CGK-hp

Koncert Laureatów XVII Konkursu Chopinowskiego na żywo w Multikinie

Autor: Damian Drabik

W tym roku październik przebiega pod hasłem najważniejszego pianistycznego wydarzenia na świecie – Konkursu Chopinowskiego. Już w środę, 21 października odbędzie się pierwszy koncert laureatów XVII edycji. Z tej okazji Multikino Lublin zaprasza na retransmisję od godz. 18.50.

Konkurs Chopinowski jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. To impreza, która otwiera drzwi do największych sal koncertowych. Jego zwycięzcy – m.in. Martha Argerich, Maurizio Pollini czy Krystian Zimerman – to dziś czołówka światowej pianistyki.

W XVII Konkursie Chopinowskim udział bierze 84 pianistów z 20 krajów. Wielki finał odbędzie się w dniach 19-20 października, natomiast przez następne trzy dni będą miały miejsce Koncerty Laureatów. Pierwszy z koncertów zagości na ekranach sieci kin Multikino w 15 miastach w Polsce.

Jak twierdzą organizatorzy - Multikino i TVP HD dołącza do najlepszych tradycji Telewizji Polskiej, relacjonującej od wielu lat przebieg Konkursu Chopinowskiego i łączy je z nowoczesnym przekazem technologicznym, spełniającym wymagania nawet najbardziej wymagającego widza. 

Start transmisji: godz. 18:50. Czas trwania: ok. 3 godziny.

Bilety: 20-25 zł.

Czytaj więcej o: Multikino
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna