Festiwale

12 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2008, 13:24

Tegoroczna edycja festiwalu będzie wyjątkowa: tematyczna i bardzo silnie obsadzona.

Mistrzowie tańca współczesnego, tradycyjnie, nie tylko wystąpią, ale też dadzą lekcje.

Po raz pierwszy Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca będą miały wyraźny motyw przewodni. Dziewięć z jedenastu spektakli, jakie zostaną zaprezentowane między piątkiem a poniedziałkiem w CK i ACK, powstało w oparciu o plastykę, o twórczość konkretnych artystów.

Zobaczymy choreografie inspirowane twórczością m.in. Fridy Khalo, Marca Chagalla, Francisa Bacona, Maxa Ernsta, Wassilya Kandinskyego.

Wystąpią m.in. Miro Dance Theatre z USA, Chelyabinsk Contemporary Dance Theatre z Rosji, Quadro Dance Company z Białorusi, Krisztian Gergye Company z Węgier, Compagnie Irene K. z Belgii, Cie Linga ze Szwajcarii, Bodhi Project z Austrii, Annette Labry z Francji, Śląski Teatr Tańca z Bytomia, Teatr Dada von Bzdulow z Gdańska oraz warszawski Teatr Tańca Zawirowania.

Trzynastu mistrzów tańca, w tym Amanda Miller z Miro Dance Theatre i Inna Aslamova z Quadro Dance Company, poprowadzi warsztaty. Odbędą się one od soboty do poniedziałku na trzech poziomach zaawansowania: początkującym, średniozaawansowanym i zaawansowanym.

Kurs stanowi dwanaście półtoragodzinnych lekcji. Zapisy przyjmowane są tylko do wtorku (4.11). Szczegóły na stronie www.ltt.art.pl.

Bilety na spektakle do kupienia w kasie Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna