Festiwale

Carnaval Sztukmistrzów 2016: Lublin po raz kolejny zachwycił turystów

Dodano: 1 sierpnia 2016, 06:37
Autor: Dominik Smaga

Do historii przeszła tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów. Jak wypadł festiwal?

Sprawę przykrą omówmy na wstępie i krótko. Nietrafiony był pomysł ulokowania spektaklu Kliniki Lalek na zamkowym dziedzińcu, który okazał się scenerią równie malowniczą, co niepraktyczną. Goście wzajemnie zasłaniali sobie widok, ci z dalszych miejsc skandowali do tych z przodu „proszę siąść”, co było niepotrzebnym zgrzytem przy urokliwym występie. Miło nie było ani widzom, ani artystom, którzy z widowni powinni przecież słyszeć tylko zasłużone oklaski.

Owacjami na stojąco dziękowała publiczność zwariowanym artystkom z La Boca Abierta, które swoją opowieścią rozśmieszały do łez. Michael Jackson na akordeonie? Czapki z głów!

Furorę robił też występ eVenti Verticale – dwaj zbiegowie migiem oszukali percepcję widzów, którzy wręcz za pewnik przyjęli to, że panowie stoją na ścianie, a przecież przy niej wisieli. Widowiskowe sceny ucieczki wykonywali z taką lekkością, jakby wcale nie było to ciężką pracą.

To samo da się powiedzieć o duecie Barada Street, bo panowie śpiewali jakby nigdy nic nawet podczas wymagających wysiłku wygibasów, zaś ich „pa ram pam pam” było mocno zaraźliwe i pewnie ktoś nuci to jeszcze dziś.

Mistrzem kontaktu z publicznością był też Andrea Menozzi, który z widzami mógłby zrobić dosłownie wszystko. Kazałby im udawać wędzoną makrelę? Udawaliby.

Udawać niczego nie musi Lublin, który po raz kolejny zachwycił turystów, których musiało być dużo, bo na Starym Mieście było słychać najróżniejsze języki. Zachwycił też samych mieszkańców, którzy we własnym mieście mogli się poczuć jak turyści. A potem przysiąść i westchnąć: Carnaval Sztukmistrzów dopiero za rok.

Czytaj więcej o: Carnaval Sztukmistrzów
Deb0308el
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Doceniam Wasze zaangażowanie w wątek, jednak nie zgadzam się niestety z żadną powyższą wypowiedzią. Deb0308 - Dobyr case:
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2016 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
super inicjatywa ! :)
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2016 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Było super
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2016 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mało miejsca, nic nie widać, korek na grodzkiej bo "święty Michał" musiał przecież zająć połowę ulicy (kto mu na to pozwolił, w takim zwężeniu stawiać stoliki?).
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2016 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wśród publiczności byli nowocześni rodzice. To rodzice, którzy pchali wózki z bardzo małymi dziećmi po nogach widowni, pod kołami samochodów, to rodzice, którzy w tłum wprowadzali dzieci kilkumiesięczne, takie jeszcze w chuście i płaczące w kawiarniach, to mamy z wielkim brzuchem ciążowym na głośnym big-bitowym koncercie w namiocie, a już szczytem bezmyślności i nieodpowiedzialności byli rodzice, którzy wysyłali dzieci, aby poprzeszkadzały artyście. Normalnie nowoczesne głupki!...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna