CGK-hp

Przystanek Poetów. Spotkanie z Bartoszem Konstratem

Dodano: 19 maja 2016, 14:13
Autor: Damian Drabik

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Przystanek Poetów. W piątek, 20 maja o godz. 18 w Szklarni odbędzie się spotkanie z Bartoszem Konstratem.

Bartosz Konstrat - poeta, dramaturg, prozaik, tłumacz. Autor tomów wierszy: „thanatos jeans” (2005, nagroda główna w konkursie im. Jacka Bierezina), „traktaty konstrat”(2008), „samochody i krew” (ha!art, 2009, nominacja do nagrody Silesius) i „dzika kość. encyklopedia utraconych szans”(2013, nagroda główna w konkursie im. Ratonia, nominacja do nagrody Silesius), „własny holokaust” (nagroda Tyska Zima Poetycka, 2015). Napisał również dramat „Powietrze. Opowieść o kraju i planecie” (premiera w teatrze Druga Strefa w Warszawie w 2013 roku). Publikuje również tłumaczenia poezji (m. in. w „Tyglu kultury” i „Arteriach”). Pracuje jako tłumacz audiowizualny.

Urodzony w Lublinie poeta zaprezentuje swoje wiersze z wydanej w 2015 roku książki „Własny Holocaust”. Poezja Konstrata ukazuje pełen sprzeczności świat: czasem przyjazny jak i wrogi; pełny współczesności a także metafizycznych odniesień. Stosowana przez poetę szeroka fraza pozwala ukazać punkt widzenia autora. Poeta zadba o niebagatelne doświadczenia na poziomie semantycznym jak i estetycznym – zachęcają organizatorzy. 

Wstęp wolny. Spotkanie poprowadzi Kamil Brewiński.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna