CGK-hp

Spotkanie „Kultura Islamu – prawda i mity”

Dodano: 23 kwietnia 2016, 13:35
Autor: Damian Drabik

fot. materiał organizatora
fot. materiał organizatora

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaprasza na spotkanie z cyklu „Jaka kultura?”, w czasie którego autorka Shirin Kader opowie o prawdach i mitach związanych z kulturą Islamu. Spotkanie odbędzie się w środę, 27 kwietnia o godz. 18.

Shirin Kader – urodzona w 1979 roku w Lublinie, pasjonatka Orientu. Absolwentka filozofii i europeistyki, od dzieciństwa zafascynowana kulturą i tradycją literacką świata arabskiego. Ze współczesnych pisarzy bliskowschodnich najbardziej ceni Orhana Pamuka. Sama przygodę z pisarstwem rozpoczęła już jako nastolatka. Jej pierwszą dojrzałą powieścią literacką był „Zaklinacz słów”. Prywatnie właścicielka sympatycznej kotki o imieniu Szisza i pokaźnej kolekcji książek o tematyce orientalnej. Od dziesięciu lat zakochana w Tunezji, do której ciągle wraca. Obecnie pracuje nad kolejną powieścią i prowadzi klimatyczną kawiarnię orientalną.

 

- O niezwykłych podróżach na Wschód, o prawdach i mitach związanych z kulturą islamu, o książkach, spotkaniach, kuchni i kulturze Orientu będziemy rozmawiać z Shirin Kader – autorką książki „Zaklinacz słów” – przekonują organizatorzy. Spotkanie poprowadzi red. Agata Koss-Dybała z Polskiego Radia Lublin.

Użytkownik niezarejestrowany
Ana
lubelak
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lipca 2016 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ana przeczytaj Koran od dechy do dechy dobrze i potem spróbuj chwalić Muzułmanów. ;-)
Rozwiń
Ana
Ana (3 maja 2016 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Założę się że żadna osoba która tu wylewa swoją żółć nie zna żadnego araba lub arabkę osobiście. Jesteście żałośni w tej swojej nienawiści, ignorancji i zaściankowości. Pamiętajcie że wy też nie jesteście specjalnie lubiani na świecie i często traktowani stereotypowo, fajnie być wrzucanym do jednego wora z pijakami i złodziejami?
Rozwiń
lubelak
lubelak (26 kwietnia 2016 o 05:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy to artykuł sponsorowany?

Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2016 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A Ty niby mądra babo czy chłopie zastanów się zanim coś napiszesz.  Islam jest drugą na świecie, pod względem ilości wyznawców, religią. A może zakazać chrześcijaństwa? Da się?

A co to ma do rzeczy? W Jak ktoś jest idiotą to i ja ma być idiotą? W Polsce trzeba tępić islam pod każdym względem.

Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2016 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś wie jaka to restauracja? Nie chce pójść tam nawet przypadkiem i będę ją wszystkim zdecydowanie odradzał.... Nie dajmy zarobić ludziom którzy wspierają islamizacje....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna