CGK-hp

XVIII Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej

Dodano: 19 lipca 2015, 13:29
Autor: p.p.

Festiwal w Łęcznej to wielkie święto miejskiego folkloru<br />
Festiwal w Łęcznej to wielkie święto miejskiego folkloru

Już za tydzień, w ostatni weekend lipca (25–26), Targowisko Miejskie w Łęcznej po raz 18. zamieni się w otwartą salę koncertową. Zobaczymy 12 kapel.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W tym roku na scenie wystąpią m.in.: Taaka Paka z Parczewa, Kapela Wujka Jaśka z Andrychowa, TA-JOJ z Przemyśla, Barwy z Ukrainy, Tońko z Dynowa i gospodarzy, czyli Karbon z Łęcznej
Z inicjatywą zorganizowania w Łęcznej corocznego konkursu kapel ulicznych i podwórkowych wyszli w 1998 roku członkowie Górniczej Kapeli Podwórkowej „Karbon”, a ściślej Adam Świeca – ówczesny kierownik zespołu.

– Z roku na rok festiwal rozwijał się i już po kilku latach przyjął formułę ogólnopolskiej imprezy – mówi Eugeniusz Misiewicz, szef łęczyńskiego Centrum Kultury, które od lat zajmuje się organizacją festiwalu.

Festiwal ma już swoją markę w kraju. Nie tylko wyłania zwycięzców, najlepszych twórców i odtwórców miejskiego muzykowania, ale jest przede wszystkim wielkim świętem miejskiego folkloru.

Tradycyjnie już główna część festiwalu, a więc przesłuchania konkursowe i koncert galowy, odbędą się w scenerii targowiska miejskiego przy ul. Braci Wójcickich 3. – W tym roku, w niedzielę, zadebiutuje kapela z CK Łęczna, a wieczór zakończy potańcówka przy muzyce kapeli TO i OWO z Myszkowa oraz pokaz sztucznych ogni – dodaje Misiewicz.

W sobotę i niedzielę koncerty zaplanowano w godzinach od 16 do 22.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 lipca 2015 o 23:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
festiwali muzycznych jest cała masa latem. na poradniku inwestowania piszą o tym jak to ma się do faktycznych zarobków organizatorów tych festiwali, czy faktycznie tak na nich zarabiają :)
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2015 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Organizacyjny Everest łęczyńskich władz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna