CGK-hp

Spacer z Czechowiczem

Dodano: 13 lipca 2016, 16:14
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Już po raz czternasty zostanie zorganizowany spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie". Będzie to droga w miejsca dobrze nam znane, ale i te, które zniknęły już z planu Lublina. Start we wtorek, 19 lipca o godz. 19 z wiaduktu nad Al. Solidarności od strony Górek Czechowskich.

- Podczas spaceru zawitamy do Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie, aby zobaczyć oryginalną wersję "Poematu o mieście Lublinie". Uczestnicy otrzymają także specjalny druk okolicznościowy - exlibris i przypinki. Będą też mogli zostawić swój wpis w księdze pamiątkowej - zachęcają organizatorzy.

Na trasie Spaceru obecne będą murale z wierszami i cień Wędrowca. Podczas Spaceru będzie można skorzystać z tekstu "Poematu" w smartfonie lub tablecie dzięki aplikacji Layar wykorzystującej technologię poszerzonej rzeczywistości.

Pierwsze przejście odbyło się w nocy z 13 na 14 lipca 2003 roku w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Poety. Rozpoczęliśmy w ten sposób coroczną tradycję przejścia śladami miejsc uwiecznionych w "Poemacie". Spacer nasz odbywa się w noc lipcową, pierwszą noc pełni księżyca, bo właśnie wtedy przemierza Lublin czechowiczowski wędrowiec - piszą organizatorzy.

Czytaj więcej o: spacer Spacer z Czechowiczem
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lipca 2016 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wybieram się - po raz pierwszy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna