Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Styl życia - Moda

30 czerwca 2014 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak chce robić karierę jako projektantka (rozmowa)

Nie chciała śpiewać, tak jak mama i starsza siostra, za to od zawsze kochała modę. Już jako mała dziewczynka podkradała mamie szpilki, dziś robi karierę jako projektantka. Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak wydała niedawno swoją pierwszą kolekcję i już myśli o kolejnej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• "Odkąd byłam małą dziewczynką, podziwiałam silne, odważne i mądre kobiety, dlatego to im dedykuję tę markę... bo kto rządzi światem, jak nie My?”

- To cytat z mojej strony internetowej.

• Naprawdę chcesz rządzić światem?

- W sensie dosłownym może nie, ale bardzo imponują mi kobiety takie jak Margaret Thatcher czy Oprah Winfrey, które były lub są bardzo wpływowe i odnoszą wiele sukcesów zawodowych.

• Skąd w ogóle pomysł na projektowanie ubrań?

- Moda od zawsze była moją pasją. Wydaje mi się, że już pod koniec podstawówki zaczęłam przykładać uwagę do swojego wyglądu. Później zaczęłam czytać księgi mody, biografie wielkich projektantów. Na początku nie miałam wielkich aspiracji i chciałam zostać stylistką, czyli osobą, która ubiera gwiazdy. No i faktycznie, może gwiazd nie udało mi się ubierać, ale ubierałam moje koleżanki. Były zadowolone i zaczęły mi mówić "no to weź, zrób coś w tym kierunku”.

• Miałaś tak, że jako mała dziewczynka przebierałaś się, nie wiem, na przykład w stroje mamy?

- Taaak! To była moja ulubiona zabawa! Przebierałam się razem ze swoją najlepszą przyjaciółką w ubrania mojej siostry i stroje sceniczne mamy. No i szpilki... kocham szpilki. Na początku zabierałam mamie. Teraz bez nich nie wyjdę z domu.

• Nie chciałaś śpiewać, jak mama i siostra?

- Nie, nigdy mnie to nie interesowało.

• Postawiłaś na projektowanie.

- Tak. Uznałam że jestem na tyle silna, że mogę zacząć spełniać swoje prawdziwe marzenia. Na studiach poczułam większy luz i podczas zajęć zaczęłam tworzyć swoje pierwsze szkice ubrań. Następnie zrobiłam wykroje krawieckie, kupiłam materiały, nawiązałam współpracę z firmą, która uszyła ubrania. W trakcie opracowywałam całą strategię marketingową i uczyłam się, ponieważ studiowałam na dwóch uczelniach. Pracowałam nad tym rok.

• Co dalej?

- Zorganizowałam sesje zdjęciową do lookbook'a (katalogu - red.). Chciałam, aby było jak najbardziej profesjonalnie, dlatego zatrudniłam wspaniałą fotograf - Sandrę Sobolewską oraz jej siostrę Rebekę, która zajęła się make-upem. Modelką była piękna Anna Szczygielska, finalistka Miss Polonia.

• Jaki trzeba mieć budżet, żeby w ogóle myśleć o projektowaniu?

- To zależy od tego, jakich materiałów używasz. Jedni sprowadzają wszystko z Chin i nie zależy im na jakości. Ja bardzo zwracam na to uwagę, dlatego współpracuję z producentami z Włoch oraz z zakładami włókienniczymi w Łodzi. Następne koszty to reklama w Internecie oraz sklep. Wiadomo, można sobie inaczej poradzić, działać na Facebooku lub współpracować z platformami, które zajmują się sprzedażą ubrań. Nie chciałam tego robić, ponieważ musiałabym oddawać im dość spory procent. Postawiłam na to, aby zarabiać samodzielnie.

• Z jakich materiałów korzystasz?

- Wybrałam skóry naturalne produkowane w Polsce oraz wysokiej jakości dzianiny sprowadzane z Włoch lub od najlepszych producentów w Łodzi. Niektóre z dzianin własnoręcznie farbuje, dlatego wszystkie modele są unikatowe.

• Jakie ubrania szyjecie?

- Głównie casualowe, takie do noszenia na co dzień. Już na etapie projektowania pomyślałam o różnych rodzajach sylwetek. Dobierałam takie kroje i takie materiały, by jak najbardziej podkreślić atuty, a ukryć niedoskonałości kobiet. Szyjemy wszystko, od koktajlowych długich sukienek ze skórą naturalną na wyjątkowe wyjścia, poprzez kombinezony, które dopiero wchodzą w łaski kobiet, ponieważ nie były do nich przekonane, aż po bardzo wygodne dresy, które nie tylko można łączyć z trampkami, ale także super wyglądają razem ze szpilkami. W Sklepie Internetowym na www.modlishka.com można także dostać bluzy dresowe, t-shirty, spódnice oraz sukienki.

• No właśnie: dlaczego Modlishka?

- Skąd ta nazwa?

• Tak, dlaczego akurat w ten sposób nazwałaś swoją markę. To znaczy ja się domyślam, ale…

- Wymyśliłam tę nazwę przed snem, kiedy mam najwięcej myśli i niezliczoną ilość pomysłów. Szukałam takiej nazwy, która będzie łączyła się bezpośrednio z kobietą. Modlishka, to kobieta niezależna, pewna siebie, silna i odważna. Mężczyzna nie jest jej potrzebny aby przetrwać. Kobieta Modlishka to kobieta szczera, naturalna, która nie boi się pokazać swoich atutów. Nie kryje swojego piękna. Można się z tym zgadzać, albo nie.

• A modliszka, pisana przez "sz” to taki niezbyt przyjemny owad.

- To zależy, znam wielu hodowców modliszek i są w nich zakochani. (śmiech).

• Samego owada nie ma w logo?

- Jest. Nie wiem czy zauważyłeś, to M, to są odnóża modliszki.

• Twoja strona internetowa działa stosunkowo niedługo, od…

- … no właściwie od tygodnia.

• I jakie jest zainteresowanie?

- W ciągu dwóch dni weszło niecałe 11 tys. ludzi, więc wydaje mi się, że duże. Może na Facebooku nie ma jeszcze jakiegoś ‚boom', ale widzę, że stopniowo coraz więcej klientek dochodzi, dostaję bardzo dużo e-maili odnośnie współpracy.

• Ile kosztuje przeciętna sukienka?

- Około 200, 300 złotych. To na pewno nie jest cena jak w sieciówkach, nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Wiadomo jednak, że sieciówki rządzą się swoimi prawami, zazwyczaj mają bardzo słabej jakości materiały, często są bardzo źle uszyte. U mnie jest inaczej, nie robimy masówki.

• Jak to jest, szyjesz na zapas dużo strojów i to się później sprzedaje czy najpierw są zamówienia, a dopiero później szycie?

- Uszyłam trochę rzeczy na zapas. Głównie tych, które są na topie i najlepiej się sprzedają. Ubrania cały czas schodzą, więc chyba będę musiała zacząć na stałe współpracować ze szwalnią.

• Gdzie można kupić twoje ciuchy?

- Głównie w Internecie, ale współpracuję też z butikiem "Mia” w centrum handlowym Olimp w Lublinie. .

• Znana mama pomaga w robieniu kariery w modzie?

- Moja mama jest bardzo kochaną osobą i tylko i wyłącznie pomaga mi jako przyjaciółka. Nie ma czegoś takiego, ze idę z mamą za rękę i mówię "mamo załatw mi”. Niektórzy ludzie z tego korzystają, ja nie mam zamiaru. Zresztą jej zawód a mój zawód to zupełnie inna bajka. Oczywiście nawzajem się bardzo wspieramy.

• A miałaś jakieś nieprzyjemne sytuacje, typu ktoś powie "przecież to jest córka Beaty Kozidrak, na pewno mama jej wszystko załatwiła”?

- Oczywiście, całe życie się z tym zmagam.

• Ile czasu poświęcasz na pracę?

- Stworzenie marki zajęło mi rok. W tym czasie zrobiłam wszystkie projekty, skończyłam proces tworzenia i jeszcze uczyłam się krawiectwa - bez podstawowej wiedzy nie da się projektować - studiowałam zaocznie w Warszawie fotografię oraz codziennie miałam zajęcia w Lublinie na UMCS. Czasami, gdy mam dużo spotkań to staram się umawiać spotkanie po spotkaniu, żeby wszystko odbębnić i następnego dnia mieć dzień wolny. Teraz gdy zaczęłam pracować, zmienił mi się tryb życia. Kiedyś regularnie wstawałam o godzinie 12, teraz jest to nie do pomyślenia. Wszystko robię sama. Zatrudniam ludzi tylko na jednorazowe zlecenia.

• Masz za sobą już pierwsze sukcesy.

- No tak, blogerka Gosia Cieszyńska z BO4GO była na Fashion Week w Łodzi. To bardzo ważna impreza dla świata modowego. Gosia pojechała tam w moich ubraniach i dostała nagrodę za najlepszą stylizację. Było mi bardzo miło.

• W jaki sposób chcesz to wszystko w dalszym ciągu rozwijać?

- Zaczynam pracę nad drugą kolekcją. Szykuję swój pokaz w Lublinie. Odbędzie na początku września. Moją aspiracją nie jest istnienie tylko i wyłącznie w mediach. Staram się wybić produktem, chcę zapełnić sklepy moimi ubraniami. Bo co z tego, że jakaś jedna celebrytka pokaże się w moim stroju i później napisze o tym Pudelek czy inny tabloid. Moim marzeniem jest spotykać zwykłe kobiety na ulicach w ubraniach z logo Modlishki. To daje mi prawdziwą satysfakcję.

Pozostałe informacje

W drugim meczu finału PLS 1. Ligi ChKS Chełm pokonał KKS Mickiewicza Kluczbork 3:0

ChKS Chełm po raz drugi lepszy od KKS Mickiewicza Kluczbork

W drugim meczu finału PLS 1. Ligi ChKS Chełm pokonał na wyjeździe KKS Mickiewicza Kluczbork 3:0. Do wygrania finałowej rywalizacji chełmianom brakuje już tylko jednego zwycięstwa

Julia Ostrowska zaliczyła dobry mecz

Dwie piłkarki Górnika Łęczna zagrały na Wyspach Owczych

Właśnie na dalekich Wyspach Owczych odbywają się mistrzostw Europy U-17. W kadrze powołanej przez Paulinę Kawalec znajdują się dwie zawodniczki na co dzień w Górniku Łęczna – Julia Ostrowska oraz dowołana w ostatniej chwili Wiktoria Skrzypczak.

Niezwykły koncert w Domu Kultury LSM – koncert dla „Szeli”
15 maja 2025, 19:00

Niezwykły koncert w Domu Kultury LSM – koncert dla „Szeli”

Jerzy "Szela" Stankiewicz był cenionym muzykiem, charyzmatycznym wokalistą i popularyzatorem bluesa, szczególnie aktywnym na lubelskiej scenie muzycznej. Zmarł zaledwie kilka dni po swoich 60. urodzinach, które świętował koncertem z zespołem Teksasy. Przyjaciele pamiętają o swoim kolędzie, dlatego 15 maja w DK LSM odbędzie się specjalny koncert – Tribute to Szela.

Matematyka - królowa nauk. Sprawdź w naszym quizie, czy zdałbyś egzamin

Matematyka - królowa nauk. Sprawdź w naszym quizie, czy zdałbyś egzamin

Już we wtorek uczniowie z całej Polski zmierzą się na egzaminie maturalnym z królową nauk - matematyką. A ty, pamiętasz jeszcze wzór na deltę? Sprawdź się w naszym quizie!

Punk rock z Lubelszczyzny
9 maja 2025, 19:00

Punk rock z Lubelszczyzny

Rzadko mamy okazję posłuchać na żywo punk rockowych składów pochodzących z Lubelszczyzny. Najbliższa ku temu okazja będzie w piątek (9 maja) maja, kiedy to w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt wystąpią: Patologia, Destruktor, Bliss oraz Dzieci z Mąki.

Kto zrobi najładniejsze zdjęcia z rzepakiem? SW-4 podjęły wyzwanie
z lotu ptaka
galeria

Kto zrobi najładniejsze zdjęcia z rzepakiem? SW-4 podjęły wyzwanie

Dzisiaj nad powiatem ryckim i puławskim latały trzy śmigłowce SW-4 "Puszczyk" z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Ich załogi wykonały kilka zdjęć malowniczego, wiosennego krajobrazu.

Adam Kuś może być zadowolony z występu na Bałkanach

Adam Kuś najlepszym góralem wyścigu Belgrad – Banjaluka

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla zawodników Monogo Lubelskie Perła Polski. W końcówce kwietnia nasz zespół wystartował w prestiżowym wyścigu Belgrad – Banjaluka. I chociaż w klasyfikacji generalnej próżno szukać zawodników Monogo na czołowych pozycjach, to jednak ten start można zaliczyć do udanych.

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK
Koncert
8 maja 2025, 19:00

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK

Jeszcze nie opadł kurz po sobotnim – jubileuszowym – koncercie Piotra Wojtasika, a już 8 maja w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się kolejne muzyczne wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Tego dnia wystąpi Marita Alban Juarez Quartet, w składzie którego występują najlepsi obecni polscy jazzmani młodego pokolenia jak np. Dominik Wania czy Andrzej Święs.

Pijany kierowca ciężarówki zakończył jazdę w rowie. Miał 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia

Pijany kierowca ciężarówki zakończył jazdę w rowie. Miał 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia

Cała sytuacja rozegrała się w sobotni wieczór w miejscowości Skorczyce (powiat kraśnicki), gdzie kierowca ciężarowego Volvo zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie. Jak się szybko okazało, 43-letni mieszkaniec gminy Urzędów był kompletnie pijany i nie miał prawa wsiadać za kierownicę – sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Absolwenci ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
matury 2025

Jak po egzaminie z polskiego? Puławscy maturzyści zadowoleni

O źródłach nadziei w trudnych czasach oraz wpływie błędnej oceny sytuacji na życie człowieka - pisali dzisiaj absolwenci szkół średnich, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego. O wrażenia i plany na przyszłość zapytaliśmy maturzystów z puławskich liceów.

Policja zatrzymała oszusta poszukiwanego ENA – wśród ofiar były piłkarz i polscy przedsiębiorcy

Policja zatrzymała oszusta poszukiwanego ENA – wśród ofiar były piłkarz i polscy przedsiębiorcy

58-latek był poszukiwany od 7 lat. Okradł m.in. brazylijskiego piłkarza na 5 mln dolarów, obiecując mu olbrzymie zyski. Na jego trop wpadli funkcjonariusze z Bełżyc.

Rekordowe zakupy sprzętu do szpitalnych oddziałów i poradni

Rekordowe zakupy sprzętu do szpitalnych oddziałów i poradni

Bialski szpital szykuje się do dużych zakupów nowego sprzętu, który trafi na blok operacyjny, do poradni i na wiele oddziałów. Skorzystają m.in. pacjenci z nowotworem.

43 nowych policjantów zasiliło lubelski garnizon

43 nowych policjantów zasiliło lubelski garnizon

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” - to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki. Wśród nich jest 33 mężczyzn i 10 kobiet.

Flaga Ukrainy znowu wisi na Urzędzie Miasta

Flaga Ukrainy znowu powiewa na ratuszu. Incydent badać będzie prokuratura

Flaga Ukrainy znowu powiewa na budynku ratusza w Białej Podlaskiej. Z kolei, policja przekazała w poniedziałek materiały dotyczące incydentu z udziałem Grzegorza Brauna do prokuratury.

Mamy ARKUSZE maturalne z języka polskiego. Co było na tegorocznym egzaminie?

Mamy ARKUSZE maturalne z języka polskiego. Co było na tegorocznym egzaminie?

Źródła nadziei w życiu lub wpływ błędnej oceny na życie człowieka - tak wyglądały tematy maturalnej rozprawki. Pytania zamknięte dotyczyły "Tanga" Sławomira Mrożka, "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze śmiercią", fragmentu "Dziadów" Mickiewicza oraz wierszy Jana Kochanowskiego i Zbigniewa Herberta.