Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Teatr

2 grudnia 2010 r.
11:06
Edytuj ten wpis

"Zwierzątka, małe zwierzenia” Passiniego

7 grudnia premiera spektaklu Pawła Passiniego "Zwierzątka, małe zwierzenia”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Międzynarodowa grupa tancerzy, niezwykle animacje, muzyka grana na żywo. Zapowiada się zwariowana i surrealistyczna uczta teatralna. Jak to u Passiniego.

Na scenie ART Studio przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie zobaczycie spektakl inspirowany bajkami Siergieja Kozłowa.

To autor książki "Jeżyk we mgle” na podstawie której powstał jeden z najwybitniejszych animowanych filmów w historii kina. Jego bajki o przygodach jeżyka, niedźwiadka, lwa czy żółwia są tak popularne, że w 2009 roku w Kijowie odsłonięto pomnik Jeżyka.

Siergiej Kozłow miał przyjechać na lubelską premierę swoich bajek, ale w styczniu tego roku zmarł na zapalenie płuc. – Zostawił nam jednak pewne tajemne wskazówki i gromadkę nieco zagubionych zwierzątek, które oczywiście postanowiliśmy przygarnąć. Do zobaczenia w lesie – piszą twórcy lubelskiego spektaklu.

Twórcą scenariusza, muzyki i reżyserem spektaklu "Zwierzątka, małe zwierzenia” jest Paweł Passini. – Zafascynowani twórczością Siergieja Kozłowa postanowiliśmy spróbować pisać razem z nim na scenie – tłumaczy reżyser. Zwierzątka z bajek Kozłowa przeżywają przygody, walczą o marzenia, bywają samotne, szukają przyjaźni i ciepła. Choć różnie patrzą na świat, mają różne charaktery i jedno drugiemu potrafi dokopać – robią wszystko, żeby się dogadać. Zupełnie odwrotnie niż ludzie.

Niedźwiedzia zagra Dariusz Jeż. Jeża zagra Elżbieta Rojek, Borsuka Paweł Passini, Mysz i Słonia – Marcin "Kabat” Kowalczuk, także współautor muzyki i reżyser światła. W spektaklu wystąpią ponadto: Joanna Lewicka - Puchacz, Agata Meilute - Ryś, Sean Palmer - Zając, Maria Porzyc – Misia, Katarzyna Tadeusz – Wiewiórka i Maciej Wyczański - Pies.

Za projekcje multimedialnego spektaklu odpowiada Maria Porzyc, kostiumy zaprojektowała El Bruzda. – Do udziału w spektaklu zaproszona została międzynarodowa obsada aktorów i tancerzy. Będą niezwykłe animacje i grana, na żywo muzyka. Do zobaczenia w lesie – zachęcają twórcy spektaklu.

Bilety na spektakle

Teatr Centralny, neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów "Bliski Wschód”: "Zwierzątka, małe zwierzenia”, ART Studio, ul. Radziszewskiego 16 Lublin.

Premiera 7 grudnia, godz. 19, spektakle 8, 9 grudnia godz. 19, bilety w cenie 20 i 10 zł w kasie Centrum Kultury przy ul. Narutowicza 32 oraz na godzinę przed spektaklem w ART Studio.

Kontakt: tel.: 81 53 668 32, email: neTTheatre@neTTheatre.pl

Pozostałe informacje

Plakat po zmianie

Rapuje o narkotykach, alkoholu i seksie. Mieszkańcy oburzeni koncertem na Dniach Miasta

Rapuje o narkotykach, alkoholu czy seksie. Mr. Polska ma wystąpić na otwartej, miejskiej imprezie w Białej Podlaskiej, a organizator zapowiada koncert jako „muzyczną petardę”. Ratusz przekonuje, że wykonawcę wybrała Młodzieżowa Rada Miasta, a mieszkańcy czują duży niesmak.

Zielone światło z Brukseli: rusza Fundusz Bezpieczeństwa i Obronności

Zielone światło z Brukseli: rusza Fundusz Bezpieczeństwa i Obronności

Komisja Europejska wyraziła zgodę na powołanie długo wyczekiwanego Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności (FBiO). Informację ogłosił w piątek rano wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko. Środki w wysokości 26 miliardów złotych mają zostać przeznaczone m.in. na rozbudowę infrastruktury ochrony cywilnej, rozwój przemysłu zbrojeniowego oraz inwestycje w cyberbezpieczeństwo.

Jak urządzić ergonomiczne miejsce pracy w biurze i w domu?

Jak urządzić ergonomiczne miejsce pracy w biurze i w domu?

W dobie cyfryzacji i pracy zdalnej dostępnej praktycznie w każdym zakątku Polski, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na to, jak fundamentalne znaczenie ma odpowiednie urządzenie miejsca pracy. Ergonomia stała się nieodłącznym elementem dyskusji o tym, jak poprawić komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków i jednocześnie zadbać o zdrowie. W artykule tym dowiesz się, jak zaaranżować przestrzeń biurową zarówno w pracy, jak i w domowym zaciszu, aby była jak najbardziej ergonomiczna i sprzyjała efektywności.

Stela Posavec żegna się z lubelską ekipą

PGE MKS FunFloor kontra Zagłębie, czyli pożegnanie sezonu i okazja do rewanżu

W niedzielę PGE MKS FunFloor Lublin zakończy sezon. W ostatnim meczu podopieczne Pawła Tetelewskiego zmierzą w z KGHM MKS Zagłębiem Lubin.

Śmiertelny upadek z rusztowania w Chełmie. Tragedia podczas prac budowlanych

Śmiertelny upadek z rusztowania w Chełmie. Tragedia podczas prac budowlanych

Nie żyje 42-letni pracownik firmy budowlanej, który w czwartek (22 maja) spadł z rusztowania przy jednym z bloków mieszkalnych w Chełmie. Mężczyzna spadł z wysokości około trzeciego piętra. Niestety, mimo wysiłków ratowników, nie udało się go uratować.

Michał Moskal o szansach Nawrockiego i błędach PiS. Polityczna gra nabiera tempa
Dzień wschodzi
film

Michał Moskal o szansach Nawrockiego i błędach PiS. Polityczna gra nabiera tempa

Wybory wchodzą w decydującą fazę, a emocje sięgają zenitu. Karol Nawrocki wchodzi do drugiej tury, ale czy to dla PiS powód do optymizmu, czy raczej sygnał ostrzegawczy?

Szturm Twierdzy Zamość odbędzie się w tym roku z udziałem ok. 300 rekonstruktorów z grup nie tylko polskich, ale również zagranicznych
23 maja 2025, 19:00
galeria

Szturm na twierdzę jak przed wiekami. Wielka plenerowa impreza od dzisiaj w Zamościu

W zeszłym roku się nie odbyła. W tym już będzie. Zacznie się dzisiaj, potrwa do niedzieli (23-25 maja). Miasto stanie się kolejny raz areną starć. A to za sprawą XXI Szturmu Twierdzy Zamość.

Ostatnim meczem Orlen Oil Motoru w PGE Ekstralidze było starcie z zespołem z Rybnika. W niedzielę lublinianie pojadą po kolejną wygraną w Gorzowie

Orlen Oil Motor zaczyna maraton w Gorzowie. Bartosz Zmarzlik wraca na stare śmieci

W niedzielę o godz. 17, w ramach szóstej kolejki Orlen Oil Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z Gezet Stalą Gorzów. Ten mecz rozpocznie tygodniowy „maraton” spotkań trzykrotnych mistrzów Polski, których w krótkim odstępie czasu czekają aż trzy spotkania.

Uwaga, prace drogowe. Autobus pojedzie inaczej

Uwaga, prace drogowe. Autobus pojedzie inaczej

Mieszkańcy ulicy Pliszczyńskiej w Lublinie doczekali się remontu. W związku z pracami remontowymi komunikacja miejska zostanie skierowana na objazd.

Potężna awaria wodociągu. Ponad tysiąc mieszkańców odciętych od wody
Z OSTATNIEJ CHWILI

Potężna awaria wodociągu. Ponad tysiąc mieszkańców odciętych od wody

Ponad tysiąc mieszkańców czterech miejscowości w gminie Szczebrzeszyn jest pozbawionych dostępu do wody. Doszło do awarii, ale jeszcze nie zlokalizowano jej źródła. Prace potrwają minimum kilka godzin.

Chełm akademickim mostem do Europy – historyczne porozumienie z UMCS

Chełm akademickim mostem do Europy – historyczne porozumienie z UMCS

20 maja 2025 roku zapisze się na długo w historii Chełma. Tego dnia Urząd Miasta oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie podpisały porozumienie, które otwiera nowy rozdział współpracy naukowej i rozwojowej. W sercu miasta powstaje Centrum Kompetencji Europejskich UMCS – inicjatywa o potencjale międzynarodowym.

Po wygranej z Zagłębiem Lubin piłkarze Motoru spróbują pójść za ciosem w Radomiu

Ostatnia sobota z PKO BP Ekstraklasą. Motor zagra na wyjeździe z Radomiakiem

Sezon 2024/2025 wielkimi krokami zbliża się do końca. Motor Lublin swój ostatni mecz zagra w Radomiu. Wszystkie spotkania 34. kolejki rozpoczną się w sobotę, o godz. 17.30. Ten w wykonaniu drużyny Mateusza Stolarskiego będzie można obejrzeć jedynie w internecie, na Canal+ Live 3. My, jak zwykle przeprowadzimy relację na żywo.

PGE Start znowu został rozbity w Słupsku

Znowu pogrom w Słupsku. PGE Start i Czarni na remis

O tym spotkaniu w Lublinie będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć. W czwartym starciu ćwierćfinałowym fazy play-off PGE Start przegrał w Słupsku aż... 57:89. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2:2, a decydujące, piąte starcie zaplanowano na niedzielę, w hali Globus (godz. 17.30).

Bogumiła Janina Sawa urodziła się w 1940 roku w Kamionce, ale niemal całe życie była związana z Zamościem. W 2017 r. została uhonorowana medalem „Zasłużony dla Zamościa”.

Kochała to miasto. Tablica pamiątkowa dla nieżyjącej zamościanki

Od raz zakładano, że najlepszy termin to 27 maja. I właśnie tego dnia, w najbliższy wtorek odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica poświęcona Bogumile Sawie. Ta badaczka historii Zamościa w testamencie wszystkie swoje dobra przeniosła na cele ochrony i promocji dziedzictwa narodowego miasta.

Rodzina, tradycja, wiara. Prawicę popierają tutaj od zawsze
wybory prezydenckie

Rodzina, tradycja, wiara. Prawicę popierają tutaj od zawsze

Lubelszczyzna w pierwszej turze zagłosowała głównie na kandydatów prawicowych. W najbardziej konserwatywnych regionach, jak gmina Chrzanów - Nawrocki, Mentzen i Braun zdobyli ponad 92 proc. głosów. Skąd takie wyniki? Zapytaliśmy samych mieszkańców.

Kalendarz
maj 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31