CGK-hp

Imprezy w czwartek w Lublinie. Sonic Phenomena, Rap vs Nobliści

Dodano: 24 września 2015, 08:26
Autor: Damian Drabik

Max Loderbauer
Max Loderbauer

Wybrane imprezy w czwartek 24 września w Lublinie.

WYDARZENIA

Spotkanie autorskie z Andrzejem Szymczakowskim, godz. 11, Filia nr 8 MBP w Lublinie , ul.Zuchów 2

Andrzej Szymczakowski – od 1986 roku mieszka na stałe w Domu Pomocy Społecznej
im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. Od wielu lat bardzo aktywnie działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych w Lublinie. Był Radnym w Dzielnicy Wieniawa w latach 2006-2010. Jest osobą wspierającą wiele akcji charytatywnych. Pomysłodawca konkursu szachowego dla osób niepełnosprawnych oraz aktywny członek "Klubu Seniora" przy Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty.

Wykład: Stulecie Noblistów. Czy znamy laureatów literackiej Nagrody Nobla?, godz. 13, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, wstęp wolny

Powiada się, że historia literackiej Nagrody Nobla i historia literatury to dwie różne historie, bowiem  lista  laureatów Nagrody Nobla nie pokrywa się z listą pisarzy o światowym znaczeniu, których  nazwiska zostają zapisane złotymi zgłoskami w podręcznikach światowej historii literatury. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy, jakie czynniki pozaliterackie wpływają na ostateczny wybór członków Akademii, które nazwiska laureatów przetrwały w świadomości literackiej odbiorców literatury, a które zaginęły w mrokach niepamięci – spotkanie na ten temat w ramach XII Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Koncert Rap vs Nobliści, godz. 19, Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

Podczas nietypowego koncertu RAP vs NOBLIŚCI lubelski raper Tomasz DOLAR Dymek i Agnieszka AGABUM Kołczewska (conga, djembe) zmierzą się z twórczością Miłosza i Wisławy Szymborskiej.

Rap vs Nobliści
Rap vs Nobliści

Koncert Iwona Kmiecik feat. Seba Kuchczyński, godz. 20, Browar – Restauracja, ul. Gabriela Narutowicza 9

Iwona Kmiecik, wokalistka, songwriterka, pianistka. Finalistka koncertu SuperDebiuty "Świat nie zginie dzięki nim", poświęconego twórczości Czesława Niemena podczas KFPP Opole 2014, finalistka 4 edycji Must Be The Music. Tylko Muzyka. Laureatka Grand Prix na Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze, Nagrody Głównej na Ogólnoposkim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Na scenie Iwonie towarzyszy fenomenalny perkusista: Seba Kuchczyński.

Sonic Phenomena: Max Loderbauer (DE) & Jacek Sienkiewicz (PL), godz. 20, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, bilety 10 zł.

Po raz pierwszy artyści wystąpili razem na otwarciu kultowego festiwalu Berlin Atonal. Wcześniej, nakładem Recognition Records, ukazał się ich pierwszy wspólny materiał zatytułowany „Ridges”. Oto co możemy przeczytać na temat tej epki: „Ridges” to efekt twórczego spotkania weterana improwizacyjnej avant-elektroniki Maxa Loderbauera (współtworzył m.in Sun Electric, gra w Moritz von Oswald Trio, od lat pracuje z Ricardo Villalobosem) i spiritus movens warszawskiego labelu Recognition Jacka Sienkiewicza. Spotkanie to rozgrywa się nie tylko na planie badania dźwięku i budowania złożonej struktury, ale i wspólnego obu twórcom zainteresowania specyficzną aurą gór: Alp (Loderbauer) i Tatr (Sienkiewicz), a także wokalną kulturą zamieszkujących je społeczności.

Rockoteka, godz. 21, Klub Graffiti, ul. Piłsudskiego 3, wstęp 5 zł.

W każdy czwartek TYLKO ROCK - najbardziej czadowe imprezy w mieście. Odwieczna Rockoteka w Graffiti to niepowtarzalna atmosfera wciąż żywego Rocka.

KINO

„Taxi Teheran”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem „Taxi-Teheran” Jafara Panahiego jest jak audiowizualna pocztówka z Iranu. Reżyser, podróżując po Teheranie jako taksówkarz, na przykładzie kolejnych pasażerów z humorem pokazuje nam absurdy i grozę życia w jego ojczyźnie. Chociaż pojawia się tu dosadna krytyka instytucji cenzury czy opresyjnego systemu, film przepełniony jest miłością do perskiej kultury i Irańczyków.

„Taxi Teheran”
„Taxi Teheran”

TEATR

„Szarp pan bas”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 17-42 zł.

Kabaret muzyczny. Piosenki Jerzego Wasowskiego Muzyczna podróż w świat utworów Jerzego Wasowskiego. Znany dobrze Starszy Pan jest autorem nie tylko muzyki do Kabaretu, ale również wielu innych pięknych piosenek. Ewa Konstancja Bułhak odkrywa przed publicznością mniej znaną twórczość Wasowskiego, a piosenki przeplata fragmentami scenariuszy wieczorów z Kabaretu Starszych Panów: Przerwa w podróży, Niespodziewany koniec lata oraz Kwitnące szczeble. Na scenie trójka aktorów, którzy przeniosą widzów w świat pełnych liryzmu i humoru piosenek, tworząc klimat widowiska muzycznego z lat 50-tych minionego stulecia.

WYSTAWA

Otwarcie wystawy: Konrad Bartoszewski "WIR", godz. 10, Galeria OKNA MBP, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Wystawa, prezentowana w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, do 14 października 2015 prezentuje życie i działalność Konrada Bartoszewskiego „Wira”. 

WARSZTATY

Wszystko o zmysłach, godz. 10, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, wstęp wolny

Zajęcia wprowadzają dzieci w fascynujący świat wiedzy o zmysłach. Poprzez zabawę i eksperyment pokazują, czym są zmysły i jak ważną rolę pełnią w naszym życiu.

Mydło i powidło, godz. 17, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a, udział 10 zł.

Podczas warsztatu z produkcji kosmetyków ekologicznych nauczymy się robić prawdziwe, naturalne mydła metodą na zimno. Tak jak kiedyś nasze prababki, tak i my, współczesne Mamy, wykonamy dobre mydła z tłuszczów najwyższej jakości. Bez dodatku barwników, konserwantów, olejków eterycznych. Od dziś kąpiel osiągnie inny wymiar przyjemności! Nasza skóra i włosy będą wyjątkowo zadowolone! Mydła są bardzo delikatne, idealne także dla skóry Dzieci. Wspólnie stworzymy namiastkę domowej mydlarni.

Warsztaty perkusyjne dla młodzieży, godz. 17, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, wstęp 5 zł.

Centrum Kultury zaprasza na warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy zamieniają się w członków zespołu perkusyjnego. Mogą w nich wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na na poziom umiejętności i wiedzy muzycznej. Wspólne granie batucady to świetny sposób  na rozluźnienie atmosfery, zintegrowanie nowej grupy, poznanie się, nawiązanie znajomości. Podczas warsztatów będziemy doskonalić poczucie rytmu, uczyć poprawnej techniki gry na poszczególnych instrumentach.

mieszkaniec
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkaniec
mieszkaniec (24 września 2015 o 22:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kurcze u mnie na porębie też i wyszedłem się przejść i nic.Sądze że gdzies miasteczko, chatka żaka ? Dowiemy sie w gazetach jutro że koncert był , ale mało ludzi przyszło.Ciekawe dlaczego?

Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2015 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co to za koncert BAJM trwa w tym momencie? Na ul. Wojciechowskiej dość dobrze słychać:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna