CGK-hp

Lubelski duet walczy o wydanie oryginalnego albumu. Brakuje już niewiele

Dodano: 8 kwietnia 2016, 17:06
Autor: Damian Drabik

Wygrali Festiwal Młodych Talentów 2014 w Szczecinie, ich energiczne koncerty cieszą się ogromną popularnością, a sama Katarzyna Nosowska nie szczędzi im pochwał. Teraz chcą wydać debiutancki album w postaci… totemu. Mowa o lubelskim duecie Stonkatank tworzącym muzykę z pogranicza elektroniki klubowej i indie-rocka. Na portalu polakpotrafi.pl zbierają fundusze potrzebne do realizacji celu.

Stonkatank to formacja stworzona przez producenta, wokalistę i instrumentalistę Borysa Kunkiewicza oraz perkusistę Łukasza „Bolo” Tomczaka. Ich unikalna muzyka, na którą składają się niecodzienne połączenia takich podgatunków, jak rockstep czy indietronika, zachwyciła jury w czasie prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w 2014 roku.

Zwycięstwo na festiwalu w Szczecinie pozwoliło im wydać debiutancki singiel („Give it a go”) w wytwórni Kayax. Od tamtej pory wydali jeszcze kilka utworów i stale koncertują.

Obecnie Stonkatank pragnie wydać swój debiutancki album. Ich pomysł charakteryzuje się wyjątkową oryginalnością, duet nie chce bowiem wydać standardowej płyty, lecz „totem”, a konkretnie album w formie specjalnie zaprojektowanego pendrive’a.

– Totem był symbolem przynależności do klanu. Pragniemy abyście byli częścią społeczności Stonkatank. W oryginalnych totemach zapisywano przeszłość ryjąc wizerunki przodków i bóstw - w naszym totemie jest historia Stonkatank zapisana poprzez muzykę i filmy – przekonują artyści.

Tak ma wyglądać totem z albumem Stonkatank

Żeby jednak to marzenie mogło się spełnić, lubelscy muzycy potrzebują funduszy. W związku z tym na portalu polakpotrafi.pl prowadzona jest akcja crowdfundingowa, której celem jest zebranie kwoty potrzebnej na realizację projektu, prototypu i wykonania totemów, a także pozostałe kwestie związane z wydaniem albumu, czyli nagrania, mix, mastering itd. Akcję wspierają inni artyści, m.in. Novika i Natalia Nykiel.

Dotychczas udało się zebrać ponad 3/4 potrzebnej sumy. Niestety, akcja trwa tylko do 9 kwietnia, do godz. 18, a projekt zostanie ufundowany, jeżeli do tego czasu zostanie zebrana cała potrzebna kwota. Brakuje ponad 3000 zł. Każdy jednak może wesprzeć Stonkatank dokładnie za taką sumę, jaką chce. Każda złotówka ma znaczenie. Dla wspierających, w zależności od przekazanej kwoty, duet przygotował różnego rodzaju niespodzianki podziękowania, w postaci m.in. gotowego TOTEMU, możliwości zaproszenia Stonkatank do siebie, a nawet dożywotniego wstępu na wszystkie koncerty grupy.

– Jedną z najważniejszych rzeczy podczas pisania muzyki jest dla nas tworzenie czegoś nowego - budowanie własnego stylu. Jednocześnie nie lubimy popadania w skrajny „akademizm” i chcemy aby ludzie po prostu dobrze się bawili słuchając naszych kawałków – twierdzą Kunkiewicz i Tomczak.

Jeżeli chcecie wesprzeć młodych lubelskich artystów, których talent doceniono na prestiżowym ogólnopolskim festiwalu, koniecznie zajrzyjcie na stronę akcji crowdunfingowej podaną poniżej.

WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY POD TYM LINKIEM: AKCJA NA POLAK POTRAFI.PL

Czytaj więcej o: muzyka polakpotrafi.pl Stonkatank
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto zaprojektował "totemy"?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna