowiedzialnymi i godnymi zaufania ludźmi, chociaż mało widać ich w mediach. Więcej jest celebrytów, którzy nic do polityki nie wniosą, ale ich popularność przyciągnie wyborców... Zainteresujmy się, dowiedzmy i idźmy głosować :) Coraz większe grono zwolenników Szydłowskiej widzę.
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 10:05
0
dziękuję komuś tutaj za podsunięcie mi nazwiska Szydłowskiej. Mieszkam w Poznaniu i widzę tu wiele dobrych zmian, a nie wiedziałem czyja to zasługa :) Będę głosował na Bożenę Szydłowską.
Avatar
Gość / 15 października 2015 o 14:11
0
NIe powinniśmy głosować na partię, bo wtedy wybieramy najczęściej jedynki, a to znowu nierzadko bardzo zły wybór. Trzeba przyjrzeć się pozostałym kandydatom. Ludziom z Poznania polecam poczyytać o Bożenie Szydłowskiej, Poznań wiele jej zawdzięcza.
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 14:35
0
Wczoraj dostalismy papiery do glosowania. Zaraz wypelniam. Co kilka la wymieniamy jedno zlo na drugie i tak na zmiane i oczekujemy innych rezultatow????!!!! Polska potrzebuje czegos nowego, podmuchu swiezego powietrza, zmian, jest w krytycznym stanie jak i jej obywatele. Mam szczera nadzieje ze Kukiz wygra i odciagnie swinie od koryta i zaczniemy zyc w kraju w ktorym posel jest dla obywateli a nie dla stolka kasy i immunitetu.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 12:15
0
Wybór partii nie jest szczególnie ważny - kandydat i jego dokonania są znacznie bardziej znaczące. To on będzie wprowadzał zmiany w danym rejonie. Informacje na temat działalności kandydatów można znaleźć w sieci - mogą się przydać podczas głosowania.
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 16:07
0
A żeby ten PSL szlak trafił!!!!!!!!!!
Avatar
Jacek / 18 września 2015 o 22:22
0
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 22:16
0
Ale jesteście śmieszni.To że wasz lokalny działacz działa w regionie , nie świadczy o tym czy zadziała w rządzie.Współczuje temu w którgo przekonaniu siedzi , że PiS tylko więzienia będzie budował.Póki co w tej chwili mamy państwo policyjne 100% bardziej niż za PiS.Za PiS bali się ci co najwięcej mieli na sumieniu , a którzy są u władzy i dalej Polskę rozkradają.Macie rację dalej dawajcie sobie robić wodę z mózgu przez pro rządowe media, zamiast indywidualnie poszukać faktów 2 lat rządów PiS i tego co zrobiło PO przez 8 lat.W necie macie wyliczenie ich 500 afer ,udowodnionych w szczegółach . Ludzie nauczcie się samodzielnie myśleć , kojarzyć i szukać w necie.Z takim podejściemnigdy swego losu nie poprawicie.
Ale jesteście śmieszni.To że wasz lokalny działacz działa w regionie , nie świadczy o tym czy zadziała w rządzie.Współczuje temu w którgo przekonaniu siedzi , że PiS tylko więzienia będzie budował.Póki co w tej chwili mamy państwo policyjne 100% bardziej niż za PiS.Za PiS bali się ci co najwięcej mieli na sumieniu , a którzy są u władzy i dalej Polskę rozkradają.Macie rację dalej dawajcie sobie robić wodę z mózgu przez pro rządowe media, zamiast indywidualnie poszukać faktów 2 lat rządów PiS i tego co zrobiło PO przez 8 lat.W necie macie wyl... rozwiń
Avatar
jurand / 18 września 2015 o 21:38
0

Słabizna, nie ma na kogo głosować, sami kapitaliści!

Najłatwiej tak właśnie powiedziec zostac wdomu i narzekac przez nastepne 4lata. Popatrz na lublin na cały region i odpowiedz sobie kto przyczynił się do tych zmian. PiS też będzie budował ale nie drogi tylko więzienia.

Avatar
manxz / 18 września 2015 o 18:53
0

Słabizna, nie ma na kogo głosować, sami kapitaliści!

Jak to nie ma?! Jest partia RAZEM!
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 10:33
0
Ludzie nie wiedzą na kogo głosować, a nie za bardzo chce im się poczytać o kandydatach... niektórzy z naszego regionu są naprawdę odpowiedzialnymi i godnymi zaufania ludźmi, chociaż mało widać ich w mediach. Więcej jest celebrytów, którzy nic do polityki nie wniosą, ale ich popularność przyciągnie wyborców... Zainteresujmy się, dowiedzmy i idźmy głosować :) Coraz większe grono zwolenników Szydłowskiej widzę.
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 10:05
0
dziękuję komuś tutaj za podsunięcie mi nazwiska Szydłowskiej. Mieszkam w Poznaniu i widzę tu wiele dobrych zmian, a nie wiedziałem czyja to zasługa :) Będę głosował na Bożenę Szydłowską.
Avatar
Gość / 15 października 2015 o 14:11
0
NIe powinniśmy głosować na partię, bo wtedy wybieramy najczęściej jedynki, a to znowu nierzadko bardzo zły wybór. Trzeba przyjrzeć się pozostałym kandydatom. Ludziom z Poznania polecam poczyytać o Bożenie Szydłowskiej, Poznań wiele jej zawdzięcza.
Avatar
Gość / 14 października 2015 o 14:35
0
Wczoraj dostalismy papiery do glosowania. Zaraz wypelniam. Co kilka la wymieniamy jedno zlo na drugie i tak na zmiane i oczekujemy innych rezultatow????!!!! Polska potrzebuje czegos nowego, podmuchu swiezego powietrza, zmian, jest w krytycznym stanie jak i jej obywatele. Mam szczera nadzieje ze Kukiz wygra i odciagnie swinie od koryta i zaczniemy zyc w kraju w ktorym posel jest dla obywateli a nie dla stolka kasy i immunitetu.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 12:15
0
Wybór partii nie jest szczególnie ważny - kandydat i jego dokonania są znacznie bardziej znaczące. To on będzie wprowadzał zmiany w danym rejonie. Informacje na temat działalności kandydatów można znaleźć w sieci - mogą się przydać podczas głosowania.
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 16:07
0
A żeby ten PSL szlak trafił!!!!!!!!!!
Avatar
Jacek / 18 września 2015 o 22:22
0
Avatar
Gość / 18 września 2015 o 22:16
0
Ale jesteście śmieszni.To że wasz lokalny działacz działa w regionie , nie świadczy o tym czy zadziała w rządzie.Współczuje temu w którgo przekonaniu siedzi , że PiS tylko więzienia będzie budował.Póki co w tej chwili mamy państwo policyjne 100% bardziej niż za PiS.Za PiS bali się ci co najwięcej mieli na sumieniu , a którzy są u władzy i dalej Polskę rozkradają.Macie rację dalej dawajcie sobie robić wodę z mózgu przez pro rządowe media, zamiast indywidualnie poszukać faktów 2 lat rządów PiS i tego co zrobiło PO przez 8 lat.W necie macie wyliczenie ich 500 afer ,udowodnionych w szczegółach . Ludzie nauczcie się samodzielnie myśleć , kojarzyć i szukać w necie.Z takim podejściemnigdy swego losu nie poprawicie.
Ale jesteście śmieszni.To że wasz lokalny działacz działa w regionie , nie świadczy o tym czy zadziała w rządzie.Współczuje temu w którgo przekonaniu siedzi , że PiS tylko więzienia będzie budował.Póki co w tej chwili mamy państwo policyjne 100% bardziej niż za PiS.Za PiS bali się ci co najwięcej mieli na sumieniu , a którzy są u władzy i dalej Polskę rozkradają.Macie rację dalej dawajcie sobie robić wodę z mózgu przez pro rządowe media, zamiast indywidualnie poszukać faktów 2 lat rządów PiS i tego co zrobiło PO przez 8 lat.W necie macie wyl... rozwiń
Avatar
jurand / 18 września 2015 o 21:38
0

Słabizna, nie ma na kogo głosować, sami kapitaliści!

Najłatwiej tak właśnie powiedziec zostac wdomu i narzekac przez nastepne 4lata. Popatrz na lublin na cały region i odpowiedz sobie kto przyczynił się do tych zmian. PiS też będzie budował ale nie drogi tylko więzienia.

Avatar
manxz / 18 września 2015 o 18:53
0

Słabizna, nie ma na kogo głosować, sami kapitaliści!

Jak to nie ma?! Jest partia RAZEM!
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 0 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 6 5

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 601 59

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.