Festiwale

Carnaval Sztuk-Mistrzów 2012 (pełny program, ceny biletów)

Dodano: 18 lipca 2012, 15:41
Autor: (agdy)

Douh-la-la, Carnaval Sztuk-Mistrzów 2011.
Douh-la-la, Carnaval Sztuk-Mistrzów 2011.

Śródmieście Lublina i Park Ludowy, to przestrzeń, którą na przełomie lipca i sierpnia opanują sztukmistrze, cyrkowcy i uliczni rozśmieszacie. W sobotę 28 lipca zacznie się najdłuższa i najweselsza impreza w Lublinie.

To już trzecia edycja Carnavalu Sztuk-Mistrzów, który w tym roku łączy się z Europejską Konwencję Żonglerską.

Przez dwa poprzednie lata kuglarska i lekko szalona impreza zdążyła już przyzwyczaić mieszkańców, że im nad głowami chodzą na linach uczestnicy Urban Highline a na placach i ulicach mogą spotkać panów w skórzanych stringach albo zwariowanych strażaków, którym się wszystko pali w rękach.

W tym roku w związku z Europejską Konwencją Żonglerską i remontem Traktu Królewskiego zmienia się topografia Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Epicentrum kuglarstwa staje się Park Ludowy! I część imprez tam się odbywających oglądają osoby mające wejściówki.

Zupełnie gratis oglądamy za to przez osiem dni – od soboty 28 lipca do niedzieli 5 sierpnia szalonych artystów, którzy żonglują czym się da, łykają żyletki i potrafią rozebrać na ulicy przechodniów. Spotkać ich będzie można przed Trybunałem Koronnym, na placach Łokietka, Litewskim i Po farze. Nad placem Zamkowym wieczorami w niedzielę i poniedziałek (29, 30 lipca) latać na trapezach będą artyści z Cirk Vost a w następną sobotę (4 sierpnia) szaleć będą twórcy Gali Fireshow.

Nowym miejscem festiwalowym będą Warsztaty Kultury (ul. Popiełuszki) gdzie swój spektakl "Pochwałę zarostu” wystawi Kobieta z Brodą czyli Jeanne Mordoj. To też gratis, tylko na placu Litewskim w punkcie informacyjnym imprezy trzeba odebrać wejściówkę.

Podobnie jak wizyta w Miasteczku Zabaw Niezwykłych, które w tym roku będzie działało przy Krakowskim Przedmieściu 40 (na placu przed Sezamem).

Kinomani zyskali swoją przestrzeń, bo w Browarze przy ul. Bernardyńskiej działać będzie Kino Sztukmistrzów. Projekcje będą od poniedziałku (30 lipca) do soboty (4 sierpnia) zawsze o godz. 22.

Na Błoniach przed Zamkiem stanie namiot w którym w piątek (3 sierpnia) odbędzie się galowe przedstawienie. I żeby tam wejść, trzeba mieć albo tygodniową wejściówkę albo bilet (50 zł).

Generalna rada na czas trwania Carnavalu Sztuk-Mistrzów: mieć oczy dookoła głowy, być przygotowanym na niespodzianki i że program się będzie zmieniał, bo artyści cyrkowi są nieprzewidywalni. I to jest zaletą tej imprezy. Kto był na poprzednich edycjach festiwalu wie, że najlepiej po prostu wędrować po mieście a pana umalowanego na zielono, który zagląda do bagażników aut czy clowna na dziwnym rowerku nie sposób nie zauważyć.

I nie trzeba się denerwować, że coś przegapiliśmy albo są dwa czy trzy atrakcyjne występy w tym samym czasie – program jest tak ułożony, że artyści występują po kilka razy.


Carnaval Sztuk-Mistrzów 2012 - program

Sobota, 28 lipca
12:30- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
13:00- Just Edi- Pl. Litewski
13:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
14:00- Rumpel- Natural Born Fool- pod Trybunałem Koronnym
15:00- Duo Samanakro- pod Trybunałem Koronnym
16:00- Douh-la-la- Pl. Litewski
16:30- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
17:00- Just Edi- Pl. Łokietka
18:00- King Size- Pl. Łokietka
19:00- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
20:00- Pandora Show- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
20:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
ok. 22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)

Niedziela, 29 lipca
12:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
12:30- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
13:00- Just Edi- Pl. Litewski
13:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
13:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
14:00- Rumpel- Natural Born Fool- pod Trybunałem Koronnym
15:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pl. Litewski
16:00- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
16:40- King Size- Pl. Łokietka
17:20- Duo Samanakro- pod Trybunałem Koronnym
18:00- Douh-la-la- Pl. Litewski
18:40- Just Edi- Pl. Łokietka
19:20- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
20:00- King Size- Pl. Litewski
21:30- Show Otwierające- Cirk Vost- Epicycle- Pl. Zamkowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)

Poniedziałek, 30 lipca
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
13:00- wycieczka monocyklowa
14:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych - Pl. Litewski
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pl. Litewski
16:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
17:00- Teatr A3 "Zmysły”- Pl. Litewski, deptak
18:00- Open Stage- namiot Open Stage - Park Ludowy (wejściówka EJC)
18:00- Pandora Show - namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
21:00- Zawody szkół cyrkowych- namiot Special Stage - Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:30- Cirk Vost - Epicycle- Pl. Zamkowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space - Park Ludowy
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul Bernardyńska
24:00- Renegade- namiot renegade - Park Ludowy (wejściówka EJC)

Wtorek, 31 lipca
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
13:00- Zgromadzenie Główne EJA- namiot Open Stage - Park Ludowy (wejściówka EJC)
14:00-18.00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus” - Pl. Litewski
16:00- warsztaty otwarte – namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
17:00- Teatr A3 "Zmysły”- Pl. Litewski, deptak
18:00- Open Stage- namiot Open stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
18:00- Wizyta Doktora - La Familia K- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
20:00- Pandora Show – namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
21:00- Pan-Pot- namiot Special Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:00- Wizyta Doktora- La Familia K.- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul Bernardyńska
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)
24:00- Battle Stick- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy

Środa, 1 sierpnia
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
13:30-Mistrzostwa Kendamy- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)
14:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- plac przed Domem Towarowym Sezam
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pod Trybunałem Koronnym
16:00- warsztaty otwarte – namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
18:00-Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
18:00- Cie Balltazar – Balls of Baltazar – Scena Carnavalowa- Park Ludowy
20:00- Pandora Show- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
20:00- start 53- godzinnego show Rumpla- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:00- Pokaz mody domu Intrika 2012!- namiot Special Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:00- Cie Balltazar – Balls of Baltazar – Scena Carnavalowa- Park Ludowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul. Bernardyńska

Czwartek, 2 sierpnia
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
12:00- Zawody Yoyo Freestyle- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
12:00- 20:00- Urban Highline nad Starym Miastem
14:00- turniej Volleyclub- boiska volleyclub- Park Ludowy (wejściówka EJC)
14:00- 18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pl. Litewski
16:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
17:00- David Cassel- Space Commander- Pl. Łokietka
18:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
18:00- Jashgawronsky Br. - Scena Carnavalowa- Park Ludowy
20:00- Cie BAL "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury-ul. Popiełuszki 5
21:00- Les Objets Volants- namiot Special Stage- - Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:00- Jashgawronsky Br. - Scena Carnavalowa- Park Ludowy
ok. 22:00- Fire Night – Stare Miasto
22.00- Kino Sztukmistrzów - Browary " Perła” ul. Bernardyńska

Piątek, 3 sierpnia
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
12:00- Fight Night: Eliminacje- namiot Special Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
12:00- 20:00- Urban Highline nad Starym Miastem
13:00- Jollyball- boisko do jollyball- Park Ludowy (wejściówka EJC)
14:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Krakowskie Przedmieście- plac przed Domem Towarowym Sezam (dawna Galeria Centrum)
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up circus”- Pl. Łokietka
15:40- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
16:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
16:10-Duo Samanakro- pod Trybunałem Koronnym
16:40- Just Edi- Pl.. Łokietka
17:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
17:00- GALA 1- namiot Galowy- Błonia pod Zamkiem (bilety)
17:20- Douh- la-la- pod Trybunałem Koronnym
18:00- David Cassel- Space Commander- Pl. Łokietka
19:00- Murmuyo i Metrayeta- Pl. Litewski
20:00- GALA 2- namiot galowy- Błonia pod Zamkiem (bilety)
20:00- Cie BAL "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury- ul. Popiełuszki 5
20:00- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
22:00- Kino Sztukmistrzów - Browary "Perła” ul. Bernardyńska
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
23.00- Fight Night: Finały- namiot Special Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)

Sobota, 4 sierpnia
II Otwarte Mistrzostwa Polski w Trickline- Pl. Litewski:
10:30- 14:00- II Otwarte Mistrzostwa Polski w Trickline- ELIMINACJE (dla mężczyzn i kobiet)
14:30- 16:00- II Otwarte Mistrzostwa Polski w Trickline- FINAŁY (dla mężczyzn i kobiet)
16:30-17:00- ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród rzeczowych Mistrzostw

12:00- Just Edi- Pl. Łokietka
12:00 - Divus Show pod Trybunałem Koronnym
13:00- 18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
13:00- Rumpel- Natural Born Fool- Pl. Po Farze
13:40- Duo Samanakro- Pl. Łokietka
13:40- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
14:00- Wielka Parada Kuglarska
14:20- Douh-la-la- Pl. Po Farze
15:00- Compagnie du Petit Monsieur- pod Trybunałem Koronnym
15:40- Gregor Wollny- Pl. Po Farze
ok. 16:00- Igrzyska – Pl. Zamkowy
16:20- Cie toi d'abord- pod Trybunałem Koronnym
17:00- David Cassel- Space Commander- Pl. Łokietka
17:30-21:00- Urban Highline nad Starym Miastem
17:30-21:00- 2 highliny na wieżowcach: Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski przy ul. Wieniawskiej
18:00- Murmuyo i Metrayeta- Pl. Litewski
19:00- Open stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
19:00- La Familia K.- Pl. Litewski
20:00- Cie BAL- "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury- ul. Popiełuszki5
20:00- Just Edi- Krakowskie Przedmieście, deptak
20:00- Divus Show- Krakowskie Przedmieście, deptak
21:00- EJC 2013 Show- namiot Special Show- Park Ludowy (wejściówka EJC)
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul. Bernardyńska
ok. 22:00- GALA FIRESHOW- Pl. Zamkowy
24:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)

Niedziela, 5 sierpnia
10:00-20:00- Urban Highline nad Starym Miastem + 2 highliny na wieżowcach przy ul. Wieniawskiej
12:00- Just Edi- Pl. Łokietka
12:00- Divus Show pod Trybunałem Koronnym
13:00- Rumpel- Natural Born Fool- Pl. Po Farze
13:00- Compagnie du Petit Monsieur- Pl. Litewski
13:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
13:40- DUO SAMANAKRO- Pl. Łokietka
13:40- CYRK DOSOLE- Pl. Litewski
14:20- DOUH-LA-LA- pod Trybunałem Koronnym
15:00- Bob Carr " Stand-up Circus”- Pl. Litewski
15:40- Cie toi d'abord- Pl. Łokietka
16:10- Gregor Wollny- pod Trybunałem Koronnym
16:40- Compagnie du Petit Monsieur- Pl. Łokietka
17:20- David Cassel- Space Commander- pod Trybunałem Koronnym
18:00- Murmuyo i Metrayeta- Pl. Litewski
19:00- La Familia K.- Pl. Litewski
20:00- Cie BAL- "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury- ul. Popiełuszki 5
20:00- Just Edi- Krakowskie Przedmieście, deptak
20:00- Divus Show- Krakowskie Przedmieście, deptak
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul. Bernardyńska

Objaśnienia i cennik
Wejściówki EJC (Europejskiej konwencji Żonglerskiej) - do kupienia w punkcie informacyjnym EJC przy Parku Ludowym

Wejściówka tygodniowa (zawiera bilet galowy): dorośli (16 lat +) 630 zł, młodzież (10-15 lat) 340 zł, dzieci (do 9 lat) za darmo, ale nie mają biletu na galę

Wejściówka dzienna (nie zawiera biletu galowego): dorośli (16 lat +) 80 zł, młodzież (10-15 lat) 50 zł, dzieci (do 9 lat) za darmo

Połączenie wejściówki dziennej (piątkowej) i biletu galowego: dorośli (16lat+) 100 zł, młodzież (10-15 lat) 70 zł

GALA 3 sierpnia - bilet kosztuje 50 zł, nie ma zniżek

Pozostałe punkty programu – wstęp wolny
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna