Festiwale

Biała Blues Festival 2017: Sebastian Riedel i Jennifer Batten

Dodano: 13 kwietnia 2017, 08:46
Autor: eb

mat.prasowe
mat.prasowe

To już 10. edycja sztandarowej imprezy bluesowej w Białej Podlaskiej. Tym razem na bialskiej scenie usłyszymy m.in. Sebastiana Riedla, syna legendarnego frontmana Dżemu. Zagra też Jennifer Batten, która współpracowała z Michaelem Jacksonem.

Międzynarodowy Biała Blues Festival odbędzie się 22 i 23 kwietnia. W sobotę wystąpi wrocławska wokalistka i aktorka Ela  Dębska z zespołem. Będzie sporo utworów Janis Joplin. Później "niesforny wokalista" greckiego pochodzenia Jorgos Skolias z przyjaciółmi.

- Skolias występował w wielu legendarnych zespołach, takich jak Krzak, Young Power czy Osjan. W jego towarzystwie usłyszymy m.in. znakomitego śląskiego  gitarzystę Grzegorza Kapołkę- zapowiada Jarek Michaluk dyrektor festiwalu.

Natomiast w niedzielę na scenie w auli AWF zobaczymy śląski zespół Cree z Sebastianem Riedlem na czele. To syn legendarnego lidera Dżemu. Gwiazdą wieczoru będzie gitarzystka Jennifer Batten ze Stanów Zjednoczonych.

- Światową sławę zdobyła występując przez 10 lat u boku króla popu Michaela Jacksona - podkreśla Michaluk. - Jej koncerty to muzyka z pogranicza rocka, jazzu, fusion, world music, budząca zachwyt na całym świecie. Bialski koncert jak i cała trasa koncertowa, będzie poświęcony pamięci Michaela Jacksona. Usłyszymy wiele utworów z repertuaru tego artysty,  z pewnością nie zabraknie rasowego, bluesowego grania- zapewnia organizator festiwalu.  

A  odbędzie się on 22 i 23 kwietnia w auli AWF przy ulicy Akademickiej, początek o godz. 18:00. Bilety kosztują: 40 zł za sobotę, 50 zł za niedzielę lub 75 zł za karnet na dwa dni. Można je nabyć w restauracji Verona oraz w sklepie muzycznym Music Audio.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna