"Kuchenne rewolucje” w Hrubieszowie. Gessler zrobiła demolkę w "Magistracie"

Dodano: 29 marca 2013, 15:15 Autor:

Przewrócony stół, trzaśnięcie drzwiami i trzęsąca się ze złości Magda Gessler. Tak zakończył się program "Kuchenne rewolucje” w hrubieszowskiej restauracji "Magistrat”. – W telewizji nie pokazano prawdy – komentuje właścicielka restauracji.

"Magistrat” to kolejna restauracja z województwa lubelskiego, która wzięła udział w programie telewizyjnym kontrowersyjnej kucharki. W czwartek na antenie TVN obejrzeliśmy efekty jej wizyty. Przed rewolucją Magdy Gessler, lokal zajmował się głównie kuchnią domową i cateringiem. Głównym odbiorcą dla restauracji był miejscowy zakład karny.

Gessler odwiedziła Hrubieszów w grudniu. Nie spodobało jej się to, że w karcie dań "Magistratu” jest tak dużo potraw. Obok kuchni polskiej można było tam znaleźć: gyros, pizzę czy chińszczyznę. Większość dań również Gessler nie posmakowała. – Mielone jak w czasie II wojny światowej, ¾ bułki ¼ mięsa – tak oceniła kotlety.

Porządki Magdy Gessler w kuchni polegały m.in. na rozrzucaniu zbędnych jej zdaniem produktów po podłodze. Pojawił się też pomysł na zmiany – restauracja miała zrezygnować z różnorodności i zacząć serwować dania tradycyjne dla tego regionu, czyli np.: pierogi, barszcz, kwas chlebowy. Do pomocy Gessler zaprzęgła panie z koła gospodyń, które nauczyły ekipę restauracji gotować pierogi. Podczas pokazowej kolacji wszystko wyszło idealnie. Jedzenie smakowało gościom, a Gessler zachwycała się zmianami.

Po 6 tygodniach, podczas drugiej wizyty w "Magistracie” było już zgoła inaczej. Wprawdzie restauracja nie świeciła pustkami, to frekwencja nie zrobiła wrażenia na Gessler. Powód? W karcie dań znalazła potrawy typu fast food, których miało tam nie być. Kiedy zamawiała potrawy wymyślone podczas poprzedniej wizyty, okazało się, że restauracja ich już nie serwuje.

Magda Gessler wybuchła. – Macie odwagę, więc za tą odwagę zapłacicie – stwierdziła, po czym wywróciła stół z potrawami i z trzaśnięciem drzwi opuściła "Magistrat”.

– Coś może komuś nie smakować, ale to nie powód, żeby zachowywać się tak niegrzecznie i arogancko – mówi w rozmowie z nami Justyna Tywoniuk.

Restauratorka tłumaczy, że nie żałuje tego, że zgłosiła się do programu. – Teraz niech klienci sami sprawdzą i zobaczą, że telewizja nie zawsze mówi prawdę – mówi Tywoniuk.

Dlaczego w karcie nie było kilku dań proponowanych przez M. Gessler? – To były jej autorskie pomysły. Prosiliśmy o przepisy i do dziś ich nie dostaliśmy – rozkłada ręce właścicielka "Magistratu”.

Dodaje, że dania takie jak pierogi, czy barszcz dalej są serwowane. – Tylko, że na tym nie zarobimy. Do nas przychodzi młodzież, która chce zjeść to, czego nie ma w domu. Od rana sprzedaliśmy już 23 zapiekanki i 7 pizz – mówiła nam w piątek w południe.

Kuchenne rewolucje w Hrubieszowie - zobacz odcinek w "Magistracie" (wideo)

Kuchenne rewolucje w Hrubieszowie - obejrzyj

Mandat przed wizytą

Czy to brak zmian w restauracji tak zdenerwowało Magdę Gessler? Mieszkańcy Hrubieszowa podejrzewają, że wpływ mogła mieć też przygoda, którą opisywaliśmy w lutym. W drodze na drugą wizytę w "Magistracie” kierowca ekipy Magdy Gessler jechał w terenie zabudowanym z prędkością 192 km/h i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej policyjne sreberko. – Dostał 500 zł mandatu i 15 punktów karnych – mówiła nam Edyta Krystkowiak z policji w Hrubieszowie.

Czytaj więcej o:
  • Hrubieszów
  • Kuchenne rewolucje
  • Magda Gessler
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Oscara 2013 dla najlepszego filmu powinien dostać:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 249.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.