I LIGA

12 kwietnia 2024 r.
22:44

Motor dwa razy prowadził z Arką, ale lider tabeli nadal niepokonany na wiosnę [zdjęcia, wideo]

Ponad 11,5 tysiąca widzów na Arenie Lublin obejrzało w piątkowy wieczór bardzo dobre widowisko. Motor potrafił dotrzymać kroku najlepszej drużynie na zapleczu ekstraklasy. Dwa razy prowadził nawet z Arką Gdynia, ale spotkanie z liderem zakończyło się remisem 2:2.

Motor rozpoczął spotkanie bardzo agresywnie. Szybko zaliczył dwa przechwyty na połowie rywali.

W siódmej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Kapitalną, prostopadłą piłkę, bez przyjęcia zagrał Marcel Gąsior. Bartosz Wolski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i bez problemów posłał futbolówkę do siatki.

Zanim minął pierwszy kwadrans już był remis. Tym razem Arka dwa razy odbierała piłkę rywalom. Za drugim razem, strata bohatera akcji na 1:0, Gąsiora była bardzo kosztowna. Janusz Gol również popisał się świetnym, prostopadłym podaniem, Gąsior po chwili nie zdążył jeszcze ze wślizgiem, a Karol Czubak z kąta uderzył pod ręką Kacpra Rosy na 1:1.

W 28 minucie fatalnie pod swoją bramką zachował się Martin Dobrotka. Podał pod nogi Samuela Mraza, Słowak wyłożył piłkę do Wolskiego, a ten prawie z okolic „wapna” uderzył prosto w bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później Motor miał jeszcze lepszą szansę po niespodziewanym rzucie karnym. Arbiter uznał, że podczas walki o górną piłkę Dawid Gojny faulował Michała Króla. Goście protestowali, ale nic nie wskórali, a z 11 metrów nie pomylił się Piotr Ceglarz. Nie tylko dał swojej drużynie drugi raz prowadzenie, ale i zdobył swojego dziesiątego gola w tym sezonie.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze mieli trochę szczęścia. Najpierw Kacper Wełniak odgrywał pod swoją bramkę, ale do rywali. Rosa miał też problemy z próbą Kacpra Skóry, ale jednak odbił piłkę. Niedługo później Dobrotka był cztery metry od bramki Motoru, uderzył głową, ale źle trafił w piłkę i skończyło się tylko na strachu żółto-biało-niebieskich. W 45 minucie czujny Krystian Palacz posłał świetną centrę z lewego skrzydła do Mraza, a napastnik był dobrze ustawiony jednak źle uderzył głową.

W drugiej połowie goście wyraźnie przejęli inicjatywę, dłużej utrzymywali się przy piłce i chociaż potrafili przedrzeć się w pole karne Motoru, to niewiele z tego wynikało. Tuż po godzinie gry też nie zanosiło się, że z akcji Arki wyjdzie coś spektakularnego. Przyjezdni rozgrywali piłkę przed szesnastką, blisko lewej strony boiska. W końcu Hubert Adamczyk zdecydował się na uderzenie z dystansu i to jakie uderzenie, bo zaskoczony Rosa nie sięgnął futbolówki, a ta wylądowała w bramce, tuż przy słupku.

W 68 minucie mogło być nawet 2:3. Po akcji Olafa Kubackiego, w bardzo dobrej sytuacji fatalnie spudłował Czubak. Pięć minut później Kamil Wojtkowski „taranem” przedzierał się pod bramkę rywali, był już blisko, ale w ostatniej chwili został zatrzymany. Po okresie przewagi Arki, w końcu do głosu zaczął też dochodzić zespół Mateusza Stolarskiego. Wielkich sytuacji z tego nie było. W 83 minucie okazję do strzału z rzutu wolnego miał Wolski, ale przymierzył nad bramką. W końcówce obie ekipy próbowały, ale skończyło się wynikiem 2:2.

W następnej kolejce podopieczni trenera Stolarskiego zmierzą się w Legnicy z Miedzią (niedziela, godz. 15).

Motor Lublin – Arka Gdynia 2:2 (2:1)

Bramki: Wolski (7), Ceglarz (31-z karnego) – Czubak (14), Adamczyk (62).

Motor: Rosa – Stolarski (65 Lis), Kruk, Najemski (68 Rudol), Palacz, M. Król (80 Rybicki), Wolski, Gąsior (65 Scalet), Wełniak (68 Wojtkowski), Ceglarz, Mraz.

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny, Skóra (68 Lipkowski), Gol, Milewski (22 Adamczyk), Sidibe (68 Gaprindaszwili), Kobacki (90 Hafez), Czubak.

Żółte kartki: Gojny, Adamczyk, Lipkowski, Dobrotka.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 11667.

Plaża w Kulikowie (gm. Sułów) jest położona nad nieliskim zalewem

Hawajskie parasole nad wielką wodą. Otwarcie sezonu za kilka dni

Została otwarta już po zeszłorocznych wakacjach, a w raz z początkiem tych nadchodzących ruszy tu po raz pierwszy sezon. Na jego oficjalne otwarcie zaplanowano huczną imprezę.

Zawody w Lubinie zgromadziły na starcie zawodników z całej Polski

Jazda figurowa na rolkach: W hali UM w Lublinie odbyły się mistrzostwa Polski oraz Puchar Asa

Jeżeli ktoś nie był przekonany do tej stosunkowo młodej dyscypliny sportu, to po weekendzie spędzonym w hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na pewno zmienił zdanie

To był pracowity weekend dla krasnostawskiej drogówki

Jeżdżą po wsiach jak na autostradzie. Rekordzistka w porsche dostała mandat 5 tys. zł

Pięcioro kierowców straciło prawo jazdy na drogach powiatu krasnostawskiego. Wszyscy zostali zatrzymani przez policję w weekend. Posypały się wysokie mandaty.

Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami w Krasnymstawie w czwartek, 20 czerwca

Andrzej Stasiuk w Krasnymstawie. Spotkanie jest otwarte

Był gościem pierwszej edycji, będzie też tegorocznej. Andrzej Stasiuk odwiedzi Krasnystaw w ramach V Festiwalu Sztuk Krasnych im. Stanisława Bojarczuka. Spotkanie autorskie z pisarzem jest planowane na czwartek. Ma się rozpocząć o godz. 18 w Krasnostawskim Domu Kultury. Wstęp będzie wolny.

Chodził po mieście z narkotykami. Sporo miał też w domu

Do 3 lat więzienia grozi 28-latkowi z Tomaszowa Lubelskiego, u którego policjanci znaleźli najróżniejsze substancje psychoaktywne.

Cztery okulistki przyjmują małych pacjentów przez pięć dni w tygodniu, ale tylko w wybranych godzinach

Nowa poradnia w szpitalu. Zadbają tu o wzrok małych pacjentów

Nie było jej, ale niedawno powstała. W szpitalu "papieskim" w Zamościu uruchomiono poradnię okulistyki dziecięcej.

Lutnia Piszczac z awansem, Podlasie II w barażach. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

W ostatniej kolejce Podlasie II Biała Podlaska rozgromiło Unię Żabików 8:0. W meczu kolejki Orlęta Łuków przegrały na swoim boisku z Lutnią Piszczac 2:3. Taki wynik premiował bezpośrednim awansem do IV ligi Lutnię, a w barażu zagrają rezerwy Podlasia. Ligowego bytu nie był pewien ŁKS Łazy, który mierzył się z konkurentem do utrzymania Bad Boys Zastawie. Gospodarze wygrali jednak 3:2 i utrzymali się. Do klasy A zdegradowane zostały Tytan Wisznice i Bad Boys Zastawie

38-latek ma na koncie wyroki za podobne przestępstwa

Złodziej recydywista. Łupy chował w dziecięcym wózku

38-latek przyszedł do sklepu z dziecięcym wózkiem, ale... bez dziecka. Bo pakował do tego pojazdu to, co ukradł. Tym razem był to alkohol, zabawki i trochę artykułów spożywczych.

Bożena Lisowska
Dzień Wschodzi

Sejm spełnieniem politycznych marzeń - szczerze Bożena Lisowska

Czy będzie nową gwiazdą polskiego parlamentu? Z pewnością to spełnienie jej politycznych marzeń. Bożena Lisowska, która do tej pory pełniła funkcję radnej województwa lubelskiego, w miejsce europosłanki Marty Wcisło obejmie mandat posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Kłos Gmina Chełm - mistrz chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm świętuje, przerwany mecz GKS Łopiennik. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Sędzia Kordian Nazaruk przerwał w 60 minucie mecz: GKS Łopiennik – Brat Siennica Nadolna. Do tego czasu było 0:0, a arbiter pokazał pięć czerwonych kartek. W spotkaniach ważnych dla układu w dole tabeli Spółdzielca Siedliszcze zremisował z Unią Rejowiec 1:1, a Orzeł Srebrzyszcze przegrał z Kłosem Gmina Chełm 1:6

Upamiętnią kapitana Sowę pseudonim „Vis”
NASZ PATRONAT
19 czerwca 2024, 9:30

Już w najbliższą środę odbędzie się VII edycja rajdu pieszego. Celem wydarzenia jest przybliżenie życia kapitana Sowy, w sposób przystępny dla każdego.

Dobra zabawa oraz pomoc. Zagrajmy razem dla Henia
23 czerwca 2024, 8:45

Wspólna zabawa, turniej piłki nożnej, grillowanie i licytacja charytatywna – to wszystko odbędzie się już niebawem, a zebrane środki pomogą w leczeniu małego Henia.